Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Ελαστικά για bmw f 650gs

  1. #1

    Ελαστικά για bmw f 650gs

    Παιδια βρηκα αυτα τα λάστιχα http://www.car.gr/parts/view/5033563/ . Τα εχει δοκιμασει κανεις? Ξερω οτι δεν θα ειναι τοσο καλα οσο οι πρωτοκλασατες μάρκες , αλλα κοιταω για μια πιο φθηνη λυση . Να πω οτι ειμαι σχετικά νεος οδηγος, και η οδηγηση μου ειναι αρκετά συντηρητικη.Δεν πιεζω την μηχανη στα ακρα δηλαδη , ουτε καν τα πλησιαζω.
    Ευχαριστω

  2. #2
    Τίποτα, κανείς??

  3. #3
    είναι περίεργη μάρκα σκλάβε...


    Δεν θέλεις να κάνεις το πειραματόζωο; Και ο πήγασος την ίδια διάσταση φοράει

  4. #4
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Mitas είχα βάλει πριν χρόνια σε africa και δεν έμεινα ευχαριστημένος (μέτρια στο στεγνό, γλιστρήματα στη βροχή)

    Δεν ξέρω εάν έχουν βελτιωθεί αλλά θα προτιμούσα κάτι καλύτερο, πχ michelin anakee ή metzeler tourance.
    Give me fuel, Give me fire

  5. #5
    απλά τα τουράνς είναι στα +60 περίπου, χωρίς νέες σαμπρέλες. Αξίζουν, τα έχει ο ζιζού στο KLR και είναι ευχαριστημένος αλλά η διαφορά μπορεί να είναι σημαντική για τον op.

  6. #6
    Πειραματόζωο ε? Λίγο π εψαξα, ελεγαν οτι ειναι αρκετα παλια και γνωστη στο εξωτερικο μαρκα η μίτας αλλα δεν ειναι γνωστη στην ελλαδα.Το σκεφτομαι ειναι η αληθεια.Το εξηνταρι παιζει ρολο γτ βάζω και την ασφάλεια και ειμαι τζιτζι.

  7. #7
    Η Mitas είναι αρκετά γνωστή μάρκα στα dual-sports. Βγάζει αρκετά αξιόλογα τακουνάτα ελαστικα και αρκετοί φίλοι με ον-οφ που έχουν βάλει κατα περιόδους έχουν μείνει ευχαριστημένοι. Δυστυχώς για τα mc30 δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει ούτε καν κάποιο review
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  8. #8
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Για τα Mitas έχω ακούσει καλά λόγια για τα χωμάτινα τακουνάτα λάστιχα... για δρόμο δεν γνωρίζω.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.970
    Αν δεν έχεις λεφτά βάλτα....
    Ότι και να ναι καινούργιο λάστιχο θα ναι.
    Φυσικά εξαρτάται από το πως πας κι εσύ, άλλο πάω πάπα πάντα και παντού
    άλλο πάω στο μερικάματο με το ίζι γιατί πρέπει να δουλεψω κι αυριο...
    Ιφ γιου νόου γουάτ άι μιν
    ανανήψαντας

  10. #10
    E επειδη δεν υπαρχουν φραγκα γι αυτο συζηταω για τα συγκεκριμενα. Εψαξα, αλλα απ'ο,τι καταλαβα ,οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω , ειναι αρκετα καλα για off road καταστασεις.Για δρομο μερικοι ελεγαν ετσι, αλλοι γιουβετσι. Χαλαρα το παω ετσι κι αλλιως το μηχανακι, λογικα δεν θα εχω θεμα...

  11. #11
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    E επειδη δεν υπαρχουν φραγκα γι αυτο συζηταω για τα συγκεκριμενα. Εψαξα, αλλα απ'ο,τι καταλαβα ,οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω , ειναι αρκετα καλα για off road καταστασεις.Για δρομο μερικοι ελεγαν ετσι, αλλοι γιουβετσι. Χαλαρα το παω ετσι κι αλλιως το μηχανακι, λογικα δεν θα εχω θεμα...
    Γιατί όχι;
    Όταν τα βάλεις αν δεν σου είναι κόπος πες μας και τις εντυπώσεις σου μετά από κάποια χιλιόμετρα.

  12. #12
    Φίλε, αν πατάς και χώμα, βάλε τα Continental TKC80. Είναι εξαιρετικός συνδυασμός ασφάλτου-χώματος.
    Πολύ ανώτερα από τα Tourance στην άσφαλτο, ακόμα και σε βρεγμένο δρόμο.
    Για χώμα η διαφορά είναι μέρα με τη νύχτα.
    Έκανα 8000χλμ με αυτά και όταν πούλησα την XTR ήταν σχεδόν σαν καινούργια.
    Το καλύτερο ον-οφ λάστιχο που έχω δοκιμάσει.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  13. #13
    Ρε μελισσοκόμε, σου λέει δεν έχει λεφτά ο άνθρωπος και του προτείνεις το ακριβότερο λάστιχο της κατηγορίας....;;;

  14. #14
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Η mitas είναι Τσέχικη εταιρία και συγχωνεύτηκε με την Σλοβένικη sawa από το 2013.

    [FONT=arial]Τηρούν όλες τι ευρωπαϊκές προδιαγραφές , και χρησιμοποιούνται σαν ΟΕΜ ελαστικά σε πολλά ευρωπαϊκά μότο. Αυτά που έχεις βάλει στο πρώτο λινκ είναι τα traial force.





    [/FONT]
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 21/08/2016 στις 11:05.

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ρε μελισσοκόμε, σου λέει δεν έχει λεφτά ο άνθρωπος και του προτείνεις το ακριβότερο λάστιχο της κατηγορίας....;;;
    Σωστόν.
    Συγχώρα με Δέσποτα!!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για bmw f 650gs '04
    από audioslave στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2016, 01:11
  2. Manual στα ελληνικά για BMW 650GS
    από KRIDER στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2009, 13:04
  3. Ελαστικά για Bmw F650 St
    από blek63 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2006, 13:23
  4. Ελαστικά για Transalp???
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2004, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF