Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 45

Θέμα: Μεγάλο / μικρό τιμονι, υπερ κ κατά

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Άς το όπως είναι Λιάκο...

    Πες και γιατι ρε ανθρωπε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #17
    1.Θα κουβαλήσεις το κέντρο βάρους χαμηλότερα και προς τα εμπρός. με αποτέλεσμα να χάνεις ευκολότερα το πίσω στην επιτάχυνση και στις στροφές.Άλλοι αυτό το λένε έγινε πιο παιχνιδιάρικο.Από την άλλη θα κερδίσεις σε αλλαγές πορείας που θα γίνονται ταχύτατα.
    2.Θα σε πεθάνουν τα χέρια σου από το βάρος.Δεν έχεις ντεπόζιτο SS για να στηρίζεσαι επάνω του.
    3.Αν βάζεις tank bag τότε θα δεις ότι έρχεσαι πάρα πολύ κοντά του.Αν και τον χειμώνα αυτό είναι καλό , το καλοκαίρι θα ψήνεσαι κανονικά.
    4.Θα είσαι πιο αεροδυναμικός αλλά δεν νομίζω ότι θα το εκτιμήσει ο πίσω αυτό αφού θα τρώει περισσότερο αέρα.
    5.Δεν θα έχεις τόσο καλό έλεγχο όταν η μηχανή είναι στατική.

    Αυτοί είναι οι λόγοι που γίνεται πιο επιθετικό μετά το μηχανάκι.Αν νομίζεις ότι δεν σε πειράζουν τα παραπάνω προχώρα!!!
    Αν είσαι σαν και εμένα που θέλω άνεση τότε άστο και δώσε τα λεφτά σε κάτι άλλο.

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    δεν εχω καβαλήσει πότε τίγρη και δεν γνωρίζω πως είναι η θέση οδήγησης τού.λογικα και γενικά ,όσον αφορά τα fatbar μεταβλητης διατομής,θα έχεις πιο σκυφτη θέση οδήγησης ,θα γίνει πιο σπορ το μηχανάκι,που σημαίνει ότι θα σε μπριζωνει για επιθετική οδήγηση ,αφού θα ρίχνεις το βάρος σου μπροστά.
    όπως καταλαβαίνεις ,όμως.θα χάσεις σε άνεση , μιας και θα χρειάζεται να σκύψεις για να πιάσεις το τιμόνι.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed

    1.Θα κουβαλήσεις το κέντρο βάρους χαμηλότερα και προς τα εμπρός. με αποτέλεσμα να χάνεις ευκολότερα το πίσω στην επιτάχυνση και στις στροφές.Άλλοι αυτό το λένε έγινε πιο παιχνιδιάρικο.Από την άλλη θα κερδίσεις σε αλλαγές πορείας που θα γίνονται ταχύτατα.
    2.Θα σε πεθάνουν τα χέρια σου από το βάρος.Δεν έχεις ντεπόζιτο SS για να στηρίζεσαι επάνω του.
    3.Αν βάζεις tank bag τότε θα δεις ότι έρχεσαι πάρα πολύ κοντά του.Αν και τον χειμώνα αυτό είναι καλό , το καλοκαίρι θα ψήνεσαι κανονικά.
    4.Θα είσαι πιο αεροδυναμικός αλλά δεν νομίζω ότι θα το εκτιμήσει ο πίσω αυτό αφού θα τρώει περισσότερο αέρα.
    5.Δεν θα έχεις τόσο καλό έλεγχο όταν η μηχανή είναι στατική.

    Αυτοί είναι οι λόγοι που γίνεται πιο επιθετικό μετά το μηχανάκι.Αν νομίζεις ότι δεν σε πειράζουν τα παραπάνω προχώρα!!!
    Αν είσαι σαν και εμένα που θέλω άνεση τότε άστο και δώσε τα λεφτά σε κάτι άλλο.[/B]
    τι ειναι αυτα που λετε ρε παιδια????????????????????

    για το φατμπαρ γινονται αυτα τα σχολια ????????????????


    για αποστατες η αλλιως bar raisers δεν εχει ακουσει κανεις????????????????/


    κατε εμε δεν θα χασεις σε τπτ ...και καλυτερο μοχλο θα εχεις και τα παντα ...

    το μονο που ισως σου φανει παραξενο ειναι αναολγα με το τιμονι που θα διαλεξεις κατα ποσο θα
    ανοιγουν επιθετικα οι αγκωνες σου ...
    PROzacRIDER

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
    άμα το αποφασίσεις τελικά να το βάλεις πες μου γιατί το δικό μου το έβγαλα και το δίνω. Εμένα δεν με βόλεψε η επιθετικιλα που προανέφερε και ο Allst@rf. Ξαναγύρισα στα χαλαρά πράγματα.

    Η αναλυτική κριτική μου για το εν λόγω τιμόνι στον Τίγρη εδώ:

    http://www.mainstreet.gr/ForumTriump...t=ABM&start=30
    Και πόσο το δίνεις είπαμε;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    τι ειναι αυτα που λετε ρε παιδια????????????????????

    για το φατμπαρ γινονται αυτα τα σχολια ????????????????


    για αποστατες η αλλιως bar raisers δεν εχει ακουσει κανεις????????????????/


    κατε εμε δεν θα χασεις σε τπτ ...και καλυτερο μοχλο θα εχεις και τα παντα ...

    το μονο που ισως σου φανει παραξενο ειναι αναολγα με το τιμονι που θα διαλεξεις κατα ποσο θα
    ανοιγουν επιθετικα οι αγκωνες σου ...
    σωστος ,σιγουρα θα εχεις πιο ωραιο ελεγχο,πιο σπορτιβ συμπεριφορα ,και αν σε ξενισει λιγο απο θεμα ανεσης
    μετα απο λιγο καιρο θα το συνηθησεις και θα εισαι οκ
    Οι αληθινοί παράδεισοι είναι οι παράδεισοι που έχουμε χάσει

  6. #21
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
    άμα το αποφασίσεις τελικά να το βάλεις πες μου γιατί το δικό μου το έβγαλα και το δίνω. Εμένα δεν με βόλεψε η επιθετικιλα που προανέφερε και ο Allst@rf. Ξαναγύρισα στα χαλαρά πράγματα.












    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tres_sombreros_tequila_small.jpg 
Προβολές:	365 
Μέγεθος:	29,6 KB 
ID:	193436
    Accipere quam facere praestat injuriam

  7. #22
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Βάλε από «κούρσα» να χεις και τα δυο ,οπότε την εβλεπεις γληγολος να σκυβεις να φαίνεται και το σωβρακο... Και άμα γουσταρς ροματζο και χαλαρό να σηκωνεσαι λαμπάδας ισα κορμί και να το τσακαωνεις από την επάνω φιλαράκι..

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    Βάλε από «κούρσα» να χεις και τα δυο ,οπότε την εβλεπεις γληγολος να σκυβεις να φαίνεται και το σωβρακο... Και άμα γουσταρς ροματζο και χαλαρό να σηκωνεσαι λαμπάδας ισα κορμί και να το τσακαωνεις από την επάνω φιλαράκι..
    Να κι ένας που κατάλαβε οτι μιλάμε για ποδήλατα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Ξερει κανα παληκαρι κανα μαγαζι στην Αττικη , που να πουλαει αλλα κ να τοποθετει καβαλετα και bar raizers ........ please........



    :wacko: Αφου λοιπον ρωτατε πολλοι , η θεση οδηγησης μου ειναι επιθετικη , αλλα ψιλοκουραστηκα , να πεφτει το βαρος μου μπροστα............ Σκεφτηκα να ψιλωσω λιγο τα καβαλετα μου , για να διορθωθει η φαση λιγο........... βρηκα κατι αποστατες 2cm ......... , θα δω καμια διαφορα .........

    Παντως ενα τιμονι που με εχει βολεψει ειναι του 690 ktm , αν ψαχνεστε ......... αλλα κ ενα ολοισιο μεσαιο υψος της Renthal ......... γιατι απο οτι ειδα στις φοτο ........ τα δικα σας ισως εχουν αρκετη κληση στις μανετες , πραγμα που εμενα μου τη σπαει ..........
    love will save the planet,hate is a good start.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Τοση φασαρια για το τιμονι του cpt που στο τελος δεν θα το αλλαξει κιολας...

  11. #26
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Τοση φασαρια για το τιμονι του cpt που στο τελος δεν θα το αλλαξει κιολας...
    :rotflmao:

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Ξεκολατε , ενα πραμα καταλαβα , αλλα δυστηχως αργα , " Οτι μοτο κ να εχεις Η ΣΕΛΑ και Το Τιμονι μετρανε ΠΟΛΥ " Λευτερης............
    love will save the planet,hate is a good start.

  13. #28
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Ξεκολατε , ενα πραμα καταλαβα , αλλα δυστηχως αργα , " Οτι μοτο κ να εχεις Η ΣΕΛΑ και Το Τιμονι μετρανε ΠΟΛΥ " Λευτερης............
    το ξεσκισες...:rotflmao:

  14. #29
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    τι ειναι αυτα που λετε ρε παιδια????????????????????

    για το φατμπαρ γινονται αυτα τα σχολια ????????????????


    για αποστατες η αλλιως bar raisers δεν εχει ακουσει κανεις????????????????/


    κατε εμε δεν θα χασεις σε τπτ ...και καλυτερο μοχλο θα εχεις και τα παντα ...

    το μονο που ισως σου φανει παραξενο ειναι αναολγα με το τιμονι που θα διαλεξεις κατα ποσο θα
    ανοιγουν επιθετικα οι αγκωνες σου ...
    κάπου το έχασες μάστορα...δεν αναφερόμουν στο fatbar με υποτιμητικά σχόλια.για καλό το έλεγα.απλά με το fatbar δεν θα είναι και τόσο τουρίστας.
    Και γω μηχανάκι με ktm bent by Renthal καβάλαω...

  15. #30
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Πες και γιατι ρε ανθρωπε
    Έτσι.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μεγάλο τιμόνι σε Street Triple
    από McZab στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2009, 20:33
  2. Μεγαλο πιστονι σε μικρο στροφαλο
    από powerman95 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2009, 13:15
  3. Το μεγάλο βήμα ή το μικρό?
    από MikeG στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 13:49
  4. Υπαρξη Ζωολογικών Κήπων .... Υπέρ ή Κατά ?
    από crs-k στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2006, 02:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF