Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Περί βιζας (Σκόπια, Σερβία)

  1. #1
    Παντου Διτροχος Το avatar του/της loz
    Εγγραφή
    18/02/2010
    Μηνύματα
    41

    περι βιζας ερώτηση

    Επειδή φέυγω για Σερβια σε λίγες μέρες ξέρει κανείς αν σου ζητούν λεφτά για βίζα στα σύνορα
    των Σκοπίων ή της Σερβίας; Από όσο έχω ρωτήσει περνας μόνο με ταυτότητα η διαβατήριο
    και πάει τελείωσε ούτε φράγκα ούτε τίποτα. Όμως κάποιοι τελευταία μου είπαν ότι σου ζηταγαν
    και λεφτά για βίζα πριν 2 χρόνια που είχαν πάει. Και οτι ακόμα στα σύνορα με αυτοκίνητο τους ζήτησαν 180ε πράγμα που αν συμβεί με βλέπω να γυρνώ πίσω.
    Ξέρει κανείς; Θέλω πολύ να κάνω το ταξίδι για γκούτσα φέτος με το ΤΑ
    loz:a5:

  2. #2

    Re: περι βιζας ερώτηση

    Αρχικά δημιουργήθηκε από loz
    Επειδή φέυγω για Σερβια σε λίγες μέρες ξέρει κανείς αν σου ζητούν λεφτά για βίζα στα σύνορα
    των Σκοπίων ή της Σερβίας; Από όσο έχω ρωτήσει περνας μόνο με ταυτότητα η διαβατήριο
    και πάει τελείωσε ούτε φράγκα ούτε τίποτα. Όμως κάποιοι τελευταία μου είπαν ότι σου ζηταγαν
    και λεφτά για βίζα πριν 2 χρόνια που είχαν πάει. Και οτι ακόμα στα σύνορα με αυτοκίνητο τους ζήτησαν 180ε πράγμα που αν συμβεί με βλέπω να γυρνώ πίσω.
    Ξέρει κανείς; Θέλω πολύ να κάνω το ταξίδι για γκούτσα φέτος με το ΤΑ
    εχω παει σερβια πριν απο 1 μηνα περιπου και δε χρειαζεσαι ουτε βιζα ουτε διαβατηριο. μπαινεις με ταυτοτητα και δεν πληρωνεις τπτ κατα την εισοδο σου στην χωρα. και στα σκοπια επισεις μπαινεις με ταυτοτητα. και αν πας απο βουλγαρια ισχυει το ιδιο.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  3. #3
    Παντου Διτροχος Το avatar του/της loz
    Εγγραφή
    18/02/2010
    Μηνύματα
    41
    ευχαριστω πολυ giovanι
    δε μας επερνε για αλλα εξοδα. ουφ
    loz:a5:

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loz
    ευχαριστω πολυ giovanι
    δε μας επερνε για αλλα εξοδα. ουφ
    σε ποιο μερος θα πας φιλε μου? εγω φευγω παλι στις 15 αυγουστου για νοβι σαντ.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  5. #5
    α και μην ξεχασεις να βγαλεις πρασινη καρτα. αν δεν εχεις σου την δινει η ασφαλιστικη σου εταιρια ΔΩΡΕΑΝ
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  6. #6
    θα χρειαστεις διπλωμα νεου τυπου, διαβατηριο κ πρασινη καρτα.

    μπορεις να περασεις κ με ταυτοτητα αν νιωθεις τυχερος, αλλα αν πετυχεις καναν "περιεργο" τελωνη στα συνορα δε θα μπορεις να περασεις.
    οποτε ειναι καλο να εχεις διαβατηριο μαζι σου κ το κεφαλι σου ήσυχο!

    το βελιγραδι αυτο το καιρο ειναι πιτα στα εργα. αν πας νοβι σαντ (ειναι υπεροχο!) μετα τα διοδια του πριν το βελιγραδι εχει πινακιδα για περιφεριακο που γλυτωνεις ολη τη σκατο κινηση του κεντρου του βελιγραδιου, οπου οι οδηγοι ειναι κανιβαλοι κυριολεκτικα.
    στο περιφεριακο θα δεις πινακιδες για νοβι σαντ κ σε μια ωριτσα εχεις φτασει.

    7,5€ τα διοδια στο βελιγραδι κ 0,7€ για νοβισαντ.
    δεχονται ευρω αλλα καλα ειναι να κανεις διναρια σε οποια ελληνικη τραπεζα βρεις (οι μονες αξιοπιστες στη σερβια) αλλιως στα βενιναδικα θα σε χρεωνουν κ προμυθια συναλλαγματος, πραμα που δε το θες.

    στα σκοπια τα διοδια ειναι 1€ κ εχει 2 ή 3. φροντισε να εχει ψιλα μαζι σου.

    μη ψαρωσεις με τους τρελους παραθεριστες του νοβι σαντ που κανουν μπανιο στο δουναβη, τα νερα ειναι βρωμικα....

    πιασε κ ενα πιβο πριν ξεκινησεις!!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  7. #7
    Παντου Διτροχος Το avatar του/της loz
    Εγγραφή
    18/02/2010
    Μηνύματα
    41
    Tα έχω όλα πρασινη κάρτα, διαβατήριο, δίπλωμα κλπ
    Το δρομολόγιο είναι αθήνα-σκόπια-γκούτσα (Σερβία) για το φεστιβάλ με τα χάλκινα!!!
    το δρομολόγιο της επιστροφής άγνωστο
    υγ.fantacid τι είναι το πιβο;;
    loz:a5:

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loz
    Tα έχω όλα πρασινη κάρτα, διαβατήριο, δίπλωμα κλπ
    Το δρομολόγιο είναι αθήνα-σκόπια-γκούτσα (Σερβία) για το φεστιβάλ με τα χάλκινα!!!
    το δρομολόγιο της επιστροφής άγνωστο
    υγ.fantacid τι είναι το πιβο;;
    pivo ειναι η μπυριτσα φιλε μου και εγω επιμενω οτι δε χρειαζεται διαβατηριο. ενταξει το εχεις εσυ αλλα για αλλους που δεν εχουν το λεω.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    θα χρειαστεις διπλωμα νεου τυπου, διαβατηριο κ πρασινη καρτα.

    μπορεις να περασεις κ με ταυτοτητα αν νιωθεις τυχερος, αλλα αν πετυχεις καναν "περιεργο" τελωνη στα συνορα δε θα μπορεις να περασεις.
    οποτε ειναι καλο να εχεις διαβατηριο μαζι σου κ το κεφαλι σου ήσυχο!

    το βελιγραδι αυτο το καιρο ειναι πιτα στα εργα. αν πας νοβι σαντ (ειναι υπεροχο!) μετα τα διοδια του πριν το βελιγραδι εχει πινακιδα για περιφεριακο που γλυτωνεις ολη τη σκατο κινηση του κεντρου του βελιγραδιου, οπου οι οδηγοι ειναι κανιβαλοι κυριολεκτικα.
    στο περιφεριακο θα δεις πινακιδες για νοβι σαντ κ σε μια ωριτσα εχεις φτασει.

    7,5€ τα διοδια στο βελιγραδι κ 0,7€ για νοβισαντ.
    δεχονται ευρω αλλα καλα ειναι να κανεις διναρια σε οποια ελληνικη τραπεζα βρεις (οι μονες αξιοπιστες στη σερβια) αλλιως στα βενιναδικα θα σε χρεωνουν κ προμυθια συναλλαγματος, πραμα που δε το θες.

    στα σκοπια τα διοδια ειναι 1€ κ εχει 2 ή 3. φροντισε να εχει ψιλα μαζι σου.

    μη ψαρωσεις με τους τρελους παραθεριστες του νοβι σαντ που κανουν μπανιο στο δουναβη, τα νερα ειναι βρωμικα....

    πιασε κ ενα πιβο πριν ξεκινησεις!!
    να υποθεσω οτι εχεις παει στο νοβι σαντ? μηπως εχεις να προτεινεις καποιο καλο μερος για υπνο με γκαραζ για την μηχανη?βρηκα κατι αλλα καθε προταση δεκτη
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  10. #10
    στο βελιγραδι τα δικλινα εχουν ταριφα 100€.

    στο νοβι σαντ απεναντι απο το σιδ.σταθμο εχει ενα πολυ αξιοπρεπες 3αστερο γυρο στα 55€ το δικλινο. λεγετε νοβι σαντ χοτελ.
    το κεντρο ειναι ενα 15 με τα ποδια ή 1,5 μεχρι 2,5€ βραδινη ταριφα με ταξι (αναλογα τον ταριφα κ τα κεφια του!!!)

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    στο βελιγραδι τα δικλινα εχουν ταριφα 100€.

    στο νοβι σαντ απεναντι απο το σιδ.σταθμο εχει ενα πολυ αξιοπρεπες 3αστερο γυρο στα 55€ το δικλινο. λεγετε νοβι σαντ χοτελ.
    το κεντρο ειναι ενα 15 με τα ποδια ή 1,5 μεχρι 2,5€ βραδινη ταριφα με ταξι (αναλογα τον ταριφα κ τα κεφια του!!!)

    σε ευχαριστω πολυ
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

Παρόμοια θέματα

  1. Διαβατηριο για σκοπια σερβια;;;
    από Ληστης στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2011, 10:23
  2. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF