Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: πληροφορίες για ασφασλιστική sinco???

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    πληροφορίες για ασφασλιστική sinco???

    έχει κανείς πληροφορίες ή προσωπική εμπειρία για την ασφαλσιτική εταιρία sinco...????
    έχει αρκετά καλές τιμές και αν ισχύουν αυτά που λέει στο site είναι αντιπρόσωποι του Loyds που σίγουρα προσφέρει φερεγγυότητα....
    όποιος γνωρίζε κάτι παραπάνων θα ήθελα να μάθω γιατί σε λίγες μέρες πρέπει να ανανεώσω το ασφαλιστήριο...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  2. #2
    Ακέραιο μέλος Το avatar του/της mike1821
    Εγγραφή
    15/01/2006
    Μηνύματα
    41
    Έχω ασφαλίσει το αυτοκίνητο στην sinco.

    Να χτυπήσω ξύλο δεν έχει τύχει να την χρησιμοποιήσω αλλά η συμπεριφορά τους τουλάχιστον μέχρι τώρα είναι αρκετά επαγγελματική.

    Επίσης ξέρω οτι τα περί οδικής βοήθειας κ.τ.λ ισχύουν μια χαρά.

    Α! Να μην ξεχάσω δίνουν και δωροεπιταγή 15Ε για τα super market Γαλαξίας. Εγώ πάντως ακόμα ψάχνω να βρώ ένα.
    Zed is dead babe... ZED IS DEAD!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyota
    Εγγραφή
    03/07/2003
    Μηνύματα
    413
    Και γω έχω ασφαλισμένα τις 2 μοτο και το αυτοκίνητο που έχω.Μέχρι στιγμής δεν έχω χρειαστεί κάτι από ατύχημα.Χρειάστηκα μόνο οδική βοήθεια για να μεταφέρω τη μοτό που έμεινε -όχι από ατύχημα- και άλλη μια φορά για να μου βάλει μπρος το αυτοκίνητο που είχε μείνει από μπαταρία.Η οδική είναι η europe assistance.
    Πάντα όρθιοι.

    Sex is like hacking.You get in,you get out and you hope you didn't leave something behind that can be traced back to you.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    οι εντυπώσεις από την οδική βοήθεια?
    με ενδιαφέρει πολύ το κομμάτι της οδικής βοήθειας...να είναι γρήγοροι εξυπηρετικοί κτλ...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  5. #5
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ναι ΗΜΟΥΝ ασφαλισμενος μεχρι που εμαθα οτι ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΕΣ και τα πηρα στο κρανιο

    εφυγα στην επομενη ανανεωση και οταν με πηρε τηλ η κοπελα της ειπα τον πραγματικο λογο και γελαγε (εγω γελαγα καλυτερα γιατι η Intersalonika ειναι πιο φτηνη!) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  6. #6
    MaStRoXALASTHS
    Εγγραφή
    06/12/2004
    Μηνύματα
    39
    Είμαι 2 χρόνια στη SINCO, πάω για το τρίτο, και είμαι εντάξει!!


    Δίνει ένα και μόνο ένα standard πακέτο για ΜΟΤΟ

    Αστική Ευθύνη+Νομική Προστασία+Οδική Βοήθεια

    Για τα 600cc μου, δίνω 180Ευ το ΧΡΟΝΟ..φέτος θα πέσει στα 140 λογικά..

    Οδική βοήθεια χρειάστηκα 2 φορές φέτος, οπότε τα έβγαλα τα λεφτά μου..

    Για αποζημιώσεις και πώς πληρώνει δεν ξέρω τίποτα...ελπίζω να μην χρειαστεί ποτέ..

    Μία φορά χρειάστηκε να καλέσω τον ασφαλιστή να καταγράψει ζημιές, τορπιλισμός απο crypton100 με μεθυσμένο Ρουμάνο στην Σταδίου :hypnotize (πιιιιιισω..το οικόπεδο το έχω βάλει στο κτηματολόγιο), και ο τύπος ήρθε στο μισάωρο ευγενικότατος-τυπικός έβγαλε photos όλα καλά..

    Γενικά μου εμπνέουν εμπιστοσύνη, και το σύστημα τους είναι πιστοποιημένο κατά ISO9001 (αν λέει κάτι αυτό για τα Ελληνικά δεδομένα)..

    P.S. Η οδική βοήθεια δεν ειναι και η και σούπερ γρήγορη αλλα δεν μπορώ να πώ οτι έρχεται και με το πάσο της...Βασικό είναι οτι θα έρθει ανεξάρτητα απο το πόσες φορές θα την χρειαστείς..Την έχω χρειαστεί μονο εντος Αττικής 2 φορες, την πρώτη ήρθε στα 40 λεπτά την δεύτερη σε 30...no problems...



    Konstantin Varov (μην ψάχνεστε..its not real!)

    XL-600V '99

    "How things fall apart tell us how they should have been put together, and sometimes WHY they should never have been made at all."

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της nasos75
    Εγγραφή
    10/04/2006
    Μηνύματα
    88
    Απο δευτερο σε τριτο χρονο ειμαι εκει, σταθερα στα 150? με ολα τα παρελκομενα, και μαλιστα "μεταβιβασα" το Ζ εκει αφου πριν ειχα ΚΛΕ, χωρις ουτε ενα ?..


  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    ευχαριστώ παιδιά.
    πέρασα από τα γραφεία του και μάλλον θα κάνω συμβόλαιο
    το μόνο που ξενέρωσα ήταν ότι δεν είχαν 6μηνο πακέτο παρά μόνο 12μηνο...τέλως πάντων
    με βλέπω και εμένα για sinco ..
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  9. #9
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.676
    δε μου λέτε ρε παιδιά,
    δεν σας κάνει κομμάτακι ακριβή η SINCO?
    τα χριστούγεννα που ήμουν Ελλάδα,κοίταζα για ασφάλεια για το ΧΤ του αδερφού μου και στον online calculator που έχουν στη σελίδα τους,μου ράψανε ένα κουστουμάκι των 250+κάτι έουρος/χρονο!!!(αν θυμάμαι καλα)
    οκ να δεχτώ το "καπέλο" γιατί ο ασφαλιζόμενος είναι κάτω των 23 ,όπου και ζητάνε ένα εξτρα ασφάλιστρο.
    Δεν είναι όμως πολλά

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
    δε μου λέτε ρε παιδιά,
    δεν σας κάνει κομμάτακι ακριβή η SINCO?
    τα χριστούγεννα που ήμουν Ελλάδα,κοίταζα για ασφάλεια για το ΧΤ του αδερφού μου και στον online calculator που έχουν στη σελίδα τους,μου ράψανε ένα κουστουμάκι των 250+κάτι έουρος/χρονο!!!(αν θυμάμαι καλα)
    οκ να δεχτώ το "καπέλο" γιατί ο ασφαλιζόμενος είναι κάτω των 23 ,όπου και ζητάνε ένα εξτρα ασφάλιστρο.
    Δεν είναι όμως πολλά
    φίλε πήγα σήμερα από τα γραφεία και ρώτησα
    από ότι κατάλαβα τσιμπάνε τα ασφάλιστρα στους νέους οδηγούς που σύμφωνα με τις στατιστικές τους προξενούν τα περισσότερα ατυχήματα...
    αντίθετα για εμένα μου φάνηκε αρκετά φτηνή 150 ευρώ το χρονο. για 400αρι όμως
    μου είπε ότι δεν λαμβάνουν καθόλου υπόψιν το bonus malus αλλά κυρίως την ηλικία του οδηγού και το πόσο καιρό έχει το δίπλωμα
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  11. #11
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Daedalus
    Η οδική βοήθεια δεν ειναι και η και σούπερ γρήγορη αλλα δεν μπορώ να πώ οτι έρχεται και με το πάσο της...Βασικό είναι οτι θα έρθει ανεξάρτητα απο το πόσες φορές θα την χρειαστείς..Την έχω χρειαστεί μονο εντος Αττικής 2 φορες, την πρώτη ήρθε στα 40 λεπτά την δεύτερη σε 30...no problems...



    κι εγώ εκεί είμαι, μια φορά χρειάστηκα την οδική, και μάλιστα 9 παρά το πρωί που έχει σχετική κίνηση και ήρθε περίπου στα 15 - 20 λεπτά, τώρα βέβαια αυτά είναι και θέμα τύχης, πού είσαι, πού υπάρχει κοντά διαθέσιμο όχημα κλπ
    πάντως η europ assistance είναι από τις καλές εταιρίες έτσι κι αλλιώς

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 09:58
  2. Πληροφορίες για CBF-600S ABS;
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 12:54
  3. Πληροφορίες για TRIUMPH TIGER 900 '98
    από dolphincry78 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 00:30
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2005, 13:02
  5. Πληροφορίες για διαδρομή
    από sas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2004, 08:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF