Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 69 από 69

Θέμα: Vf1000f2 Vs zx10r (του 89) και άλλες προτασεις

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.384
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Χόρνετ και Νταιβερσιον,χωρίς μοχλικό αμφοτερα,φτηνοδουλειες.
    Οκ με 2000 ευρώ τι θα πρότεινες?

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.128
    Δεν θα σε προέτρεπα να τα αγοράσεις,λόγω δυσκολίας εξεύρεσης ανταλλακτικών, αλλά και μαστόρων να ασχοληθούν με αυτά λόγω καρμπυρατέρ.Ομως αν τα γουστάρεις (ειδικά το VF1000F2 που το είχα απωθημένο,και το έβλεπα στην βιτρίνα στο παλιό Μινιόν το 1988 ,όταν πούλαγε μηχανάκια) θα σου έλεγα να το παζαρεψεις στα 1500,και μόνον αν είναι σε καλή λειτουργική κατάσταση,και ΑΦΟΥ το κάνεις βόλτα Ανταλλακτικά υπάρχουν , Ιαπωνία και Αμερική.Εξαιρετικη ταξιδιωτική μοτό,αν ξέρεις τι ζητάς,και θέλεις κάτι με χαρακτηριστικά 40 χρόνια πριν.Παλια κλασσική ΧΟΝΤΑ.

  3. #63
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2024
    Μηνύματα
    16
    Τα xjr αξίζουν ή τα bandit να πάω σε αυτά τα μεγάλα του 2000;

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.128
    Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για αυτά.Οσο μεταγενέστερα βρεις ,με όσο λιγωτερα χιλιόμετρα τόσο καλύτερα.Αν βρεις και ψεκαστα (χωρίς καρμπυρατέρ) ακόμα καλύτερα.

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Το καβασακι το tomcat ήταν μια πολύ καλή μοτοσυκλέτα για την εποχή της ,με τα σημερινά δεδομένα όχι.
    Ανεμικά φρένα,περιέργες διαστάσεις ελαστικών κάποια από αυτά.
    Έχω γράψει αρκετά χιλιόμετρα με το προηγούμενο μοντέλο το gpz100RX που έχουν τον ίδιο κινητήρα με κάποιες διαφορές προς χάρη της απόδοσης στο Tomcat και
    όντως το zx10 είναι πολύ καλύτερη μοτοσυκλέτα από το RX (πλαίσιο,φρένα,αναρτήσεις) αλλά μέχρι εκεί .Ανταλλακτικά θεωρώ πως θα βρίσκεις ,έμμεσα αν όχι άμεσα .
    Από εμένα είναι ΝΟ , μπελάς αν το θέλεις μόνο για τις βόλτες σου χωρίς να έχει κάποια συναισθηματική-συλλεκτική αξία για εσένα.
    Θα μπορούσες να δεις και το CBR1000F αν θέλεις μαούνα της εποχής.
    Συντροχε πες την αλήθεια έχεις οδηγήσει χειρότερο μηχανάκι από το rx.Εγω πάντως όχι.Κακιστο κράτημα ανύπαρκτα φρένα 16αριδες τροχοί θεοβαρο.Τεσπα τα είπα και ησύχασα.
    Μου αρέσει που σε διάφορες ομάδες ανεβάζουν μια φωτογραφία και λένε ΜΗΧΑΝΑΡΑ . Για ζήσε μαζί της και τα λέμε.
    Για να μην πλατιασω ΟΧΙ από εμένα στο αρχικό ποστ όσο πιο σύγχρονο τόσο καλύτερα.

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    265
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ageorge Προβολή μηνύματος
    Τα xjr αξίζουν ή τα bandit να πάω σε αυτά τα μεγάλα του 2000;
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...onda-cbr-1000f
    Πηγαινε να δεις αυτό αν είσαι Αττική, εαν ειναι και όντως 1ο χέρι

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    734
    Με 3κ πέρνεις gsxr 1000 2001+.

  8. #68
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Συντροχε πες την αλήθεια έχεις οδηγήσει χειρότερο μηχανάκι από το rx.Εγω πάντως όχι.Κακιστο κράτημα ανύπαρκτα φρένα 16αριδες τροχοί θεοβαρο.Τεσπα τα είπα και ησύχασα.
    Μου αρέσει που σε διάφορες ομάδες ανεβάζουν μια φωτογραφία και λένε ΜΗΧΑΝΑΡΑ . Για ζήσε μαζί της και τα λέμε.
    Για να μην πλατιασω ΟΧΙ από εμένα στο αρχικό ποστ όσο πιο σύγχρονο τόσο καλύτερα.
    Καλημέρα! Το rx είναι του πατέρα μου.Πανέμορφο στα δικά μου μάτια αλλά έχεις δίκιο σε όσα λες!!
    Ο ίδιος μαθημένος σε πιο ελαφριά οχήματα το παράτησε και σκούριασε για αυτούς τους λόγους!
    when life gets complicated... i ride.

  9. #69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα! Το rx είναι του πατέρα μου.Πανέμορφο στα δικά μου μάτια αλλά έχεις δίκιο σε όσα λες!!
    Ο ίδιος μαθημένος σε πιο ελαφριά οχήματα το παράτησε και σκούριασε για αυτούς τους λόγους!
    Η εποχή εκείνη ήταν η εποχή που οι κατασκευαστές ψαχνοντουσαν που θα καταλήξουν.Η Kawasaki έβγαλε το πρώτο superbike gpz 900 το οποίο ήταν εξαιρετικό μηχανάκι το RX μετά ήταν χειρότερο το zx10 tomcat καλύτερο και από τα 2.Το 1990 έβγαλε το zzr 1100 και τα υπόλοιπα είναι ιστορία.
    Όσο για αυτόν που έφτιαξε το ποστ αυτό θα το πω άλλη μια φορά.Οσο πιο σύγχρονο τόσο πιο καλά.Τουλαχιστον να έχει ψεκασμό για να μην παιδευεσαι.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. συζήτηση του κώλου (και άλλες μαλακίες)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2024, 16:45
  2. Αλήτες του Σαρακάκη και συνεργαζόμενοι ....
    από swtos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 09:48
  3. Παλιές και.........νέες προτάσεις !
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 14:20
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2003, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF