Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: H μικρη και πικρη ιστορια μου...

  1. #1

    H μικρη και πικρη ιστορια μου...

    Τη μηχανη μου οπως και πολυ απο σας τη βαζω σε κλειστο ιδιωτικο parking. Με 35 ευροπουλα εχω το κεφαλι μου ηρεμο. Ειχα να τη πλεινω 15 μέρες και απο τις βροχες εδω πανω Θεσσαλονικη ειχε γινει σκ...τα! Δεινω που λετε στον τυπο που ειχε το "Π" την αδεια να μου πλυνει το bike την ημερα του ρεπου μου(το πρωι). Παω που λετε το μεσσημερακι να πληρωσω και να την ¨καμαρωσω" και τη βρησκω ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΑ. Σε αλλα χαλια!!!!. Σπασμενο ανεμοθορακα, ραγισμενο προστινο φερινγκ,λιγισμενο τιμωνι, ξεφουσκοτο προστινο λαστιχο, κατεστραμενη μπαγαζιερα.... γενικοτερα καταλαβενετε...! ΣΟΚ!!!!!*#***$#*#@#@@#$$
    Ο τυπας του παρκιν στον κοσμοτου "δε ξερω τιποτα" το αφεντικο πρεπει να τοκανε. #@$@#%!@%@$%@$%...συνεχιζω...
    Αφου τον βρησκω προς το βραδακι τον περνω απο το χερακι και παμε αστυνομια για υπευθυνη δηλωση ζημιων. Οκ μου λεει ατυχιμα ηταν... θα στα πληρωσω. Εκλεισε ολο το στορ του εσωτερικου ασανσερ πανω στο αγρατσουνιστο transalp μου. Φανταζομαι μονο τη σκηνη και σπαραζω. Νομιζε ο μα..... πως θα μου πληρωνε μονο ανεμοθωρακα. Παω συνεργειο και μαθαινω οτι ο τυπος αρχιζει να τα γυρναει λιγο-λιγο. Ο τυπος εχει αρχισει τις ατακες¨"αυτο το ειχε" και αλλα ...τετεια ωραια. Ο σερβισας μου με καθησυχασε λιγο. Πιστευω πως ολα απο αυριο θα πανε καλα μεχει φαει το αγχος και τα νευρα ειναι στη τσιτα. Αν μου κανει καμια μαλ....κια δε ξερω που θα φτασω!!!
    Αν ειναι να σου κατσει τελικα θα θα σου κατσει εστω και με τον πιο απιθανο τροπο!!! Ελπιζω το εργαλειο να γινει οπως και πρωτα... Αυτα με τον πονο μου σας κουρασα αλλα θελω να τα πω καπου! Καληνυχτα σε ολους !!!

  2. #2
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    εννοείται ότι θέλουμε πλήρη στοιχεία για τον τύπο!

    καλή δήναμη

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2003
    Μηνύματα
    29
    ΝΑΙ ΝΑΙ ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΚΑΜΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΜΑΛΑΚΑ!!!

    ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑ MERCEDONI ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΕΤΣΙ Ο ΚΩΛΟΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ!!!
    MSF

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Από την στιγμή που ......

    παραδέχτηκε ότι έκλεισε το στορ του ασανσέρ πάνω στην μοτό σου ΤΕΛΟΣ!Πήγαινε στον ασφαλιστή σου και πες του το στόρυ πως έχει, πες του μαλάκα με το parking να σου κάνει δήλωση και ΤΕΛΟΣ!ΜΗΝ το αφήσεις άλλο!Πήγαινε την μοτό σου στον μηχανικό σου κλείσε εμπειρογνώμονα και περίμενε.Σημειωτέον πες του μηχανικού σου να "φορτώσει" και άλλες ζημιές.Και εννοείται να το κάνει φύλλο και φτερό!ΌΧι μόνο τις εμφανής ζημιές.Να ψάξει τα πάντα!!!Ώστε να τα δείξει στον εμπειρωγνώμονα!Και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

    ΑΝ ΔΕΝ σου κάνει δήλωση (που δεν έχει και κάνα λόγο να μην το κάνει) πήγαινε πάλι στον ασφαλιστή σου και μέσω δικηγόρου στείλε του εξώδικο.Καλύτερα θα ήταν να μην κινείς την μοτό σου σε αυτή την περίπτωση.Μόλις δει το εξώδικο θα κλάσει μέντες και θα σου κάνει δήλωση!Standard!

    Πριν από όλα ΒΕΒΑΙΩΣΟΥ ότι ο τυπάς ΈΧΕΙ ασφαλισμένες τις μοτό στο πάρκινγκ!!!Γιατί αν έχεις π.χ υπογράψει χαρτί ότι δεν φέρει καμία ευθύνη τότε έχασες.Αν και δεν νομίζω να υπογράφει κανείς από μας τέτοιο χαρτί!Έλεος!

    Καλή τύχη και ενημέρωσε μας για την εξέλιξη!

  5. #5
    Σκίστον τον #@@$#%$#*!!!!
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  6. #6
    Ρε φίλε είσαι πολύ γκαντέμης ! Να δίνεις 35€ να σου φυλάνε την μηχανή και
    Να στην χαλάει αυτός που την φυλάει !! Από την στιγμή όμως που παραδέχτηκε ότι την χτύπησε αυτός και θέλει να λέγεται σωστός επαγγελματίας πρέπει απλά να σου κάνει μια δήλωση και να τελειωνη η ιστορία . Αν κάνει τον κινέζο τράβηξε το μέχρι τέλους . Να μάθει να σέβεται την περιουσία του αλλου .
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Ε, με κάλυψαν οι προλαλήσαντες..

    ...Φίλε, μην το αφήσεις!! Κοιτα να βρεις το δίκιο σου με καθε τρόπο! Δυστυχώς μ... υπαρχουν σε όλα τα κυκλώματα, μην τον αφήσεις να την βγαλει καθαρή!

    Προσωπικα εγώ σε συμβουλεύω να κανεις αυτα που λεει και ο BikersOnly βήμα βήμα!

    -Βεβαιώσου για το αν ειναι οι μοτο ασφαλισμένες

    -Πήγαινε στον μηχανικό σου

    Αυτα ειναι τα πρωτα που θα κανεις!!

    Καλά ξεμπερδέματα και ενημέρωνέ μας για τα τεκταινόμενα!!!



  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2004
    Μηνύματα
    3
    Από την στιγμή όμως που παραδέχτηκε ότι την χτύπησε αυτός και θέλει να λέγεται σωστός επαγγελματίας πρέπει απλά να σου κάνει μια δήλωση και να τελειωνη η ιστορία .
    Φιλε δεν τιθεται θεμα περι σωστου επαγγελματια.
    Ενας σωστος επαγγελματιας δε θα κανε τον κινεζο ,αντιθετα θα παραδεχοταν αμεσως το λαθος του και θα φροντιζε να καλυψει τη ζημια οσο το δυνατον γρηγοροτερα,για το καλο πρωτα απ'ολα της ιδιας του της επιχειρησης.

    Ο τυπος ειναι λαμογιο.
    Και φαινεται να υποτιμα το φιλο που την επαθε (κουραγιο ρε μαγγα).Και τον υποτιμα για ενα και μονο λογο:Επειδη γουσταρει να οδηγα μηχανη.Δεν πρεπει να του περασει,ΣΚΙΣ'ΤΟΝ!

    Kαι πες μας σε παρακαλω για ποιο parking προκειται...(μηπως στη Λ.Σοφου?

  9. #9
    Τα πραγματα δειχνουν να περνουν τον δρομο τους. Χθες με πηρε ο γιος του και με παρακαλεσε να περασουμε τις ζημιες στην ασφαλεια του, αφου ειδε πως το ποσο μεγαλωνει πολυ. Δηλωσε πως μου τη χτυπησε εξω απο το parking με το "αυτο" και αυριο η μεθαυριο θα περασει ο εμπειρογνωμονας απο τον μηχανικο που την εχω αφησει. Ο μηχανικος μου ειπε πως ειναι καλυτερα ετσι και για μενα! Θα διορθωσουμε και πραγματα που δεν οφειλωντε 100% στη ζημια. Η ασφαλεια του δεν καλυπτει ζημιες που εγιναν μεσα στο parking. Ελπιζω στο τελος της εβδομαδας να παρω το εργαλειο οπως το αφησα. Ο τυπος εχει το Parking επι της Μακεδοονικης Αμυνης πανω απο το Υπουργειο Μακ-Θρακ. για οσους θελουν πληρει στοιχεια...
    Μου λειπει το διτροχο. Δεν υπηρχε μερα που να μην το καβαλησω και θα κανω σαν παιδι οταν το ξαναπαρω! Το γουσταρο το ατυμο, και η ολη ιστορια με εχει βγαλει απτα νερα μου.
    Μην δινετε τη μηχανη σας ουτε για ξεσκονισμα με τη καρδια ενος μαρουλιου ....αν και ειμαι σιγουρος πως οι περισσοτεροι απο μας γουσταρουμε μα ασχολουμαστε οι ιδιοι με τις ωρες.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    ...

    Καταρχήν μπήκε το νερό στο αυλάκι που λέμε, και τουλάχιστον θα φτιάξεις σύντομα την μοτό σου.Σου υπενθυμίζω αν και σίγουρα και εσύ θατο έχεις υπόψιν σου να κάνει ο μηχανικός σου φύλλο και φτερό την μοτό σου!!!Δεν ξέρεις με πόση δύναμη έγινε το συμβάν οπότε καλύτερα να είσαι καλυμένος.

    Ο εμπειρογνώμονας που θα έρθει θα του έχουν πει ότι π.χ σε τράκαρε από δεξιά με τόσα χλμ κτλ κτλ οπότε θα περιμένει κάποιες α ζημιές.Οπότε ετοίμασε μια καλή ιστορία με την βοήθεια του μηχανικού σου για να είστε προετοιμασμένοι!Μην ξεχνάτε ότι ο εμπειρογνώμονας παίρνει bonus όταν κόβει ζημιές!

    Και τέλος σιγουρέψου για τι πράγματα σε καλύπτει το πάρκινγκ!Π.χ αν πιάσει φωτιά το πάρκινγκ και καεί η μοτό σου σε καλύπτει???Αν την κλέψουν την μοτό σου σε καλύπτει??? Αν πέσει κάποιος με άλλη μοτό πάνω στην δικιά σου?? κτλ κτλ!Να ξέρετε τι πληρώνεται στην τελική!!!

Παρόμοια θέματα

  1. λιγο μοτο...λιγο βολτα ... και τους φιλους μου.....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 09:20
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2005, 03:30
  3. και μιας και το πρώτο μου...
    από frapes στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 15:33
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:21
  5. Η αποκριά και η ιστορία της...
    από KAS77 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2004, 11:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF