Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Κομπλεξικός αστυφύλακας!

  1. #1

    Κομπλεξικός αστυφύλακας!

    Επιπλέον και ανόητος!

    Χθες κατά την εκκίνηση μου στην οδό Καποδιστρίου και Σολωμού στη Πάτρα παραλίγο να έχω πτώση λόγω κακού οδοστρώματος αλλά και δικού μου χειρισμού.
    Την ώρα που ξεκίναγα ακριβώς πίσω μού ξεκίναγε και κάποιο περιπολικό. 40 μέτρα πιο πέρα ήταν και ο προορισμός μου και εκ των πραγμάτων σταμάτησα αφού βεβαίως είχα γλιτώσει την ανατροπή. Με το πού κατεβαίνω από τη μηχανή σταματά δίπλα μού και το περιπολικό. Με ρωτά ο αστυφύλακας "τι έγινε;" και θεωρώ αυτομάτως ό,τι το κάνει από ενδιαφέρον για το περιστατικό. '"Αστα να πάνε" απαντώ. Κατεβαίνει κάτω ζητώντας μού την άδεια καθώς και τα υπόλοιπα έγγραφα της μοτοσικλέτας.. κάνοντάς με να συνειδητοποιήσω το πραγματικό λόγο για τον οποίο είχε σταματήσει!
    Μου επέβαλε κλήση 167€ δήθεν για επιδεικτική οδήγηση. Σαστισμένος προσπαθούσα να του δώσω να καταλάβει πως δεν είμαι πλούσιος και δεν μου περισσεύουν τα 167€ 1ον, 2ον αν πράγματι ήθελα να κάνω κάτι τέτοιο δε θα σταμάταγα στα 40 μέτρα με το περιπολικό πίσω μου και γενικότερα αν ήμουν από αυτούς τους τύπους δε θα κυκλοφορούσα με πλήρη εξοπλισμό!

    Η απαντήσεις που εισέπραξα.. αποστομωτικές!!..

    "Θα κάνετε τα παραπονά σας για όλη την αστυνομία;.. και τι νομίζετε.. επειδή είμαστε φτωχοί δεν ξέρουμε από μηχανές;"
    δυνατά και καθαρά για να ακούει όλη η γειτονιά (εργασία της συζύγου μου)
    Αισθάνομαι αδικημένος και προσβεβλημένος από αυτή τη συμπεριφορά και σήμερα θα προχωρήσω σε επίσημη καταγγελία του περιστατικού..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  2. #2
    Αρχίσανε οι μαντινάδες

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Αρχίσανε οι μαντινάδες
    Φίλε Respect όλα καλά
    μόνο να πάνε θέλω
    μια τάξη μπας και βάλουμε
    σε τούτο το μπ@υρδέλο :rotflmao:

    Καλά ξεμπερδέματα..

  4. #4
    και καλά που θα κάνεις του παλιο..................@ γιατί υπάρχουν και κάποιοι από αυτούς που βλέπουν τους μοτοσυκλετιστές σαν κακοποιούς ήτε είσαι ντελίβερι με παπί ήτε είσαι με BMW φορτωμένος μέχρι τα μπούνια και ταξιδεύεις!!!!!!
    από παρόμοιο προσωπικο περιστατικό απλά δε θελω να σε απογοητέυσω αλλα το μόνο που θα κάνεις είναι να ταλαιπωρηθείς! καλό θα ήταν καταγγελία που θα κάνεις να είναι έγγραφη προς τον διοικητή και να προσπάθήσεις να την παραδώσεις ο ίδιος, αν είσαι και μέλος λέσχης στην Πάτρα σίγουρα θα υπάρχει και άλλος με παρόμοια ιστορία για να βοηθήση!!!!
    Το ταξιδι ξεκινα οταν βγαίνεις από την πόρτα σου..............

  5. #5
    Αγαπητοί φίλοι μοτοσικλετιστές,

    Τη καταγγελία εγώ την έκανα!
    Προχώρησα σε όλες τις απαιτούμενες διαδικασίες προκειμένου να βρω το δίκιο μου.

    Σε πρώτη φάση έχω τη διαβεβαίωση του διοικητού πως θα ασχοληθεί με το περιστατικό και θα λάβω ενημέρωση σχετικά, όταν θα πάρει και τις απαιτούμενες εξηγήσεις από την άλλη πλευρά..

    Εν αναμονή λοιπόν… αν και πιστεύω πως το δικαστήριο, μάλλον είναι μονόδρομος..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  6. #6
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Αγαπητοί φίλοι μοτοσικλετιστές,

    Τη καταγγελία εγώ την έκανα!
    Προχώρησα σε όλες τις απαιτούμενες διαδικασίες προκειμένου να βρω το δίκιο μου.

    Σε πρώτη φάση έχω τη διαβεβαίωση του διοικητού πως θα ασχοληθεί με το περιστατικό και θα λάβω ενημέρωση σχετικά, όταν θα πάρει και τις απαιτούμενες εξηγήσεις από την άλλη πλευρά..

    Εν αναμονή λοιπόν… αν και πιστεύω πως το δικαστήριο, μάλλον είναι μονόδρομος..
    μαζι σου ρε φιλε 100% !!!!!!!!!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #7
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Κομπλεξικός αστυφύλακας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Χθες κατά την εκκίνηση μου στην οδό Καποδιστρίου και Σολωμού στη Πάτρα παραλίγο να έχω πτώση λόγω κακού οδοστρώματος αλλά και δικού μου χειρισμού.
    σου γλίστρησε ο πίσω τροχός ή πήγες να κάνεις καμιά ταρζαν- ιά ??

    κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου... μη παρεξηγηθείς...

  8. #8
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.546
    Καλά έκανες και μακάρι να βρεις το δίκιο σου!!!!

    Ειδικά πριν το Πάσχα είχαν βγει παντού και έκοβαν κλήσεις χωρίς λόγο!!!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Αγαπητοί φίλοι μοτοσικλετιστές,

    Τη καταγγελία εγώ την έκανα!
    Προχώρησα σε όλες τις απαιτούμενες διαδικασίες προκειμένου να βρω το δίκιο μου.

    Σε πρώτη φάση έχω τη διαβεβαίωση του διοικητού πως θα ασχοληθεί με το περιστατικό και θα λάβω ενημέρωση σχετικά, όταν θα πάρει και τις απαιτούμενες εξηγήσεις από την άλλη πλευρά..

    Εν αναμονή λοιπόν… αν και πιστεύω πως το δικαστήριο, μάλλον είναι μονόδρομος..
    Και καλα θα κανεις να το πας δικαστικα.

    Αυτο το δικαιωμα της δικαστικης οδου προσπαθει να κοψει ο νεος κοκ με τα κολπα αν πληρωσεις εντος δεκα ημερων παει μισο, γιατι οι δικαστικοι αθωωναν πολους που επεφταν θυματα των εισπρακτορων

    Οσο για την ασφαλεια μας στους δρομους ειναι γνωστο μας εχουν χεσμενους.

    Καλα ξεμπερδεματα
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ΄ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!

  10. #10

    Re: Re: Κομπλεξικός αστυφύλακας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    σου γλίστρησε ο πίσω τροχός ή πήγες να κάνεις καμιά ταρζαν- ιά ??

    κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου... μη παρεξηγηθείς...
    Όχι!!
    Καμία απολύτως ταρζανιά για δύο απλούς λόγους. Είναι ο χώρος εργασίας της συζύγου, οπότε αυτόματα απαγορεύονται τα άσχημα δικαιώματα προς τρίτους.. 2ον το περιπολικό το είδα και με είδε στο ξεκίνημα. και κατ'επέκτασην δεν είμαι μ@λ@κ@ς να κάνω τσίρκα και καπάκι να σταματήσω στα 40 μέτρα προκειμένου να έρθει άνετα και όμορφα να με "ζωγραφίσει".
    Ο συγκεκριμένος δρόμος είναι αντίστοιχος με τη δική σας Θηβών. (Στη ποιότητα) Για κακή μου τύχη είχε και ένα μπάλωμα με νερό τη στιγμή εκείνη..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  11. #11
    Φϊλε Respect καλή τύχη. Άμα θες πραγματικά να δεις τί σκέφτεται ο κόσμος και οι μπάτσοι για μας τους μηχανάκηδες, οδήγα ss.

    Δε σε λέω τίποτα.

    Και γω στη θέση σου το ίδιο θα έκανα.

  12. #12
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824

    Re: Re: Re: Κομπλεξικός αστυφύλακας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect

    Ο συγκεκριμένος δρόμος είναι αντίστοιχος με τη δική σας Θηβών. (Στη ποιότητα)
    Αμαααααν...Τώρα είπες μεγάλη κουβέντα, μήπως να το ξανασκεφτόσουν;

    Πάντως, να δεις που τελικά δεν θα την πληρώσεις την κλήση
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  13. #13
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    απλα πρεπει να καταλαβετε κατι.. οι μπατσοι (οχι οι αστυνομικοι) ειναι κομπλεξικοι και αρχομανεις.. αυτοι που ειναι διοικητες σε τμηματα ειναι προϊσταμενοι αυτων που ειναι στους δρομους..
    αρα αυτοι που ειναι στους δρομους που θα ασκησουν την εξουσια τους? πανω στους οδηγους κοβοντας κλησεις ή ψαρωνοντας τους πιτσιρικαδες στα delivery γιατι ειναι ξεκρανοτοι..σε αντιμετωπιζουν σαν να σαι τριχα στα @ρχιδι@ τους..κλασσικο στυλακι "αδεια διπλωμα ασφαλεια"..υφος καμποϊλικι και αγενεια..κ μετα βγαζουν το μπλοκακι και κοβουν κληση περιμενοντας να ακουσουν φτηνες δικαιολογιες απο σενα ή πεφτοντας στα ποδια τους γιατι οσο να ναι τα προστιμα ειναι αστρονομικα πια..

    στεναχωριεμαι οταν στις πορειες οι διαδηλωτες τους κοπανανε στο ξυλο ή οταν κανουν ντου στην πλατεια των εξαρχειων για να συλλαβουν κανα ναρκομανη τους πλακωνουν στο ξυλο και τους παιρνουν και τα περιστροφα..αλλες φορες παλι οταν βλεπω τετοιες συμπεριφορες απο μερια τους τα παιρνω..

    στην Αγγλια οι αστυνομικοι δεν εχουν οπλισμο περα απο τα κλομπ τους..οι πολιτες τους σεβονται..δεν τους μισουν ουτε τους γραφουν ουτε τους φοβουνται..αλλα αλιμονο αν πειραξεις Αγγλο αστυνομικο..δεσε μια πετρα στο λαιμο κ πεσε καλυτερα στον Ταμεση απο μονος σου..αλλωστε εχουν κ μια απ τις καλυτερες αστυνομιες στον κοσμο..εμεις παλι........
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  14. #14

    Re: Re: Re: Re: Κομπλεξικός αστυφύλακας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
    Αμαααααν...Τώρα είπες μεγάλη κουβέντα, μήπως να το ξανασκεφτόσουν;

    Πάντως, να δεις που τελικά δεν θα την πληρώσεις την κλήση
    Μπααα.. τα ίδια χάλια είναι με μόνη διαφορά βεβαίως.. ό,το δεν έτυχε ακόμα να βρω καμιά πένσα.. :rotflmao:

    Όσο για τη κλήση το εύχομαι και το ελπίζω.. (τι στον άνεμο..)
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  15. #15
    Σήμερα μετά από πολύυυυ καιρό με σταματήσανε για έλεγχο.

    Ο μπάτσος ήταν 50άρης, χωρίς τη χαρακτηριστική επιτηδευμένη ωμότητα που τους εκπαιδεύουν να έχουν, ψιλοπηγμένος.


    Ζήτησε τα χαρτιά, τσέκαρε τη πινακίδα, και πηγαίνοντας στον άλλον στο περιπολικό, του είπε "Τα έχει όλα τα χαρτιά, εντάξει είναι."

    Που σημαίνει ότι μάλλον κάποιος είχε ξεχάσει στο μικρό κύκλο εδώ ότι πάντα είμαι νόμιμος.


    Το ύφος του μάλιστα, όταν μου έδινε τα χαρτιά μου έδωσε την εντύπωση ότι ανησυχούσε για μένα επειδή οδηγούσα ότι οδηγούσα...


    Πάει, χαλάσανε και οι μπάτσοι. Πάλι καλά που κατεβαίνω κάτω που και που και θυμάμαι τους πραγματικούς μπάτσους.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο κομπλεξικός Bmwδάκιας της Αττικής Οδού.
    από georgef στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2007, 23:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF