Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Service 12000 Versys

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.999
    Για να μην παρεξηγούμαι, δεν παίρνω το μέρος κανενός.
    Απλά είδα τι σημαίνει αλλαγή μπουζί εδώ: http://www.kawasakimotorcycle.org/fo...ug-change.html και αυτό το βγάλε πλαστικά, σήκωνε τεπόζιτο, βγάλε φιλτροκούτι κλπ κλπ φαίνεται λίγο μανούρα (τουλάχιστον αν θέλεις να κάνεις καλή δουλειά στο βάλε βγάλε και να μην τρίζουν όλα μετά).

    Αυτό σε συνδυασμό με την αλλαγή υγρού στο ψυγείο και αλλαγή λαδιών & φίλτρου, για μένα (και μόνο για μένα) αν έχει γίνει σωστή δουλειά θέλει κανένα δίωρο.

    Με μέση τιμή εργατώρας τα 60 Ευρώ (δεν εξετάζω αν είναι λογικά ή όχι) τα 120 που ζήτησε το συνεργείο φαίνονται λογικά.

    Αυτά...

  2. #17
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064
    Χμμ, ίσως να μην μου είχε φανεί βαβούρα γιατί έτσι κι αλλιώς το λύναμε ολόκληρο. Οπότε ίσως να μην υπολόγισα το δέσιμο.

    Η λογική σου έχει βάση αλλά καθαρά σαν ποσό εμένα μου φαίνονται αρκετά.
    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αν χρεώνουν και την αναμονή να κάνει εξαέρωση το κύκλωμα του νερού, καλά είναι

    Το λινκ παραπάνω δείχνει 15-20 λεπτα το πολύ, αν έχεις τα εργαλεία. Να μπεί κάτι στραβά και να έχεις πρόβλημα με τριξίματα κλπ είναι δύσκολο ως ακατόρθωτο. Αλλό ένα τεταρτάκι λάδια-φίλτρο-τσιγάρο να στραγγίξει, και άλλο ένα τεταρτάκι παραφλού-νερά.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  4. #19
    `συγουρα αν ειναι σωστο συνεργειο δεν αλλαξε μονο αυτα τα τρια που ειπεσ κ στο παραδωσανε.λογικα θα πρεπει να καθαρισανε κ να λυπανανε ντιζεσ,αλυσιδα κ λοιπα σημεια,να καθαρισανε φιλτρο αερα,να ελενξανε τα ηλεκτρικα κ ορισμενεσ αλλεσ ψιλοδουλεισ.

  5. #20
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    εγω λογο εγγύησης(4 χρονια) κανω τα σέρβις σε συνεργειο, αλλιως θα τα εκανα μονος μου... και σιγα το πραμα θα μου πεις οταν οι βαλβιδες ειναι στα 42,000 χλμ....μονο λαδια αλλαζεις και μπουζι που και που (btw παιρνει μονο 2 λιτρα λαδι το versys)

    στο τελευταια σερβις αλλαξα εκτος απο αυτα πουθ εκανες εσυ και ντιζα συμπλεκτη και καινουργιο φιλτρο αερα(το μαμα ειχε ενα μικρο σκισιμο δε προβλεπεται αλλαγη αλλα καθαρισμος σε αυτα τα χλμ) και αν θυμαμαι καλα πληρωσα 180 ε

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    εγω λογο εγγύησης(4 χρονια) κανω τα σέρβις σε συνεργειο, αλλιως θα τα εκανα μονος μου... και σιγα το πραμα θα μου πεις οταν οι βαλβιδες ειναι στα 42,000 χλμ....μονο λαδια αλλαζεις και μπουζι που και που (btw παιρνει μονο 2 λιτρα λαδι το versys)

    στο τελευταια σερβις αλλαξα εκτος απο αυτα πουθ εκανες εσυ και ντιζα συμπλεκτη και καινουργιο φιλτρο αερα(το μαμα ειχε ενα μικρο σκισιμο δε προβλεπεται αλλαγη αλλα καθαρισμος σε αυτα τα χλμ) και αν θυμαμαι καλα πληρωσα 180 ε
    Φιλε idi καταρχας χαιρομαι που σε ξαβαβλεπω μετα απο καιρο

    Αν μπορεις στειλε μου σε πμ η εδω το συνεργειο σου,οπως και οποιοσδηποτε γνωριζει καποιο με λογικοτερες τιμες και σωστη εξυπηρετηση παραλληλα.


  7. #22
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    αλητεία σε ολο της το μεγαλείο!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Service Manual Versys 650
    από stefan40 στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2010, 14:27
  2. Service Manual Versys 650
    από stefan40 στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2010, 14:22
  3. service 12000 km hornet 2008
    από maikon στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2009, 00:54
  4. Service στα 12000
    από deadlock στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2008, 21:10
  5. Service 12000 km
    από skeyos στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2006, 10:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF