Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 52

Θέμα: Honda z50j 1979

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2024
    Μηνύματα
    27

    Honda z50j 1979

    Καλησπέρα σε όλους τους αναβάτες. Απευθύνομαι στο forum και ζητώ τη βοήθεια των φιλώ της honda!
    Έχω στην κατοχή μου ένα Honda z50j του 1979 το οποίο είναι στην κυριολεξία ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. Και όταν λέω καινούργιο το εννοώ. Το μηχανακι αυτό αγοράστηκε από έναν θείο του πατέρα μου ο οποίος δεν το χρησιμοποίησε πότε. Φυλάσσονταν σε θερμαινόμενο γκαράζ και δεν έχει ίχνος σκουριάς.
    Για να σας δώσω να καταλάβετε φοράει ακόμα τα γιαπωνέζικα εργοστασιακά λάστιχα. Έχει μόλις 118 χιλιόμετρα.
    Πέρασε λοιπόν στην κατοχή του πατέρα μου και στη συνέχεια στην δική μου. Το φυλάω σε ένα δωμάτιο στο σπίτι μου τα τελευταία 15 χρονια σχεδόν.
    Έχει άδεια κυκλοφορίας και τα χαρτιά του.
    Θα ήθελα να μάθω από κάποιον που μπορεί να με βοηθήσει πόσο και που μπορώ να το πουλήσω γιατί νομίζω ήρθε η ώρα. Το φυλαγα για τον γιο μου αλλά έκανα κόρη!
    Εχω δει παρομοια ανακατασκευασμενα και μη να πουλιονται για τρελα ποσα. Η περιπτωση του δικου μου ομως ειναι μοναδική. Μιλάμε για 45 ετών καινούργιο!
    Τα φώτα σας παρακαλώ και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.715
    Άλλο τι βλέπεις στις αγγελίες που τα βάζουν 5000€ και περιμένουν το θύμα που δεν θα έρθει ποτέ και άλλο πόσο πραγματικά πουλιούνται αν πουληθούν, αν όντος είναι όπως τα λες θα μπορούσε να πιάσει πολλά, αλλά είναι κάπως απίθανο να βρεθεί κάποιος που να θέλει το συγκεκριμένο και να έχει και πάρα πολλά λεφτά

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2024
    Μηνύματα
    27
    Μα για αυτό ακριβώς το λόγο μπήκα στη διαδικασία να ρωτήσω μήπως και κάποιος μπορεί να με καθοδηγήσει σε κάποιο συγκεκριμένο forum ή site ώστε να δω πως μπορώ πραγματικά να το πουλήσω σε κάποιο συλλέκτη.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.253
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    334
    Νομίζω η πώληση στο εξωτερικό για καλή τιμή είναι μονόδρομος. Μπορείς να πιστοποιήσεις ότι έχει όντως τόσα λίγα χιλιόμετρα;
    Μπορεί να πω χαζομάρα αλλά η ελληνική αντιπροσωπεία μπορεί να το κάνει αυτό μετά από επικοινωνία; Εγώ αν ήμουν Honda θα το αγόραζα για την έκθεση,

  6. #6
    βάλε καμμια φωτο ,ΑΝ επιθυμεις.

  7. #7
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    2.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thkassanis Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους τους αναβάτες. Απευθύνομαι στο forum και ζητώ τη βοήθεια των φιλώ της honda!
    Έχω στην κατοχή μου ένα Honda...
    Βάλε υψηλή τιμή. Από 4.000 και πάνω. Το μηχανάκι θεωρείται με το σπαθί του συλλεκτικό και κάποιος λάτρης θα βρεθεί να το πάρει.

    ΥΓ. Αν βάλεις αγγελία και στο fb απενεργοποίησε οπωσδήποτε τα σχόλια γιατί θα αρχίσουν τα σχόλια από κάτω οι μίζεροι καρμοίρηδες.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.875
    Δε θα ασχολιομουν καθόλου με την εγχώρια αγορά.
    Προσεγμένη αγγελία σε mobile.de και autoscout24.com. Οι πιθανότητες να βρεθεί συνειδητοποιημένος αγοραστής εδώ είναι πολύ μικρές.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2024
    Μηνύματα
    27
    Ευχαριστώ παιδιά όλους σας για τις απαντήσεις. Σε ότι έχει να κάνει με τα χιλιόμετρα δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να τεκμηριωθει ότι είναι τόσα. Στην ουσία το μοτερ είναι άστρωτο και ένα μηχανικός θα μπορούσε να το καταλάβει αυτό. Τα grips και γενικά όλα τα πράγματα επάνω στο μηχανάκι είναι του εργοστασίου. Άφθαρτα! Θα βγάλω μερικές ωραίες φωτογραφίες τις επόμενες μέρες και θα επανέλθω. Ίσως προσπαθήσω να έρθω και σε επικοινωνία με την επίσημη αντιπροσωπεία του Σαρακάκη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι υπάρχει ενδιαφέρον γιατί τα συγκεκριμένα τα συλλέγουν αρκετοί. Το θέμα είναι να το πάρει κάποιος που θα αναγνωρίσει πραγματικά την αξία του. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.890
    Και γιατί να το πουλήσεις;
    Επειδή έκανες κόρη, αντί για γιο;

    Η κόρη, δεν το θέλει;

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Και γιατί να το πουλήσεις;
    Επειδή έκανες κόρη, αντί για γιο;

    Η κόρη, δεν το θέλει;
    Είναι κρίμα να κυκλοφορήσει. Καλύτερα να φύγει και για την κόρη υπάρχουν μυριάδες σύγχρονα και ασφαλή μηχανάκια.

    Λίγη υπομονή και πώληση στο εξωτερικό είναι σχεδόν μονόδρομος.

    Θα σου στείλω σε μήνυμα κάποιον που μπορεί να ενδιαφέρεται να το πάρει σε μία καλή τιμή (for both).


    Αν μπορούσα θα το έπαιρνα εγώ οπωσδήποτε._
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2024
    Μηνύματα
    27
    Δυστυχώςη κόρη μου είναι 8 χρόνων και δεν δείχνει κανένα ενδιαφέρον! Σίγουρα καλύτερα θα ήταν να το αγοράσει κάποιος που θα το εκτιμήσει και θα το χαρεί παραπάνω από εμάς! Θα επανέλθω αύριο με αναλυτικές φωτογραφίες για να το δείτε όλοι.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.890
    Είναι πολύ μικρή για να ξέρει τι σημαίνει "οικογενειακό κειμήλιο" ή "αυτό μου το άφησε ο πατέρας μου".

    Και το κλείνω εδώ.

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    317
    Και μόνο το γεγονός πως με φρέσκια βενζίνη και 3-4 μανιβελιές θα πάρει μπρος με εξιτάρει επικίνδυνα...
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2024
    Μηνύματα
    27
    Παιδιά δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο θέμα. Οπότε σας στέλνω την αγγελία.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...693-honda-z-50

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. HONDA CM400T 1979
    από vag 70 στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 136
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2014, 07:44
  2. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF