Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: Rs 27/03/2010

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    γιωργη καλως ηρθες στην κοσμο της πραγματικης οδηγησης
    Καποια απο αυτα που διδαχθηκα χθες τα ειχα ξανακουσει, αλλα μιλαμε ειναι τελειως διαφορετικα εκει μεσα. Σιγουρα επαιξε μεγαλο ρολο το οτι βρισκομουν και σε ενα ελεγχομενο χωρο, ξεροντας καθε φορα τι πρεπει να κανω! Ακομα και τωρα μου ερχονται εικονες απο χθες... Το καταχαρηκα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε! Αντε μηπως μπουμε σε κανα τρακ ντει τωρα..


    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Τον Αυστραλό? Γαμώ τα παιδιά. Είχα τον ίδιο στο CSS. Άντε και στα επόμενα
    Νομιζα οτι ηταν Αγγλος, αλλα το πιο πιθανο ειναι να μιλαμε για τον ιδιο! Ε σιγα σιγα θα μαζεψουμε λεφτακια για το λεβελ 1! Αν μπορεσω να το κανω και στις σερρες ακομα καλυτερα!

    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  2. #17
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    Καποια απο αυτα που διδαχθηκα χθες τα ειχα ξανακουσει, αλλα μιλαμε ειναι τελειως διαφορετικα εκει μεσα. Σιγουρα επαιξε μεγαλο ρολο το οτι βρισκομουν και σε ενα ελεγχομενο χωρο, ξεροντας καθε φορα τι πρεπει να κανω! Ακομα και τωρα μου ερχονται εικονες απο χθες... Το καταχαρηκα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε! Αντε μηπως μπουμε σε κανα τρακ ντει τωρα..
    προπονηση τωρα γιωργη

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    προπονηση τωρα γιωργη



    Τον Απριλη που εχει track day το 0300 λεω να κατεβω!Προς το παρων τα δουλευω στο μυαλο μου, για να μην χασω και πολυ την επαφη.




    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Χθες ηταν και μια κοπελα με μια bonnie μεσα, δεν ημουν ο μοναδικος με Triumph!

    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  4. #19
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    688
    να σαι καλα ρε φιλε..με εψησες και μενα.Το σκεφτομουν πολυ τις τελευταιες μερες για css.παω απο τωρα να δηλωσω για Ιουνιο Σερρες.Αντε,ελπιζω εκει να τα πουμε απο κοντα!!
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis21
    να σαι καλα ρε φιλε..με εψησες και μενα.Το σκεφτομουν πολυ τις τελευταιες μερες για css.παω απο τωρα να δηλωσω για Ιουνιο Σερρες.Αντε,ελπιζω εκει να τα πουμε απο κοντα!!

    Υποψην, πως αυτα που εχω γραψει πιο πανω ειναι για το Riding School!Καλα οχι πως οι εντυπωσεις σου απο λεβελ 1 στις Σερρες δεν θα ειναι οι ιδιες.... Μην σου πω και καλυτερες!!

    Αντε με το καλο!!
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  6. #21
    καλημέρα και απο εμένα.

    Ήμασταν 2 με τις αφρικάνες, τρομερό σχολείο τελικά το riding school, άξιζε τα λεφτά του και με το παραπάνω.Πραγματικά είδα την άφρικα με άλλο μάτι, ξεπέρασα κατά πολύ τα συνηθισμένα μου όρια που για να στρίψει, νόμιζα ότι έπρεπε να την πατήσω κάτω χοροπηδώντας πάνω της :rotflmao: :rotflmao:

    Μόλις τελειώσαμε και το 5ο σετάκι πρακτικής ο φίλος μου μου έδειξε τα λάστιχα μου... Το μπροστά είχε πατηθεί ΟΛΟ (ενώ μέχρι την παρασκευή το είχα σαν καινούριο στις άκρες με τα "δάκρυα" να εξέχουν ακόμα μετά απο ένα χρόνο που τα έβαλα) και το πίσω ήθελε ένα δάχτυλο για να αγγίξει όλο...

    Ο Χούντρας πολύ καλός, τα παιδιά στην πίστα ήταν συνέχεια πάνω μας και μας διόρθωναν. Γενικά πολύ καλή οργάνωση και κανένα παράπονο.

    2-3 λόγια για την εκπαίδευση.
    5 σετ με 20 λεπτά θεωρία και 20 λεπτά "πίστα" χωρισμένοι σε 2 γκρούπ των 8-9 ατόμων έκαστο

    1ο σετ χαμηλές ταχύτητες (2η σχέση μόνο) εννοείτε χωρίς φρένα, οδήγηση με ένα χέρι για να δούμε το γυροσκοπικό μετά τον 4-5 γύρο ήταν πια ορατό στις περισσότερες στροφές και μέχρι τέλους το κάναμε σε όλες.

    2ο σετ έλεγχος γκαζιού, στην θεωρία μας εξήγησε αναλυτικά πόσο σημαντική είναι η χρήση γκαζιού ΜΕΣΑ στην στροφή για την σωστή πρόσφυση, πίστα με τα 2 χέρια. γυροσκοπικό και γκάζι

    3ο σετ στάση σώματος, πότε πρέπει να γίνεται, πως συνδυασμό με γυροσκοπικό και με το γκάζι, μετά τον 3-4 γύρο στην πίστα οι ρυθμοί αυξήθηκαν κατά πολύ, λυθήκαμε σχεδόν όλοι, ειδικά εγώ που με την άφρικα μου ήταν αδιανόητο να σκύψω και να πλαγιάσω...

    4ο σετ φρένα, πότε, πως και συνδυασμό με το γυροσκοπικό και το σώμα. Εδώ ήταν πια ορατή η αλλαγή στον τρόπο οδήγησης αρκετών

    5ο σετ συνδυασμός Όλων των παραπάνω, με την ανάλογη σήμανση στην πίστα ώστε να γίνουν όλα όταν πρέπει, φρένα κατέβασμα στο σωστό σημείο, σώμα-γυροσκοπικό πολύ βαθιά μέσα στην στροφή πια, γκάζι εντός πολύ πιο ελεγχόμενο και η έξοδος σαφώς καμία σχέση με τα πρώτα σετ


    τα γκρουπ χωρισμένα μάλλον κατά είδους μηχανής και εμπειρίας, ήμουν στο δεύτερο φυσικά στο πιο αργό και των πιο άπειρων. Οπότε εδώ οι διαφορές ήταν ορατές....

    Βραβεύτηκαν 2 παιδιά σαν best students λόγο της διαφοράς στην οδήγηση που τους παρείχε η εκπαίδευτση και τα 2 παιδιά(20-23) είχαν εμπειρία πολύ λίγων μηνών, ειδικά ο πρώτος είχε έρθει με τον πατέρα του(ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ)
    Ο δεύτερος (KTM DUKE γειά σου man, καλούς δρόμους και πάντα όρθιος) όπου μιλήσαμε, μου είχε κάνει πολύ άσχημη εντύπωση η οδηγική του συμπεριφορά στο πρώτο σετ, αργός, λάθος γραμμές, νευρική οδήγηση, ασταθής πολύ μέσα στην στροφή, προσπαθούσα να τον αποφύγω. Στον 5ο σετ ήταν ΑΛΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ, πραγματικά, τον έβλεπα μέσα και τον χάζευα με το πόσο είχε βελτιωθεί. Όταν κατεβήκαμε του το είπα αμέσως οτι άλλαξε τρομερά και είχε εντυπωσιαστεί γιατί δεν το είχε καταλάβει, μόλις βραβεύτηκε εκεί επιβεβαιώθηκε...

    Μετά απο αυτό πιστεύω ότι ΚΑΘΕ γονιός ή φίλος θα πρέπει να προτείνει σε νέους οδηγούς που ανεβαίνουν κατηγορία και γίνονται γλήγολοι να παρακολουθούν το σχολείο αυτό. Ειδικά σε μικρέ ηλικίες που είναι πραγματικά Tabula rasa το riding school θα τους προστατεύσει και θα τους δώσει τις καλύτερες βάσεις για το μέλλον...


    Όσο για εμάς... έχουμε ένα 36ωρο στην Κρήτη για εφαρμόσουμε πλήρως το στρίψιμο, υπομονή λίγε μέρες έμειναν :rotflmao: :rotflmao:

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    γεια χαρα maaan ermi

    οντως πολυ καλο το σχολειο. σας τα περιεγραψε καλα ο καφρος απο πανω μου.:rotflmao:

    ο γιωργος που ανοιξε το ποστ εδω νομιζω οτι ειναι αυτος που πηρε το βραβειο και που ηρθε με τον πατερα του. μπορει και να κανω λαθος.

    αξιζει παντως πολυ γιατι παρεχει απιστευτη ασφαλεια και αυτοπεποιθηση.

    παντα ορθιοι
    Γιαννης

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
    γεια χαρα maaan ermi

    οντως πολυ καλο το σχολειο. σας τα περιεγραψε καλα ο καφρος απο πανω μου.:rotflmao:

    ο γιωργος που ανοιξε το ποστ εδω νομιζω οτι ειναι αυτος που πηρε το βραβειο και που ηρθε με τον πατερα του. μπορει και να κανω λαθος.

    αξιζει παντως πολυ γιατι παρεχει απιστευτη ασφαλεια και αυτοπεποιθηση.

    παντα ορθιοι

    Tι στο καλο, μετα βρισκομαστε ολοι?? Σαν τα σαλιγκαρια!
    Οχι δεν ημουν εγω που βγηκα πρωτος! Το παληκαρι που βγηκε πρεπει να ηταν με ενα Ninja 250 νομιζω!

    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  9. #24
    Γιώργο στο πρώτο γκρουπ ήσουν?

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
    Γιώργο στο πρώτο γκρουπ ήσουν?

    Ναι, στο πρωτο!
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    γιωργη καλως ηρθες στην κοσμο της πραγματικης οδηγησης
    σιγα ρε Doohan
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    σιγα ρε Doohan
    +990 :rotflmao: :rotflmao:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #28
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    σιγα ρε Doohan
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    +990 :rotflmao: :rotflmao:
    α στα διαλα ρε κουλοι
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    με αφρικα ημουν εγω καθως και ο ermis με αφρικα επισης. εσυ με τι μηχανατσι ησουν;
    Γιαννης

  15. #30
    Πηρα τις φωτο χθες το βραδακι. Πολυ ωραιες! Εκτος απο ικανοποιηση της προσωπικης ματαιοδοξιας, μπορεις να παρατηρησεις και αρκετα λαθη! Ποσταρω μια φωτο, στην οποια πιστευω οτι φαινονται καποια λαθη που εκανα. Οποιος ασχοληθει, ας γραψει την γνωμη του αν θελει. Στο δια ταυτα λΕπον.


    Λαθος 1ο: Δεν φαινεται τοσο καλα σε αυτη την φωτογραφια, αλλα παταω πολυ εξω στα μαρσπιε. Το παρατηρησα σε ολες τις υπολοιπες φωτογραφιες. Θα πρεπει να τα φερω πιο μεσα και ισως να βρω και καλυτερο στηριγμα για τα ποδια.

    Λαθος 2ο: Ο κορμος μου. Εχω την εντυπωση οτι δεν τον εχω βγαλει σωστα, μου φαινεται πως ειναι καθετος στο μηχανακι. Θα επρεπε να ηταν πιο χαμηλα και πιο "εξω", πιο μπροστα δεξια δηλαδη.

    Η θεση του κεφαλιου, πιστευω οτι ειναι σωστη.


    Οποιος θελει, fire at will!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_7791 (medium).jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	45,9 KB 
ID:	194842
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF