Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Φτηνο κρανος

  1. #1
    Ειναι γλυκο το γκαζι... Το avatar του/της PriestBecause
    Εγγραφή
    01/06/2006
    Μηνύματα
    57

    Φτηνο κρανος

    Το καλοκαιρι ειχε μια προσφορα η motomarket σε μια αγνωστη(για εμενα τουλαχιστον)

    μαρκα και αφου χρειαζομουν επειγοντως κρανος λεω δε χανω τπτ.Το κρανος ειναι αυτο:

    http://www.motomarket.gr/pindex.php?...ct.xml&id=1185

    Μου αρεσε και εμφανησιακα και το πηρα.Εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος απο το κρανακι

    πρεπει να πω και δεν το περιμενα (λογο τιμης του).Ειναι πολυ ωραιο εμφανισιακα και και με τη

    δικια μου τουλαχιστον μηχανη δεν εχω κουνηματα.Το μονο ισως που εχω παρατηρησει ειναι οτι

    κρυωνει λιγο το στομα μου και η μυτη μου αλλα παιζει να ευθυνεται το οτι εχω βγαλει το

    τζαμακι απο τη μηχανη κ μπαινει αερας απο κατω(δε ξερω λεω...).Εχει βεβαια θορυβο λογο το οτι ειναι φλιπ απ αλλα δε

    μπορω να πω οτι με εχει κουρασει.Κ ολα αυτα μονο με 100€ κ εχει κ ece 22.05.

    Το κρανος υπαρχει ακομα στη σελιδα κ γι αυτο σας το αναφερω.Δε ξερω βεβαια κατα ποσο

    θα το εχουν τα καταστηματα γιατι εγω το περιμενα 1 βδομαδα να ερθει.

    Μαλλον το πασχα θα το δοκιμασω και σε ταξιδακι με τη μεγαλη μηχανη οταν ανεβω γιαννενα

    κ θα σας πω εντυπωσεις.Ελπιζω να βοηθησα καποιον που ψαχνει καποιο οικονομικο κρανος.


  2. #2
    Πάρε και κανένα άλλο κράνος μαζί σου γιατί μετά από 15 λεπτά το πολύ δεν σε βλέπω να την παλεύεις με αυτό σε ταχύτητες πάνω από 140χλμ.Και λόγο κουνήματος και λόγο θορύβου εκτός αν η μεγάλη μηχανή που λες έχει καμία τζαμαρία τύπου BMW για fearing οπότε έτσι και αλλιώς δεν θα καταλάβεις τίποτα.
    Αυτά τα κράνη είναι καλά μόνο για την πόλη και με κανένα παπί.Σαν λύση ανάγκης για κάποιον που δεν μπορεί να διαθέσει παραπάνω λεφτά για το κεφάλι του είναι καλύτερο από το να μη φοράει κράνος αλλά μέχρι εκεί.

  3. #3
    Ειναι γλυκο το γκαζι... Το avatar του/της PriestBecause
    Εγγραφή
    01/06/2006
    Μηνύματα
    57
    Μεχρι 130-140 που εχω παει(κοντερισια τουλαχιστον) δεν ειχα προβλημα.Τωρα θα δειξει.Θα

    δοκιμασω και θα πω.Δε νομιζω να εχω προβλημα αλλα δε το αποκλειω κιολας.

  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Αυτά τα κράνη είναι καλά μόνο για την πόλη και με κανένα παπί.

    συναδελφοι.... η ασφαλτος ειναι το ιδιο σκληρη στην πολη και στην εθνικη....


    δεν υπαρχει κρανος πολης.... ολα τα κρανη με τις στοιχειωδης προδιαγραφες ειναι ok για να μη γινει η μουρη μας μπέηκον ακόμα και με 50-60 χλμ/ωρα....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    συναδελφοι.... η ασφαλτος ειναι το ιδιο σκληρη στην πολη και στην εθνικη....


    δεν υπαρχει κρανος πολης.... ολα τα κρανη με τις στοιχειωδης προδιαγραφες ειναι ok για να μη γινει η μουρη μας μπέηκον ακόμα και με 50-60 χλμ/ωρα....
    Από θέμα κουνήματος και από θέμα θορύβου μιλάω.
    Με το παπί ή μέσα στην πόλη δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα και τετράγωνο κράνος να φοράς.
    Από θέμα ασφάλειας όλα τα flip-up είναι τραγικά έτσι και αλλιώς

  6. #6
    Ειναι γλυκο το γκαζι... Το avatar του/της PriestBecause
    Εγγραφή
    01/06/2006
    Μηνύματα
    57
    Γιατι ειναι τραγικα????Ακομα κ οταν ειναι πιστοποιημενα???

  7. #7
    Λόγω του ότι είναι 2 κομμάτια δεν μπορεί να προσφέρει την ίδια ασφάλεια με ένα full face κράνος.
    Δεν έχει να κάνει ούτε με μάρκες ούτε με προδιαγραφές.
    Πάντα τα full face είναι πολύ ασφαλέστερα.

  8. #8
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    μονο οσα εχουν μεταλικα αγκιστρα "υποτιθεται" (shoei,nolan,schuberth και οχι ολα τα μοντελα τους)
    οτι ειναι οκ κανενα αλλο δεν προστατευει το σαγονι,
    γι'αυτο και αμα δεις τα kbc που ειναι αμερικανιες (δηλαδη η μηνυση παει συνεφο)
    γραφουν στο πλαι οτι ΔΕΝ προστατευουν το σαγονι!

    εκτως απο το arai χρησιμοποιω και
    ανοιγομενα κρανη,παντα εχω στο μυαλο μου
    οτι εαν πεσω την πουτσισα!

    κανενα ανοιγομενο κρανος δεν προστατευει οσο ενα κλειστο!!
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  9. #9
    Ειναι γλυκο το γκαζι... Το avatar του/της PriestBecause
    Εγγραφή
    01/06/2006
    Μηνύματα
    57
    Κ εγω μαζι σου δεν ειναι full face αλλα οχι κ τραγικα.Μεχρι κ τα jet προστατευουν μεχρι ενα βαθμο!!!


  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PriestBecause
    Κ εγω μαζι σου δεν ειναι full face αλλα οχι κ τραγικα.Μεχρι κ τα jet προστατευουν μεχρι ενα βαθμο!!!

    Ναι, άμα οδηγάς ποδήλατο ή άμα σου πετάνε ντομάτες και μαρούλια
    Μη πέσεις με jet κράνος......Από το μόνο πράγμα που προστατεύουν τα jet είναι οι κλήσεις της τροχαίας.

  11. #11
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Ναι, άμα οδηγάς ποδήλατο ή άμα σου πετάνε ντομάτες και μαρούλια
    Μη πέσεις με jet κράνος......Από το μόνο πράγμα που προστατεύουν τα jet είναι οι κλήσεις της τροχαίας.
    ακριβως
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  12. #12
    ...Και μυαλο δεν βαλαμε ! Το avatar του/της Africaptan
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    407
    Συγνωμη, δεν βρεθηκε καποιος να ξερει το TACACHI; Δεν ξερω λεπτομερειες, αλλα κυκλοφορει πανω απο χρονο, και λενε οτι ειναι απ τα καλυτερα κρανη αυτης της τιμης.. Αληθεια η ψεμματα, θα δειξει το μελλον. Ελπιζω ομως να εχουν δικιο.
    Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...

  13. #13
    καλημέρα και χρονια πολλά εγώ θα σε πρότεινα να κοιτάξεις και εδώ έχει μεγάλες προσφορες και επώνυμα κράνη με τρελες τιμές


    http://www.louis.de/_2082027cd728202...44647c862cbed/

    fotodimis ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΔΥΟ


  14. #14
    ΣινανάϊΌπαΓιαβρουμ&Αμάν Το avatar του/της Corki
    Εγγραφή
    12/06/2011
    Μηνύματα
    227
    Ξεθαβω...μην ανοίγω καινούργιο ...!

    Τα MT.....τα φθηνά (πχ mugello)......τι λένε;

    Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα;;;

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    όταν λέτε φθηνά , για πόσα χρήματα μιλάμε;

    τα ΜΤ αν δεν κάνω λάθος παίζουν 50-80€.

    ένα πολύ καλούτσικο οικονομικό κράνος , δοκιμασμένο, είναι το HJC CS 14, η τιμή του είναι κάπου στα 80-120ε ανάλογα το σχέδιο που θα έχει...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF