Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: Η απειρια μου σε ολο της το μεγαλειο!

  1. #16
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Παρεα δεν εχω, και δυσκολα να βρω καποιον, που θα παει μεχρι Σουνιο ή Σαρωνιδα, με 50 -70 χλω που παω εγω! Προς το παρων, αν δεν το μαθω καλα, ειδικα στο φρεναρισμα, που απο την πρωτη βολτα εχοντας μονο 100 χλμ πηγα να γινω πιτα, δεν ξεπαιρνω τα 60! Συμφωνο οτι ο δρομος, ειδικα γι αυτους που μενουν νοτια, προσφερεται για στρωσιμο, αλλα απο την αλλη γινονται και πολλα ατυχηματα, με τα κουτια που πανε σαν τρελα!

    Τι λαχταρα τραβηξα τοτε ρε μαγκες, τι λαχταρα!

  2. #17
    ο μαυροφορεμένος! Το avatar του/της ThM
    Εγγραφή
    09/10/2003
    Μηνύματα
    36

    Re: Η απειρια μου σε ολο της το μεγαλειο!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas

    Ευτυχος ξεκοκκαλωσε ο τυπος, πολλη γρηγορα, "γαμω το κερατο του, που περασε με κοκκινο" τον ευχαριστω απο την αλλη που με κινηση αστραπη εφυγε απο την μεση του δρομου, και ετσι την γλιτωσα!
    Να μην ευχαριστείς κανένα από αυτούς τους λαλάκες. Έπρεπε να του ρίξεις μία μούτζα και να τον σκυλοβρίσεις μπας και καταλάβει τι έκανε. Εγώ φροντίζω να βρίζω τουλάχιστον ένα την ημέρα...κάνει καλό στην υγεία του μηχανόβιου


    Καθομαι και σκεφτομαι μηπως εκανα μαλακια, μιας που εχοντας 3-4 μερες το μηχανακι πηγα τοσο μακρια! Απο την αλλη δεν γινεται να το στροσω στα στενα της γειτονιας μου!
    Πολύ καλά έκανες και διάλεξες αυτή τη διαδρομή. Εξάλλου στο στρώσιμο δεν θέλει σταμάτα-ξεκίνα σε φανάρια και άσε που αν έβγαινες σε εθνική θα πέρναγαν από πάνω σου εφόσων η μικρότερη ταχύτητα που θα βρείς σε εκεί είναι 120.

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Αναγκαιο το δοκιμαστικο φρεναρισμα στην αρχη μεχρι να μαθω, αν και απο την αλλη λυπαμε να χαλαω τα λαστιχα μου. Απο την αλλη πρεπει να το μαθω! Παιδια εχω την εντπωση οτι ο λεβιες του φρενου, ειναι πολυ κοντος σε μηκος, και τον παταω σχεδον με το μεσω του παπουτσιου. Εχω και ποδαρα, 47! μπορω να βαλω πιο μακρη λεβιε για το φρενο; Γενικα το CBFaki θα το θελα λιγο μεγαλυτερο βασικα ψηλοτερο, οχι οτι δεν χωραω ομως!

    Ειμαι και τερας, 1.88 125 kg!
    Φίλε εάν θέλεις να κρατήσεις το κεφάλι σου,μην λυπάσαι τα...λάστιχα!Το σημαντικότερο είναι να μάθεις και να συνηθίσεις να οδηγείς με ασφάλεια ως προς τον εαυτό σου αλλά και ώς πρός τους άλλους.Εξάλλου,αναλώσιμα είναι τα λάστιχα!Σάμπως πόσο θα τα κρατήσεις?!Τώρα να μου πείς περί γενικής ταλαιπωρίας της μηχανής εκεί πάω πάσο,και εσύ με πάς με 60 και δεν τρέχει τίποτα!!!
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  4. #19
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    κατά ρώτον, συμφωνώ με τη λογική σου να πας σε ένα πάρκιν να μάθεις λίγφο τα φρένα και γενικά τη συμπεριφορά της μηχανής σου.

    Εγώ πρώτη φορά που οδήγησα παπί-δηλαδή όχημα με ταχύτητες και το πίσω φρένο στο πόδι- (αν και μικρός) φρέναρα με τα δύο πόδια στην άσφαλτο!!! Και δεν το λέω σαν αστείο, στους περισσότερους που οδηγούσαν βεσπάκι (όπως εσύ0 θα έχει συμβεί! Για να μην πω για αυτούς που είχαν μόνο ποδήλατο.

    Αφού είχες καλό τελος, όλα καλά.

    Μην το βάεζεις κάτω και πήγαινε και μακρυά και όπου σου κάνει κέφι. Έτσι θα το μάθεις. Πάρε και κανένα φιλαράκι σου και βγήτε τσάρκα...



    καλά χλμ....




















    το αβατάρ είναι γαμώ! θα βάλω και εγώ φώτο όταν βγάλω τον φρονιμήτη!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της voudarxos
    Εγγραφή
    12/09/2004
    Μηνύματα
    45
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ....
    ΟΔΗΓΩ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ 1985 ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ....
    ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΕΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΤΗΣΑ ..............



















    ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ........
    ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑ

  6. #21
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Ευτυχως τωρα συνηθησα και οδηγαω και τα δυο παραλληλα, το καθενα με τον τροπο του!

    Παλι καλα!

  7. #22
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από voudarxos
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ....
    ΟΔΗΓΩ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ 1985 ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ....
    ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΕΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΤΗΣΑ ..............

    ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ........
    ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑ

    ΌΠως όταν οδηγάς παπί και μηχανή (σε εμένα τουλάχιστον συνέβαινε) να κάνω λάθος στις αλλαγές και αντί να ανεβάσω ταχύτητα να κατεβάσω!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  8. #23
    ευτυχώς γλύτωσες γίγαντα!!! να σαι καλα και να προσέχεις
    OMG!

  9. #24
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    thanx...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2012, 11:35
  2. η μ@λ@κια σε ολο της το μεγαλειο
    από apolon10 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2009, 00:27
  3. Ο ΝΕΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ
    από zimouras στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2008, 19:29
  4. Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ...
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 09:37
  5. Καλημερα Σε Ολο Το Μοτο...............
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF