Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 40 από 40

Θέμα: Τουρκία "Κωνσταντινούπολη "πληροφορίες!!!!!

  1. #31
    και εγω θα σου πω οχι μηχανη μεσα στην πολη. Εδω δεν βλεπουν τα αυτοκινητα θα δουν τις μοτο. Δεν ειναι τυχαιο που δεν κυκλοφορουν μοτοσακα εκει.
    Μεχρι και με αυτοκινητο παιζεις το κεφαλισ ου να σε χτυπησουν. Δεν εχουν ιδεα απο καθρεπτες???
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    και εγω θα σου πω οχι μηχανη μεσα στην πολη. Εδω δεν βλεπουν τα αυτοκινητα θα δουν τις μοτο. Δεν ειναι τυχαιο που δεν κυκλοφορουν μοτοσακα εκει.
    Μεχρι και με αυτοκινητο παιζεις το κεφαλισ ου να σε χτυπησουν. Δεν εχουν ιδεα απο καθρεπτες???
    Συμφωνώ και επαυξάνω με τα παραπάνω αφού έχω πάει 3 φορές στην πόλη με μοτο. Να φροντίσεις να κλείσεις ξενοδοχείο κοντά σε σταθμό του μετρο και άσε το μοτο σε parking

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madtank
    Εγγραφή
    16/11/2005
    Μηνύματα
    282
    Να φάτε μπουκίτσες μπακλαβαδάκια - από αρμένικο μαγαζί - στο παζάρι.... Θα σε οδηγήσει η μυρωδιά του βουτύρου....μα σα λα πασά μου....

    Καλά να περάσετε.
    Μηχανίστα μου - Riding is a way of thinking...
    Yamaha XT500 '80, Kawasaki Z1R 1000 '81
    BMW R100GS '87, BMW F650 Funduro '94
    BMW R1150GS '99, BMW R1150GS Adv '03
    BMW R1200GS '05, BMW K1200GT SE '08

  4. #34
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Σου τα είπαν όλα οι παραπάνω. Τις μηχανές δεν τις υπολογίζουν καθόλου μέσα στο κομφούζιο της κίνησης. Εδώ καλά καλά ούτε τα αυτοκίνητα δεν υπολογίζουν... Πριγκηπονήσια αξίζει να πας, αλλά με τον περιορισμένο χρόνο που έχεις, δεν ξέρω αν πρέπει να διαθέσεις τη μία μερα που χρειάζεται...

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της immoral
    Εγγραφή
    07/12/2011
    Μηνύματα
    167
    πήγαμε και γυρίσαμε όλα καλά

    εδώ ειναι η διαδρομή



    πάνω απο 2.500 χλμ μέσα σε 6 ημέρες περάσαμε τέλεια έρχονται και φοτο σε 2-3 μέρες


    φτάσαμε μέχρι την Τροία
    el Capitan

  6. #36
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από immoral Προβολή μηνύματος
    πήγαμε και γυρίσαμε όλα καλά

    εδώ ειναι η διαδρομή



    πάνω απο 2.500 χλμ μέσα σε 6 ημέρες περάσαμε τέλεια έρχονται και φοτο σε 2-3 μέρες


    φτάσαμε μέχρι την Τροία

    Για πες εντυπωσεις απο δρομους, απο κινηση μεσα στη Πολη, γενικα τιπς εντ τρικς

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της immoral
    Εγγραφή
    07/12/2011
    Μηνύματα
    167
    Λοιπόν έχουμε και λέμε
    Τιμή συναλλάγματος 1 ευρώ 2.38 λίρες
    Βαθμολογώ:
    1) Αγία σοφία 10
    2) Τοπ καπι 7
    3) Μπλε τζαμί 8
    4) Πύργος του γαλατά 4 (τίποτα ιδιαίτερο απλά βλέπεις τα πάντα από ψηλά αξίζει μόνο να πας στην δύση του ηλίου αλλά από τον συνωστισμό τσαντίζεσαι )
    5) Σκεπαστή αγορά 4 (είναι όλα ΚΙΝΕΖΙΚΑ)
    6) Αιγυπτιακή αγορά 8 (μόνο για μπαχάρια και γλυκά)
    7) Πατριαρχείο 4 (δεν έχει κάτι ιδιαίτερο μόνο να μιλήσεις με Έλληνες και να σε καθοδηγήσουν για ότι χρειαστείς)
    8) Μεγάλους του γένους σχολή 10’ (έχει μεγάλη και ενδιαφέρουσα ιστορία όπως και η αγιά σοφία )
    9) Δαρδανέλια 7 (για περπάτημα στο λιμάνι)
    10) Τροία 5 (7 ευρώ το άτομο για να δω κάτι που είναι υπό κατασκευή και στα ποιο πολλά σημεία δεν μπορείς να πας γιατί κάνουν έργα και το έχουν κλειστά ήταν κοροϊδία
    11) İstinye Park (εμπορικό κέντρο 25.000 τ.μ) έχει και ΖΑΡΑ τιμές ΕΛΛΑΔΑΣ σε όλα τους τα Ίδη
    12) Αρχαιολογικό μουσείο 9
    13) Ortakoy 7 (να φάς πατάτα γεμιστή με λουκάνικο και καυτερό)

    Η διαδρομή ήταν υπέροχη οι δρόμοι στην Τουρκία είναι καλοί και κάνουν έργα για να την επεκτείνουν κάτι σαν την Εγνατία οδό
    Με τα διόδια δεν κατάλαβα τι παίζει πάντως κουδουνίζουν και κάτι γράφουν για 45.5 και άλλες φορές 60κατι, τώρα αν έρθει κάτι σπίτι ήρθε
    Οι μπάτσοι είναι λίγο σταρχιδιζέ δεν με σταμάτησαν καμία φορά ούτε για έλεγχο
    Δεν φοβήθηκα να κυκλοφορήσω βασικά πήγαινα πάντα με την μηχανή εκτός από το κέντρο που είχε πολύ κίνηση, αρκή να είσαι συνετός και προσεκτικός και όχι σφήνες γιατί εκεί δεν κάνεις η μηχανές σφήνες κάνουν μόνο τα ταξί και η νταλίκες και χωρίς φλας
    Με τσακίσανε τα εισιτήρια για τα μουσεία παρόλο που έβγαλα κάρτα με 72 λιρες δεν ήταν όλα τα μουσεία μέσα
    Η βενζίνα ακριβή 4,2 λίρες 2 ευρο το λίτρο
    Η φιλοξενία τους δεν μου άρεσε και τόσο μας βλέπανε για ευρώ και όχι για ανθρώπους
    Ναι είναι φιλόζωοι και μου άρεσε αυτό σε σύγκριση με μας
    el Capitan

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από immoral Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν έχουμε και λέμε
    Τιμή συναλλάγματος 1 ευρώ 2.38 λίρες
    ...
    Η βενζίνα ακριβή 4,2 λίρες 2 ευρο το λίτρο
    Η φιλοξενία τους δεν μου άρεσε και τόσο μας βλέπανε για ευρώ και όχι για ανθρώπους
    ...

    Πόσο Τάκη το λίτρο? Καμία σχεση με το 2009 που πηγα εγώ, τότε ήταν στα 1,7€ /λτ όταν εδώ ξεκίνησε να ανεβαίνει από το 1,2€ μεχρι την κορυφη που έπιασε πριν λίγο καιρό. ίσως να φταίει κιαη ισοτιμία γιατί εγώ την πέτυχα στο 1€ /2TL.

    Όσον αφορά τους ανθρώπους, την επόμενη φορά μην πας καθόλου Πόλη και λοιπά τουριστικά μέρη. Τότε ειλικρινά θα πάθεις πλάκα με την φιλοξενία τους

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.967
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Carlos.1on2 Προβολή μηνύματος
    Όσον αφορά τους ανθρώπους, την επόμενη φορά μην πας καθόλου Πόλη και λοιπά τουριστικά μέρη. Τότε ειλικρινά θα πάθεις πλάκα με την φιλοξενία τους
    Οκ δεκτό, αλλά δεν πας στα τουριστικά γιατί να πας ?

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Οκ δεκτό, αλλά δεν πας στα τουριστικά γιατί να πας ?
    Για τον ίδιο λόγο που κάποιοι πάνε ταξίδι στην Αφρική ή στην Ασία και όχι στο Παρίσι

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 00:03
  2. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  3. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF