Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Ερωτηση Προσ ΚατοΧουσ Fazer600 2002/3

  1. #1
    ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ
    Εγγραφή
    19/11/2003
    Μηνύματα
    9

    Ερωτηση Προσ ΚατοΧουσ Fazer600 2002/3

    LOIPON ΚΥΡΙΟΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ FAZER600 2003 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 6500 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ?ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΑ 8000 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΝΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΚΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΓΥΨΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΒΑΛΗΣΩ ΜΟΤΟ
    OΛΑ ΚΑΛΑ

  2. #2
    ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ
    Εγγραφή
    19/11/2003
    Μηνύματα
    9
    ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟYΝ FAZER ΑΣ ΠΟΥΝ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ!!!!!
    OΛΑ ΚΑΛΑ

  3. #3
    [font=century gothic]Nίκο "χτύπα" το...

    Προσωπικά δεν μ'αρέσει καθόλου το καινούργιο!!!
    όσον αφορα τη αξία μεταπώλησης σίγουρα κάτι θα χάσεις αλλά σχετικά με την τιμή που το παίρνειςδεν νομίζω να είναι τεράστια η διαφορά αν σκέφτεσαι φυσικά να το δώσεις κάποτε

    Τώρα όμως κοίτα το θέμα από πλευράς ΕΟΚ (άφορά ρίπους και db... μ!@$!κιες δηλαδή) μιας και το deadline για πωλήσεις της συγκεκριμένης μηχανής ήταν τον Ιούνιο που μας πέρασε... Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αλλά ρίξε μια ματιά

    [/font]
    "In Groove We Trust" - W.F.P.
    www.wolfyfunkproject.com

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Εγώ έχω το μηχανάκι που λες. Δεν μπορώ να σου πω αν χρηματοικονομικά είναι καλή αγορά η όχι. Αυτό θα το κρίνεις εσύ.
    Μπορώ να σου πω όμως ότι είναι ένα θαυμάσιο μηχανάκι πολλαπλών χρήσεων που αν το διαλέξεις ξέροντας το γιατί, θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος.
    Έχε υπ' όψιν σου ότι σε άλλη σοβαρή χώρα ΔΕΝ θα μπορούσες να το αγοράσεις καινούργιο γιατί το FZS600 ΔΕΝ καλύπτει τα όρια καυσαερίων-θορύβου και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να πουληθεί καινούργιο σε χώρα της Ευρωπαικης Ένωσης (αυτός είναι και ο λόγος που φόρεσε το μοτέρ του R6 στη νέα του έκδοση).

    Εδώ όμως είναι Μπαλκάνια ...

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour
    [font=century gothic]Nίκο "χτύπα" το...


    Τώρα όμως κοίτα το θέμα από πλευράς ΕΟΚ (άφορά ρίπους και db... μ!@$!κιες δηλαδή) μιας και το deadline για πωλήσεις της συγκεκριμένης μηχανής ήταν τον Ιούνιο που μας πέρασε... Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αλλά ρίξε μια ματιά

    [/font]

    Αν σώνει και καλά θες Fazer τότε όταν βγάλεις τον γύψο, πήγαινε δίπλα στην νευρολογική να σε τσακάρουν λίγο... χαχαχαχ

    Σοβαρά όμως, για καυσαέρια και θόρυβο δεν παίζει τίποτα διότι και το δικό σου να μην τις καλύπτει, όπως άλλωστε και τα περισσότερα που κυκλοφορούν στο δρόμο, όποια καινούργια directiva βγαίνει ισχύει για μηχανές που θα εισαχθούν απο μία ημερομηνία και μετά. Όσες έβγαλαν πινακίδα πριν είναι ΟΚ.

  6. #6
    ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ
    Εγγραφή
    19/11/2003
    Μηνύματα
    9
    ΤΑ ΠΕΡΙ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΥΝΟΙΑΖΟΥΝ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΟΣ ΝΟΜΟΥ..ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΝΕW ONE ΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΑ 1500ΕΥΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟΥ 2004 ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ
    OΛΑ ΚΑΛΑ

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoscb
    ΤΑ ΠΕΡΙ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΥΝΟΙΑΖΟΥΝ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΟΣ ΝΟΜΟΥ..ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΝΕW ONE ΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΑ 1500ΕΥΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟΥ 2004 ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ

    Τα περί καυσαερίων ΕΙΝΑΙ νόμος...

  8. #8
    ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ
    Εγγραφή
    19/11/2003
    Μηνύματα
    9
    ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ???ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ HORNET ΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΑ 8000ΕΥΡΑ.ΠΕΣ ΜΕ ΤΣΙΦΟΥΤΗ ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΝΤΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΣΕ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ
    OΛΑ ΚΑΛΑ

  9. #9
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    FILE..

    PERASTIKA KAI SIDERENIOS KATARXHN..KAI OSON AFORA TH MHXANH..THA ELEGA OTI KALYTERA NA PAS NA DOSEIS ENA XILIARIKO PARAPANO KAI NA PAREIS TO 04!!
    EINAI KALYTERO SE OLA APO TO 03!
    KAI THA EXEIS KAINOYRIO MONTELO,KALYTERO , KAI DE THA XASEIS KAI LEFTA!

  10. #10
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoscb
    ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ???ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ HORNET ΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΑ 8000ΕΥΡΑ.ΠΕΣ ΜΕ ΤΣΙΦΟΥΤΗ ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΝΤΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΣΕ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ

    Λογικά δεν είσαι παράνομος, το πιθανότερο είναι ότι η αντιπροσωπεία που θα το πάρεις, το ταξινόμησε (όπως έγινε με πολλά μηχανάκια) όταν υπήρχε η φημολογία για το νέο νόμο, για να μην της μείνει αμανάτι, άπαξ και έχει πινακίδα είναι οκ

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Σωστός ο Μανόλης

    Αυτό είπα και εγώ.....


    Αν δεν έχει πινακίδα πριν την εφαρμογή του μέτρου δεν πρόκειται να βγάλει μετά οπότε αν έχει πινακίδα δεν έχεις πρόβλημα...

  12. #12
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701

    Re: Σωστός ο Μανόλης

    Αρχικά δημιουργήθηκε από snipper
    Αυτό είπα και εγώ.....


    Αν δεν έχει πινακίδα πριν την εφαρμογή του μέτρου δεν πρόκειται να βγάλει μετά οπότε αν έχει πινακίδα δεν έχεις πρόβλημα...
    το ξέρω αλλά αφού δεν το κατάλαβε είπα να βοηθήσω

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    23

    fazer600

    φιλε εμενα το ειχε ο αδερφος μου και το πουλησε 6300 για να παρει το καινουργιο,Αλλα οταν ηρθε δεν του αρεσε καθολου και εδω πανω στη Θεσσαλονικη δεν κυκλοφορει ακομα πολυ,αν και λενε(yamaha) οτι πουλησαν σε ολη την Ελλαδα 600 κομματια.Εγω προσωπικα δεν το πιστευω γιατι πολυς κοσμος λεει οτι το παλιο ειναι καλυτερο απο το καινουργιο και αν δεις τα περιοδικα στα συγκριτικα το παλιο το ψιλοβγαζουν καλυτερο,ακομα και το VSTROM650 λενε οτι ειναι καλυτερο.Νομιζω πως το vstrom και το z750 θα ειναι πρωτα σε πωλησεις φετος.Και το αλλο που μου την εσπασε με την yamaha ειναι οτι καθε χρονο η αλλαζει μοντελο η κανει λιφτινγκ στα μοντελα και μεσα στο χρονο ριχνει τις τιμες.Τωρα για το νεο fz λενε οτι εχει μεγαλη τρυπα και χρειαζεται συνεχεια αλλαγες ταχυτητων ιδιως μεσα στην πολη.Γιατι δε βλεπεις και το Ζ750.Εχει 7900 και ειναι πολυ δυνατο.Και αν τελικα αποφασισεις για το παλιο fz ψαξτο μηπως το βρεις κοντα στα 6000

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΠΑΡΤΟ ΜΕ ΤΑ 6500 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΛΤΗΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΝΑΣ ΤΣΑΓΑΚΙΑ....

  15. #15
    Ο Πεφωτισμένος Το avatar του/της illuminatios
    Εγγραφή
    05/06/2003
    Μηνύματα
    247
    Ναι παρτο!
    Κι οσο για καυσαερια και θορυβο ....βαλε μια acra ...και θα γουσταρεις πιοτερο!
    Καλημερα παλιανθρωποι
    Always made to mean nothing

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΙΓΡΗ
    από strat στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 23:11
  2. Ερώτηση για Xt του 2002
    από Tigas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 06:27
  3. ΑΠΟΡΙΑ ΠΡΟΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ Ζ750??
    από bbatist στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2005, 17:05
  4. ΠΡΟΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ Ζ750s
    από cbf600sa στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2005, 22:18
  5. Προσ ΚατοΧουσ Ducati Monster 620
    από LINA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 17:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF