Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 151

Θέμα: Αρχάριοι οδηγοί με το ένα πόδι στον τάφο

  1. #1

    Αρχάριοι οδηγοί με το ένα πόδι στον τάφο

    Εχω μερικούς γνωστούς και φιλαράκια οι οποίοι έχουν αποκτησει πρόσφατα τις πρώτες τους μηχανές και σκούτερ.

    Εκτός λοιπόν του οτι είναι αρχάριοι, κυκλοφορούν χωρίς κράνος και εξοπλισμό, χωρίς δίπλωμα και γενικά χωρίς αύριο.

    Χθες για παράδειγμα πέτυχα ενα πολύ καλό μου φίλο, τον οποίο τον έχω κάνει παρατήρηση άπειρες φορές να φοράει κράνος, να πηγαίνει ΤΑΠΑ σε κατηφόρα με τυφλές στροφές σε σημειο που ήθελα να τον προλάβω με το αυτοκίνητο και δεν τον έφτανα ουτε για πλάκα. Σκουτεράκι 125 ο φίλος, αρκετά γρήγορο αμάξι εγώ...επαιρνα την στροφή και εβλεπα την πίσω ρόδα του να χάνεται απο την επόμενη στροφή. Τρελάθηκα! Πιο κάτω σταματάει γιατί είχε κίνηση, τον ρωτάω αν είναι σοβαρός που τρέχει τόσο και χωρίς εξοπλισμό και αυτός απλά γέλασε και σχολίασε το μουγκρητο του μοτέρ μου.

    Το θέμα είναι οτι δεν είμαι ο πατέρας του να τους να τους την λεω συνέχεια και να κάνω παρατηρήσεις αλλά βλέπω οτι δεν καταλαβαίνουν και απο λόγια φιλικά. Εκτός αυτού δεν ειναι τπτ καθυστερημένοι να πεις οτι έχουν πρόβλημα.

    Πώς μπορώ να να τους κάνω να καταλάβουν ώστε να μην τους δω αύριο μεθαύριο σε κανα ασθενοφόρο ή και χειρότερα; Υπάρχει κάποιος αποδοτικός τρόπος να ξυπνήσουν;

    Πραγματικά λυπάμαι και στενοχωριέμαι για αυτούς

  2. #2
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Μαζεψε φωτογραφιες και βιντεο απο ατυχηματα με μηχανες και κανε τους προβολη κανα βραδυ. Ασχημα ομως και αιματηρα! Να σοκαριστουν βαθια!! Να μην αντεχεις καλα καλα να τα βλεπεις. Οι εικονες συνηθως κανουν καλυτερη δουλεια.
    Μετα απο καποιες μερες δειχ'τους και κανα ωραιο και σε λογικη τιμη κρανος μπας και ψηθουνε γιατι ειναι ωραιο αξεσουαρ. Και κανα μπουφαν. Και βαλε και καμια φιλη σου να τους πει οτι το κρανος πηγαινει στους αντρες.
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Βάλτους από μια παναγίτσα πάνω σε κάθε μηχανάκι.
    Ίσως τους σώσει, ίσως αναρωτηθούν αν ξέρεις κάτι ή αν είσαι απλά μαλάκας.

    -Στο 3ο θα ποντάριζα αλλά που ξέρεις καμιά φορά-
    ανανήψαντας

  4. #4
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Την Παναγια την ακρανωτη! Προστατιδα των απανταχου ριψοκινδυνων καγκουρεων!
    Ελεηcoν
    MADE IN JAPAN 日本製

  5. #5
    Κάποτε, σε μιά χώρα πολύ μακρινή, είχα τις ίδιες κουβέντες περίπου.
    Καταλήξαμε στο ότι είμαι γκρινιάρης, παράξενος, "έχω μεν δίκιο αλλά ρε φίλε τώρα τι μας λες", "έχω πέσει πολλές φορές και δεν θα μου πεις εσύ" με το τελικό κατιτίς ότι ε αφού είμαι φλώρος βουπου και νέοπας στις μοτοσικλέτες ότι και να λέω δεν ισχύει...

    Live and let live. Μερικοί άνθρωποι δεν μαθαίνουν, ούτε όταν πάθουν και δεν θα βάλεις μυαλό σε όλο τον κόσμο.

  6. #6
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Εχω μερικούς γνωστούς και φιλαράκια οι οποίοι έχουν αποκτησει πρόσφατα τις πρώτες τους μηχανές και σκούτερ.

    Εκτός λοιπόν του οτι είναι αρχάριοι, κυκλοφορούν χωρίς κράνος και εξοπλισμό, χωρίς δίπλωμα και γενικά χωρίς αύριο.

    Χθες για παράδειγμα πέτυχα ενα πολύ καλό μου φίλο, τον οποίο τον έχω κάνει παρατήρηση άπειρες φορές να φοράει κράνος, να πηγαίνει ΤΑΠΑ σε κατηφόρα με τυφλές στροφές σε σημειο που ήθελα να τον προλάβω με το αυτοκίνητο και δεν τον έφτανα ουτε για πλάκα. Σκουτεράκι 125 ο φίλος, αρκετά γρήγορο αμάξι εγώ...επαιρνα την στροφή και εβλεπα την πίσω ρόδα του να χάνεται απο την επόμενη στροφή. Τρελάθηκα! Πιο κάτω σταματάει γιατί είχε κίνηση, τον ρωτάω αν είναι σοβαρός που τρέχει τόσο και χωρίς εξοπλισμό και αυτός απλά γέλασε και σχολίασε το μουγκρητο του μοτέρ μου.

    Το θέμα είναι οτι δεν είμαι ο πατέρας του να τους να τους την λεω συνέχεια και να κάνω παρατηρήσεις αλλά βλέπω οτι δεν καταλαβαίνουν και απο λόγια φιλικά. Εκτός αυτού δεν ειναι τπτ καθυστερημένοι να πεις οτι έχουν πρόβλημα.

    Πώς μπορώ να να τους κάνω να καταλάβουν ώστε να μην τους δω αύριο μεθαύριο σε κανα ασθενοφόρο ή και χειρότερα; Υπάρχει κάποιος αποδοτικός τρόπος να ξυπνήσουν;

    Πραγματικά λυπάμαι και στενοχωριέμαι για αυτούς



    να τους πεις οτι αν πραγματικα γουσταρουνε τις μηχανες , καποια πραγματα να σκεφτονται πρωτα απ'ολα :

    1ον ) φροντιζουν να μεινουν ζωντανοι και αρτιμελεις για να ξαναγουσταρουνε βολτα με την "καλη" τους την επομενη μερα

    2ον ) μαγκια ειναι να μαθεις να κλεινεις το γκαζι οχι να το ανοιγεις , να το βαστας σαν το ταυρο μπαστουρωμενο και ας ουρλιαζουν να ξεθυμανουν τα
    αλογα κατω απ ' τα @@ σου

    3ον ) ο ικανος αναβατης μπορει φορωντας την κρανουμπα του μπορει να υπολογισει αποστασεις , να ελεγχει το περιβαλλον σε κλασματα του δευτερολεπτου
    με αντανακλαστικα αιλουρου , μια ματια στον καθρεπτη και εχεις παρει γραμμη τι γινεται , το ενστικτο δουλευει σαν ρανταρ , αν δεν αντεχεις λιγη πιεση απο το κρανος και για να παρεις γραμμη τι γινεται πρεπει να γυρισεις το κεφαλι σα σβουρα , χεσ@ μεσα , καλυτερα παρε ταξι

    4ον ) η μηχανη ειναι ζωη και οχι ταφος .........................
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  7. #7
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    αν ήταν πολύ καλός σου φίλος και σε είχε σε εκτίμηση δε θα είχε τέτοια αντίδραση στη παρατήρησή σου. ο καλός φίλος που εκτιμά θα κάτσει να εκτιμήσει ακόμα και την παρατήρηση/αρνητική αντίδραση/διαφορετική γνώμη που έχεις σε κάτι που πράττει.
    μάλλον είναι από τους καλούς φίλους στα εύκολα και στα λόγια ή σε μια κατάσταση που βόλευε και εκείνον να είναι καλός, από ''απλά'' φίλος.

    η δικιά μου οπτική του θέματος και χωρίς να ξέρω την πραγματική σας σχέση.

  8. #8
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    η μεγαλη μαλ@κια ειναι οτι ενω ο χωρος της μοτοσυκλετας εχει πλεον εντελως συνειδητοποιημενους αναβατες στο θεμα ασφαλειας ή αναβατες που τουλάχιστον φορανε κρανος , δεν εχουμε φροντισει σαν χωρος μαζικα να το προβαλουμε πχ
    μεσω συλλογων , φορουμ κτλ οχι μεταξυ μας ομως αλλα εκει εξω που νεα παιδια ξεκινανε με μηχανακια , αλλιως ειναι μονοι μας να λεμε κατι κι αλλιως μαζικα , εχουνε γινει κατι προσπαθειες αλλα αδυναμες και ασθενικες , θελει επιμονη και προσπαθεια απο ολους μας μαζικα ,

    πχ αντι να παμε για εναν καφε ή μια "πολεμικη" βολτα , τοπος συναντησης το ταδε σχολειο να μιλησουμε στα παιδια για την ασφαλεια σαν μοτο.γρ ή απλα σαν μια παρεα μηχανοβιων , δεν νομιζω οτι θα μας το αρνηθουνε και οσο μικροτερες ηλικιες τοσο το καλυτερο
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  9. #9
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    η μεγαλη μαλ@κια ειναι οτι ενω ο χωρος της μοτοσυκλετας εχει πλεον εντελως συνειδητοποιημενους αναβατες στο θεμα ασφαλειας ή αναβατες που τουλάχιστον φορανε κρανος , δεν εχουμε φροντισει σαν χωρος μαζικα να το προβαλουμε πχ
    μεσω συλλογων , φορουμ κτλ οχι μεταξυ μας ομως αλλα εκει εξω που νεα παιδια ξεκινανε με μηχανακια , αλλιως ειναι μονοι μας να λεμε κατι κι αλλιως μαζικα , εχουνε γινει κατι προσπαθειες αλλα αδυναμες και ασθενικες , θελει επιμονη και προσπαθεια απο ολους μας μαζικα ,

    πχ αντι να παμε για εναν καφε ή μια "πολεμικη" βολτα , τοπος συναντησης το ταδε σχολειο να μιλησουμε στα παιδια για την ασφαλεια σαν μοτο.γρ ή απλα σαν μια παρεα μηχανοβιων , δεν νομιζω οτι θα μας το αρνηθουνε και οσο μικροτερες ηλικιες τοσο το καλυτερο

    Και τωρα παιδια τα μελη του φορουμ moto.gr θα σας μιλησουν για την οδικη ασφαλεια και την αναγκαοτητα του κρανους...

    MADE IN JAPAN 日本製

  10. #10
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Και τωρα παιδια τα μελη του φορουμ moto.gr θα σας μιλησουν για την οδικη ασφαλεια και την αναγκαοτητα του κρανους...




    χυμα κουβεντα δεν λεμε να γινεται , θελει οργανωση το πραγμα , αλλα προσωπικα θεωρω τον εαυτο μου σε ενα βαθμο υπευθυνο
    για την νεοτερη γενια και την σχεση που θα αναπτυξει με την μοτοσυκλετα , οποτε νομιζω οτι ειναι καλυτερο να κανω προτασεις που μπορει να τυχουν χλευασμου ακομα και απο συμφορουμιτες μου υποτιθεται μοτοσυκλετιστες , αλλα αν αναλογιστεις οτι καθε μερα ανοιγουν νεοι ταφοι και μπαινουν νεα παιδια μεσα επειδη σκοτωθηκαν με μηχανη και δεν φοραγαν ενα γ@μημενο κρανος ,

    ποσα μπορει να αλλαζαν αν ειχαν ενα αλλο προτυπο μπορει και να ηταν ζωντανα αυτα τα παιδια και να χαιρονταν την ζωη και την μοτοσυκλετα τους , ενω καποιοι αλλοι που εφαρμοζουν την χρηση κρανους και γραφουν σε φορουμ μοτοσυκλετιστικα , αρκουνται στο να πετανε χαρταετο και να ποσταρουν χλευαστικα εμοτικονς
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  11. #11
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Φέρε τους παρέα σε μια βάρδια μου.

  12. #12
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    http://e-keimena.gr/index.php?option...ises&Itemid=41

    Επικεντροσου στο 2ο (συναισθημα), αφου εχεις πει ποσο επικυνδυνο ειναι, ποσα γινονται καθε μερα (ανεφερε συγκεκριμενα περιστατικα), δειξεις φωτο κλπ
    εξηγησε ποσο δυσκολο ειναι για την οικογενεια, φιλους και ολους οσους μενουν πισω.

    Αν και παλι δε συμμορφωνεται: φορας κρανος - ριχνεις κουτουλια - αντιδραει - ξανα κουτουλια - παει να σε χτυπησει - αποκρουεις με το κεφαλι - τα παραταει.
    Βγαζεις το κρανος και εισαι στη πενα, αυτος στη καλυτερη εχει 2 καρουμπαλα και χτυπημενο χερι.
    Το βαζεις στα ποδια πριν ανακτησει τις δυναμεις του.

    Υ.γ. πληκτρολογοντας στο γοογλε την πρωτη λεξη της αναζητησης μου "τροποι πειθους" βγαζει αυτοματα "τροποι αυτοκτονιας"
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  13. #13
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    χυμα κουβεντα δεν λεμε να γινεται , θελει οργανωση το πραγμα , αλλα προσωπικα θεωρω τον εαυτο μου σε ενα βαθμο υπευθυνο
    για την νεοτερη γενια και την σχεση που θα αναπτυξει με την μοτοσυκλετα , οποτε νομιζω οτι ειναι καλυτερο να κανω προτασεις που μπορει να τυχουν χλευασμου ακομα και απο συμφορουμιτες μου υποτιθεται μοτοσυκλετιστες , αλλα αν αναλογιστεις οτι καθε μερα ανοιγουν νεοι ταφοι και μπαινουν νεα παιδια μεσα επειδη σκοτωθηκαν με μηχανη και δεν φοραγαν ενα γ@μημενο κρανος ,

    ποσα μπορει να αλλαζαν αν ειχαν ενα αλλο προτυπο μπορει και να ηταν ζωντανα αυτα τα παιδια και να χαιρονταν την ζωη και την μοτοσυκλετα τους , ενω καποιοι αλλοι που εφαρμοζουν την χρηση κρανους και γραφουν σε φορουμ μοτοσυκλετιστικα , αρκουνται στο να πετανε χαρταετο και να ποσταρουν χλευαστικα εμοτικονς
    Πολυ σωστα τα λες αλλα ακομη (τουλαχιστον για τη χωρα μας) φανταζουν ουτοπικα.
    Καταρχην φανταζομαι οτι το φορουμ "μας" δε μπορει να κανει τετοιες κινησεις αφου ειναι απλα ενα φορουμ και ουχι συλλογος κλπ.
    Επειτα ακομη και να γινει κατι τετοιο θα γινει ειτε γιατι καποιος δασκαλος/καθηγητης/whatever θα εχει καποιον γνωστο που ειναι ευαισθητοποιημενος σε αυτο το βαθμο ωστε να οργανωσει κατι τετοιο
    ειτε γιατι καποιοι ανθρωποι θα θελησουν να το κανουν αυτο οικειοθελως πηγαινοντας απο σχολειο σε σχολειο.
    Καταληγουμε δηλαδη στο συμπερασμα οτι θα προκειται για μεμονομενα περιστατικα και οχι για μια οργανωμενη κινηση.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  14. #14
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Πολυ σωστα τα λες αλλα ακομη (τουλαχιστον για τη χωρα μας) φανταζουν ουτοπικα.
    Καταρχην φανταζομαι οτι το φορουμ "μας" δε μπορει να κανει τετοιες κινησεις αφου ειναι απλα ενα φορουμ και ουχι συλλογος κλπ.
    Επειτα ακομη και να γινει κατι τετοιο θα γινει ειτε γιατι καποιος δασκαλος/καθηγητης/whatever θα εχει καποιον γνωστο που ειναι ευαισθητοποιημενος σε αυτο το βαθμο ωστε να οργανωσει κατι τετοιο
    ειτε γιατι καποιοι ανθρωποι θα θελησουν να το κανουν αυτο οικειοθελως πηγαινοντας απο σχολειο σε σχολειο.
    Καταληγουμε δηλαδη στο συμπερασμα οτι θα προκειται για μεμονομενα περιστατικα και οχι για μια οργανωμενη κινηση.




    φιλε μου κι ομως μπορει να γινει κινηση μαζικα και ειδικα τωρα που υπαρχει το ιντερνετ , στο παιδικο χωριο sos μαζευτηκαμε μαζι φορουμ και συλλογοι μοτοσυκλετας - 7 παρακαλω τον αριθμο - καταχειμωνο με ψιλοβροχο μαζευτηκαν ενα σκασμος με δικαβαλες μηχανες
    για να στειριξουν τα παιδια και υπηρχε και συμμετοχη επισημη της αγωνιστικης ομαδας της ντουκατι που κατεβασαν στα σκαλια το "αγωνιαρικο" για να το δουν τα παιδια , βεβαια αλλος ο σκοπος της μοτομαζωξης εκει , αλλα ολα μπορουν να γινουν ,

    δεν ζω στον κοσμο μου , οταν ξεκινησα εγω με μηχανακι ουτε το ενα τριτο δεν φοραγε κρανος σε σχεση με σημερα , δεν λεω οτι ειναι ευκολο και σιγουρα θα ξεκινησει απο μια μικροτερη ομαδα , αλλα το οφελος ειναι μεγαλο και αξιζει τον κοπο η προσπαθεια κι ενας να γλυτωσει οφελος ειναι , η ζωη ειναι ανεκτιμητη και ολη την κουβεντα την κανω για το θεμα του συμφορουμιτη "με το ενα ποδι στον ταφο...."
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  15. #15
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    φιλε μου κι ομως μπορει να γινει κινηση μαζικα και ειδικα τωρα που υπαρχει το ιντερνετ , στο παιδικο χωριο sos μαζευτηκαμε μαζι φορουμ και συλλογοι μοτοσυκλετας - 7 παρακαλω τον αριθμο - καταχειμωνο με ψιλοβροχο μαζευτηκαν ενα σκασμος με δικαβαλες μηχανες
    για να στειριξουν τα παιδια και υπηρχε και συμμετοχη επισημη της αγωνιστικης ομαδας της ντουκατι που κατεβασαν στα σκαλια το "αγωνιαρικο" για να το δουν τα παιδια , βεβαια αλλος ο σκοπος της μοτομαζωξης εκει , αλλα ολα μπορουν να γινουν ,

    δεν ζω στον κοσμο μου , οταν ξεκινησα εγω με μηχανακι ουτε το ενα τριτο δεν φοραγε κρανος σε σχεση με σημερα , δεν λεω οτι ειναι ευκολο και σιγουρα θα ξεκινησει απο μια μικροτερη ομαδα , αλλα το οφελος ειναι μεγαλο και αξιζει τον κοπο η προσπαθεια κι ενας να γλυτωσει οφελος ειναι , η ζωη ειναι ανεκτιμητη και ολη την κουβεντα την κανω για το θεμα του συμφορουμιτη "με το ενα ποδι στον ταφο...."
    Εννοω απο μερια της πολιτειας φανταζει απιθανο να ξεκινησει κατι τετοιο.
    Και οργανωμενα να ξεκινησει με ιδιοτες οπως στην περιπτωση που ανεφερες, που σκοπος απ οσο ξερω ηταν να μαζευτουν χρηματα, εφοσον δεν υπαρχει στηριξη δεν νομιζω πως κατι τετοιο θα γινεται συστηματικα και καθολικα σε σχολεια, οπως θα πρεπε.

    Κατα τ αλλα με βρισκεις συμφωνο 100% με τα λεγομενα σου.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οδηγηση σε παγο με το ενα χερι..
    από jimmis5 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2010, 11:13
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 19:24
  3. Στον έξυπνο με το Tdm στην εθνική σήμερα το πρωί
    από satel στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 16:09
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 17:50
  5. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2005, 16:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF