Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586

    Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυ

    Κατεβαίνω από το γραφείο, βάζω κράνος, βάζω γάντια και μου χτυπάει την πλάτη αιθέρια ύπαρξη. Μου λεεί ότι μου έχει αφήσει ένα σημείωμα. + 10 πόντους ο Νικολάκης.... Αλλά το σημείωμα ήταν με το νούμερο του μαλάκα με το φορτηγό που πήρε μαζί του την ουρά και το κωλοφάναρο του κawa..... (Και εξαφανίστηκε βεβαίως)

    Αναμονή για περιπολικό 3μιση ώρες..... Ευτυχώς το παλικάρι (με μηχανή ήρθε τελικά) ήταν ΕΥΕΓΕΝΕΣΤΑΤΟ και ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΌΤΑΤΟ, γιατι αλλιώς θα είχαμε αυτόφωρα...
    (τελευταίος διάλογος με το κέντρο της τροχαίας:
    -Να περιμένω? Πως το κόβεις? 3μιση ώρες δεν είναι αρκετές?
    -(Φωνάζοντας στον παραμέσα) Ρε ο κύριος λέει ότι περιμένει 3μιση ώρες... Κύριε μου είναι πλησίον....)

    Εμαθα λοιπόν ότι δεν χρειάζετε να έρθει η τροχαία αν έχεις την πινακίδα του άλλου. Μιλάς με τον ασφαλιστή σου, και αν σε 24 ώρες ο άλλος δεν εχει κάνει δήλωση τότε πας δικαστικά. Το μόνο που δεν έμαθα είναι αν πέφτωντας το δικό μου χτυπούσε κάποιο άλλο τι έπρεπε να κάνω, λαμβάνωντας υπόψην ότι δεν μπορώ να το γνωρίζω.

    Θα μπορούσα επίσης να υποβάλλω κατευθείαν μήνυση, αλλά αυτό προηποθέτει να μην έχει λήξη η ασφάλειά σου ΠΡΟΧΤΕΣ, και αν ναι να έχεις πάρει ήδη το καινούργιο σήμα. Η εναλάκτικά να την υπέβαλα και να έτρωγα μια κλήση για την ασφάλεια.

    Αυριο ήταν η τελευταία του μέρα, πριν μπει για πολλές δουλειές που θα φάνε κανένα δίμηνο.... Προγραμμάτιζα μια Σουνιάδα γαμώ το κεφάλι μου....
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αφού εν τέλει βγήκε άκρη πάλι καλά.
    Έπρεπε να ζητήσεις όμως το τηλεφωνάκι και της αιθέριας ύπαρξης ώστε να την ευχαριστήσεις.

    Μη χαλιέσαι. Κερνάω ρακή!


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristos x
    Εγγραφή
    28/01/2007
    Μηνύματα
    291
    Σε νοιώθω αδερφέ!!!!

    Οταν λες σου αφησε το νουμερο αυτου που σε χτυπησε εννοεις την πινακιδα του καποιος αυτοπτης και οχι ο ιδιος το τηλ. του να μαντεψω ε;

  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Αυτο θα πεί γκαντεμιά! Η μήπως όχι? Δεν επαθε αλλες ζημιές?
    Σιγουρα επαθε και τωρα θα γίνει ωραίο βαψιματάκι.
    Μην στεναχωριέσαι, θα πληρώσει τα σπασμένα, παντως την θέλει και την μύνηση κανονικά.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    pliroforiaka i asfalia isxioi ke ena mina meta tin liksi tis
    ke kouragio ama ine na ton vris ke na ton skotosis stile ena minima na er8o me tin videokamera na vgaloume kana fragkaki diskoli ke roi ke exoume eksoda...
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    αφού ξέρεις ποιός στο έκανε οκ.τυχερός στην ατυχία σου.

    για φαντάσου να μην έβρισκες τον υπαίτιο...

  7. #7
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Τη μηχανή μου μου την έχουν ρίξει 5 φορές με τον ίδιο τρόπο . Εγώ προσωπικά δεν της 'εχω κάνει ούτε γρατζουνιά στα 9 χρόνια που την έχω . Πάντα μου την έριχναν σε στάση , τη μία φορά είδα τον μαλάκα δικηγόρο με το μπεμπε του να προσπαθεί να παρκάρει εκεί που δεν χωρούσε ούτε σμάρτ κι εγώ μέσα στο βιβλιοπωλείο του Παπασωτηρίου στην Στουρνάρη , ότι και τον πρόλαβα την ώρα που πήγαινε να την κάνει .Το τιμόνι μου καρφώθηκε στην σχάρα του διπλανού αυτοκινήτου , όταν ήρθε η τροχαία υποχρεώθηκε να μας αποζημιώσει και τους δύο , το λαμόγιο. Ο μοναδικός που μου άφησε χαρτάκι στη σέλα , έγω από το σπίτι μου με το κινητό του ήταν ένας βιοπαλαιστής οδηγός μικρού φορτηγού να επικοινωνήσω μαζί του (δεν ξέρω αν το έκανε γιατί τον είχαν δει αλλά εικάζω το έκανε από μόνος του ,λέγοντας μου ότι του έχουν κάνει το ίδιο και ξέρει πόσο άσχημα του ήρθε) .Τις υπόλοιπες την πλήρωσα από την τσέπη μου. Αυτά ,καπνός όλοι αν και για την τελευταία έχω μια υπόνοια αλλά δεν έχω αποδείξεις οπότε άστο να πάει στο διάολο ... Τυχερός είσαι που τον είδαν , αυτό σου λέω μόνο.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Αφού εν τέλει βγήκε άκρη πάλι καλά.
    Έπρεπε να ζητήσεις όμως το τηλεφωνάκι και της αιθέριας ύπαρξης ώστε να την ευχαριστήσεις.
    Μη χαλιέσαι. Κερνάω ρακή!
    Θα περάσω σήμερα μία βόλτα να ευχαριστήσω.....


    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Αυτο θα πεί γκαντεμιά! Η μήπως όχι? Δεν επαθε αλλες ζημιές?
    Σιγουρα επαθε και τωρα θα γίνει ωραίο βαψιματάκι.
    Μην στεναχωριέσαι, θα πληρώσει τα σπασμένα, παντως την θέλει και την μύνηση κανονικά.
    Ενα κάγκελο έχει ψιλοστραβώσει και η μανέτα... Οπότε ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΆΕΙ ΓΙΑ ΒΑΨΙΜΑΤΆΚΙ.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    (Πρώτο κουστούμι στο wemoto 652 ευρά)


    Τhanks guys
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  9. #9
    Νικόλα αφού υπήρξε εκείνο το σημείωμα όλα καλά, ας είναι η τελευταία αναποδιά!


  10. #10
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    παλι καλα ...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #11
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297

    Re: Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
    Θα μπορούσα επίσης να υποβάλλω κατευθείαν μήνυση, αλλά αυτό προϋποθέτει να μην έχει λήξη η ασφάλειά σου ΠΡΟΧΤΕΣ, και αν ναι να έχεις πάρει ήδη το καινούργιο σήμα. Η εναλάκτικά να την υπέβαλα και να έτρωγα μια κλήση για την ασφάλεια.
    Όχι ακριβώς.

    Αυτό θα γινόταν αν την έκανες επί τόπου και σου ζητήσε τα χαρτιά σου.

    Ανανέωσε την ασφάλεια (για να είσαι κύριος) και πήγαινε στο τμήμα να κάνεις τη μηνυσούλα σου.

    Ακόμα και αν υποτεθεί ότι σου ζητηθεί η ασφάλεια:
    α) σιγά μην προσέξει ότι δεν την είχες ανανεώσει εγκαίρως και
    β) ούτως ή άλλως δεν μπορεί να σου κόψει κλήση για παράβαση που δεν είχε διαπιστώσει όταν έγινε.

    Συνεπώς: ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΝΥΣΗ

    και εννοείται όλο το πακέτο ...

  12. #12
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Τα στοιχεία της τα κράτησες;
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

    να την φωνάξεις για μάρτυρα βρε ...

    που πήγε το μυαλό σου ;

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF