Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: ΕΛΕΟΣ

  1. #1
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886

    Angry ΕΛΕΟΣ


    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΟΣ. ΕΧΩ 2 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ 1 KAWASAKI ZEPHYR 750 & 1 YZF R1 & ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΕ ΤΕΛΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ & ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ (ZEPHYR)749 CC 37 ΕΥΡΩ & ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2ο (yzf) 998cc 93 ΕΥΡΩ ΗΜΑΡΤΟΝ.
    ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΩΝ 247CC ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟ 60 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΣ & ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΟ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ & ΑΛΛΗ ΣΤΟ ΑΛΛΟ.

    ΤΙ ΝΑ ΠΩ & ΝΑ ΤΑΝ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΛΕΓΕΣ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΦΥΓΕΙ.
    ΑΤΙΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ

  2. #2
    ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ,ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΧΑΛΑΛΙ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ Η ΜΟΝΗ ΚΑΤΑΛΗΛΗ ΜΟΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΥΡΟ . ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ STREET ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ .
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ , ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΜΑ ΞΗΓΙΕΣΑΙ ΝΤΡΕΤΑ !

  3. #3
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    ωστέ έτσι ε?2 μηχανές ,ε καπιτάλα?
    πλήρωνεεεεε!!!!

    υπηρεσίες???
    i don't know this word
    .
    .
    .

    την θυμάστε την διαφήμηση?
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  4. #4
    Φίλε δε θέλω να υπερασπιστώ το κράτος και την πολιτική του ως προς τα τέλη κυκλοφορίας, αλλά πώς είναι δυνατόν να έχεις δύο μηχανές 750 και 1000 κυβικών, μια εκ των οποίων μάλιστα είναι και εκ των κορυφαίων στην κατηγορία της, και να δυσκολεύεσαι να πληρώνεις 93Ε το χρόνο για τα τέλη της;


  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    kala re paidia to oti exei 2 moto mpravo tou alla dn simainei oti einai k o onasis!dn einai k liga 93 euro..!

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    kala re paidia to oti exei 2 moto mpravo tou alla dn simainei oti einai k o onasis!dn einai k liga 93 euro..!
    Λίγο δεν είναι και το κόστος αγοράς και συντήρησης μιας R1...

    με την ασφάλισή της...

    με τα λαστιχάκια της...

    με το σέρβις της...

  7. #7
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    εχεις ένα δικιο (οταν τις αγόραζε ήξερε πανω κάτω τι θα δινει για τελη)

    ΑΛΛΑ

    εγω κανω το σκ@το μου παξυμαδι για να έχω δυο μοτο και τρωω φακες νεροβραστες για να μπορω να στριβω στο 1.05 και να δινω ολα τα καλουδια στις μοτο μου. Αυτο ειναι δικαιωμα μου.

    Το να με αρμεγουν για υπηρεσιες που δεν μου προσφέρουν ειναι λίγο ξεφτίλα.
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity

    Το να με αρμεγουν για υπηρεσιες που δεν μου προσφέρουν ειναι λίγο ξεφτίλα.
    Με την ίδια λογική μπορείς να πεις

    δεν πληρώνω διόδια γιατί οι δρόμοι είναι χάλια

    δεν πληρώνω δημοτικά τέλη γιατί ο δήμος μου είναι βρώμικος

    δεν πληρώνω φόρους γιατί η Παιδεία/Υγεία/Αστυνομία/Δικαιοσύνη/Υποδομές παίρνουν κάτω από τη βάση...

  9. #9
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886

    ξενοι ησαστε?

    Ρε παιδια ξανα ελεος αλλα να μου την πουνε και ατομα με μηχανακια δεν το περιμενα,φαντασου οι υφισταμενη για την φορολογια πως θα σκεφτονται.Ακουστε να σας πω για να μην μπερδευουμε τη βουρτσα με την οδοντοβουρτσα.Εχω 1 zephyr 750cc αξιας απο 1500-3000 ευρω,αυτο το μηχανακι κυκλοφορει ολη μερα & εκτελει χρεη δουλειας εκτονοσης κ@υλ@ς & επαφης με την μοτοσκλετα εχει κοντα στα 230.000 kmh. Ωσπου μια μερα μου εκανε νοημα οτι θελει να ασχολειται μονο με το κομματι της δουλειας & οχι με ολα τ' αλλα.Και ετσι αρχες καλοκαιριου αγοραστηκε το R1 07/00 στην τιμη των 7500 ευρω.Λογω φορτου εργασιας βγαινει μια φορα τον μηνα κυριακη & πηγε μια τουρκια :rotflmao: Προσπαθησα ειλικρινα να βρω ενα τροπο για να τα βολεψω ολα σε ενα μηχανακι αλλα δεν γινεται,η θα εχεις ενα μηχανακι & θα το στιβεις κανοντας ολα τα παραπανω η εχεις 2 & μοιραζονται η απαιτησης του αναβατη εχοντας λιγοτερες φθορες & στα 2.Τελος παντων οι μοτοσυκλεστικες αναγκες ενος αναβατη δεχονται γενικως επικριση & αυτο απ΄ οτι βλεπω ειναι βαθια ριζωμενο σε ολους μας.Οσο για το αν θα πρεπει να εισαι ωνασης για να εχεις 2 μηχανακια σας λεω μονο οτι εχω μαγαζι στη λουτσα(για αυτο & τοσα πολλα kmh καθε μερα κεντρο για ψωνια)& δουλευω 10 πρωι με 10 βραδυ.


    Να εχουμε τα ματια μας ανοιχτα & να βλεπουμε μακρια

    thx guys be cool & fast

  10. #10
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Με την ίδια λογική μπορείς να πεις

    δεν πληρώνω διόδια γιατί οι δρόμοι είναι χάλια

    δεν πληρώνω δημοτικά τέλη γιατί ο δήμος μου είναι βρώμικος

    δεν πληρώνω φόρους γιατί η Παιδεία/Υγεία/Αστυνομία/Δικαιοσύνη/Υποδομές παίρνουν κάτω από τη βάση...
    BRAVO .....O MONOS TROPOS GIA NA BELTIO8OYN KAPOIA PRAGMATA SE AYTH TH XORA !!!!!!!!

  11. #11
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    ακυρο,sorry
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  12. #12
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
    ωστέ έτσι ε?2 μηχανές ,ε καπιτάλα?
    πλήρωνεεεεε!!!!
    επειδή παρεξηγήθηκε αυτό,
    δεν λέω ότι όποιος έχει 2 μηχανές (2 οχήματα γενικά) είναι και ματσό.
    Το υπονοούμενο ήταν ότι το λέει το κράτος αυτό...
    χούμορ,αλλά δεν πέρασε

    κατά τα άλλα ξέρεις τα πάγια έξοδα της μοτο-οχήματος πριν την αγοράσεις.

    τώρα αν πιάνουν τόπο τα λεφτά που δίνεις,
    άλλο τροπάρι.
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  13. #13
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Φίλε δε θέλω να υπερασπιστώ το κράτος και την πολιτική του ως προς τα τέλη κυκλοφορίας, αλλά πώς είναι δυνατόν να έχεις δύο μηχανές 750 και 1000 κυβικών, μια εκ των οποίων μάλιστα είναι και εκ των κορυφαίων στην κατηγορία της, και να δυσκολεύεσαι να πληρώνεις 93Ε το χρόνο για τα τέλη της;

    Φίλε gdevelek, είσαι εκτός θέματος.

    Ο άνθρωπος δεν είπε ότι θα πέσει έξω ο ετήσιος προυπολογισμός του λόγω των 93 Ευρω.

    Απλά είπε ότι είναι γελοίο να πληρώνεις 93 Ευρώ για τέλη κυκλοφορίας μοτοσυκλέτας.
    Γενικά είναι γελοία η αντιμετώπιση των μοτοσυκλετών από το κράτος.

    Πάρε τα διόδια (οι μοτοσυκλέτες πληρώνουν τα μισά από τα αυτοκίνητα ενώ δεν προκαλούν ούτε το 1/20 της φθοράς),
    πάρε τα τέλη (που είναι βάσει κυβικών εκατοστών), πάρε τις γελοίες πινακίδες, πάρε του γελοίους δρόμους.
    Από όπου κι αν το πιάσεις το θέμα είμαστε χαμένοι από χέρι, και μας χρησιμοποιούν για εισπρακτικούς λόγους και ΜΟΝΟ.

    Το πόσες μοτό έχει ο καθένας είναι δικαίωμά του και καπέλλο του, και θα έπρεπε τουλάχιστον να μπορούμε να πληρώνουμε τέλη γι μέρος του έτους κατά το οποίο κυκλοφορούμε την μηχανή κι όχι υποχρεωτικά για όλο τον χρόνο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Φίλε gdevelek, είσαι εκτός θέματος.
    Μπα... Μια χαρά μέσα είμαι...


    Ο άνθρωπος δεν είπε ότι θα πέσει έξω ο ετήσιος προυπολογισμός του λόγω των 93 Ευρω.
    Ο φίλος λέει πως "μάλλον από του χρόνου ένα από τα δύο θα φύγει", άρα το θέμα δεν είναι μόνο θέμα αρχής αλλά και ???.

    Γι' αυτό άκου που σου λέω, εντός είμαι...

  15. #15
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Εντάξει λοιπόν...

    Εγώ έχω 4 μηχανές και 2 αυτοκίνητα.
    Φέτος μάλιστα που πούλησα μια και αγόρασα μια άλλη καινούρια πριν από ένα μήνα πλήρωσα 8 σηματάκια.
    2 τα αυτοκίνητα, 3 οι παραμένουσες μηχανές, 1 αυτή πού πούλησα, 1 αυτή που αγόρασα (σηματάκι 93 ευρώ για 40 ημέρες)για το 2005, κι ένα για την καινούρια για το 2006.

    Φυσικά δεν τα κυκλοφορώ ΟΛΑ ΜΑΖΙ, αλλά τα πληρώνω όλα λες και είμαι ο Νο1 καταστροφέας των δρόμων....

    Οχι δεν θα πουλήσω άλλη μηχανή, θ ασυνεχίσω να έχω 4, αλλά όχι κι ότι είναι λογικό το μηχανάκι τάδε κυβικών να πληρώνει ίδια τέλη κυκλοφορίας με αυτοκίνητο ίσων κυβικών.
    Τέλη κυκλοφορίας σημαίνει ότι πληρώνεις για την χρήση του δρόμου.
    Λογικό θα ήταν να πληρώνεις ανάλογα με το βάρος του οχήματος, ή με τον όγκο του.


    Σε ένα λογικό κράτος, μπορείς να πληρώνεις για εξάμηνο πχ, και να λές ότι αυτό το εξάμηνο θα κυκλοφορώ με το Α όχημα και το άλλο εξάμηνο με το Β.
    Δεν εισαι υποχρεωμένος να έχεις ΟΛΑ τα τέλη κυκλοφορίας πληρωμένα για να μεταβιβάσεις το όχημα...

    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΛΕΟΣ
    από KLX στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 16:48
  2. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!
    από jinks στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2006, 17:24
  3. ΕΛΕΟΣ
    από AFROPANTELOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2006, 16:15
  4. Ελεοσ
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 00:31
  5. Ελεοσ Ρε Παιδια!!!!
    από petridist στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 15:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF