Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 78 από 78

Θέμα: GSR 750 2011

  1. #76
    Τώρα που το οδήγησα, μπορώ να πω τη γνώμη μου.
    Τελικά μια χαρά μηχανάκι είναι, αν και όταν το είδα (έχοντας το gsr600) μου φάνικε τελείως κάπως.
    Τελικά έχει μια χαρα φρένα, καλύτερη οδηγική σιμπεριφορά από το παλιό, πολύ καλύτερο κινητήρα, χωρίς κρεμμάσματα χαμηλά, αν έπεφτε και η τιμή κανα χιλιαρικάκι...
    Να θυμάσαι: Η ζωή δεν είναι πόσες ανάσες παίρνεις.
    Είναι οι στιγμές που σου παίρνουν την ανάσα...

  2. #77
    Το έκανα test ride για περίπου μισή ώρα. Ωραίος κινητήρας, γραμμικός, ελαστικός (7500+χλμ είχε), όχι τρελή δύναμη αλλά τραβάει πολύ καλά με όλες τις σχέσεις, αγχολυτικός. Μου άρεσε (είμαι 1.90μ και 100κιλά) η θέση του και η εργονομία του γενικά, άνετη στάση και ξεκούραστη κι έχεις καλό έλεγχο της μηχανής. Κιβώτιο πολύ καλό και ακριβές. Η εμφάνισή του, έχει έναν δυναμισμό, μου αρέσει εκτός του ψαλιδιού (περί ορέξεως βέβαια)... Μαλακές αναρτήσεις, στα 160-180 σε κάτι ανοιχτές καμπές κούναγε λίγο...αλλά μπορεί να φταίγανε και τα λάστιχα...μάλλον μπρίτζεστον (κάτι σκληρά) πρέπει να ήτανε, όμως με κάποια πιο μαλακά μπορεί να φανεί περισσότερο το κούνημα. Τα φρένα με καλή αίσθηση, όταν τα πίεσα σχεδόν για έντο έχουν δύναμη...αλλά βουτάει πολύ το μπροστινό (αν και ήτανε άνετο). Πολύ εύκολη μηχανή για πόλη και άνετη με 150χ.α.ω. να ρολάρεις παραέξω. To καρύδωσα φυσικά σε ευθεία 8χλμ τέζα...255 είδα στο κοντέρ και 241 πραγματικά στο gps. Μέχρι τα 230 κοντέρ ανεβάζει πολύ καλά και οι αλλαγές ταχυτήτων κουμπώνουνε καρφί δίχως κίχ.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  3. #78
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Nice review.
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. new suzuki GSR 750
    από x-cite 135 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2010, 08:51
  2. Gsr 750
    από DIM.K30 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2009, 16:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF