Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Σκέψεις σε μία καφετέρια στην άκρη του κόσμου.

  1. #1

    Σκέψεις σε μία καφετέρια στην άκρη του κόσμου.

    Όχι δεν είναι άλλο ένα κλασικό κράξιμο για τους αγαπητούς κουτάκιδες!

    Είμαστε με 2 ακόμα φίλους σε μία καφετέρια στην μέση του τίποτα, χαμένη κάπου μέσα σε ένα δάσος στην Βαυαρία.
    Εκεί που βλέπουμε τις δικές μας μηχανές και ακόμα καμία δεκαριά αρχίζουν οι σκέψεις και αναρωτιόμαστε γιατί τελικά πήραμε αυτοκίνητα?

    Πόσες φορές άραγε κάποιος έχει πει ,σήμερα θα πάρω το αμάξι μόνος μου και θα γράψω 200-250 χλμ να το χαρώ?
    Πόσες φορές έχετε δει κάποιον με αυτοκίνητο να κάθεται μόνος του σε μία καφετέρια στην άκρη του θεού και να το χαζεύει?
    Πόσες φορές έχει πιάσει κάποιος κουβέντα με άλλους αυτοκινητάδες επάνω σε ένα ferry boat?
    Πόσες φορές θα δεις 10-15 αυτοκίνητα παρέα να πηγαίνουν στον Αλεξίου για καφέ και λουκουμάδες και πάλι επιστροφή.
    Πόσες φορές θα δεις παρέα από αυτοκίνητα να σε χαιρετάνε όταν είσαι στο αμάξι?
    Πόσες φορές έχει πει κάποιος,γαμώτο δουλεύω το ΣΚ και δεν μπορώ να πάρω το αμάξι να πάω μία βόλτα?

    Απάντηση: ποτέ

    Τα παραπάνω είναι η καθημερινότητά μας.

    Αγαπάμε αυτό που οδηγούμε και το χαιρόμαστε σε κάθε ευκαιρία.
    Αυτή είναι η βασική διαφορά των οδηγών μηχανών σε σχέση με τους οδηγούς αυτοκινήτων.
    Εμείς χαιρόμαστε το κάθε λεπτό που περνάμε επάνω στην σέλα ενώ το 99% των αυτοκινητιστών βρίζει και καταριέται κάθε λεπτό που περνάει πίσω από το τιμόνι.

    Ποτέ δεν θα σε αφήσω μικρή μου γουργουρίτσα.Ότι κουτάκι και να βλέπεις να σου κάνει παρέα στο γκαράζ απλά ρίξε μία ματιά οίκτου γιατί ξέρεις ότι εσύ είσαι η αληθινή απόλαυση μηχανοκίνησης.Εσύ κάνεις την καρδιά μου να χτυπάει γρηγορότερα στύβοντας το γκάζι και εσένα χαϊδεύω όταν γυρνάω σπίτι ακόμα και αν εκείνη την μέρα δεν τα είπαμε.



    Μου τα θύμισε σήμερα ένας φίλος.......

    Τον Μάιο θα σου έρθω αγορίνα να ξαναπάμε στου διαόλου την μάνα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Αυτος που ειναι ? {Αλεξίου για καφέ και λουκουμάδες } καλος?
    love will save the planet,hate is a good start.

  3. #3
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162

    Re: Σκέψεις σε μία καφετέρια στην άκρη του κόσμου.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Όχι δεν είναι άλλο ένα κλασικό κράξιμο για τους αγαπητούς κουτάκιδες!

    αναρωτιόμαστε γιατί τελικά πήραμε αυτοκίνητα?

    Πόσες φορές άραγε κάποιος έχει πει ,σήμερα θα πάρω το αμάξι μόνος μου και θα γράψω 200-250 χλμ να το χαρώ?

    Απάντηση: ποτέ
    Doc, απ' ό,τι θυμάμαι αμυδρά το έχω σκεφτεί και το έχω κάνει περίπου έτσι. Αλλά πολύ καιρό πριν. Τώρα με τις συνθήκες που επικρατούν στους δρόμους μας είναι εντελώς αδύνατο, τουλάχιστον στην Ελλάδα. Τώρα καλύτερα να μην είχα καθόλου αυτοκίνητο. Αναρωτιέμαι γιατί τελικά πήρα αυτοκίνητο
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    ως κατοχος και αυτοκινητου και μηχανης δεν θα συμφωνησω απολυτως μαζι σου

    σιγουρα πολλες φορες θα αγανακτησεις που την συγκεκριμενη ωρα εχεις πηξει στο μποτιλιαρισμα για παραδειγμα και θα ευχεσαι να ειχες/ειχες παρει μηχανη

    σιγουρα πολλες φορες θα απολαυσεις σαφως περισσοτερο την βολτα του σαββατου η της κυριακης με την μηχανη παρα με το αυτοκινητο,ειδικα οταν οπως λες συναντησεις και αλλους/ες που ειναι με τα μοτορια τους

    αλλα δεν οδηγουμε ολοι στην αθηνα η στην θεσσαλονικη και επομενως δεν τρωμε ολοι διαρκως πηξιμο και μποτιλιαρισμα στους δρομους

    την παρασκευη το απογευμα ανβηκαμε καπου στα 1000 κατι μετρα υψομετρο με τρεις φιλους σενα χωριο για καφε και βολτα.δεδομενου οτι πλην εμου,κανενας αλλος ειχε η εχει μηχανη,αν δεν πηγαιναμε με ταμαξι δεν θα ειχαμε απολαυσει την καστανοκαρυδοπιτα και το ρακομελο...

    οταν ανεβαινουμε καμια φορα αθηνα με την κοπελα μου και το συνδυαζουμε και κανουμε και τιποτις ψωνια,αν ειχαμε παει με μηχανη και οχι με αμαξι πως θα τα κουβαλουσαμε μετα ολα αυτα?

    γενικα,επειδη τετοια παραδειγματα ειναι οπως φανταζεστε πολλα,το αυτοκινητο ειναι ενα εργαλειο,ενα μεσο που θα με/μας/σας εξυπηρετησει και αρα δεν μπορουμε να αγνοησουμε την χρηστικοτητα του.αλλη απολαυση η μηχανη,δεν λεω...αλλα μην το κατηγορουμε διαρκως και το αμαξι,μην ξεχναμε πως οι περισσοτεροι εδω μεσα αν δεν κανω λαθος εχουμε και τα δυο

    φιλικα

    γιαννης

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nobody
    ως κατοχος και αυτοκινητου και μηχανης δεν θα συμφωνησω απολυτως μαζι σου

    σιγουρα πολλες φορες θα αγανακτησεις που την συγκεκριμενη ωρα εχεις πηξει στο μποτιλιαρισμα για παραδειγμα και θα ευχεσαι να ειχες/ειχες παρει μηχανη

    σιγουρα πολλες φορες θα απολαυσεις σαφως περισσοτερο την βολτα του σαββατου η της κυριακης με την μηχανη παρα με το αυτοκινητο,ειδικα οταν οπως λες συναντησεις και αλλους/ες που ειναι με τα μοτορια τους

    αλλα δεν οδηγουμε ολοι στην αθηνα η στην θεσσαλονικη και επομενως δεν τρωμε ολοι διαρκως πηξιμο και μποτιλιαρισμα στους δρομους

    την παρασκευη το απογευμα ανβηκαμε καπου στα 1000 κατι μετρα υψομετρο με τρεις φιλους σενα χωριο για καφε και βολτα.δεδομενου οτι πλην εμου,κανενας αλλος ειχε η εχει μηχανη,αν δεν πηγαιναμε με ταμαξι δεν θα ειχαμε απολαυσει την καστανοκαρυδοπιτα και το ρακομελο...

    οταν ανεβαινουμε καμια φορα αθηνα με την κοπελα μου και το συνδυαζουμε και κανουμε και τιποτις ψωνια,αν ειχαμε παει με μηχανη και οχι με αμαξι πως θα τα κουβαλουσαμε μετα ολα αυτα?

    γενικα,επειδη τετοια παραδειγματα ειναι οπως φανταζεστε πολλα,το αυτοκινητο ειναι ενα εργαλειο,ενα μεσο που θα με/μας/σας εξυπηρετησει και αρα δεν μπορουμε να αγνοησουμε την χρηστικοτητα του.αλλη απολαυση η μηχανη,δεν λεω...αλλα μην το κατηγορουμε διαρκως και το αμαξι,μην ξεχναμε πως οι περισσοτεροι εδω μεσα αν δεν κανω λαθος εχουμε και τα δυο

    φιλικα

    γιαννης
    Δεν κατηγορώ ούτε τα αμάξια ούτε κανέναν.
    Και εγώ έχω αμάξι και δεν θα μπορούσα χωρίς αυτό.
    Αυτό είναι που κάνει την μηχανή ξεχωριστή, δεν την χρειάζεσαι όπως χρειάζεσαι ένα αμάξι(δεν μιλάω για παπάκια) αλλά την θέλεις για να ζεις κάθε φορά που την καβαλάς.
    Και όπως είπες δεν πήγες μόνος σου απλά για την βόλτα.πήγες για την παρέα και για την καστανοκαρυδόπιτα
    Αν πήγαινες με μηχανή θα πήγαινες για την βόλτα και δεν θα σε ένοιαζε τίποτα περισσότερο.

  6. #6
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Αυτος που ειναι ? {Αλεξίου για καφέ και λουκουμάδες } καλος?
    Πλάκα μου κάνεις έτσι????
    Προκόπι βόρεια Εύβοια κοντά στον Άι Γιάννη.

  8. #8
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Καλά
    οκ
    το
    αίσθημα οδήγησης μοτο είναι ανεπανάληπτο και οι περιπετιες με τη διτοχη καυλα μας ασύγκριτο αλλά αν είχα κανά πιστόλι για αμάξι και όχι τα Κουβαδακια που κατασκευάζονται για να μπορεί να τα οδηγήσει με ασφάλεια μέχρι κ η ΓΙΑΓΙΑ μου ..θα χα τη λαχτάρα και τη καυλα που μου βγάζει και η μοτοσυκλέτα..

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Απο Ευβοια εχω παει Αγια Αννα κ Νημποριο μονο......... Αυτα τα παραπανω τα εκανα συνεχεια με το αμαξι{ ειδικα με cabrio bradaki einai to kati allo} κ την μηχανη προ 15ετιας η οταν κατι με απασχολουσε εκανα μια βολτα παραλιακη η καλαμο , λαγονησι ...... τωρα η κινηση στους δρομους κ η συμπεριφορα ορισμενων οδηγων , μονο αηδια μου προκαλει ........... Πιστευω οτι χαθηκε η μαγεια που υπηρχε παλιοτερα .........
    love will save the planet,hate is a good start.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135

    Re: Σκέψεις σε μία καφετέρια στην άκρη του κόσμου.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Πόσες φορές θα δεις 10-15 αυτοκίνητα παρέα να πηγαίνουν στον Αλεξίου για καφέ και λουκουμάδες και πάλι επιστροφή.
    Σε όλα τ΄άλλα συμφωνώ, σ'αυτό όχι.


  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nobody
    ως κατοχος και αυτοκινητου και μηχανης δεν θα συμφωνησω απολυτως μαζι σου

    σιγουρα πολλες φορες θα αγανακτησεις που την συγκεκριμενη ωρα εχεις πηξει στο μποτιλιαρισμα για παραδειγμα και θα ευχεσαι να ειχες/ειχες παρει μηχανη

    σιγουρα πολλες φορες θα απολαυσεις σαφως περισσοτερο την βολτα του σαββατου η της κυριακης με την μηχανη παρα με το αυτοκινητο,ειδικα οταν οπως λες συναντησεις και αλλους/ες που ειναι με τα μοτορια τους

    αλλα δεν οδηγουμε ολοι στην αθηνα η στην θεσσαλονικη και επομενως δεν τρωμε ολοι διαρκως πηξιμο και μποτιλιαρισμα στους δρομους

    την παρασκευη το απογευμα ανβηκαμε καπου στα 1000 κατι μετρα υψομετρο με τρεις φιλους σενα χωριο για καφε και βολτα.δεδομενου οτι πλην εμου,κανενας αλλος ειχε η εχει μηχανη,αν δεν πηγαιναμε με ταμαξι δεν θα ειχαμε απολαυσει την καστανοκαρυδοπιτα και το ρακομελο...

    οταν ανεβαινουμε καμια φορα αθηνα με την κοπελα μου και το συνδυαζουμε και κανουμε και τιποτις ψωνια,αν ειχαμε παει με μηχανη και οχι με αμαξι πως θα τα κουβαλουσαμε μετα ολα αυτα?

    γενικα,επειδη τετοια παραδειγματα ειναι οπως φανταζεστε πολλα,το αυτοκινητο ειναι ενα εργαλειο,ενα μεσο που θα με/μας/σας εξυπηρετησει και αρα δεν μπορουμε να αγνοησουμε την χρηστικοτητα του.αλλη απολαυση η μηχανη,δεν λεω...αλλα μην το κατηγορουμε διαρκως και το αμαξι,μην ξεχναμε πως οι περισσοτεροι εδω μεσα αν δεν κανω λαθος εχουμε και τα δυο

    φιλικα

    γιαννης

    άλλαξε φίλους και γυναίκα! :rotflmao:

  12. #12
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309

  13. #13
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Δεν κατηγορώ ούτε τα αμάξια ούτε κανέναν.
    Και εγώ έχω αμάξι και δεν θα μπορούσα χωρίς αυτό.
    Αυτό είναι που κάνει την μηχανή ξεχωριστή, δεν την χρειάζεσαι όπως χρειάζεσαι ένα αμάξι(δεν μιλάω για παπάκια) αλλά την θέλεις για να ζεις κάθε φορά που την καβαλάς.
    Και όπως είπες δεν πήγες μόνος σου απλά για την βόλτα.πήγες για την παρέα και για την καστανοκαρυδόπιτα
    Αν πήγαινες με μηχανή θα πήγαινες για την βόλτα και δεν θα σε ένοιαζε τίποτα περισσότερο.
    +1782 (περίπου)
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

  14. #14
    Βγήκαν πάλι οι σφήκες..
    Εγγραφή
    13/12/2009
    Μηνύματα
    6

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Μαλλον ειμαι στο 1% φιλε απολαυμβανω οτι οδηγω απο το ποδηλατο μεχρι το αυτοκινητο και την μοτοσυκλετα οι ανθρωποι και η φυση ειναι αυτες που φτιαχνουν την διαθεση τα σιδερα δεν νομιζω ή αν γινεται με τα σιδερα μαλλον μοναξια αισθανεσαι και οχι ευτυχια
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF