Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 102 από 102

Θέμα: αναμεσα σε v-strom kai σε versus?

  1. #91
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    +1.000 παιδιά για το KLR που το πούλαγαν χρυσό, τους έχουν μείνει στην αποθήκη 5 χρόνια (2004 μοντελάκια), και έχουν ρίξει τις τιμές άπειρες φορές.

    ΥΓ Εάν θέλετε δείτε κανά παλαιότερο κομμάτι που έχουν γράψει τα παιδιά σπάζοντας τα νυχάκια τους, περί καινούργιων=μεταχειρισμένων παρατειμένων στις αποθήκες.

    ΥΓ2 +1.000.000 για την αγορά καινούργιου=μεταχειρισμένου 5 χρονών που κοστίζει 500? κάτω από το ΧΤ κούτα 2009 μοντέλο, χωρίς ψεκασμούς, κλπ.

    ΥΓ3 Άβυσσος η ψυχή του Αλλάχ πως φτάσαμε από τα δικύλινδρα στα μονοκύλινδρα.

  2. #92
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Ώχου δεν πρότεινα σε κανέναν ν' αγοράσει το KLR, το συνέκρινα μόνο για ενδοαστική και χώμα με το ΤΑ με βάση την τιμή.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsagaris
    καταρχην καλη χρονια σε ολους
    εχω ακομα καποιες αποριες
    1.το βερσις εχει κινητηρα σε σειρα ενω το στρωμα εχει κινητηρα v.διαφορες μεταξυ τους?

    Οπως καταλαβες αυτοι ανοιξαν νεο θεμα, οποτε απαντηση ........ μην περιμενεις!!!!!!!! :rotflmao:

  4. #94
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    ...Άβυσσος η ψυχή του Αλλάχ...

    Ασαλαχαλέμ Γκιαούρηδες!!
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  5. #95
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    6

    Cool Είναι θέμα ηλικίας

    Λοπόν Θανάση άκου τον ειδικό!!

    Και οι δυο μηχανές είναι κορυφαίες.
    Honda, Yamaha κλπ τις βλέπουν με τα κυάλια.

    Και οι δυο μηχανές είναι street σχετικά με τον ανταγωνισμό

    Το Vstorm έχει πολύ καλό σκελετό και πλούσιο εξοπλισμό και γι αυτό υπερέχει σε ταξίδι. Φαίνεται και μια μικρή υπεροχή στο φινίρισμα στις λεπτομέρειες.

    Το Versys είναι πιο "στριτάδικο" με καλύτερα φρένα, αναρτήσεις και αρκετά χαμηλότερο βάρος.
    Η αμερικάνικη Kawasaki το κατατάσσει στα Sport!! και όχι στα Dual Purpose ή στα On Off. Άλλωστε έχει street ελαστικά. Γι αυτό υπερέχει στην πόλη και την σπορ οδήγηση.

    Θεωρώ την εμφάνιση του Versys πιο νεανική ενώ του Vstorm πιο συντηρητική και "βαριά".
    Στα 30 μου θα ήθελα το Versys, αλλά στα 50 σίγουρα το Vstorm!

    Όποια και να διαλέξεις πάντως σίγουρα θα έχεις κάνει πετυχημένη αγορά!!

    Εγώ λόγω ηλικίας προτίμησα το Versys.
    THORNET

  6. #96
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: Είναι θέμα ηλικίας

    Αρχικά δημιουργήθηκε από thornet


    Στα 30 μου θα ήθελα το Versys, αλλά στα 50 σίγουρα το Vstorm!




    εγω παλι στα 30 μου θα διαλεγα το ΚΤΜ DUKE III και στα 50 μου το MOTO-GUZZI Griso...

    αλλα εγω ειμαι αλητης - ζημιαρης....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  7. #97
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    6

    Cool Στρωσε το στρωμα σου.....

    Που να βγει και το 1000 .....
    THORNET

  8. #98
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    6
    ακόμα το "στρώνω" ......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00420.jpg 
Προβολές:	540 
Μέγεθος:	31,2 KB 
ID:	152555
    THORNET

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της FRAGISCOS
    Εγγραφή
    22/07/2006
    Μηνύματα
    1.433
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_versys
    Ετσι είναι. Εβαλαν και διαφανή φλασάκια. Από τις αρχές του 2007 που ήρθε το versys στην Ελλάδα δεν έχει αλλάξει τίποτα παρα μόνο τα χρώματα.
    http://www.raptorsandrockets.com/ima...sys_650_4r.jpg
    Ρε παιδια δεν παμε καλα.
    Παραπονιομαστε οτι δεν αλλαξαν το versys μετα απο δυο χρονια οταν το v-strom ειναι ιδιο πεντε και τι τρανσαλπ το 650 επτα
    ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!

    +1000000 KAWASAKI KLE 650 VERSYS

  10. #100
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    27
    Πάντως εγώ, σε μερικές μέρες θα πάω να αγοράσω το Versys, δείχνει περισσότερο σύγχρονο, μου αρέσει το design, δεν το έχει και η κουτσή μαρία και είναι και φθηνότερο.
    Θα το δω βέβαια και σε Test Ride, άλλα εκτός απροόπτου αυτό θα πάρω μιας και το έχω και wallpaper και δεν χορταίνω να το κοιτάω. Με προβληματίζουν βέβαια οι μικρές του ρόδες γιατί θα το βάζω και στο βουνό, αλλά πιστεύω ότι αν πηγαίνω προσεχτικά δεν θα έχω πρόβλημα. Η χρήση που θα του κάνω θα είναι κυρίως στην πόλη, αλλά και ταξίδια, όμως επειδή μένω στην Κρήτη δεν θα είναι και τεράστια, εδώ τα έκανα παλιότερα με ενα Djebel 200cc που μου έκανε τον κώλο κόντρα πλακέ και τη μέση καλτσούνι(κατά τα άλλα καλό μηχανάκι).
    Πιστεύω θα το ευχαριστηθώ περισσότερο πάντως απο την Bmw f650 του 97(κατασκευή Ιταλία) που είχα και μου είχε αλλάξει τα λάδια στα συνεργεία.
    Το κακό βέβαια είναι ότι είμαι 1,92 και 130 κιλά...αυτός είναι και ο λόγος που θέλω πρώτα να κάνω ενα καλό test ride.

    Τέσπα, είδωμεν...

    Όσο για αυτούς που λένε για τις αυξημένες πωλήσεις του V-storm, πως κάτι δείχνουν(που το θεωρώ μια χαρά μηχανή, απλά δεν μου κάνει το click), να τους θυμήσω, ότι τόσα χρόνια που ο κόσμος ψηφίζει ΠΑΣΟΚ και νέα δημοκρατία σάμπως είδαμε άσπρη μερα;

    Btw, ξέρει κανείς αν τα Versys είναι ζημιάρικα;
    all that we see or seem is but a dream within a dream
    www.katana.phpbbtest.com to aythentiko ellhniko forum ton apantaxoy ninja

  11. #101
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Αρχικά δημιουργήθηκε από POEXANIA
    Πάντως εγώ, σε μερικές μέρες θα πάω να αγοράσω το Versys, δείχνει περισσότερο σύγχρονο, μου αρέσει το design, δεν το έχει και η κουτσή μαρία και είναι και φθηνότερο.
    Θα το δω βέβαια και σε Test Ride, άλλα εκτός απροόπτου αυτό θα πάρω μιας και το έχω και wallpaper και δεν χορταίνω να το κοιτάω. Με προβληματίζουν βέβαια οι μικρές του ρόδες γιατί θα το βάζω και στο βουνό, αλλά πιστεύω ότι αν πηγαίνω προσεχτικά δεν θα έχω πρόβλημα. Η χρήση που θα του κάνω θα είναι κυρίως στην πόλη, αλλά και ταξίδια, όμως επειδή μένω στην Κρήτη δεν θα είναι και τεράστια, εδώ τα έκανα παλιότερα με ενα Djebel 200cc που μου έκανε τον κώλο κόντρα πλακέ και τη μέση καλτσούνι(κατά τα άλλα καλό μηχανάκι).
    Πιστεύω θα το ευχαριστηθώ περισσότερο πάντως απο την Bmw f650 του 97(κατασκευή Ιταλία) που είχα και μου είχε αλλάξει τα λάδια στα συνεργεία.
    Το κακό βέβαια είναι ότι είμαι 1,92 και 130 κιλά...αυτός είναι και ο λόγος που θέλω πρώτα να κάνω ενα καλό test ride.

    Τέσπα, είδωμεν...

    Όσο για αυτούς που λένε για τις αυξημένες πωλήσεις του V-storm, πως κάτι δείχνουν(που το θεωρώ μια χαρά μηχανή, απλά δεν μου κάνει το click), να τους θυμήσω, ότι τόσα χρόνια που ο κόσμος ψηφίζει ΠΑΣΟΚ και νέα δημοκρατία σάμπως είδαμε άσπρη μερα;

    Btw, ξέρει κανείς αν τα Versys είναι ζημιάρικα;





    Kawasaki και ζημια δε πανε μαζι .......

    Το θεμα ειναι αν θα σε βολεψει...... γιατι εισαι αρκετα ψηλος και εννοειται οτι θα το κανεις τεστ ραιντ

    Το στρωμα νομιζω θα σε βολευε καλυτερα ειναι αρκετα πιο μεγαλο και σιγουρα ειναι λιγακι πιο off απο το Versys με το οποιο θα εχεις καλυτερες επιδοσεις εντος δρομου...... αρκετα ελαφρυ με ιδια ιποδυναμη

    Αντε Μεγειες

  12. #102
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    27
    Ειδικά τώρα που βλέπω και το έχουν ρίξει 600 ευρώ κάτω 7190 με το abs και 6590 το απλό, δύσκολα να μην το πάρω!
    all that we see or seem is but a dream within a dream
    www.katana.phpbbtest.com to aythentiko ellhniko forum ton apantaxoy ninja

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Μπαταρία σε V-Strom 650...?
    από lkol στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2012, 12:23
  2. ΤΡΙΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΣΕ V-strom 650 κ7.
    από snatch στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2008, 12:13
  3. Έλλειψη σε V-Strom 650μαύρο ματ
    από chria στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 13:14
  4. Αλλαγή λαδιών σε V-strom 1000
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2006, 12:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF