Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 51 από 51

Θέμα: Επιλογή κράνους μεχρί 350 ευρώ.

  1. #46
    o prizontas Το avatar του/της orizontas
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.243

    Re: Re: Επιλογή κράνους μεχρί 350 ευρώ.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Ένα σχόλιο από μένα:

    Το βάρος ενός κράνους ,αυτό καθαυτό, δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο. Πολύ μεγαλύτερο ρόλο παίζει το ΖΥΓΙΣΜΑ του κράνους: Πως δηλαδή είναι κατανεμημένο το βάρος και τι ροπές δημιουργεί στον αυχένα. Ένα καλοζυγισμένο κράνος μπορεί να είναι πολύ πιο άνετο από κάποιο που είναι ελαφρύτερο κατά 100 γραμμάρια, άλλα έχει χειρότερο ζύγισμα.




    σα το καρπουζι ενα πραμα


    καμια σχεση το βαρος με το αν ειναι γλυκο κοκινο η τζουφιο


    αυτο δεν εννοης ??



  2. #47
    Βρεγμένο μέλος Το avatar του/της kaiba
    Εγγραφή
    23/10/2008
    Μηνύματα
    46
    Τελικά επειδή δεν έβρισκα νούμερο στο Χ Spirit και διαβάζοντας ότι είναι και αγωνιστικό κράνος εδώ μέσα αποφάσισα να μην το παιδέψω στο ψάξιμο και κατέληξα στο XR 1000 το παρηγκέλα από το http://www.bikersbargains.co.uk τηλεφωνικά (τηλέφωνο στην carol όπως λέει σε ένα άλλο θέμα ,Σάββατο να δω αν το έχει , απάντηση θετική την Δευτέρα και παραγγελία αμέσως και το δώρο άλλο ένα κράνος kbc –xp3) >Δευτέρα παρήγγειλα και ήρθε μετά από 9 μέρες Τρίτη με ΤΝΤ σύνολο με μεταφορικά 342 ευρώ και για τα δυο κράνη .Αυτό πηρά http://www.bikersbargains.co.uk/prod...a06969fd5fcf80 και το δώρο http://www.bikersbargains.co.uk/inde...a06969fd5fcf80 . Εν τω μεταξύ μονό το δώρο έχω δοκιμάσει ,πολλή καλό κράνος από τι είδα και με πολλή καγκουρίκα γραφικά ,πριν το πάρω σκεφτόμουνα να το πουλήσω το δώρο μετά μου άρεσε και σκεφτόμουνα να το κρατήσω στο τέλος το έδωσα 100 ευρώ .Τώρα για το Shoei απλώς το φόρεσα να δω αν κάθετε στην κεφάλα μου , και έβαλα και το pinlock παρόλο που δεν έχω ξαναβάλει pinlock και ξαναβγάλει ζελατίνα τα κατάφερα με την πρώτη ούτε 3 λεπτά δεν πηρέ η τοποθέτηση .Το κράνος θα φορεθεί το Πάσχα και θα επιστρέψω να πω εντυπώσεις ,αυτά και ευχαριστώ όσους βοήθησαν στην επιλογή μου.

  3. #48

    Re: Επιλογή κράνους μεχρί 350 ευρώ.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaiba
    Θέλω να πάρω νέο κράνος και διαθέτω 300 -350 ευρώ με μεταφορικά. Θα ήθελα να είναι :
    1) ελαφρύ γύρω στα 1300 γραμμάρια και κάτω
    2)αεροδυναμικό , όσο γίνετε ποιο πολλή.( τι να το κανείς το ελαφρύ άμα δεν έχει αεροδυναμική και σε τραβάει πίσω με τα χιλιόμετρα και βαραίνει)
    3) αθόρυβο αν ..............................
    .......................Για πείτε απόψεις για αυτά τα κράνη ,ποιο να προτιμήσω ; Αν έχετε να προσθέσετε κάποιο άλλο .

    350 ευρω ???
    Οτι θελεις παιρνεις,
    αλλα οπως ειπαν παραπανω, βασικο να εχεις δοκιμασει και να σου καθεται σωστα στο κεφαλι...

    --Καλο MOTO-διαβασμα: www.ebike.gr--

  4. #49
    Βρεγμένο μέλος Το avatar του/της kaiba
    Εγγραφή
    23/10/2008
    Μηνύματα
    46
    Χωρίς να θέλω να σου την πω στο από πάνω ακριβός ποστ απάντησα τι πήρα 240 βγήκε αν σκεφτείς ότι πούλησα το δώρο ,καλή τιμή πιστεύω ,έχει και γραφικά χωρίς βγαίνει ποιο φτηνό .

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    ρε παιδια με τα τουριστικα και τα αγωνιστηκα και τα απαυτα του αποτετοιου.
    ειναι δυνατον καποιος να μπορει να αγορασει κατι στην τιμη του xspirit και να αγοραζει xr1000;;;
    δηλαδη οσοι πινετε νερο στο ονομα του 1000 πηγατε στο μαγαζι και φορεσατε-περιεργαστηκατε και το 1000 και το spirit και λετε α ωραια και τα δυο ας παρω το 1000;;;;
    δεν παιζει!
    το 1000 γενικα ειναι μετριοτατο κρανος και διπλα στο spirit ειναι απαραδεκτο!!!
    απλα εγινε μοδα.- δεν υπαρχει αλλος λογος για να πουλαει τοσο αυτο το κρανος και μαλιστα σε τιμη ελλαδος.απεξω κ υπο προυποθεσεις θα μπορουσε να ειναι μια καλη αγορα σε σχεση με τα χρηματα του.
    δοκιμαστε απο κοντα τα κρανη που θελετε δειτε τα ξανα και ξανα.δοκιμαστε κ το "καλο" της φιρμας, ζουλιξτε τα οπως τα ψωμια οι γιαγιαδες στο φουρνο.κανουν μπαμ οι διαφορες!

  6. #51

    Ναι, μετα το ειδα (πως αγορασες ηδη)...

    --Καλο MOTO-διαβασμα: www.ebike.gr--

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Προτεινετε μου κρανος μεχρι 450 ευρω.
    από Ταξιδευτής στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2008, 16:26
  2. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF