Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 48

Θέμα: KTM vs YAMAHA

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2016
    Μηνύματα
    47

    KTM vs YAMAHA

    Kαλησπερα μαγκες καλως σας βρηκα.
    Καταρχας να συστηθω με λενε γιαννη ειμαι 25 οδηγαω μηχανακια εδω και 5 χρονια περιπου και ηρθε η ωρα μου νομιζω να αλλαξω κατηγορια.
    Μου αρεσουν πολυ οι enduro motard μηχανες και θα ηθελα τις συμβουλες σας μιας και ειμαι ασχετος και οτι γνωση εχω ειναι αποκλειστικα απο το internet.
    Λοιπον το μηχανακι το θελω αποκλειστικα για χρηση εντος πολης οχι για χωμα καθολου και λογικα για καθημερινη χρηση.
    Εμφανισιακα που αρεσουν πολυ τα ktm αλλα εχω ακουσει οτι για πολη δεν ειναι ιδανικα λογω στροφων .
    Μου αρεσει επεισης πολυ το yamaha wr250x οπως και τα husqvarna αλλα αυτα νομιζω ειναι τα ιδια με ktm οποτε μια η αλλη.
    Οποιος ειναι γνωστης του αντικειμενου αν μπορει να μου πει τα πλεονεκτηματα και τα μεινοκτηματα της καθε περιπτωσης για τη χρηση που το θελω.
    Επεισης να προτιμησω διχρονο ή τετραχρονο?
    Tελος επειδη η φυση δεν μας προικησε με πρωτο μποι κοιταω μηχανακια που δεν ειναι και πολυ ψηλα και να ειναι πιο φιλικα στον αναβατη

    Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για οσους ασχοληθουν
    cheers

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ούτε το ενα ουτε το άλλο.
    Ποιο φθηνό και ποιο αξιόπιστο τουλάχιστον απο το ΚΤΜ.
    Το είχα σε κάτι διακοπές

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7390345/

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2016
    Μηνύματα
    47
    κοιτα εμφανισιακα δεν μου αρεσει αυτο
    θελω ενα πιο συγχρονο μηχανακι
    απο θεμα αξιοπιστιας ktm να ξεχασω ε?

  4. #4
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Καλώς ήρθες στο moto.gr
    Για ktm κλπ θα μιλήσουν άλλοι.
    Δεν θα ήταν κακό να μας γράψεις τι ποσό διαθέτεις,μήπως και πλησιάζεις κάτι άλλο που δεν το έχεις υπόψιν.

    Προσωπικά θα έβαζα και το Suzuki DRZ400 στην λίστα σου.Μεσαία cc,στήσιμο καλό,δυνατότητα sm,πολλά χαμόγελα μετά την βόλτα..

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    http://cycle-ergo.com/

    βάζεις το μηχανακι της αρεσκειας σου και με τα options και rider's info βάζεις το ύψος σου και τα πόδια στο έδαφος να δεις αν πατας καλα.
    αυτό για να πάρεις μια ιδέα.

    διχρονο για καθε μερα όχι. θα βρωμάς από τα καυσαέρια, θα πεθάνεις στις μανιβελιές και θα είσαι συνέχεια να κάνεις μίξη το λάδι με τη βενζίνη.
    been there, done that.

    τι μπάτζετ έχεις; εγώ πάντως θα σου πρότεινα το drz400sm

    το έχει ένας κοντός εδώ μέσα (σόρρυ μπλιτζ) και είναι ευχαριστημένος.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2016
    Μηνύματα
    47
    μπατζετ 3 χιλιαρικα αντε λιγο πανω,για cc και εγω για μεσαια κοιταζω εκει μεχρι 450 δεν νομιζω να μου χρειαζονται περισσοτερα
    φιλε ζευκα στο λινκ που εβαλες απο τα μηχανακια που μου αρεσουν σε κανενα δεν ειναι ποδια στο εδαφος
    επεισης τι παιζει με τα κοστη συντηρησης προβληματιζομαι γιατι εχω ακουσει οτι τα τετραχρονα βγαζουν πολλα προβληματα

    πχ τετοια κοιταω
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7354540/
    Τελευταία τροποποίηση από sbv; 02/04/2016 στις 17:41.

  7. #7
    Κουλάδι Το avatar του/της greco13
    Εγγραφή
    18/07/2015
    Μηνύματα
    58
    Καλησπέρα φίλε μου. Στα κυβικά που ζητάς η KTM βγάζει μόνο αγωνιστικά μηχανάκια (εκτός αν πας σε μικρούλι Duke). Οπότε το απορρίπτουμε γιατί αν ήσουν ψημένος για τέτοιο μηχανάκι δεν θα ρώταγες εδώ μέσα. Γενικά για KTM πρέπει να είσαι ψημένος για να αγοράσεις. Δεν πας με συγκρίσεις. Όσο για την αξιοπιστία που αναφέρθηκε ήταν το λιγότερο αστείο. Εδώ δεν μιλάμε για συγκεκριμένο μοντέλο σε ποια αξιοπιστία αναφερόμαστε. Επίσης δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά τα μηχανάκια που ανέφερες δεν έχουν καν κλειδαριά.. Το DRZ που ανέφερες ο φίλος είναι πολύ καλό μηχανάκι. Αν θες κάτι πιο μεγάλο πιο γρήγορο και ΠΙΟ γενικά ρε παιδί μου πας σε LC4.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2016
    Μηνύματα
    47
    το yamaha που εβαλα δεν εχει κλειδαρια?
    σε ktm μου αρεσουν τετοιου ειδους http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7564221/ απλα γι αυτο ρωταω γιατι δεν ξερω κατα ποσο αυτα τα μηχανακια θα ειναι αξιοπιστα για την χρηση που τα θελω.
    το drz το εχω δει και απο κοντα δεν μου αρεσει

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    γιατι δεν πας στα 600-650cc και θες 450αρια?

    anyway, κοιτα αυτο...και αυτο...
    θα μπορουσαν να σε καλυψουν οι δουκες II, οπως και τα 660smc, 625, κλπ...

    και εννοειται κοιτας και για husqvarna 610, ή και για 510 που ειναι πιστολια τρελα...

  10. #10
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.511
    με αυτά που αναφέρεις εσύ δε θέλεις μαμά μοτάρντ(από το εργοστάσιο πως το λένε)αλλά ΜΧ ή enduro τροποποιημένο by him self(kitso-manoli klp filokatsapliades) μοταρντ..τι καινούργια μόδα είναι αυτή ρε σεις θα μας πείτε να καταλάβουμε?
    μια κοπελίτσα ανιψιά φίλου καμιά 22χρονών πήρε λέει ένα SX-F 450(το γνωστό καροτί cross μοντέλο) γυρισμένο μοτάρντ, εκτός των άλλων μου είπε οτι το 250 ήταν μικρό για εκείνη(εε ναι βέβαιααααα)...

    εάν μας έλεγες για aprilia sxv450 θα είχε περισσότερη βάση

    φαντάζομαι διπλώματα παπλώματα όλα κομπλέ?

    υ.σ.το wr250x που έβαλες πρέπει να είναι το ον/οφ μοντέλο της εταιρίας με αλλαγμένες ζάντες, επισήμως η yamaha φέρνει μονο το on/off(γεωμετρία-ίχνος κλπ)μοντέλο, το μοταρντ δεν εισάγεται(και δε ξέρω εάν είχε εισαχθεί παλιότερα)
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #11
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Αποφάσισε αν θες γκάζι ή αξιοπιστία και το ξανασυζητάμε. ΟΛΑ τα motard είναι ψηλά, οπότε αν νιώθεις ότι δε μπορείς, απλά ξέχνα τα.
    Life begins at 45°.

  12. #12
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αποφάσισε αν θες γκάζι ή αξιοπιστία και το ξανασυζητάμε. ΟΛΑ τα motard είναι ψηλά, οπότε αν νιώθεις ότι δε μπορείς, απλά ξέχνα τα.
    Το αυτό + οτι διαχωρησε αν θες πολιτικό η πολεμικό.
    Τα μετασκευασμενα ΜΧ δεν έχουν φώτα πινακίδα κτλπ.
    Τα εντουρο έχουν.
    Αυτά είναι πολεμικά.
    Τα πολιτικά έχουν απ ολα

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2016
    Μηνύματα
    47
    ντοκτορα η περιγραφη που εκανες ειναι αυτο ακριβως που θελω και δεν μπορουσα να το αποτυπωσω.
    η ιδεα μου καρφωθηκε οταν καβαλησα ενα exc f 250 του 2007 και γουσταρα και για τετοιου ειδους μηχανακι δεν ηταν και πολυ ψηλο γιατι εγω 1,70 πανω του ενιωθα καλα.
    το aprilla δεν το ειχα κοιταξει μπορω να πω φαινεται πολυ καλη περιπτωση θα το ψαξω καλυτερα thanks

    εννοειται πως διπλωματα κλπ ειμαστε κομπλε και οσο αφορα γκαζι ή αξιοπιστια σιγουρα αξιοπιστια!

    shooter λογω του οτι θα το κυκλοφορω καθημερινα θελω φωτα κλπ για αυτο και κοιταω enduro

    px http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7519921/
    Τελευταία τροποποίηση από sbv; 02/04/2016 στις 20:23.

  14. #14
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Αν θες αξιοπιστία, δεν κοιτάς 450. Το DRZ είναι μια καλή επιλογή και στα ευρωπαϊκά, τα ΚΤΜ 690.
    Life begins at 45°.

  15. #15
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sbv Προβολή μηνύματος
    ντοκτορα η περιγραφη που εκανες ειναι αυτο ακριβως που θελω και δεν μπορουσα να το αποτυπωσω.
    η ιδεα μου καρφωθηκε οταν καβαλησα ενα exc f 250 του 2007 και γουσταρα και για τετοιου ειδους μηχανακι δεν ηταν και πολυ ψηλο γιατι εγω 1,70 πανω του ενιωθα καλα.
    το aprilla δεν το ειχα κοιταξει μπορω να πω φαινεται πολυ καλη περιπτωση θα το ψαξω καλυτερα thanks

    εννοειται πως διπλωματα κλπ ειμαστε κομπλε και οσο αφορα γκαζι ή αξιοπιστια σιγουρα αξιοπιστια!

    shooter λογω του οτι θα το κυκλοφορω καθημερινα θελω φωτα κλπ για αυτο και κοιταω enduro

    px http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7519921/
    Tο συγκεκριμένο που κοιτάς δεν είναι και οτι καλυτερο για καθημερινή χρήση

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. honda cbf vs yamaha ybr 250 ....
    από stef.corfu στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2007, 23:49
  2. Bugatti Veyron vs. Yamaha R1
    από Respect στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2007, 19:17
  3. Suzuki Vs Honda Vs Kawasaki Vs Yamaha
    από nakedorange στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2007, 18:18
  4. lifan vs yamaha
    από ultimat3 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2006, 12:10
  5. Honda CBF-600S ABS vs Yamaha Fz6 Fazer
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 09:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF