Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Η ΒΕΤΑ στην Ελλαδα !

  1. #16
    Εγώ ποτε θα σουζάρω ένα τέτοιο?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Καλη αρχή και επιτυχίες εύχομαι!
    +1

  3. #18
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Εγώ ποτε θα σουζάρω ένα τέτοιο?

    Γουστάρουμε καγκουριλίκι με Beta φίλτατε?

    Να σε πω και εμένα δε με χαλάει καθόλου..

  4. #19
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΗΛΙΑΣΚΤΜ
    Που τα θυμήθηκες;
    Έλα μου ντε , είχα μια φλασιά από τα παλιά . Μας είχαν στοιχειώσει ένα-δυό τέτοια στη περιοχή όταν ήμουν παιδάκι . Θυμάμαι το φτερό μπροστά ήταν 2 κεφάλια πιο ψηλά από το κεφάλι μου . Μου φάνταζε τότε μηχανή από άλλο πλανήτη . Ένας κολλητός αγόρασε το πρώτο fantic 50 στα 11 του με τις ευλογίες της μαμάς του (το πως ακόμα προσπαθώ να το καταλάβω και δεν...). Το τι γλέντι έπεσε δε λεγόταν , αλλά στο σιμονίνι μπροστά έπερνε κάμψεις ... Αυτό που λέμε σήμερα κάγκουρας ταίριαζε απόλυτα στον τότε κάτοχο του εν λόγο όπλου . Ψάχνω στο google και δεν υπάρχει ούτε φωτογραφία του . Τι έγιναν ρε πούστη μου αυτά τα εργαλεία .

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
    Ψάχνω στο google και δεν υπάρχει ούτε φωτογραφία του .

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2241918.jpg 
Προβολές:	267 
Μέγεθος:	64,6 KB 
ID:	192604

  6. #21

  7. #22
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    όχι αυτό , υπήρχε ένα 250 ή 500άρι καρατούμπανο και αρκετά μεταγενέστερο , από άλλο πλανήτη σου λέω . Μπλέ ολόκληρο με κίτρινα πλαίσια για τον αριθμό . Εκείνο ήταν το τουμπάνι . Τώρα ήταν 250 ή 500 θα σε γελάσω , δεν θυμάμαι τι έλεγε στα καπάκια του .

  8. #23
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
    όχι αυτό , υπήρχε ένα 250 ή 500άρι καρατούμπανο και αρκετά μεταγενέστερο , από άλλο πλανήτη σου λέω . Μπλέ ολόκληρο με κίτρινα πλαίσια για τον αριθμό . Εκείνο ήταν το τουμπάνι . Τώρα ήταν 250 ή 500 θα σε γελάσω , δεν θυμάμαι τι έλεγε στα καπάκια του .

    sachs htan

  9. #24

  10. #25
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Nop Simonini ήταν χωρίς καμπύλες , όλα με γωνίες !!!!

  11. #26
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Κοίτα στις φωτογραφίες ανά το google δεν υπάρχει , πρέπει να το έχεις δει , διαφορετικά δεν νοιώθεις τι σου λέω . Ανταγωνιστής του ήταν τότε το IT της yamaha αλλά δεν , ούτε από μακρυά .

  12. #27
    όπως και να'χει λίγες εταιρειες με παθος του τοτε καταφεραν να συνεχισουν την παραγωγη και να επιβιωσουν... Μια ειναι η ΒΕΤΑ , η οποία στην ουσία ασχολειται με καθε μηχανακι ξεχωριστα, στο επίπεδο του χειροποίητου ακομα!
    Είναι συγκινητικο να ξερεις πως το μηχανακι σου κατασκευαστηκε σε οικο και απο χερια των οποιων η κουλτουρα ειναι εμπευσμένη απο την τεχνολογια και αυτοκίνηση.

    Μπορεί να μοιάζει ακυρος ο παραλληλισμός, αλλα θυμιζει το εργοστασιο της ferrari οπου τα δέρματα για το σαλονι ράβονται στο χέρι απο εργατριες και ραφτες που νοιωθουν δεος για την εργασια τους!


  13. #28
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    sachs htan
    Τα simonini, sachs μοτέρ είχαν το 7ταχυτο 250 κυβ. με την τεράστια φτερωτή και μανιβέλα αριστερά και αντε να το βάλεις με το αριστερό αν ήσουν 15 ετων.Το ξέρω γιατι έφαγα καπάκι με δαύτο σαν αδαής και με άγνοια κίνδυνου.:rotflmao: :rotflmao:

    Μαζι με αυτά maico,boultaco,montesa,aprilia στα πρώτα τους βήματα αλλα και τα Beta mx6E 50cc για τα πιτσιρίκια της εποχής!

  14. #29
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    αντε καλες επιτυχιες!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #30
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Σουτ εσύ...αν είναι αυτός που υποψιάζομαι...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF