Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 142

Θέμα: TechSpec ή Stomp grip

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    (το νου σου, κοντευεις να του μοιασεις!)


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    προσπαθησε να πας καπως σβελτα
    Ποιος, εγώ;

    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao: :rotflmao::rotflmao:

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Ποιος, εγώ;

    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao: :rotflmao::rotflmao:
    (το νου σου, κοντευεις να του μοιασεις - δις!)


  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ
    βαλε αλευρι που φουσκωνει μονο του...

  4. #79
    εχω τα στομπ στο παλιο καλυμα τεποζιτου, λετε να τα βγαλω και να τα βαλω στο καινουριο ή να παρω τα σπεκτεκ ??? ειναι και οι καιροι δυσκολοι και εχουμε και καρμυριές...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  5. #80
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παντως τα techspec είναι πιο βολικά από τα stompgtrip τελικά.
    Πας άνετα και με παντελόνι και δεν σου γδέρνουν το πόδι, δεν τρωνε την φόρμα, ενω ακόμα και στο ζόρι της πίστας προσφέρουν την ίδια στήριξη με τα stompgrip.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tony_l
    Εγγραφή
    16/08/2007
    Μηνύματα
    175
    Το μόνο κακό τους είναι ότι βγαίνουν μόνο σε μαύρο χρώμα, οπότε δεν είναι τόσο διακριτικά σε οποιοδήποτε μηχανάκι δεν έχει το ίδιο χρώμα, ενώ τα stompgrip βγαίνουν σε διαφανές υλικό που δεν κάνει τόσο μπαμ. Λεπτομέρειες θα μου πεις για τη δουλειά που το θέλουμε... Κι εγώ για techspec με βλέπω, αλλά θέλω να δοκιμάσω την καινούρια φόρμα σε χιλιόμετρα πρώτα και μετά θα αποφασίσω.

  7. #82
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Τα stompgrip τα εχω πάνω στο bimota εδω και 4+ χρόνια, κολλημένα σχολαστικά με ζέσταμα με πιστολάκι κλπ.
    Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, δεν ξεκόλλησε ούτε μια ακρούλα. Ομως την Δευτέρα που μας πέρασε πίνοντας μπυρες στο γκαραζ παρατήρησα οτι το αριστερό έλειπε!!!!!!
    Εφυγε στο ταξίδι Σερρες - Αθήνα με το τρέιλερ.

    Καταρα!!!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Τα stompgrip τα εχω πάνω στο bimota εδω και 4+ χρόνια, κολλημένα σχολαστικά με ζέσταμα με πιστολάκι κλπ.
    Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, δεν ξεκόλλησε ούτε μια ακρούλα. Ομως την Δευτέρα που μας πέρασε πίνοντας μπυρες στο γκαραζ παρατήρησα οτι το αριστερό έλειπε!!!!!!
    Εφυγε στο ταξίδι Σερρες - Αθήνα με το τρέιλερ.

    Καταρα!!!!


    f@ck...

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tony_l
    Εγγραφή
    16/08/2007
    Μηνύματα
    175
    Επανέρχομαι με εντυπώσεις. Τα fairings που πήρα για το μηχανάκι είχαν πάνω stomp grip εγκατεστημένα, οπότε ήμουν χαρούμενος που γλίτωσα το ψάξιμο και τα χρήματα για αγορά. Αμ δε! Μετά από 20 λεπτά οδήγησης περίπου σε πίστα (με αρκετά φρένα βέβαια) η φόρμα απέκτησε ωραιότατα γδαρσίματα εκεί που ακουμπούσε στο stomp grip.
    Είμαι σίγουρος ότι αν κάνω 3-4 trackday στα Μέγαρα για παράδειγμα, η φόρμα μου θα έχει τέτοια φθορά που θα βγάζει μάτι. Αν το ήξερα εξ' αρχής θα τα είχα αφαιρέσει, μιας και λόγω σωματότυπου δεν έχω τόση ανάγκη από extra επένδυση στο ρεζερβουάρ και η ζημιά στη φόρμα με πείραξε πολύ. Θα κοιτάξω για tech spec μάλλον, αφού δοκιμάσω άλλη μια φορά με καθαρό ντεπόζιτο. Τέλος, για μένα διαφορά υπήρχε στη στήριξη κατά το φρενάρισμα, αλλά και πριν δεν μπορώ να πω ότι είχα πρόβλημα.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Το φάγωμα στην στολή είναι σίγουρο ειδικά με StompGrip και απολύτως φυσιολογικό αφού υπάρχει μεγαλύτερη τριβή.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Να δω ποιος κατασκευαστής εξοπλισμού θα σκεφτεί πρώτος να βάλει αντιολισθητικό λάστιχο στο εσωτερικό των παντελονιών.


  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tony_l
    Εγγραφή
    16/08/2007
    Μηνύματα
    175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Το φάγωμα στην στολή είναι σίγουρο ειδικά με StompGrip και απολύτως φυσιολογικό αφού υπάρχει μεγαλύτερη τριβή.
    Δεν λέω ότι δεν το περίμενα, αλλά το φάγωμα για 2 10λεπτα στο Βαρύπετρο, ήταν τραγικά μεγάλο! Πέταμα... Υπάρχει, βέβαια, και η περίπτωση να έχουν ξεραθεί τα μπιμπίκια του StompGrip και γι' αυτό να είχα τόσο μεγάλη φθορά. Δεν γνωρίζω όμως πως είναι τα καινούρια, για να μπορέσω να το κρίνω αυτό.

  13. #88
    Όλα τα μηχανάκια που χρησιμοποιούσα στα σχολεία είχανε stomp grips. Ομολογώ πως δεν πρόσεξα κάποια φθορά στη φόρμα. Βέβαια για να είμαι απόλυτα δίκαιος δεν είχα κοιτάξει και ποτέ!
    Αλλά δεν θα το πρόσεχα;
    Think faster than you ride

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tony_l
    Εγγραφή
    16/08/2007
    Μηνύματα
    175
    Μήπως δεν πίεσες ιδιαίτερα στα φρένα; Δεν ξέρω... Για ρίξε μια ματιά ανάμεσα στα μπούτια στη στολή σου. Εμένα έγινε λες και το έτριψες ελαφρά με χοντρό γυαλόχαρτο! Και είναι Alpinestars Vector είναι, όχι καμιά κινεζιά ρε γμτ...

    Πάντως, αν κάνεις μια αναζήτηση στο google θα δεις πολλούς να παραπονιούνται για φθορά στη φόρμα...

  15. #90
    Η φόρμα μου είναι οπουδήποτε αλλού φθαρμένη εκτός από τα μπούτια!

    Ίσως παίζει ρόλο ότι όντως στα σχολεία δεν πιέζουμε ιδιαίτερα. Το πιο πιθανό είναι να μη το είχα προσέξει στις φόρμες που φορούσα κατά καιρούς.
    Think faster than you ride

Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πιο ανετα Grips ???
    από sunnymtx στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2006, 20:57
  2. Χούφτες κ Θερμαινόμενα Grips?
    από grouse στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 19:20
  3. Get a grip
    από wizzy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF