Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 88 από 88

Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΛΑΣΤΙΚΑ Plzzzzz

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Τοποθετήθηκαν!



    Πρώτες-πρώτες εντυπώσεις μετά από καμιά 50αρι χιλιόμετρα στροφιλίκι: Εξαιρετικές!

    Καπετάνιο κλέβουμε εκκλησίες λέμε!

    Φυσικά μάλλον παίζει ρόλο (για τις εντυπώσεις μου) και το ότι τα παλιά Rosso είχαν γίνει φιτίλια.

    Περισσότερα προσεχώς (μάλλον)...
    Απο κορωνα;
    Συμπεριφορα σε σχεση με τα power;
    Σου φαινονται εξισου προοδευτικα;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #77
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Απο κορωνα;
    Συμπεριφορα σε σχεση με τα power;
    Σου φαινονται εξισου προοδευτικα;
    Ωπ! Δεν το 'δα αυτό. Λοιπόν, Κρούκη:

    Κορώνα, πολύ γρήγορη. Πλαγιάζει πανεύκολα και γουστάρει να μένει πλαγιασμένο. Μου θύμισε τα Power πολύ περισσότερο από τα Rosso (τα οποία παραήταν, ίσως, ουδέτερα για τα γούστα μου). Χαίρεσαι να το στρίβεις. Σε απευθείας σύγκριση με τα power είναι λίγο δύσκολο να πω... ίσως το M5 να είναι ένα κλικ πιο ουδέτερο, ίσως και όχι... αλλά σίγουρα είναι αρκετά κοντά. Χαρακτηριστικό είναι ότι το πέλμα του πίσω "τερματίζει" (πατάει ολόκληρο, μέχρι τις άκρες) πολύ εύκολα χωρίς να σε τρομάξει καθόλου και με απόλυτη φυσικότητα. Το Rosso αισθανόσουνα ότι είσαι έτοιμος να την κάνεις πλαγίως και ακόμη δεν είχε πατήσει όλο.

    Με βλέπεις λίγο επιφυλακτικό στο να πω αν είναι λιγότερο ή περισσότερο (ή το ίδιο) απότομο με το Power για δύο βασικά λόγους: (a) Έχω καιρό να οδηγήσω τα power μια και τον τελευταίο καιρό ήμουν με τα (εντελώς φθαρμένα πλέον) Rosso, άρα δεν μπορώ να κάνω άμεση αντιπαραβολή και (b) Μαζί με τα λάστιχα άλλαξα και λάδια στο μπροστινό (το χρειαζόταν κάργα) και---αυτό είναι το σημαντικό---κατέβασα τις τιμονόπλακες κατά 1 εκατοστό [**]. Αυτό μπορεί να επηρέασε την "στριφτερότητα" του μηχανακίου (προς το καλύτερο, πάντως, σίγουρα).

    Πρόσφυση στο στεγνό---και σε γενικώς καλό οδόστρωμα που το έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα---εξαιρετική. Ζεσταίνεται γρήγορα και αφού ζεσταθεί... απλά κρατάει. Το γκάζι του CBF πάντως δεν είναι αρκετό για να το κάνει να γλιστρήσει, ακόμη και υπό κλίση.

    Αυτά μετά από καμιά 300 χιλιόμετρα. Περισσότερα---και με μεγαλύτερη σιγουριά---όταν του έχω κάνει μερικές χιλιάδες χιλιόμετρα.

    [**] Αυτό δεν το έκανα επειδή έτσι μου κάβλωσε, Το προτείνει ρητά το βιβλιαράκι με τις οδηγίες εγκατάστασης της hyperpro (και ο μάστορας που είχε κάνει αρχικά την εγκατάσταση το είχε γράψει στα παπάρια του).

  3. #78
    you will hate my music Το avatar του/της arhs
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    201
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 4aug89

    METZELER M1....240 Ε
    PIRELLI ROSSO CORSA.....320 E
    PIRELLI CORSA 3....270 Ε
    οι τμές είναι από ελλάδα? με τοποθέτηση? αν ναι, μπορείς να δώσεις καμιά ίνφο παραπάνω για το corsaIII?


    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    https://www.e-wheels.gr/Article.php?...&ArticleId=667
    13η σειρα


    τα ροσσο ΕΙΝΑΙ αντικαταστατης των κορσα3....
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ναι το διαβασα.
    καλά, έχω κλ@σει στα γέλια! δεν ξέρω με ποιον να πρωτογελάσω! ο ένας βάζει μια πηγή που έρχεται σε αντίθεση με τα λεγόμενά του ενώ ο άλλος με τα λίγα περισσότερα μαλλιά και το θεληματικό πηγούνι δεν διαβάζει κάτι που τον δικαιώνει!

    δεν είναι και η ασκητική του καζαντζάκη για να δυσκολευτεί κανείς να καταλάβει οτι στην 13η σειρά αναφέρεται λίγο πιο ξεκάθαρα και από εδάφια της καινής διαθήκης πως το rosso δεν είναι αντικαταστάτης του corsaIII.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    http://blogs.sportrider.com/6680379/...iew/index.html
    το ίδιο και εδώ...:rotflmao:

  4. #79
    you will hate my music Το avatar του/της arhs
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    201
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Κορώνα, πολύ γρήγορη. Πλαγιάζει πανεύκολα και γουστάρει να μένει πλαγιασμένο.
    βρε κορώνες μου για πείτε μου... έχει νόημα ένα corsaIII ή ένα Μ5 όταν το πρώτο μισό του χρόνου ζωής τους θα το βγάλουν σε ελάχιστη πόλη με πρώτο λόγω να έχει ταξίδι με ελάχιστους "τσαμπουκάδες"? ή να στραφώ σε κάτι πιο touring?

  5. #80
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    2.5 χρονια μετα να το ξεθαψω για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα..
    μοτοσυκλετα:fazer 8
    χρηση:περιαστικες μετακινησεις(για το κεντρο παιζει το κρυπτονακι μου)οπου χρησιμοποιω την περιμετρικη της πατρας αρκετα για 10 χλμ περιπου,καλη ασφαλτο για τα δεδομενα μας,καμια βολτιτσα οποτε την παλευουμε οικονομικα,χωρις τρελες κλισεις,συνηθως δικαβαλος.βροχες σπανια.
    προηγουμενη εμπειρια απο λαστιχα εχω μονο απο τα σουπερ κορσα που φοραει τωρα και ειναι πααααααρα πολυ μαλακα και τα τουριστικα pilot road 2 στο 600αρι μου τα οποια εβγαλαν τρελα χλμ,πολυ καλη προσφυση στο βρεγμενο,αλλα πολυ σκληρο,ξεραθηκε γρηγορα,το ειχα τερματισει και δεν ειμαι και κανενας σουπερ ντουπερ οδηγος η το κυνηγαω τοσο.
    ρολο θα παιξει το κρατημα προφανως,η χλμ αποδοση καθως και η τιμη,
    προ ολιγου πηρα τιμες απο τον λαστιχα μου και εχω καταληξει μαλλον σε 2-3 ελαστικα,με ταση προς τα μετζελερ.
    metzeler m3 :230 ευρα
    metzeler m5 :250 ευρα
    dunlop qualifier 2:280 ευρα
    αποτι ειδα τα 5 ειναι η εξελιξη του 3.διαβασα καλα λογια για αυτα τα λαστιχα στο νετ.καμια αποψη για να καταληξω;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #81
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    2.5 χρονια μετα να το ξεθαψω για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα..
    μοτοσυκλετα:fazer 8
    χρηση:περιαστικες μετακινησεις(για το κεντρο παιζει το κρυπτονακι μου)οπου χρησιμοποιω την περιμετρικη της πατρας αρκετα για 10 χλμ περιπου,καλη ασφαλτο για τα δεδομενα μας,καμια βολτιτσα οποτε την παλευουμε οικονομικα,χωρις τρελες κλισεις,συνηθως δικαβαλος.βροχες σπανια.
    προηγουμενη εμπειρια απο λαστιχα εχω μονο απο τα σουπερ κορσα που φοραει τωρα και ειναι πααααααρα πολυ μαλακα και τα τουριστικα pilot road 2 στο 600αρι μου τα οποια εβγαλαν τρελα χλμ,πολυ καλη προσφυση στο βρεγμενο,αλλα πολυ σκληρο,ξεραθηκε γρηγορα,το ειχα τερματισει και δεν ειμαι και κανενας σουπερ ντουπερ οδηγος η το κυνηγαω τοσο.
    ρολο θα παιξει το κρατημα προφανως,η χλμ αποδοση καθως και η τιμη,
    προ ολιγου πηρα τιμες απο τον λαστιχα μου και εχω καταληξει μαλλον σε 2-3 ελαστικα,με ταση προς τα μετζελερ.
    metzeler m3 :230 ευρα
    metzeler m5 :250 ευρα
    dunlop qualifier 2:280 ευρα
    αποτι ειδα τα 5 ειναι η εξελιξη του 3.διαβασα καλα λογια για αυτα τα λαστιχα στο νετ.καμια αποψη για να καταληξω;
    σαφως τα μετζελερ. τωρα εγω πιστευω οτι η διαφορα αναμεσα στα Μ3 και τα Μ5 ειναι τοσο αμελητεα που θα προτιμουσα να βαλω τα 20 ευρω στο ρεζερβουαρ για μια καλη βολτουλα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #82
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    σαφως τα μετζελερ. τωρα εγω πιστευω οτι η διαφορα αναμεσα στα Μ3 και τα Μ5 ειναι τοσο αμελητεα που θα προτιμουσα να βαλω τα 20 ευρω στο ρεζερβουαρ για μια καλη βολτουλα.
    thanks troop!!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #83
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    thanks troop!!
    ναδα μποι μου
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #84
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2014
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για τα PIRELLI τα DIABLO τα έβαλα πριν λίγο καιρό έχω κάνει γύρω στα 300χλμ ο λαστιχάς μου είπε ότι είναι και για να βγάλουν χιλιόμετρα αλλά και σε κανένα στοφιλίκι δεν θα πουν όχι. Εγώ ήμουν της άποψης να βάλω κανένα πιο σπορ ελαστικό αλλά επειδή δεν έχω και μεγάλη εμπειρία για να φτάσω τα όριά του έβαλα αυτά, τα προηγούμενα που είχε πάνω η μηχανή όταν την πήρα μεταχειρισμένη ήταν τα dragon supercorsa ch3 πίσω και ch2 μπροστά(πισταδόρικα) αν και ήταν ταλαιπωρημένα αρκετά με είχαν βγάλει ασπροπρόσωπο,τώρα για αυτά που έβαλα τι λέτε??για ποιά χρήση είναι ακριβώς??

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spyroszx
    Εγγραφή
    20/12/2006
    Μηνύματα
    115
    ΒΤ021......_..023 τα έχουμε στο Bandit650 του αδελφού μου (021)με παραπλήσια χρήση από αυτή που περιγράφεις έχουν μπει και πίστα και ειναι τίμια πολύ. Το 023ειναι αντικαταστατης χωρίς μα εχΩ άποψη

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spyroszx
    Εγγραφή
    20/12/2006
    Μηνύματα
    115
    ΒΤ021......_..023 τα έχουμε στο Bandit650 του αδελφού μου (021)με παραπλήσια χρήση από αυτή που περιγράφεις έχουν μπει και πίστα και ειναι τίμια πολύ. Το 023ειναι αντικαταστατης χωρίς μα εχΩ άποψη

  12. #87
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.829
    bt 021 ισως τα χειροτερα λαστιχα που ειχα βαλει............
    Τωρα τελευταια εχω καταευχαριστηθει τα dunlop roadsmart 2... πολυ καλο κρατημα και μεγαλη χιλιομετρικη αποδοση...
    (gsf600)
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  13. #88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    bt 021 ισως τα χειροτερα λαστιχα που ειχα βαλει............
    Τωρα τελευταια εχω καταευχαριστηθει τα dunlop roadsmart 2... πολυ καλο κρατημα και μεγαλη χιλιομετρικη αποδοση...
    (gsf600)
    +1
    Πολυ τιμιο ελαστικο.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια, με κλέβουν!
    από Elektra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2007, 11:53
  2. Βοήθεια με τα φλας
    από pakis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2006, 10:56
  3. Βοηθεια με το τερας μου!!
    από jdoohan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 13:46
  4. Βοήθεια με κινητό
    από bonepeeler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2005, 18:26
  5. Σχετικά με ελαστικά
    από Dean στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 19:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF