Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 142

Θέμα: TechSpec ή Stomp grip

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Ξεθαβω το θεμα για να κανω μια σχετικη ερωτηση. Εχω τυλιγμενο το τεποζιτο της μηχανης με vinyl wrap. Γνωριζει κανεις αν θα μπορεσει να κολλησει επανω το tank grip και κατα ποσο θα κρατησει;

    Ξερω δυσκολη ερωτηση, αλλα καποιος κατοχος σιγουρα θα μπορει να κανει μια υποθεση με μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας απο εμενα.

    Ευχαριστω.

  2. #107
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ξεθαβω το θεμα για να κανω μια σχετικη ερωτηση. Εχω τυλιγμενο το τεποζιτο της μηχανης με vinyl wrap. Γνωριζει κανεις αν θα μπορεσει να κολλησει επανω το tank grip και κατα ποσο θα κρατησει;

    Ξερω δυσκολη ερωτηση, αλλα καποιος κατοχος σιγουρα θα μπορει να κανει μια υποθεση με μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας απο εμενα.

    Ευχαριστω.
    Εγω που πηρα τα techspec ειδα οτι εχουν πολυ δυνατη και σωστη κολλα. Επισης σε σχετικη ερωτηση στην εταιρεια και μετα απο κουβεντα που ειχαμε μου ειπαν οτι μπορουν να ξεκολλησουν και να κολλησουν πολλες φορες. Το θεμα ειναι αν θα παρει μαζι του και το βινυλιο. Οποτε εκει που το εβαλες κανε μια ερωτηση ακομα.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  3. #108
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Εγω που πηρα τα techspec ειδα οτι εχουν πολυ δυνατη και σωστη κολλα. Επισης σε σχετικη ερωτηση στην εταιρεια και μετα απο κουβεντα που ειχαμε μου ειπαν οτι μπορουν να ξεκολλησουν και να κολλησουν πολλες φορες. Το θεμα ειναι αν θα παρει μαζι του και το βινυλιο. Οποτε εκει που το εβαλες κανε μια ερωτηση ακομα.
    Νομιζω πως εχεις δικιο. Μαλλον ο μεγαλυτερος κινδυνος ειναι να μην αντεξει η κολλα του wrap παρα του grip. Θα κανω μια ερωτηση και στο μαστορα.


  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    η δυναμη που ασκεις δεν ειναι κάθετη οποτε οχι δεν ξεκολλαει με τιποτα. για καθημερινη χρηση μην βαλεις τα στομπ γιατι ειναι λιγο ταλαιπωρια

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    η δυναμη που ασκεις δεν ειναι κάθετη οποτε οχι δεν ξεκολλαει με τιποτα. για καθημερινη χρηση μην βαλεις τα στομπ γιατι ειναι λιγο ταλαιπωρια
    Εννοεις οτι με το βαρος του σωματος το grip πιεζεται καθετα προς το τεποζιτο και οχι παραλληλα με αυτο, αν καταλαβα καλα.

    Mπαινω πιστα σχετικα συχνα παντως. Τα ειχα και στο προηγουμενο μου (ΖΧ-6R) και με βολεψαν πολυ. Ειδικα στο ΜΤ07 χρειαζονται ακομα περισσοτερο, το τεποζιτο ειναι σχεδιασμενο περισσοτερο με βαση την εμφανιση παρα τη λειτουργικοτητα.

  6. #111
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εννοεις οτι με το βαρος του σωματος το grip πιεζεται καθετα προς το τεποζιτο και οχι παραλληλα με αυτο, αν καταλαβα καλα.

    Mπαινω πιστα σχετικα συχνα παντως. Τα ειχα και στο προηγουμενο μου (ΖΧ-6R) και με βολεψαν πολυ. Ειδικα στο ΜΤ07 χρειαζονται ακομα περισσοτερο, το τεποζιτο ειναι σχεδιασμενο περισσοτερο με βαση την εμφανιση παρα τη λειτουργικοτητα.
    εννοω οτι για να ξεκολησει πρεπει να το τραβας εξω. Αλλιως δεν κουναει ρουπι. αφου ειχες το ξερεις οπως ξερεις οτι τα μπιμπικια στο παντελονι καθε μερα κανουν ζημια γενικα.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    @ ptc ... Το να κόψεις το vinyl wrap εκεί που θα μπει το tank grip περιμετρικά του ώστε να πιάσει κατευθείαν στο μέταλλο παίζει ;
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    @ ptc ... Το να κόψεις το vinyl wrap εκεί που θα μπει το tank grip περιμετρικά του ώστε να πιάσει κατευθείαν στο μέταλλο παίζει ;


    Δεν ειναι κατι που θα το ρισκαρα. Θα χρειαζοταν νυστερι για να κοψω το βινυλιο και μιας και το τεποζιτο του MT ειναι πλαστικο δε νομιζω πως θα ηταν καλη ιδεα. Θα ηταν σχεδον αδυνατο να μην χαραχτει το πλαστικο.

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος


    Δεν ειναι κατι που θα το ρισκαρα. Θα χρειαζοταν νυστερι για να κοψω το βινυλιο και μιας και το τεποζιτο του MT ειναι πλαστικο δε νομιζω πως θα ηταν καλη ιδεα. Θα ηταν σχεδον αδυνατο να μην χαραχτει το πλαστικο.

    Νόμιζα ότι ήταν μεταλλικό. Είναι δύσκολο αλλά με ένα τέτοιο δεν έχεις φόβο να χαράξεις το τεπόζιτο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	safety magic cutter.jpg 
Προβολές:	157 
Μέγεθος:	10,6 KB 
ID:	377601

    Το κόκκινο βελάκι δείχνει την μύτη που δεν εξέχει πάνω από μισό χιλιοστό.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Δε θα ηθελα να το ρισκαρω για να ειμαι ειλικρινης. Θα μιλησω παντως απο βδομαδα και με τον ανθρωπο που μου περασε το βινυλιο, για να μου πει κι αυτος τη γνωμη του.

    Ευχαριστω.

  11. #116
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Τελικα ο μαστορας μου ειπε πως δε θα υπαρχει κανενα προβλημα με το βινυλιο και να μην το φοβαμαι. Οποτε προχωραμε στην ερευνα αγορας.

    Τα stomp που ειναι και δοκιμασμενα ειναι στο 60αρι. Κοιτωντας ομως στο eBay επεσα πανω σε αυτα. Απο την εμπειρια μου με τη μηχανη υπολογιζω πως το σημειο που μπαινουν ειναι ιδανικο. Ειναι αρκετα διακριτικα, με κολλα της 3Μ και εχουν επανω και το λογοτυπο της μηχανης. Και με τιμη στα 13€ με μεταφορικα, νομιζω το ρισκο ειναι σχεδον ανυπαρκτο.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Οπτικά είναι άσχημα, κατα την γνώμη μου, και λειτουργικά μάλλον θα σε ενοχλούν. Όχι με φόρμα αλλά σίγουρα με απλό παντελόνι. Επίσης, αν τα βάλεις και δεν σου κάνουν, πως τα βγάζεις μετά? Πιστεύω ότι θα σου κάνουν ζημιά στο vinyl wrap...

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Οπτικά είναι άσχημα, κατα την γνώμη μου, και λειτουργικά μάλλον θα σε ενοχλούν. Όχι με φόρμα αλλά σίγουρα με απλό παντελόνι. Επίσης, αν τα βάλεις και δεν σου κάνουν, πως τα βγάζεις μετά? Πιστεύω ότι θα σου κάνουν ζημιά στο vinyl wrap...
    Φαινεται λιγο περιεργο το σχεδιο ομως αν δεις το μερος που μπαινουν στη μηχανη νομιζω πως θα ταιριαζει ωραια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled.jpg 
Προβολές:	109 
Μέγεθος:	30,9 KB 
ID:	377643

    Δε σκοπευω να τα βαλω επανω αν δε μου αρεσουν απο κοντα. Αν τα εχω στα χερια μου θα μπορω να κρινω αν μου κανουν ή οχι.

  14. #119
    σκεφτομαι και εγω να βαλω αλλα δεν παιζει να δωσω 60 ευρω για στομπ
    αυτα εδω παλι μου φαινονται καλη περιπτωση
    http://m.ebay.com/itm/2006-2015-YAMA...340?nav=SEARCH

    τι λετε και εσεις?

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foten21 Προβολή μηνύματος
    σκεφτομαι και εγω να βαλω αλλα δεν παιζει να δωσω 60 ευρω για στομπ
    αυτα εδω παλι μου φαινονται καλη περιπτωση
    http://m.ebay.com/itm/2006-2015-YAMA...340?nav=SEARCH

    τι λετε και εσεις?
    Ειναι ιδιας ποιοτητας με αυτα που ποσταρα απλα ειναι τα αντιστοιχα για το δικο σου μοντελο. Αν εχεις την υπομονη, εγω τα παρηγγειλα ηδη. Σε μισο με ενα μηνα που θα τα εχω θα σου πω αν αξιζουν.

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πιο ανετα Grips ???
    από sunnymtx στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2006, 20:57
  2. Χούφτες κ Θερμαινόμενα Grips?
    από grouse στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 19:20
  3. Get a grip
    από wizzy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF