Σελίδα 8 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 651

Θέμα: Kawasaki Zephyr 750

  1. #106
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Η κούκλα άλλαξε χέρια το ΣΚ και το project ξανά ξεκίνησε. Θέλω τα φώτα σας όμως γιατί είμαι ασχετούμπα.

    Πρώτη προτεραιότητα είναι να στηθεί στα «πόδια» της μετά από σχεδόν δύο χρόνια που πέρασε ξάπλα.
    Θα μπει το πιρούνι από το ΖΧ9R και το ψαλίδι του ZXR με τις μαμά ζάντες γιατί είναι πώρωση η ακτίνα (και ας μην παίρνει φαρδύ λάστιχο πίσω) και μάλλον με κλιπον.

    Λοιπόν μέσα στο ΣΚ

    Α. Λύθηκε το πιρούνι, να πάνε οι μπότες υαλοβολή + ηλετροστατική και για την προβλεπόμενη συντήρηση. Θα παραγγελθούν σέτ τσιμούχες απο το net και μέσα την εβδομάδα θα καθαριστεί και το cartridge και θα περιμένει τσιμούχες και μπότες για να δεθεί.

    Παρέα με τις μπότες θα πανε ηλετροστατική : το Ψαλίδι με την κόντρα της δαγκάνας, οι πλάκες, το μονό stand.


    Παραγγέλθηκαν : set βίδες ανοξείδωτες (http://www.ebay.co.uk/itm/160554362168)

    Και Αύριο :
    Ρουλεμάν +τσιμούχες για το ψαλίδι
    Τσιμούχες για το μπροστινό.




    Έχω χεστεί απο την χαρά μου λέμεεεε.


    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  2. #107
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Ερωτήσεις :

    1. Πού κάνω ηλετροστατική?

    2. Πού υπάρχει τορναδόρος για ψιλοδουλειές (πχ κολαούζα μετά την ηλετροστατική)

    3. Που έχουμε μάστορα για ψιλοδουλείες? (θέλω να πρεσάρω ρουλεμάν λαιμό και ψαλίδι όπως επίσης να αλλάξω και αλυσίδα εκκεντροφόρου γιατί κοπάναγε (μέχρι πριν απο δύο χρόνια που άφησε την τελευταία της πιστονία)

    Θέλω να βάλω ένα ζευγάρι λάστιχα του πεταματού για να την στήσω και για να δω πως θα φαίνεται η πίσω ρόδα με το γαιδουροψάλιδο. Η ρόδα είναι 4” οπότε λογικά θα πάρει μέχρι 160 λάστιχο. Έχουμε «δικό μας» λαστιχά??

    Τέλος το μπροστινό είναι ΖΧ9Ρ Ε2 46αρι και ψάχνω ebay για τσιμούχες...... ξέρει κανένας εάν κάνουν αυτές http://www.ebay.de/itm/330406953618 ή αυτές http://www.ebay.de/itm/330786914395


    Θα σας τα πρήξω τα @@ είμαι σίγουρος



    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  3. #108
    μπραβο ιουλιε.και εγω χεσμενως θα ημουν με αυτο το μοτορι.ειναι απο τα αγαπημενα μου.
    να το χαρεις...
    vag 70.ντου απο παντου...

  4. #109
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    Έχω χεστεί απο την χαρά μου λέμεεεε.
    Καλως ηρθες στομν κόσμο της ανακατασκευής!

    Οτι χρειαστείς σφύρα.

    Το μηχανάκι θυμάμαι οτι ηταν πλήρως λειτουργικό πριν λυθεί, οπότε δεν θα ειναι δύσκολο να το ξαναστήσεις. Εξαρτάται βέβαια απο τις μετατροπές.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #110
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Καλως ηρθες στομν κόσμο της ανακατασκευής!

    Οτι χρειαστείς σφύρα.

    Το μηχανάκι θυμάμαι οτι ηταν πλήρως λειτουργικό πριν λυθεί, οπότε δεν θα ειναι δύσκολο να το ξαναστήσεις. Εξαρτάται βέβαια απο τις μετατροπές.


    Ναι έπαιζε μια χαρά

    Μετόπες όπως με πάει..... προς το παρών ότι έγραψα παραπάνω και βλέπουμε.


    Θέλω άμεσα (στις επόμενες 2-3 εβδομάδες) να το στήσω στις ρόδες του.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  6. #111
    μαμα κοιτα το δελφιΝι Το avatar του/της Todi
    Εγγραφή
    21/05/2002
    Μηνύματα
    251
    παρακολουθω....

    (τα ρουλεμανια ειπαμε δεν θελουν μαστορα, βαλε την μπυρωηνη και ερχομαι)

    και ειδον εκ του στοματος δρακοντος και εκ του στοματος του θηριου και εκ του στοματος του αντιχριστου, πνευματα τρια, ακαθαρτα ως βατραχοι,
    πνευματα τεσσερα ακαθαρτα ως μπατσοι
    εκει που η φαντασια ξεπερναει την πραγματικοτητα

  7. #112
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    Η κούκλα άλλαξε χέρια το ΣΚ και το project ξανά ξεκίνησε. Θέλω τα φώτα σας όμως γιατί είμαι ασχετούμπα.

    Πρώτη προτεραιότητα είναι να στηθεί στα «πόδια» της μετά από σχεδόν δύο χρόνια που πέρασε ξάπλα.
    Θα μπει το πιρούνι από το ΖΧ9R και το ψαλίδι του ZXR με τις μαμά ζάντες γιατί είναι πώρωση η ακτίνα (και ας μην παίρνει φαρδύ λάστιχο πίσω) και μάλλον με κλιπον.

    Λοιπόν μέσα στο ΣΚ

    Α. Λύθηκε το πιρούνι, να πάνε οι μπότες υαλοβολή + ηλετροστατική και για την προβλεπόμενη συντήρηση. Θα παραγγελθούν σέτ τσιμούχες απο το net και μέσα την εβδομάδα θα καθαριστεί και το cartridge και θα περιμένει τσιμούχες και μπότες για να δεθεί.

    Παρέα με τις μπότες θα πανε ηλετροστατική : το Ψαλίδι με την κόντρα της δαγκάνας, οι πλάκες, το μονό stand.


    Παραγγέλθηκαν : set βίδες ανοξείδωτες (http://www.ebay.co.uk/itm/160554362168)

    Και Αύριο :
    Ρουλεμάν +τσιμούχες για το ψαλίδι
    Τσιμούχες για το μπροστινό.




    Έχω χεστεί απο την χαρά μου λέμεεεε.



    Καλοδετη καταρχην, και με το καλο να την κυκλοφορησεις!!
    Πολυ ωραιο μηχανακι ,σιγουρα το αποτελεσμα θα ειναι "μια κουκλα" οπως λεει ο τιτλος!!
    Αντε βαλε μπρος να δενεις και βαζε μπολικες φωτο φσκ
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  8. #113
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv9cvk Προβολή μηνύματος
    Καλοδετη καταρχην, και με το καλο να την κυκλοφορησεις!!
    Πολυ ωραιο μηχανακι ,σιγουρα το αποτελεσμα θα ειναι "μια κουκλα" οπως λεει ο τιτλος!!
    Αντε βαλε μπρος να δενεις και βαζε μπολικες φωτο φσκ

    Ολα πάνε καλά και με βγάλει ο χρόνος θα πάω σήμερα το αργότερο αύριο τα πράγματα για ηλεκτροστατική ...... μπότες από τα καλάμια, το μονό σταντ, τις πλάκες, και το ψαλίδι από το ΖRX

    Παραγγέλθηκαν τσιμούχες για το πιρούνι και ρουλεμάν για το ψαλίδι

    Όσο περιμένω ασχολούμαι να καθαρίσω τα υπόλοιπα ανταλλακτικά ώστε να είναι σε καλή κατάσταση και να προχωρήσω ποιο γρήγορα.

    Μια ερώτηση για το καθάρισμα


    Με τί θα περάσω τον κινητήρα για να τον καθαρίσω απ’εξω?? Ό Βαγγέλης τον έκανε με αυτό http://must-dive.gr/eshop/index.php?...oducts_id=2488 αλλά έχει 32,5 ευρο το μισό λίτρο !!!!

    Μπορεί κάποιος να προτείνει το κατάλληλο υλικό? Έστω και με link σε άλλο πόστ

    Σημείωση ο κινητήρας ήταν από πριν πολύ βρώμικος με αρκετή ψώρα στα καπάκια, είναι επίσης 1,5 χρόνο κατεβασμένος χωρίς λάδια και ξετάπωτος (νικοτομπερνεις).
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  9. #114
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    sweep ειναι αυτο που τα παιδια λενε σουαζ. απλωσε παντου κι αστο να δουλεψει...

  10. #115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    Ολα πάνε καλά και με βγάλει ο χρόνος θα πάω σήμερα το αργότερο αύριο τα πράγματα για ηλεκτροστατική ...... μπότες από τα καλάμια, το μονό σταντ, τις πλάκες, και το ψαλίδι από το ΖRX

    Παραγγέλθηκαν τσιμούχες για το πιρούνι και ρουλεμάν για το ψαλίδι

    Όσο περιμένω ασχολούμαι να καθαρίσω τα υπόλοιπα ανταλλακτικά ώστε να είναι σε καλή κατάσταση και να προχωρήσω ποιο γρήγορα.

    Μια ερώτηση για το καθάρισμα


    Με τί θα περάσω τον κινητήρα για να τον καθαρίσω απ’εξω?? Ό Βαγγέλης τον έκανε με αυτό http://must-dive.gr/eshop/index.php?...oducts_id=2488 αλλά έχει 32,5 ευρο το μισό λίτρο !!!!

    Μπορεί κάποιος να προτείνει το κατάλληλο υλικό? Έστω και με link σε άλλο πόστ

    Σημείωση ο κινητήρας ήταν από πριν πολύ βρώμικος με αρκετή ψώρα στα καπάκια, είναι επίσης 1,5 χρόνο κατεβασμένος χωρίς λάδια και ξετάπωτος (νικοτομπερνεις).



    23 ευρω το εχει ο αντιπροσωπος ελευσινας
    vag 70.ντου απο παντου...

  11. #116

  12. #117
    Από τα άπαιχτα μηχανακια κι’αυτό. Άντε καλή συνέχεια

  13. #118
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρκετή πρόοδο για τα δεδομένα μου……

    Σήμερα πάτησε το πίσω πόδι προσωρινά μέχρι να μας στείλει ο ολλανδός την σωστή γλίστρα για το πιρούνι και να μπουν όλα στην τελική τους θέση.
    Αρχικά λόγο budget θα μπουν τα μαμά αμορτισέρ και λάστιχα καμένα και βλέπουμε όταν έρθει η ώρα να τσουλήσει.
    Έχω αρρωστήσει γιατί μου κάνει τα χατίρια και προχωράει όπως την σκέφτομαι
    Οκ οι φωτογραφίες είναι μάπα αλλά θα βάλω με καλύτερο φωτισμό το συντομότερο
    Σειρά έχει το πιρούνι το οποίο θα δεθεί μέσα στην εβδομάδα ελπίζω.
    Ψάχνω clipon 46αρια (zx9 κλπ κλπ) όποιος έχει κάτι υπόψη του μου σφυράει

    Ave.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 0.jpg‎   1.jpg‎   2.jpg‎  
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  14. #119
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 3.jpg‎   4.jpg‎   5.jpg‎  
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  15. #120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    Αρκετή πρόοδο για τα δεδομένα μου……
    .
    ουάου.!!
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 8 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. """Kawasaki Zephyr 750"""
    από sirjohnbest στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 116
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2012, 22:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF