Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 68 από 68

Θέμα: Περί F650GS '07 ο λόγος

  1. #61
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    Sorry αλλα εψαξα και δεν μπορω να καταλαβω τις διαφορες...
    Πολύ γρήγορα και χοντρικά...Διαφορετικός προβολέας, φέρινγκ, πλαστικά, σχάρα. Στα δίμπουζα η σχάρα έχει εγκοπή για την τοποθέτηση της μαμά top case, 4 βίδες στο φαίρινγκ και το κυριότερο και πιο εξόφθαλμο: Ο κινητήρας γράφει στα πλαϊνά καπάκια 2 SPARK!!!

  2. #62
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mats8282 Προβολή μηνύματος
    Έχω πρόταση να πάρω ένα F650GS του 2007 full extra,ABS-θερμ/να γκριπς κλπ κλπ,20,000 χλμ αγρατζούνιστο κυριολεκτικά,από μεγάλο σέρβις,καινούργια λάστιχα και σε πολύ καλή τιμή,γύρω στα 2,000Ε..Η μηχανή είναι συγγενικού μου προσώπου η τιμή μόνο για μένα και τα παραπάνω είναι σίγουρα...

    Σκεφτόμουν λοιπόν να δώσω το GSR και το CBF250 που έχω,να μείνω με αυτό για όλες τις δουλειές και άμα περάσει η κρίση βλέπουμε...Έτσι και αλλιώς κέντρο κατεβαίνω 5-6 φορές το μήνα,ταξίδια λίγα και γενικά πάνω από 10,000χλμ/χρόνο σπάνια κάνω,τα τελευταία χρόνια ειδικά...

    Ρώτησα όμως το μηχανικό μου και 2 φίλους,που ξέρουν κάτι παραπάνω από εμένα,και μου είπαν κατηγορηματικά όχι...Τι για πανάκριβα ανταλλακτικά,τι για αμορτισέρ που στα 10,000χλμ είναι άχρηστα,τι για εντελώς ψόφιο μοτέρ....

    Για πείτε ρε bmwδάκηδες,αξίζει;;


    ΥΓ Πάρτο και πούλα το 4,000Ε δεν είναι επιλογή...
    ΥΓ2 Τα μηχανάκια μου είναι μια χαρά...


    Δεν έχω διαβάσει τι απάντησαν οι προηγούμενοι, απαντάω απευθείας στο αρχικό σου ποστ, οπότε μπορεί να επαναλαμβάνω αυτά που σου είπαν, μπορεί και όχι.

    - Η λύση μια μηχανη για ολα, είναι το καλυτερο που μπορείς να κάνεις στην εποχή μας, ειδικά αν σε καλυπτει η μια μηχανη στις χρήσεις που θέλεις. Για ταξίδια και για πόλη ένα μεσαιο ον οφ είναι ιδανικό. Το ίδιο έπραξα κι εγώ δίνοντας 1000αρα και παπί για να πάρω ένα μεσαίο ον οφ (οχι το BMW που ρωτας, αλλα στην ίδια κατηγορία πάνω κάτω).
    - Το BMW που ρωτας θεωρείται απο τα αξιοπιστα μοντέλα της BMW και απο τα πιο οικονομικά σε κατανάλωση καυσιμου. Επίσης θεωρείται το πιο άνετο μονοκύλινδρο ον οφ και με την καλύτερη ιπποδύναμη για τουριστικο μονοκυλινδρο ον οφ.
    -Το κοστος σερβις είναι πολύ μικρό και σου το κανει οποιοσδηποτε μηχανικος γνωριζει απο μηχανες. Δεν ειναι αναγκη να γινεις αιμοδοτης στην επίσημη αντιπροσωπεία.
    - Στον μηχανικό σου μην ξαναπάς. Λέει μαλακίες!
    - Φιλους δεν χρειάζεται να αλλάξεις, μπορείς να τους αγνοείς απλώς σε οτι αφορά τις μοτοσυκλέτες. Ειναι ασχετοι!
    -Η τιμη που σου το δίνει αν ειναι όντως έτσι προσεγμένο, ειναι τζάμπα.

    Υ.Γ Δεν έχω BMW, και δεν την γουσταρω καν σαν εταιρία.

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Πολύ γρήγορα και χοντρικά...Διαφορετικός προβολέας, φέρινγκ, πλαστικά, σχάρα. Στα δίμπουζα η σχάρα έχει εγκοπή για την τοποθέτηση της μαμά top case, 4 βίδες στο φαίρινγκ και το κυριότερο και πιο εξόφθαλμο: Ο κινητήρας γράφει στα πλαϊνά καπάκια 2 SPARK!!!
    Ευχαριστω auf.Μια χαζη ερωτηση.Μερικα εχουν 2 τελικα και αλλα 1.Αυτα με τα διπλα ειναι στο διμπουζο να υποθεσω?

  4. #64
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω auf.Μια χαζη ερωτηση.Μερικα εχουν 2 τελικα και αλλα 1.Αυτα με τα διπλα ειναι στο διμπουζο να υποθεσω?
    OΛΑ τα F650GS έχουν 2 τελικά ανεξαρτήτως μπουζιού, ΟΛΑ. Μήπως το μπερδεύεις με το Funduro;

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    OΛΑ τα F650GS έχουν 2 τελικά ανεξαρτήτως μπουζιού, ΟΛΑ. Μήπως το μπερδεύεις με το Funduro;
    Μπα οχι.Να π.χ κατι σαν αυτο λεω http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/2941151/

  6. #66
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    Μπα οχι.Να π.χ κατι σαν αυτο λεω http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/2941151/
    Αυτο εχει αφτερ μαρκετ. Εβγαλε τις δυο (που η μια λειτουργεί ως καταλύτης) και έβαλε την αφτερμαρκετ.

  7. #67
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    Μπα οχι.Να π.χ κατι σαν αυτο λεω http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/2941151/
    Έχει βάλει μονό τελικό, δεν είναι εργοστασιακή η εξάτμιση αλλά aftermarket.

  8. #68
    Α οκ εγινε παιδια.Ευχαριστω πολυ

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Περί ντίζας συμπλέκτη ο λόγος....
    από kaps στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2011, 10:21
  2. Περι Sv 650 ο λογος
    από Band(age)it στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2008, 23:06
  3. ΠΕΡΙ ΣΦΗΚΕΣ '07
    από Suzukios στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2007, 18:05
  4. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 00:03
  5. Περί βλακείας Μπους ο λόγος (revised: και όχι μόνο)
    από da_z_bro στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 16:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF