Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: street triple

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Μα γιατί μπερδεύεσαι αγόρι μου?

    Αυτό που σου λέω (εντελώς σοβαρά τώρα) είναι ότι το speed triple είναι ένα καταπληκτικό μηχανάκι. Όχι ότι τα cb1000r δεν είναι καλά, αλλά προσωπικά θα προτιμούσα το speed triple εύκολα: Για το υπέροχο μονόμπρατσο ψαλίδι του, για τον καταπληκτικό κινητήρα του, για την τρομερά φιλική και ταυτόχρονα παιχνιδιάρικη συμπεριφορά του, για την άριστη εργονομία του και φυσικά, αν μη τι άλλο, επειδή είναι Triumph.


    άλλος ένας κρυφοαγγλάρας!


  2. #32
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    άλλος ένας κρυφοαγγλάρας!
    Ιμπεριαλιστή, λογοκλοπέα!


  3. #33
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat


    Πέθανε βέβαια, αλλά τέσσερις μέρες μετά εμφανίστηκε πάλι, ολοζώντανος, μπροστά στους μαθητές-μηχανικούς του και δίδαξε για εκατόν εξήντα έξι μέρες. Ύστερα ανέβηκε στους ουρανούς, πάνω σ' ένα RC30 φτιαγμένο από ατόφιο βιρίδιο και περιστοιχισμένος από νεκρούς πρωταθλητές του άιλ-οφ-μαν καβάλα σε εξακύλινδρα τετράχρονα με τις εξατμίσεις να παίζουν ουράνιες μελωδίες. Είπε τότε ότι θα επιστρέψει όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου, ότι όλα θα κριθούν μεμιάς εκείνη τη μέρα και ότι τα έκπτωτα μοτόρια θα χτυπήσουν μπιέλα όλα την ίδια ακριβώς στιγμή. Μαύροι καιροί θα μεσολαβήσουν, προειδοποίησε, και η πίστη των ανθρώπων θα δοκιμαστεί. Μόνο αυτοί που παραμείνουν αληθινοί θα σωθούν. Οι υπόλοιποι θα καταδικαστούν σε αιώνιο μαρτύριο: Κάθε βράδυ θα πέφτουν για ύπνο υπό τον ήχο τεσσάρων χιλιάδων ντουκάτι στο ρελαντί ενώ θα τριγυρίζουν τις μέρες στα στενά της πόλης, κάτω απ' τον καυτό ήλιο, σπρώχνοντας χαλασμένα ΚαΤεΜ αντβέντιουρ, σαν άλλοι Σίσυφοι, για ατέλειωτες βδομάδες στη σειρά που καμία δεν έχει Τρίτη.

    Τάδε έφη μέγας Σοϊχίρο, μεγάλη η δόξα του.

    Αμήν.
    Παρακαλώ αν είναι εύκολο να μεταφερθεί αυτούσιο στο: ''Κουβέντες ΜΕΓΑΛΩΝ ανδρών!''
    Ευχαριστώ!
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Hiro
    Παρακαλώ αν είναι εύκολο να μεταφερθεί αυτούσιο στο: ''Κουβέντες ΜΕΓΑΛΩΝ ανδρών!''
    Ευχαριστώ!
    Αυτό ήθελα να κάνω από χθές, αλλά δεν ξέρω πώς...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    Το εχω απο το περασμενο Πασχα το μηχανακι...

    Οσον αφορα στις ταχυτητες ταξιδιου, εγω με 1.80 υψος πηγαινω σχετικα ανετα με 150, βεβαια φοραει και το μασκακι, αλλα δεν νομιζω οτι κανει και πολυ δουλεια σε εμενα. Εχω την εντυπωση οτι στελνει τον αερα κατευθειαν στο προσωπο. Και παλι ομως εισαι σχετικα ανετα με αυτη την ταχυτητα + οτι η μηχανη δεν εχει μεγαλη καταναλωση.(γυρω στα 6lt/100km πρεπει να καιει).
    Καποιο προβλημα δεν εχω αντιμετωπισει, αν εξαιρεσεις καποια καμμενα λεντακια των πισω φωτων θεσεως, το οποιο λυθηκε αμεσως με αντικατασταση του πισω φαναριου εντος εγγυησης.
    Προσωπικα επαθα πλακα με το ποσο ελαφρυ ειναι. Η προηγουμενη μηχανη μου, ηταν ενα GSR600 και ειλικρινα, μπροστα του το Striple ειναι πουπουλο. Σε κινηση θα κινηθεις ανετα, παρα το μικρο κοψιμο του τιμονιου, αλλα θα σου ανεβασει γρηγορα θερμοκρασια και θα αναψει βεντιλατερ. Δεν αναφερομαι σε θερμοκρασιες που εχει τωρα, αλλα το καλοκαιρι καταλαβαινεις οτι το βασανιζεις το μηχανακι
    Ωραιο στησιμο, πολυ καλα φρενα ( ασχετο αλλα endo κανει για πλακα! παλι σε συγκριση με το GSR), γκαζι εχει ικανοποιητικο και παιχνιδιαρικο. Το μονο που μου τη σπαει ειναι τα μαμα λαστιχα. Κατα την γνωμη μου αργουν αρκετα να ζεσταθουν, και ειδικα με το καιρο που εχει αυτη την εποχη, σε συνδυασμο με το οτι τραβαει απο χαμηλα, μπορει να σου κανει κανα drift χωρις να το περιμενεις και να διπλωσει αρκετα,ειδικα αν του σκασεις ψιλοατσαλα γκαζι. Εγω βεβαια ειμαι και κουλαδι οποτε..

    Οπως ειπαν και οι συμφορουμιτες απο πανω, πηγαινε κανε ενα τεστ ραιντ και θα αποκομισεις καλυτερες εντυπωσεις!!!




    edit: ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΑΜΗΜΕΝΟΣ Ο ΗΧΟΣ ΤΟΥ!!
    +675

    Συμφωνώ σε όλα ανεξαίρετα.
    Προσωπικά σπάνια το χρησιμοποιώ μέσα στην Αθήνα για δουλειά-σπίτι γιατί λυπάμαι τον εαυτό μου και το μηχανάκι. Δεν έχει φτιαχτεί γι' αυτή την χρήση.
    Στο θέμα των ελαστικών συμφωνώ αλλά δεν πιστεύω τόσο ότι φταίνε τα ελαστικά όσο η άσφαλτος. Μια λύση είναι η λίγο χαμηλότερη πίεση.

  6. #36
    ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη. για το cb1000r τι να πω. καλο μηχανακι, με ωραιο κινητηρα, αλλα λιγο απροσωπο και με χαλια ποιοτητα. το εχει ο κολλητος μου και τα βλεπω απο πρωτο χερι. το πλαστικο που περιβαλει το ντεποζιτο μετα απο μια μερα που το πηρε απο το μαγαζι ξεκολλησε στις ακρες του. φυσικα καλυφθηκε απο την εγγυηση αλλα αυτο που υποψιαζομαστε ειναι οτι δεν το αλλαξαν απλα εβαλαν αλλη κολλα. αρχισε να σκουριαζει ενα μεταλικο κολλαρο στα δεξια του κινητηρα. να σημειωθει οτι το μηχανακι δεν εχει κλεισει 10 μηνες και το εχει μονιμα σε κλειστο χωρο. 3 απο τα 4 φλας περνουν υγρασια.
    αυτα τα ολιγα για την ποιοτητα της Honda.

    οσο για το street triple εννοειτε οτι θα μειωσεις την πιεση στα ελαστικά και οτι δεν θα μεινεις με αυτα που λεει η μαμα triumph. οποτε πηρα το μηχανακι μετα απο service οδηγησα κατευθειαν στο πρωτο βενζιναδικο να μειωσω την πιεση σε 36-36. νομιζω το manual λεει 40-40 to opoio einai υπευρβολικα πολυ. σαν να οδηγας με πετρες.....

  7. #37
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kouk
    ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη. για το cb1000r τι να πω. καλο μηχανακι, με ωραιο κινητηρα, αλλα λιγο απροσωπο και με χαλια ποιοτητα. το εχει ο κολλητος μου και τα βλεπω απο πρωτο χερι. το πλαστικο που περιβαλει το ντεποζιτο μετα απο μια μερα που το πηρε απο το μαγαζι ξεκολλησε στις ακρες του. φυσικα καλυφθηκε απο την εγγυηση αλλα αυτο που υποψιαζομαστε ειναι οτι δεν το αλλαξαν απλα εβαλαν αλλη κολλα. αρχισε να σκουριαζει ενα μεταλικο κολλαρο στα δεξια του κινητηρα. να σημειωθει οτι το μηχανακι δεν εχει κλεισει 10 μηνες και το εχει μονιμα σε κλειστο χωρο. 3 απο τα 4 φλας περνουν υγρασια.
    αυτα τα ολιγα για την ποιοτητα της Honda.
    Μόλις καταδικάστηκες σε αιώνιο μαρτύριο. Λυπάμαι πολύ Το έχει ένας φίλος μου πάνω από χρόνο και δεν του έχει ξεκολήσει τίποτα ακόμα Κι εσύ ρε παιδί μου αντί να πεις για το ένα που δεν έβαλε υγρασία λες για αυτά που έβαλαν, τι να σου πω τώρα??
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

  8. #38
    τπ αιωνιο μαρτυριο μου θα ειναι να καβαλαω μηχανακι με μαρκα εσωρουχων και να γουσταρω.......

  9. #39
    για σκεψου ομως να καβαλας γκομενα με τα εσωρουχα triumph....και πες μου τωρα θα γουσταρες η δεν θα γουσταρες....

    φιλαρακι μην το παρεις στραβα πλακιτσα κανω...

  10. #40
    γιατι να το παρω στραβα....?????............

    εκει γουσταρεις διπλα.....

  11. #41
    ωραιος .....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #42
    Νέο μέλος Το avatar του/της bekris
    Εγγραφή
    30/09/2006
    Μηνύματα
    22
    Το μηχανάκι είναι σκέτο χάλι... τι να λέμε τώρα.... ειδικά το R...
    Δεν θέλω υπογραφή

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kouk
    ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη. για το cb1000r τι να πω. καλο μηχανακι, με ωραιο κινητηρα, αλλα λιγο απροσωπο και με χαλια ποιοτητα. το εχει ο κολλητος μου και τα βλεπω απο πρωτο χερι. το πλαστικο που περιβαλει το ντεποζιτο μετα απο μια μερα που το πηρε απο το μαγαζι ξεκολλησε στις ακρες του. φυσικα καλυφθηκε απο την εγγυηση αλλα αυτο που υποψιαζομαστε ειναι οτι δεν το αλλαξαν απλα εβαλαν αλλη κολλα. αρχισε να σκουριαζει ενα μεταλικο κολλαρο στα δεξια του κινητηρα. να σημειωθει οτι το μηχανακι δεν εχει κλεισει 10 μηνες και το εχει μονιμα σε κλειστο χωρο. 3 απο τα 4 φλας περνουν υγρασια.
    αυτα τα ολιγα για την ποιοτητα της Honda.

    ενα ακομα που θημηθηκα. εχει στραβωσει το ενα πατηρακι του συνεπιβατη. απο ατομο 80 κιλων που πηγε να ανεβει με τον τροπο παταω στο πατηρακι και πηδαω πανω.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF