Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: vfr 800 2002

  1. #1
    απελπισμενος
    Εγγραφή
    18/08/2006
    Μηνύματα
    14

    vfr 800 2002

    λοιπόν θέλω τα φώτα σας γιατί βρήκα έναν μαντρά (δυστυχως) που παίρνει ανταλλαγη το αυτοκίνητο με τη μηχανή, λοιπόν το μηχανάκι είναι στη σαλόνικα, ..
    θέλω βλέποντας τις εικόνες μήπως και το γνωρίζει κάποιος και μου πει λεπτομέρειες
    γιατί ο τύπος πέρα απόπ την παιδεία που δεν έχει αυτός και οι περισσότεροι μαντράδες ισχύριζεται πως είναι μοντ 2004, αλλά έχει μαύρες ζάντες και έχει ΜΟΝΟ... 25.000χλμ δεν ξέρω τι να πω λοιπόν ελπίζω κάποιος να τη γνωρίσει τη βέφα..

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/238234/

  2. #2
    δες αριθμό πλαισίου
    το δέκατο ψηφίο από τα δεκαεπτά σε σύνολο
    αν είναι 2 τότε το μοντέλο είναι 2002
    αν είναι 3 τότε το μοντέλο είναι 2003
    κ.ο.κ.
    edit. επειδή είναι ανάμικτα αριθμοί και γράμματα μη μπερδευτείς πάς στο δέκατο ψηφίο , θα είναι σίγουρα αριθμός.

    http://www.youtube.com/watch?v=-IYCzbtYQBc&feature=related

  3. #3
    απελπισμενος
    Εγγραφή
    18/08/2006
    Μηνύματα
    14
    ok για το μοντέλο θα του ζητησω τον αριθμο πλαισιου και ιδωμεν. Το θεμα ειναι εαν το γνωρίζει κάποιος το μηχανακι καθως βέβαια και ξεχασα να το αναφερω δεν έχει ουτε βιβλιο service

  4. #4
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Το ειχε ενα παλικαρι στη Χρυσουπολη-Καβαλας.


    Μεχρι εκει ξερω

  5. #5
    απελπισμενος
    Εγγραφή
    18/08/2006
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Το ειχε ενα παλικαρι στη Χρυσουπολη-Καβαλας.


    Μεχρι εκει ξερω
    ο οποίος εαν ξέρεις ήταν ευλαβικός με τα service αδιαφόρος πχ πες καμιά πληροφορία παραπάνω ρε φίλε εαν ξέρεις παντα και εγω
    Ευχαριστω πάντως

  6. #6
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Δυστυχως κατι παραπανω δεν ξερω παρα μονο οτι ηταν 30κατι το παλικαρι που το ειχε.

    Αλλα απο προσωπικη αποψη το αντιπροσωπος στη Καβαλα ειναι μεν "μ!@$##$ας" αλλα ειναι τρελο μαστορι οποτε αν σκεφτεις οτι δεν ειναι μηχανακια που τα παιρνεις για να τα κανιβαλισεις πιστευω οτι θα ειναι ΟΚ.

    Παντο και μια βολτα σε ενα μαστορακι στη Θεσσαλονικη να του ριξει μια ματια.

    Παντως τα χλμ θα φαινονται αν ειναι πραγματικα ή οχι στις δικοπλακες, στα αλυσιδογραναζα κτλ



    Καλη αγορα φιλαρακι

  7. #7
    απελπισμενος
    Εγγραφή
    18/08/2006
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Δυστυχως κατι παραπανω δεν ξερω παρα μονο οτι ηταν 30κατι το παλικαρι που το ειχε.

    Αλλα απο προσωπικη αποψη το αντιπροσωπος στη Καβαλα ειναι μεν "μ!@$##$ας" αλλα ειναι τρελο μαστορι οποτε αν σκεφτεις οτι δεν ειναι μηχανακια που τα παιρνεις για να τα κανιβαλισεις πιστευω οτι θα ειναι ΟΚ.

    Παντο και μια βολτα σε ενα μαστορακι στη Θεσσαλονικη να του ριξει μια ματια.

    Παντως τα χλμ θα φαινονται αν ειναι πραγματικα ή οχι στις δικοπλακες, στα αλυσιδογραναζα κτλ



    Καλη αγορα φιλαρακι
    εσυ πως τις βλέπεις τις δισκόπλακες απο τις φωτο? δεν σκαμπάζω και πολλά γι αυτο ρωτάω sorry εαν γινομαι κουραστικος απλά δεν την παλεύω άλλο χωρις μοτορι

  8. #8
    απελπισμενος
    Εγγραφή
    18/08/2006
    Μηνύματα
    14
    εν τω μεταξυ μενω και Κιάτο Κορινθίας, ειναι μεγάλη η απόσταση να ανεβω πάνω (όχι οτι θα με ξινίσει αλλα θα προτιμουσα να ανεβαινα με το τουτου και να κατεβαινα με το μοτο)
    και κάτι τελευταίο που πρόσεξα το σηματάκι είναι του 2006 εαν λέμε εάν κάθεται 3 χρόνια το μηχανακι αυτό είναι καλό???

  9. #9
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900A
    εσυ πως τις βλέπεις τις δισκόπλακες απο τις φωτο? δεν σκαμπάζω και πολλά γι αυτο ρωτάω sorry εαν γινομαι κουραστικος απλά δεν την παλεύω άλλο χωρις μοτορι
    Απο οσο μπορει καποιος γενικα να καταλαβει κατι απο φωτο

    Φαινονται φυσιολογικες για 25k χιλιομετρα.


    Δεν θελω να σε παρω στο κεφαλι μου αλλα οπωσδηποτε πηγαινε το σε καποιο γνωστο μηχανικο, κατα προτιμηση εξουσιοδοτημενο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900A
    εν τω μεταξυ μ'ενω και Κιάτο Κορινθίας, ειναι μεγάλη η απόσταση να ανεβω πάνω (όχι οτι θα με ξινίσει αλλα θα προτιμουσα να ανεβαινα με το τουτου και να κατεβαινα με το μοτο)

    Ναι καταλαβαινω το ζορι σου ρε φιλε...

    Καποιον γνωστο στα βορεια δεν εχεις?

    Στην Αθηνα δεν εχει κανα vfr να κανεις τη δουλεια σου?

  10. #10
    απελπισμενος
    Εγγραφή
    18/08/2006
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Απο οσο μπορει καποιος γενικα να καταλαβει κατι απο φωτο

    Φαινονται φυσιολογικες για 25k χιλιομετρα.


    Δεν θελω να σε παρω στο κεφαλι μου αλλα οπωσδηποτε πηγαινε το σε καποιο γνωστο μηχανικο, κατα προτιμηση εξουσιοδοτημενο




    Ναι καταλαβαινω το ζορι σου ρε φιλε...

    Καποιον γνωστο στα βορεια δεν εχεις?

    Στην Αθηνα δεν εχει κανα vfr να κανεις τη δουλεια σου?
    μέχρι στιγμης τίποτα είχα βρει ενα κόκκινο αλλα δεν το πρόλαβα δυστυχως.
    ευχαριστω πάντως για τις απαντησεις σου

  11. #11
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    οτι καθεται 3 χρονια ειναι δικοπο μαχαιρι.γιατι η ακινισια τα τρωει τα μηχανακια ενω απο την αλλη ξερεις πως δεν σου λεει μουφες γιατι αν δουλευε ολα τα χρονια,τα 25000 ειναι μακρινο ονειρο ειδικα για τετοιο μηχανημα
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ermisVFR
    Εγγραφή
    25/08/2006
    Μηνύματα
    728
    Αν είναι 5 ετών το λογικό θα είναι να έχει κάνει μέχρι και 75.000 χλμ.
    Τα χλμ αλλάζουν, ίσως για αυτό να μην υπάρχει το βιβλίο συντήρησης. Από την άλλη 75 χιλιάδες χιλιόμετρα για το VFR δεν είναι πολλά ιδίως αν είναι σε ταξίδια.
    Wo Es war, soll Ich werden

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151
    το δικό μου το πήρα με 53,000 χλμ, τώρα έχει 57,000 και πάει σαν καινούριο (κάντου ένα καλό σέρβις κι είσαι ΟΚ, ΑΜΑ είναι ατρακάριστο)

  14. #14
    Δισκόπλακες -οπωσδήποτε με αφή για να διαπιστώσεις τη χάραξη (βαθιά χάραξη = πολλά km), σέλα (αν είναι λεία-ταλαιπωρημένη), τα λαστιχάκια στα μαρσπιέ (αν είναι λιωμένα) είναι καλοί μάρτυρες των χιλιομέτρων. Δεν είναι όμως μόνο τα χιλιόμετρα σημαντικά αλλά και η γενικότερη κατάσταση της μηχανής - ειδικά ο έλεγχος για πτώσεις. Πλαϊνά καπάκια κινητήρα, αντίβαρα των clip-on, καθρέπτες και μαρσπιέδες έχουν να μαρτυρήσουν πολλά για τον τυχόν κολασμένο βίο μιας μοτοσυκλέτας. Όλα αυτά βέβαια θα τα δεις από κοντά.

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση γενικά με τα μεταχειρισμένα είναι το πώς γίνεται να έχουν χάσει οι περισσότεροι τα βιβλία σέρβις. Ειδικά στα μετάχειρα από Γερμανία που υποτίθεται συνοδεύουν οπωσδήποτε τη μοτοσυκλέτα.
    Fun Is Not A Straight Line

  15. #15
    ΕΙΜΑΙ..ΚΑΜΑΚΙ Το avatar του/της SOL-VFR-VTEC
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    537
    την ημερομηνια παραγωγησ...το γραφει στα σωνηνακια τον φρενων...ειναι ακριβες..

    π.χ εμενα ειναι 2002 μοντελο..και γραφοθν τα μπροστινα σωλινακια

    DOT NCRN 1/02......

    τα χλμ κατεβενουν..για πλακα ανετα...με το αζημίωτο βεβαια...

    αν θεσ ενα πιο εξεζητημένο..σεμιναριο λαιβ..το τη να προσεξεις στην φεφα που θα παριες..

    πριν πασ σαλονικα..περνα απο αθηνα...για εναν φρεντο....

    και καλυτερα φυσικα ειναι να εχεις αλανι φιλο και να την δεισ απο κοντα..

    αν δεν εχεις..θα πηγενα εγω με καποιον(που θα πληρωνα) με γνωσεις....

    και τοτε να δουμε ο μαντρας τη θα ελεγε...αν ηταν το επιπλο κουκουρουκου....
    Πανελλήνια Μαζωξη= https://www.youtube.com/watch?v=E7br3lG6b9M

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF