Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: r-125

  1. #1

    r-125

    Ρε παιδιά μήπως ξέρετε
    πότε κυκλοφορεί στην
    αγορα το r125 γιατι
    θέλω να το αγοράσω?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Εκτός απο την ομορφιά του τι άλλο σε ελκυεί τόσο πολύ έτσι ώστε να το αγοράσεις?

  3. #3
    Το ότι είναι γιαμαχα!

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από frantxar
    Το ότι είναι γιαμαχα!
    Ενας πολύ καλός λόγος...
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Δυστυχώς όμως τίποτα παραπάνω...
    Και ακριβό είναι (3800 euro) και σέρνεται (15 ίπποι) και περιφερειακά σοβαρά δεν έχει...
    Γενικώς πιστεύω πως δεν συμφερει...


    Απλά για ένα όνομα?
    Συγγνώμη δεν θα πάρω!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tomahawk
    Δυστυχώς όμως τίποτα παραπάνω...
    Και ακριβό είναι (3800 euro) και σέρνεται (15 ίπποι) και περιφερειακά σοβαρά δεν έχει...
    Γενικώς πιστεύω πως δεν συμφερει...


    Απλά για ένα όνομα?
    Συγγνώμη δεν θα πάρω!
    Οκ μην παρεις, αλλά για πες μου μια προταση σε αυτα τα κυβικα για καποιον που ειναι 18 χρονων το οποιο να ειναι φτυνοτερο και πιο δυνατο.Καινουριο εννοειτε.
    Φιλικα παντα Νικος
    Ο καλός οδηγός στην ευθεία φαίνεται!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Ninja 250

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Ninja 250

    Ναι δεν διαφωνω, απλα το ερωτημα ειχε στοχο το οτι να κατακρινουμε ενα οχημα ειναι ευκολο. Το να προτεινουμε κατι αλλο σαν καλυτερη επιλογη ειναι η ουσια.
    Ο καλός οδηγός στην ευθεία φαίνεται!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Φίλε μου η σωστή λογική για εμένα ξέρεις ποιά είναι;

    Καλύτερα να πάρω ένα μηχανάκι 1 ή 2 ετών (Aprilia RS 125) και να πληρώσω 1 χιλιάρικο λιγότερο παρά να πάρω κάτι για του οποίου την αγορά θα μετανοιώσω μέσα σε ελάχιστους μήνες επειδή θα το έχω βαρεθεί!
    Δυστυχώς είναι πολύ αργό μηχανάκι... και γι αυτά που μπορεί να κάνει ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ...


    Μπορείς να το λάβεις σαν θάψιμο της εν λόγω μοτοσυκλέτας αλλα η αλήθεια είναι αυτή...

    Σαν 18 χρονών πιτσιρικάς σε 2 μήνες θα προτιμήσω το RS125 απο το R125 γιατί πολύ απλά δεν μου αρκεί η ομορφιά και το "Yamaha" που θα γράφει πάνω.
    Εφόσον θέλω κατι γρήγορο (νεανικές ανησυχίες!), το οποίο δεν θα βαρεθώ μέσα σε 3 - το πολύ- μήνες θα επιλέξω το Aprilia...
    Εδικά όταν αυτή την μηχανή θα πρέπει να την οδηγώ 2 χρόνια, μέχρις ότου να ανέβω κυβικά!

  10. #10
    swstos o tomahawk..
    www.myspace.com/deathmetalito

  11. #11
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    εντάξει φίλε μου, δεν έχει περιφερειακά..ότι πεις.. για ξαναρίξε μια ματιά γιατί εγώ άλλα είδα..μέχρι και φρένα brembo είδα.. και για ρίξε και μία ματιά και στα specifications του μοτέρ.. πολύ μπροστά σε σχέση με τα άλλα τετράχρονα 125.. δεν νομίζω ότι 15 άλογα είναι λίγα για αυτά τα κυβικά.. στην τελική είναι ίσως το μόνο 125 μαζί με το aprilia (και το αδερφάκι το derbi) που έχουν πραγματική γεωμετρία και στήσιμο ss μοτοσυκλέτας με την διαφορά ότι αν πάρει ένας καυλωμένος καγκουρο18χρονος το rs θα το πάρει στο χέρι λείαν συντόμως αφού δεν νομίζω ότι είναι σε θέση να του φερθεί όπως πρέπει.. και εν πάσει περιπτώσει δεν μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα, δίχρονο με τετράχρονο και sport touring με ss.. ίσως το μόνο μειονέκτημα που έχει το r125 είναι η πολύ σκυφτή θέση οδήγησης λόγω της κατηγορίας που δεν θα βολέψει έναν πιτσιρικά που θα το έχει για all day round μηχανάκι..

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Το έχετε παραχέσει με την αναξιοπιστία του RS 125 έλεος πια...

    Πηγαίντε στο apriliabikers και δείτε τι λένε τα παιδιά σε σχετικό θέμα για τα προβλήματα που τους έχει παρουσιασει το RS...

    Ήμαρτον πια...

    Α και ποιος ανέφερε sport touring που λες εσύ?

    Όσο για την σκυφτή θέση οδήγησης...
    Λες ο άλλος που το παίρνει να μην ξέρει?
    Αν το γουστάρεις συνηθίζεις, είναι πολύ απλό...

  13. #13
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    δεν έχει να κάνει με αναξιοπιστία..δεν είμαι από αυτούς που θεωρούν τα δίχρονα αναξιόπιστα. ισα ίσα που έχω και δίχρονη και τετράχρονη μηχανή..αυτό που λέω είναι ότι ένας καυλωμένος πιτσιρικάς που δεν θα το φροντίζει (ζέσταμα, καλό λαδάκι, θα το δουλεύει στα κόκκινα) θα το πάρει πιο εύκολα στο χέρι από ένα τετράχρονο..αυτά τα ολίγα..

  14. #14
    Μπορει να είμαι το ομορφότερο μικρό αλλα απο μοτερ πατατα! σα το CBR 125 καμία σχέση κ αυτο με τα παπιά!

    τα παπιά πάνε ποιο γρήγορα! :hypnotize


    Το νιντζα 250 φαίνεται να έχει εναν ποιο εξελιγμένο Anhelo 250 κινητήρα με αρκετά αλόγα για τα κυβικά του τα βαριέσαι κ αυτά το ίδιο εύκολα! με λίγα παραπάνω ? του δίνεις και λίγο παραπάνω δύναμη αλλα μέχρι εκεί!

    για 2 χρονάκια υπομονής μια χαρά ειναι!
    Τουτέστιν πάει να πει οτι η σημερινή νεολαία μας έχει γραμμένους στα παλιά της τα καρμπιρατέρ!

  15. #15
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    ξεχνάτε όλοι ότι οι μηχανές αυτές δεν προορίζονται για να βάλουν φωτιά στην άσφαλτο αλλά είναι "σχολεία". προορίζονται για άτομα από 16-22 χρονών που δεν έχουν προηγούμενη εμπειρία..τώρα αν εσείς θεωρείτε ότι είναι "παπιά" τότε δεν χρειάζεται να πούμε τπτ άλλο..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. innova 125..
    από n1k3man στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:57
  2. Fx 125
    από GIORGIO MORODER στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 13:56
  3. daytona 125
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 16:48
  4. Crm 125 97'
    από AmIinside? στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2004, 17:01
  5. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 06:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF