Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 142

Θέμα: TechSpec ή Stomp grip

  1. #1

    TechSpec ή Stomp grip

    Λέω να βάλω ένα απο αυτά τα pads στο Κ6 μου. Θα έβαζα το techspec σε snake skin αλλά βγαίνει μόνο σε μαύρο χρώμα και μάλλον θα χτυπάει άσχημα στο μάτι πάνω στο σκούρο κόκκινο ντεπόζιτό μου.
    Ακούω γνώμες απο αυτούς που έχουν δοκιμάσει κάτι απο τα δύο.

  2. #2
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    ta stomps ειναι πιο σκληρα και ξεκολάνε πιο ευκολα....

    ta tech ειναι πιο μαλακα και κανουν περιπου την ιδια δουλεια (και δεν φευγουν)
    Ban 'em all

  3. #3
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    ta stomps ειναι πιο σκληρα και ξεκολάνε πιο ευκολα....

    ta tech ειναι πιο μαλακα και κανουν περιπου την ιδια δουλεια (και δεν φευγουν)
    +1000 για τα stormgrips,κανουν καλη δουλεια μεχρι τις πρωτες καλες ζεστες μερες ....ακομα το ψαχνω στην εθνικη που ξεκολλησε το ενα και το αλλο μου εμεινε ενθυμιο...

    Xρηστο τα tech δοκιμασμενα δεν φευγουν?
    Keep spamming!!!:a13:

  4. #4
    Νομίζω πως για τα stomp υπάρχει και μια "ειδική" κόλλα για καλύτερα αποτελέσματα.
    Έχω ακούσει ότι τα tech βγαίνουν και επαναχρησιμοποιούνται, τα κολλάς σε λαδόκολλα αφού τα βγάζεις απο τη μηχανή και τα ξαναβάζεις όποτε θές. Ισχύει;;;;;;

  5. #5
    πάνω στην ώρα το θρεντάκι, έλα στάμπακ λέγε γιατί απο Δευτέρα πρέπει να πάω να αγοράσω...

    τα tech που τα βρίσκουμε ? μιλάω για Αθήνα γιατί τα χρειάζομαι άμεσα, άμα είναι να παραγγείλω απο εξωτερικό δεν μου κάνει ...

    :smilea:

  6. #6
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    πάνω στην ώρα το θρεντάκι, έλα στάμπακ λέγε γιατί απο Δευτέρα πρέπει να πάω να αγοράσω...

    τα tech που τα βρίσκουμε ? μιλάω για Αθήνα γιατί τα χρειάζομαι άμεσα, άμα είναι να παραγγείλω απο εξωτερικό δεν μου κάνει ...

    :smilea:
    To νου αμα βρεις αθηνα μιλα ρεμαλι!
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #7
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    +1000 για τα stormgrips,κανουν καλη δουλεια μεχρι τις πρωτες καλες ζεστες μερες ....ακομα το ψαχνω στην εθνικη που ξεκολλησε το ενα και το αλλο μου εμεινε ενθυμιο...

    Xρηστο τα tech δοκιμασμενα δεν φευγουν?
    Τα Stompgrip θέλουν πολύ προσοχή στο κόλλημα, ζέσταμα με πιστολάκι κλπ, αν γινει σωστά δεν φεύγουν!
    Τα εχω πανω 2 χρόνια, κι εκτός των άλλων εχω πάει 2 φορές Σερρες Ιούλιο με 40 βαθμούς χωρίς κανένα πρόβλημα.

    Για τα tech δεν εχω ιδέα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #8
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Ισως να θελουν καλο κολλημα με ζεσταμα οπως λεει ο σαπιλα, αλλα συνηθως κανεις δεν το προβλέπει να το κάνει, τεσπα εχω ακουσει οτι φευγουν κλπ και ειναι δυσκολο να οδηγεις με τζην κλπ (οτιδηποτε αλλο απο φορμα) γιατι πονανε ... γι αυτο και πηρα τεκσπεκ απο το μαμα σαϊτ... εδω δεν ξερω αν φερνει κανεις..
    Ban 'em all

  9. #9
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Ισως να θελουν καλο κολλημα με ζεσταμα οπως λεει ο σαπιλα, αλλα συνηθως κανεις δεν το προβλέπει να το κάνει, τεσπα εχω ακουσει οτι φευγουν κλπ και ειναι δυσκολο να οδηγεις με τζην κλπ (οτιδηποτε αλλο απο φορμα) γιατι πονανε ... γι αυτο και πηρα τεκσπεκ απο το μαμα σαϊτ... εδω δεν ξερω αν φερνει κανεις..
    Τα Stomp θέλουν κόλλημα με πιστολάκι κλπ οπωσδήποτε, το αναφέρουν και οι οδηγίοες τοποθέτησης!
    Μετα δεν φευγουν με τίποτα.

    Αυτό που λες οτι θέλουν οπωσδήποτε φόρμα ισχύει 100%! Οχι μόνο πονάνε το γόνατα με τζην, αλλά γδέρνεσαι κιόλας κανονικά, κι η φόρμα γδέρνεται σιγα σιγα αλλά οκ.
    Με τα tech καβαλας άνετα με τζην? Αν ειναι ετσι ειναι σημαντικό!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #10
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    [BΜε τα tech καβαλας άνετα με τζην? Αν ειναι ετσι ειναι σημαντικό! [/B]
    ναι, ανετα... γι αυτο και τα προτιμησα..
    Ban 'em all

  11. #11
    το snake skin της tech είναι πολυ λεπτό υλικό, απ' ότι έχω δε, οπότε νομίζω καβαλάς άνετα με τζιν ή κορντούρα.

  12. #12
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Τα Stomp θέλουν κόλλημα με πιστολάκι κλπ οπωσδήποτε, το αναφέρουν και οι οδηγίοες τοποθέτησης!
    Μετα δεν φευγουν με τίποτα.

    Αυτό που λες οτι θέλουν οπωσδήποτε φόρμα ισχύει 100%! Οχι μόνο πονάνε το γόνατα με τζην, αλλά γδέρνεσαι κιόλας κανονικά, κι η φόρμα γδέρνεται σιγα σιγα αλλά οκ.
    Με τα tech καβαλας άνετα με τζην? Αν ειναι ετσι ειναι σημαντικό!
    Η τοποθετηση εγινε απο εμπειρο παιδι που τα φερνει τα storms και εγινε με πιστολακι θερμοτατου αερα και οχι μαλλιων Την πρωτη μερα οπως μου ειπε δεν την κινησα καθολου να κολλησει πολυ καλα η εξτρα κολλα που τους εβαλε μπροστα μου (δινουν ενα σωληναριο για ενισχυση στις ακρες) και δεν ειχαν ουτε μια φυσαλιδα μεσα.

    Μετα απο λιγο καιρο αρχισε μεσα στην πιστα με τα ζορια να βγαζει φουσκαλες φαινομενο που δειχνει οτι μετατοπιζοταν στα φρενα το αυτοκολλητο απο τα ζορια στα ποδια.Οντως με το τζην ειναι πονος.....

    Αν δεν το εχανα στην εθνικη ηθελα να τα βγαλω να τα κολλησω πανω σε ζελατινα με κολλα διπλης οψης και να την κοψω στο σχημα τους αλλα μας προλαβε το ξεκολλημα τους.Θελω να δοκιμασω και τα tech για να εχω καλυτερη αποψη.
    Keep spamming!!!:a13:

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Τα Stompgrip θέλουν πολύ προσοχή στο κόλλημα, ζέσταμα με πιστολάκι κλπ, αν γινει σωστά δεν φεύγουν!
    Τα εχω πανω 2 χρόνια, κι εκτός των άλλων εχω πάει 2 φορές Σερρες Ιούλιο με 40 βαθμούς χωρίς κανένα πρόβλημα.

    Για τα tech δεν εχω ιδέα.
    +10000
    Στο gsxr ειναι απανω 2+ χρονια και λογο του οτι τα τριβω με το γονατο εχουν ξεκολλησει ισα-ισα στη ακρη χωρισ βεβαια να δημιουργουν προβλημα ή να ξεκολλησανε εντελως.
    Θελει πολυ καλη και προσεχτικη τοποθετηση με ζεσταμα και καλο "πατημα" που να κολλησουν αψογα. Μετα κανενα προβλημα.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Ισως να θελουν καλο κολλημα με ζεσταμα οπως λεει ο σαπιλα, αλλα συνηθως κανεις δεν το προβλέπει να το κάνει, τεσπα εχω ακουσει οτι φευγουν κλπ και ειναι δυσκολο να οδηγεις με τζην κλπ (οτιδηποτε αλλο απο φορμα) γιατι πονανε ... γι αυτο και πηρα τεκσπεκ απο το μαμα σαϊτ... εδω δεν ξερω αν φερνει κανεις..
    Οχι και πονανε βρε παιδια! Ελεος! Απο βουτυρο εισαστε?
    Απλα τα νιωθεις. Οταν οδηγας και σφιγξεις το ντεποζιτο (σε φρενα ή πλαγιασμα) δε σκεφτεσαι την "ενοχληση" του stomp grip. Ελεος!
    Και οτι χαλαει το τζην ειναι μυθος! Μια χαρα ειναι. Για οποιον στιβει το μηχανακι του ειναι Perfect!

    :a026:

  15. #15
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zzz750
    Οχι και πονανε βρε παιδια! Ελεος! Απο βουτυρο εισαστε?
    Απλα τα νιωθεις. Οταν οδηγας και σφιγξεις το ντεποζιτο (σε φρενα ή πλαγιασμα) δε σκεφτεσαι την "ενοχληση" του stomp grip. Ελεος!
    Και οτι χαλαει το τζην ειναι μυθος! Μια χαρα ειναι. Για οποιον στιβει το μηχανακι του ειναι Perfect!

    :a026:
    Προφανώς καβαλάς το Ζ και πας χαλαρές βολτούλες μεχρι την καφετέρια.

    Τα stomp φίλε μου χαλάνε ακόμα και την δερμάτινη φόρμα, αλλά όλα αυτα γίνονται οταν στηρίζεσαι στο τεπόζιτο και οχι στο τμόνι.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πιο ανετα Grips ???
    από sunnymtx στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2006, 20:57
  2. Χούφτες κ Θερμαινόμενα Grips?
    από grouse στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 19:20
  3. Get a grip
    από wizzy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF