Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 52 από 52

Θέμα: R1200gs - Τα φώτα σας

  1. #46
    Σπασμενο....μελος Το avatar του/της manosamos
    Εγγραφή
    09/03/2009
    Μηνύματα
    260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noe13
    Tοσο πολυ ζηλευεις....?:smilea:
    Όσο δεν φανταζεσε..........

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    104
    παίδες ευχαριστώ πολύ! αν με ρωτουσατε πριν μερικους μηνες, μετα απο 30 χρονια πανω σε διαφορα μηχανακια, θα ελεγα οτι δεν θα αγοραζα ποτε BMW. Για πολλους λογους, να μην τους αναφερω τωρα..

    Οταν αποφασισα να την αγορασω φοβομουν οτι θα το μετανοιωνα αμεσως, αλλα μετα απο 2 μερες μαζι της ηδη οι φοβοι εχουν διαλυθει...

    Ειναι απολυτα μελετημενη μηχανη, ανθρωποκεντρικη και εμπνεει μεγαλες δοσεις ασφαλειας.

    Πιο πολλες εντυπωσεις σε λιγο..

  3. #48
    Καί πού νά πάς ταξίδι με τήν μπέμπα , εκεί να δείς αρχοντιά καί άνεση φίλε μου , ασε που μετά από 30χρόνια(αν την κρατήσεις τόσο) θα έχεις νά λές ΠΟΥ πήγες μαζί της και οχι πόσες μηχανές αλλαξες σε αυτά τα χρόνια , και πάλι καλοτάξιδη

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    104
    να μαι πάλι μετά από κοντά 300 χλμ με τη συμβία μου...

    πρώτη ερωτηση, τι βενζίνη βάζετε? απλή η σούπερ? το manual λέει σούπερ ο μηχανικός απο το μαγαζί που το πήρα συνιστά απλή καθότι η σούπερ έχει πρόσθετα τα οποία επηρρεάζουν την απόδοση αρνητικα..

    δεύτερη ερώτηση, πως τη στρώσατε? μέχρι ποιές στροφές / χιλιόμετρα?

    οι εντυπώσεις μου τώρα:

    κυριαρχο συναίσθημα που μου έχει αφήσει είναι η άνεση! δηλαδη καμια σχεση με το fazer μου το οποιο μπροστα της ηταν σκληρο, δυσκαμπτο και βαρυ. Επίσης πολυ καλη προστασια απο αερα, για το μικρό μου ύψος, το οποιο βοηθαει τα μεγιστα στην ανεση

    Αρνητικα δεν εχω βρει ιδιαιτερα, αν εξαιρεσεις την ελειψη γκαζιου, σε σχεση παντα με το Fazer, αλλα εχει παρελθει πλεον η ηλικια που θα μπορουσα να αξιοποιησω τοση δυναμη. Ανεση ειναι αυτο που ζηταω πλεον.

    Αυτα προς το παρον..

    καλημερες!

  5. #50
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aquatic
    να μαι πάλι μετά από κοντά 300 χλμ με τη συμβία μου...

    πρώτη ερωτηση, τι βενζίνη βάζετε? απλή η σούπερ? το manual λέει σούπερ ο μηχανικός απο το μαγαζί που το πήρα συνιστά απλή καθότι η σούπερ έχει πρόσθετα τα οποία επηρρεάζουν την απόδοση αρνητικα..

    δεύτερη ερώτηση, πως τη στρώσατε? μέχρι ποιές στροφές / χιλιόμετρα?


    1) Το καλλιτερο στρωσιμο που μπορεις να κανεις ειναι αφου ζεσταθει καλα να τα χωνεις κανονικα με συχνες αλλαγες ταχυτητων, λαδιων και φιλτρων μεχρι τα 1500κμ περιπου. Λαδια δεν χρειαζεται να βαλεις μηχανης, τα αυτοκινητολαδα ειναι εξισου καλα και πολυ φτηνοτερα. Χειμωνα 40αρια και καλοκαιρι 50ρια.

    2) βαλε βενζινη με οκτανια οσα λεει το μανουαλ (υποθετω 95)
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #51
    Σπασμενο....μελος Το avatar του/της manosamos
    Εγγραφή
    09/03/2009
    Μηνύματα
    260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aquatic
    να μαι πάλι μετά από κοντά 300 χλμ με τη συμβία μου...

    πρώτη ερωτηση, τι βενζίνη βάζετε? απλή η σούπερ? το manual λέει σούπερ ο μηχανικός απο το μαγαζί που το πήρα συνιστά απλή καθότι η σούπερ έχει πρόσθετα τα οποία επηρρεάζουν την απόδοση αρνητικα..

    δεύτερη ερώτηση, πως τη στρώσατε? μέχρι ποιές στροφές / χιλιόμετρα?

    οι εντυπώσεις μου τώρα:

    κυριαρχο συναίσθημα που μου έχει αφήσει είναι η άνεση! δηλαδη καμια σχεση με το fazer μου το οποιο μπροστα της ηταν σκληρο, δυσκαμπτο και βαρυ. Επίσης πολυ καλη προστασια απο αερα, για το μικρό μου ύψος, το οποιο βοηθαει τα μεγιστα στην ανεση

    Αρνητικα δεν εχω βρει ιδιαιτερα, αν εξαιρεσεις την ελειψη γκαζιου, σε σχεση παντα με το Fazer, αλλα εχει παρελθει πλεον η ηλικια που θα μπορουσα να αξιοποιησω τοση δυναμη. Ανεση ειναι αυτο που ζηταω πλεον.

    Αυτα προς το παρον..

    καλημερες!

    Για βενζινη,οτι προτεινει η εταιρια.
    Για στρωσιμο,μεχρι τα 1500χλμ ,απαγορευσε στον εαυτο σου να κινειται πρωτη-δευτερα σε μποτιλιαριμα.
    Βγαλτη στην εθνικη βραδυνες ωρες μεχρι 4000σαλ και εχεις κανει τοτελειο στρωσιμο.
    Εγω για την κινηση της πολης εχω ενα σκουτερακι και για παραεξω το βαραντερο.Μην την σκοτωσεις στην κινηση,δεν της αξιζει.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2008
    Μηνύματα
    13
    Καλα ταξιδια. Ειμαι και εγω ενας ευτηχης κατοχος της ιδιας μηχανης .Την εχω απο Νοεμβριο του 2009 .Την εστρωσα μεχρι τα 5000 χμ .Το πρωι χειμωνα ζεσταμα καποια δευτερα μεχρι να φορεσω κρανος γαντια .Μετα σιγα σιγα γιατι πρεπει να ανεβασει τα λαδια .τα λαδια κυκλοφορουν οταν ανεβει η θερμοκρασια .Μεχρι τωρα εχω 16000 χμ απιστευτη συμπεριφορα.Η μηχανη σε ταξιδι Αθηνα- Αρτα-Ιωαννινα -Αρτα -Αθηνα με γρηγορο ρυθμο ουτε σταγονα λαδι .Σχετικα με το γκαζι εχει τρομερη ροπη αλλα περιμενε να στρωσει πρωτα .
    vp

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Ρε παιδιά τα Φώτα σας......
    από powerphot στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2004, 13:12
  2. Τα φώτα σας
    από frikis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 15:46
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2004, 15:12
  4. Τα φώτα σας.. (χωμάτινα λάστιχα)
    από wizard στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF