Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Η αλήθεια για τον Bajevic...

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Η αλήθεια για τον Bajevic...

    Εντυπωσιακό ομολογουμένως το άρθρο στο Contra.gr για ενα προπονητή που ανέβασε τον Γαύρο σε υψηλά επίπεδα.

    Και όσοι σπέυσουν και πουν οτι ήταν ο Κόκκαλης και έγινε έτσι , τότε γιατί αυτός ο Κόκκαλης δεν μπορεί να κάνει το ίδιο και τώρα;

    http://www.contra.gr/Columns/You/106063.html

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    "δημιούργησε την μεγαλύτερη ομάδα όλων των εποχών και μιλώ για την ομάδα της εποχής 1996-99, που κατά γενική ομολογία έπαιξε το καλύτερο ποδόσφαιρο που παίχτηκε ποτέ από ελληνική ομάδα"

    :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

  3. #3
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165

    Re: Η αλήθεια για τον Bajevic...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Εντυπωσιακό ομολογουμένως το άρθρο στο Contra.gr για ενα προπονητή που ανέβασε τον Γαύρο σε υψηλά επίπεδα.

    Και όσοι σπέυσουν και πουν οτι ήταν ο Κόκκαλης και έγινε έτσι , τότε γιατί αυτός ο Κόκκαλης δεν μπορεί να κάνει το ίδιο και τώρα;

    http://www.contra.gr/Columns/You/106063.html

    Gandalf

    πολλα αρχιζουν και λεγονται τελευταια για μπαγεβιτσ.....δεν θα αναφερθω σε τιποτα απο αυτα μιας που ειναι του παρελθοντος και γνωμη μου ειναι οτι για να υπαρξει επυτιχια ενος προπονητη σε μια ομαδα συντελουν και αλλοι παραγοντες κατα τη γνωμη μου κυριοτεροι απο την προπονητικη αξια ενος προπονητη......

    αυτο λοιπον που με προβληματιζει ειναι το γιατι γινεται ολο αυτο γιατι συγκρινουμε νεες καταστασεις με παλιες.......οταν χωριζεις με μια γκομενα δεν την συγκρινεις ποτε με την επομενη γιατι ποτε δεν πας μπροστα.......ολοι λοιπον αυτοι που γραφουν και ασχολουνται με τετοιους προβληματισμους για μενα η κολλημενοι κομπλεξικοι ειναι η κατι αλλο εχουν στο μυαλο τους και θελουν να περασουν στο κοσμο ...απλα ο κοσμος το αγνοει.....ακουγονται οπως ανεφερα και πιο πανω πολλα για το μπαγεβιτσ τελευταια ....μηπως ενοψη της αναχωρησης του ρεχαγκελ.....ετοιμαζεται σιγα σιγα και η φημη για το νεο διαδοχο......τραβηγμενο ισως ...αλλα ποτε δεν ξερεις
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  4. #4
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Ο λόγος για τον Bajevic γίνεται εδώ και πάρα πολύ καιρό...

    Κατά την γνώμη μου , είναι ο πιο επιτυχημένος προπονητής στον Ελλαδικό χώρο , μιας και κατόρθωσε να πάρει τρόπαια και τίτλους με τρείς ομάδες (ΑΕΚ-ΟΣΦΠ-ΠΑΟΚ) όπου μάλιστα αντιμετώπισε και αρκετές δύσκολες συνθήκες...

    (απουσία διοίκησης και οικονομικών στην ΑΕΚ, Κόκκαλη/Λούβαρη/7 στον ΟΣΦΠ ,απουσία διοίκησης στον ΠΑΟΚ)

    Μπορεί να είναι όντως των χρημάτων όπως λέμε, αλλά δεν παύει να είναι επιτυχημένος , συγκρινόμενος με τους υπόλοιπους του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

    Για τον Rehagel, απο όσο διαφημίζεται δεν τον βλέπω να φεύγει... Βέβαια μέχρι να ακουστέι και επίσημα ...άλλο πράγμα...

    Σε μια χώρα όπως η δική μας , που τα ταλέντα της είναι , μετρίας προς καλής κλάσης ποδοσφαιριστές για την Γηραιά Ηπειρο, νομίζω οτι είναι ο ικανότερος να μεταδώσει γνώσεις, (που κατέχει 100% σε βασικό επίπεδο) και να προσαρμόσει όλους (πλην βεντέτες) σε μια ομάδα-σύνολο που θα αποδίδει...

    Για αυτούς που δεν θυμούνται η διαφήμιση της ΑΕΚ , το έτος 1996 , επί Bajevic , ήταν "Ελάτε να δείτε ποδόσφαιρο" και το θυμούνται όλοι πλέον. Ακόμα και οι αντίπαλοι μας.

    Αυτά για εκείνους που θέλουν να ξεχνούν τι έδωσε στην ΑΕΚ...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Ο λόγος για τον Bajevic γίνεται εδώ και πάρα πολύ καιρό...

    Κατά την γνώμη μου , είναι ο πιο επιτυχημένος προπονητής στον Ελλαδικό χώρο , μιας και κατόρθωσε να πάρει τρόπαια και τίτλους με τρείς ομάδες (ΑΕΚ-ΟΣΦΠ-ΠΑΟΚ) όπου μάλιστα αντιμετώπισε και αρκετές δύσκολες συνθήκες...

    (απουσία διοίκησης και οικονομικών στην ΑΕΚ, Κόκκαλη/Λούβαρη/7 στον ΟΣΦΠ ,απουσία διοίκησης στον ΠΑΟΚ)

    Μπορεί να είναι όντως των χρημάτων όπως λέμε, αλλά δεν παύει να είναι επιτυχημένος , συγκρινόμενος με τους υπόλοιπους του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

    Για τον Rehagel, απο όσο διαφημίζεται δεν τον βλέπω να φεύγει... Βέβαια μέχρι να ακουστέι και επίσημα ...άλλο πράγμα...

    Σε μια χώρα όπως η δική μας , που τα ταλέντα της είναι , μετρίας προς καλής κλάσης ποδοσφαιριστές για την Γηραιά Ηπειρο, νομίζω οτι είναι ο ικανότερος να μεταδώσει γνώσεις, (που κατέχει 100% σε βασικό επίπεδο) και να προσαρμόσει όλους (πλην βεντέτες) σε μια ομάδα-σύνολο που θα αποδίδει...

    Για αυτούς που δεν θυμούνται η διαφήμιση της ΑΕΚ , το έτος 1996 , επί Bajevic , ήταν "Ελάτε να δείτε ποδόσφαιρο" και το θυμούνται όλοι πλέον. Ακόμα και οι αντίπαλοι μας.

    Αυτά για εκείνους που θέλουν να ξεχνούν τι έδωσε στην ΑΕΚ...

    Gandalf
    Συμφωνώ για την αξία του Μπάγεβιτς αλλά για τα ταλέντα της Ελλάδας ας μην το σχολιάσω καλύτερα...τα παλικάρια κάνουν κοντρολ με τις 5 προσπάθειες...ποια ταλέντα λέμε τώρα...δεν υπάρχι υποδομή για να βγάλει ταλέντα η Ελλάδα
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

    Αυτά για εκείνους που θέλουν να ξεχνούν τι έδωσε στην ΑΕΚ...

    1. 4 Πρωταθληματα
    2. 1 πουλησε στο βαζελο
    3. 8+ χρονια φαγωμαρα, διχασμο του κοσμου, μπινελικια και..... 11(φετος) χρονια χωρις τιτλο

  7. #7
    Μα καλα πατε και διαβαζετε γαυροsites???????
    ΗΜΑΡΤΟΝ
    Σε λιγο θα ακουτε και gayfm!!!(spor fm)

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Ο λόγος για τον Bajevic γίνεται εδώ και πάρα πολύ καιρό...

    Κατά την γνώμη μου , είναι ο πιο επιτυχημένος προπονητής στον Ελλαδικό χώρο , μιας και κατόρθωσε να πάρει τρόπαια και τίτλους με τρείς ομάδες (ΑΕΚ-ΟΣΦΠ-ΠΑΟΚ) όπου μάλιστα αντιμετώπισε και αρκετές δύσκολες συνθήκες...

    (απουσία διοίκησης και οικονομικών στην ΑΕΚ, Κόκκαλη/Λούβαρη/7 στον ΟΣΦΠ ,απουσία διοίκησης στον ΠΑΟΚ)

    Μπορεί να είναι όντως των χρημάτων όπως λέμε, αλλά δεν παύει να είναι επιτυχημένος , συγκρινόμενος με τους υπόλοιπους του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

    Για τον Rehagel, απο όσο διαφημίζεται δεν τον βλέπω να φεύγει... Βέβαια μέχρι να ακουστέι και επίσημα ...άλλο πράγμα...

    Σε μια χώρα όπως η δική μας , που τα ταλέντα της είναι , μετρίας προς καλής κλάσης ποδοσφαιριστές για την Γηραιά Ηπειρο, νομίζω οτι είναι ο ικανότερος να μεταδώσει γνώσεις, (που κατέχει 100% σε βασικό επίπεδο) και να προσαρμόσει όλους (πλην βεντέτες) σε μια ομάδα-σύνολο που θα αποδίδει...

    Για αυτούς που δεν θυμούνται η διαφήμιση της ΑΕΚ , το έτος 1996 , επί Bajevic , ήταν "Ελάτε να δείτε ποδόσφαιρο" και το θυμούνται όλοι πλέον. Ακόμα και οι αντίπαλοι μας.

    Αυτά για εκείνους που θέλουν να ξεχνούν τι έδωσε στην ΑΕΚ...

    Gandalf
    Δεν έχω να προσθέσω τιποτα παραπάνω.
    Μόνο ότι όπως και στον Ολυμπιακό έτσι και στην ΑΕΚ δεν έφυγε λόγω οικονομικών.Ούτε την πρώτη ούτε την δεύτερη φορά.Πιστεύω θυμάσαι τι είχε γίνει.
    Εξάλλου γι'αυτόν τον άνθρωπο μιλάν οι αριθμοί και οι εμφανίσεις των ομάδων που δούλευε.
    http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

  9. #9
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Δεν ξεχνώ πραγματικά φίλε μου...


    Ας είναι καλά ο Τροχανάς και οι εκβιασμοί του.

    Για την φαγωμάρα, απλά ευθύνεται ο Bajevic , για ενα και μοναδικό λόγο...

    Ο εγωισμός του , δεν τον άφησε να δώσει μια τυπική συγνώμη και ας μην έφταιγε ουσιαστικά και να μην είχε την κόντρα με τους οργανωμένους.

    Απο εκεί και πέρα όμως , την μετά-περίοδο Ψωμιάδη , που η ΑΕΚ ήταν ακυβέρνητη και χωρίς οικονομικό υπόβαθρο, εκείνος ήταν που έμεινε ώς ασπίδα στους παίκτες και κατόρθωσε να μην διαλύσει το ποδοσφαιρικό της τμήμα.....ΧΩΡΙΣ ΜΙΣΘΟ...

    Για να τα ακούν κάποιοι .... που νομίζουν/νόμιζαν πως το πρόβλημα της ΑΕΚ ήταν ο Bajevic.

    Να παρακαλάμε όλοι , να μην πάει στον ΠΑΟ... γιατί έτσι και πάει εκεί κύριοι , ετοιμαστείτε για νέα δυναστεία του ΠΑΟ...

    Θυμηθείτε το αυτό... τον πάει εκεί πολύ το κλίμα και θα έχει το ιδανικό υλικό να δουλέψει...παίκτες και οργάνωση (Παιανία)... Μέχρι και οι "βεντέτες" του ΠΑΟ είναι πάικτες εργάτες (Κονσεισάο - Σανμαρτεάν) που παίζουν κέντρο - άμυνα...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #10
    Ti na tin kanoume ti sygnomi apo to sixama??? To thema itan o ypogeios tropos pou efyge.

    Makari na paei ston Vazelo...

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    Ti na tin kanoume ti sygnomi apo to sixama??? To thema itan o ypogeios tropos pou efyge.

    Makari na paei ston Vazelo...
    RE MI LETE MALAKIES, DEN TON THELOYME TON PALIOPOYSTA

  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    RE MI LETE MALAKIES, DEN TON THELOYME TON PALIOPOYSTA
    MA ΓΙΑΤΙ? ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ

    ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΜΠΙΝΕΛΙΚΩΣΩ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    RE MI LETE MALAKIES, DEN TON THELOYME TON PALIOPOYSTA
    --------------------------------------------------------------------------------

    idi



    MA ΓΙΑΤΙ? ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ

    ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΜΠΙΝΕΛΙΚΩΣΩ
    Μα καλα οι αποπανω δεν τους θελουν γιατι τους εφτυσε κανονικα

    Οι αποκατω συνεχιζουν να μην τον θελουν γιατι πηγε στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ !!!

    Α ρε Ντουσαν πολυ τους εχεις γλεντησει και τους δυο !!:rotflmao: :rotflmao:

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Δεν ξεχνώ πραγματικά φίλε μου...


    Ας είναι καλά ο Τροχανάς και οι εκβιασμοί του.

    Για την φαγωμάρα, απλά ευθύνεται ο Bajevic , για ενα και μοναδικό λόγο...

    Ο εγωισμός του , δεν τον άφησε να δώσει μια τυπική συγνώμη και ας μην έφταιγε ουσιαστικά και να μην είχε την κόντρα με τους οργανωμένους.
    Gandalf
    Και δεν ήταν μόνο η διοίκηση.Και με τους παίχτες έφτασε στο σημείο να παίξει μπουνιές!!!
    Και εγώ στην θέση του δεν θα το έκανα.
    Να ξεφτυλλιζόταν ο ίδιος για να μην έχει κόντρα με τους οργανωμένους (τους εκάστοτε οργανωμένους έτσι) εεε πάει πολύ.
    Όταν δεν φταίς ΔΕΝ ζητάς ποτε συγνώμη.Μα ΠΟΤΕ.

    Και εγώ τουλάχιστον δεν το βλέπω έτσι.
    Πρώτα απο'όλα είναι επαγγελματίας.Και όλα μέλι γάλα να ήταν τότε στην αεκ πάλι καλά θα έκανε να έφευγε αφού βρήκε καλύτερη ομάδα να δουλέψει.Ή μήπως δεν θα κάναμε/κάνουμε όλοι το ίδιο.
    http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

  15. #15
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
    ...καλά θα έκανε να έφευγε αφού βρήκε καλύτερη ομάδα να δουλέψει.Ή μήπως δεν θα κάναμε/κάνουμε όλοι το ίδιο.
    ποια ηταν "καλυτερη ομαδα να δουλεψει"????

    ρε πατε καλα??? τον ειχαμε θεο ... τον βατραχο

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η αλήθεια για τον αγώνα Άρη - Ηρακλή
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2005, 14:43
  2. Για Τον Σπυρο (duke IΙ)
    από XTMPAM στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2003, 09:27
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 14:50
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF