Σελίδα 29 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 19242526272829303132333439 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 421 έως 435 από 723

Θέμα: Τι θα γίνει με τις κλοπές;

  1. #421
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.079
    Παιδιά εγώ έχω αυτό :

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Ατρμ.jpg 
Προβολές:	326 
Μέγεθος:	60,4 KB 
ID:	335937

    Βέβαια έχω μονοκατοικία και φυσικά το σκυλί το βράδυ μέσα στο σπίτι και όχι έξω.... για ευνόητους λόγους, έχει την ικανότητα να ελέγχει τον έξω χώρο μέσα από το σπίτι. Αν μπει κάποιος μέσα στον κήπο Ξεσηκώνει τον κόσμο.

    Υ.Γ καλό είναι να έχεις και κανένα δίκαννο

  2. #422
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.923
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Άρα που καταλήγουμε;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    παρά την κουλαμάρα τους και προσπάθησαν όσο μπορούσαν.

    Κοινώς,

    άμα δεν μπορείς, γίνε κομμωτής.
    Κι άμα δεν μπορείς καθόλου, γίνε κομμωτής του κώλου.


    Βέβαια εντάξει αυτά τα λέμε εμείς από την άνεση του καναπέ μας, τη ζεστασιά του σπιτιού μας, αραχτοί στην κουνιστή καρέκλα με το ουίσκι και το τσιμπούκι στο χέρι προσπαθώντας να χωνέψουμε τον αστακό που μας έπεσε βαρύς κλπ.

    Τα παιδιά τη δουλειά τους θέλουν να κάνουν αλλά δεν τους αφήνουν

  3. #423
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δεν είναι ακριβώς έτσι.Να κάνουν τη δουλειά που πρέπει να γίνει όπως,εγω τη δική μου ,εσυ τη δική σου κτλ κτλ.
    Φίου φίου φι φι φίου

  4. #424
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    .....αραχτοί στην κουνιστή καρέκλα με το ουίσκι και το τσιμπούκι στο χέρι προσπαθώντας να χωνέψουμε τον αστακό που μας έπεσε βαρύς κλπ.

    Τα παιδιά τη δουλειά τους θέλουν να κάνουν αλλά δεν τους αφήνουν
    GAY ALERT

    Το πιασατε τι ειναι ο αστακος, ναι;
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #425
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    GAY ALERT

    Το πιασατε τι ειναι ο αστακος, ναι;
    Τι είναι ο αστακός;

  6. #426
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Και παλιά είχε ακουστέι από πολύ κόσμο για περιστατικά στην καλλιθέα που κολλάγανε γκάνι στο κράνος σε φανάρια. Τώρα πόσο ισχύει πόσο είναι αρβύλα, άγνωστο.
    Kαλλιθέα δεν έχει γίνει ποτέ κάτι τέτοιο για να κλέψουν μοτό. Υπήρξε πρίν από 20+ χρόνια, περιστατικό με ληστεία τράπεζας, όπου κατά την έξοδο από αυτή, ο καλόπαιδος είχε σταματήσει μοτό για να διαφύγει γρηγορότερα.

    Με τρία κλιμάκια Δέλτα αυτή τη στιγμή 24/7, ένα σε συμβολή Θησέως και Δαβάκη, δεύτερο Θησέως και Ευριπίδου και τρίτο, Μακρυγιάννη και Χρ. Σμύρνης στο Μοσχάτο, στην ένοπλη ληστεία μοτό θα υπήρχε άμεση επέμβαση. Θεωρώ τουλάχιστον.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  7. #427
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Κοινώς,

    άμα δεν μπορείς, γίνε κομμωτής.
    Κι άμα δεν μπορείς καθόλου, γίνε κομμωτής του κώλου.


    Βέβαια εντάξει αυτά τα λέμε εμείς από την άνεση του καναπέ μας, τη ζεστασιά του σπιτιού μας, αραχτοί στην κουνιστή καρέκλα με το ουίσκι και το τσιμπούκι στο χέρι προσπαθώντας να χωνέψουμε τον αστακό που μας έπεσε βαρύς κλπ.

    Τα παιδιά τη δουλειά τους θέλουν να κάνουν αλλά δεν τους αφήνουν
    κάνωντας υπερπροσπάθεια,προσπερνώ το εμπρηστικό κομμάτι του κόμμεντ σου( ) για να σταθώ λίγο στο τελευταίο.
    Ειναι μια φράση που ακούγεται ευρέως, που όμως είναι (εσκεμμένα) τίγκα στο λάθος.
    α)Αυθαίρετα παραπέμπει μόνο στον απλό μεροκαματιάρη μπατσούλη.
    Στην γΕλ.Ας όμως δεν δουλεύουν μόνο "απλοί μεροκαματιαραίοι μπατσούληδες".Ενα σκασμό γαλονάδες περιλαμβάνει το μενού, το οποίο σερβίρει μόνιμα σούπα, ειδικά δε όταν πρόκειται για υποθέσεις του τελευταίου τη τάξη στην ιεραρχία (τον πολίτη ντε).
    β)"δε τους αφήνουν"...βρίθει υπονοούμενου και λιγοιταπιανουντανοηματαΑρτεμη νοήματος.
    Κάπου σε κάποιο δερμάτινο καναπέ στρωμένο σε Περσική μπουχάρα,ο Δημοσθένης ο Λιακόπουλος γελά χαιρέκακα γιομάτος (αυτο)ικανοποίηση.
    γ) Στην τελική -μιας και το φρεντ αφορά κλοπές- ας τους βγάζουν περισσότερο έξω το βράδυ,μπας και απο σπόντα μαζέψουν κάνα πούστη που κλέβει.
    Πως θα μοστράρω όμως ο λο ινφόρσερ,το Χαρρυκαλαχαν ατιτιουντ άμα δεν σκάει ο ήλιος στη μεμβράνη του RayBan;



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι ακριβώς έτσι.Να κάνουν τη δουλειά που πρέπει να γίνει όπως,εγω τη δική μου ,εσυ τη δική σου κτλ κτλ.
    Αυτό ακριβώς!
    Αν κάνανε τη δουλειά αποτελεσματικά, νομίζω ότι πολλοί θα είχαν διαφορετική άποψη για το Σώμα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #428
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    κάνωντας υπερπροσπάθεια,προσπερνώ το εμπρηστικό κομμάτι του κόμμεντ σου( ) για να σταθώ λίγο στο τελευταίο.
    Ειναι μια φράση που ακούγεται ευρέως, που όμως είναι (εσκεμμένα) τίγκα στο λάθος.
    α)Αυθαίρετα παραπέμπει μόνο στον απλό μεροκαματιάρη μπατσούλη.
    Στην γΕλ.Ας όμως δεν δουλεύουν μόνο "απλοί μεροκαματιαραίοι μπατσούληδες".Ενα σκασμό γαλονάδες περιλαμβάνει το μενού, το οποίο σερβίρει μόνιμα σούπα, ειδικά δε όταν πρόκειται για υποθέσεις του τελευταίου τη τάξη στην ιεραρχία (τον πολίτη ντε).
    β)"δε τους αφήνουν"...βρίθει υπονοούμενου και λιγοιταπιανουντανοηματαΑρτεμη νοήματος.
    Κάπου σε κάποιο δερμάτινο καναπέ στρωμένο σε Περσική μπουχάρα,ο Δημοσθένης ο Λιακόπουλος γελά χαιρέκακα γιομάτος (αυτο)ικανοποίηση.
    γ) Στην τελική -μιας και το φρεντ αφορά κλοπές- ας τους βγάζουν περισσότερο έξω το βράδυ,μπας και απο σπόντα μαζέψουν κάνα πούστη που κλέβει.
    Πως θα μοστράρω όμως ο λο ινφόρσερ,το Χαρρυκαλαχαν ατιτιουντ άμα δεν σκάει ο ήλιος στη μεμβράνη του RayBan;





    Αυτό ακριβώς!
    Αν κάνανε τη δουλειά αποτελεσματικά, νομίζω ότι πολλοί θα είχαν διαφορετική άποψη για το Σώμα.
    http://policenet.gr/article/o%CE%B9-...2-%CE%BD%CE%B1

  9. #429

  10. #430
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.786
    Αφήνοντας στην άκρη το γεγονός ότι δεν πήρες μυρωδιά απο το τι ήθελα να πω με το παραπάνω σχόλιο, τι ακριβώς προσπαθείς να πεις με τα δυο αυτα άρθρα (έστω του στρατευμένου πολιςνετ);;;
    Γιατί αυτό που επι της ουσίας λέω εγω (και ο Τόλης,αλλά θεωρώ και πολλοί ακόμα) είναι ότι δεν λαμβάνουμε σωστή υπηρεσία (κι ας την πληρωνουμε χρυσάφι συνολικά) απο τον κλάδο σου.
    Και όπως θα είδες, δεν απομόνωσα αυτούς που φαίνονται μόνο,αλλά συμπεριέλαβα και τους αποφάσεις παίρνοντες.
    Δεν έχω καμία όρεξη για κόντρα και αντιπαράθεση πάλι, για αυτό σε παρακαλώ αν νιώσεις οτι πρέπει να αμυνθείς λόγω ιδιότητας, τότε απλά μην μου απαντήσεις.Δε θα εχει συνέχεια απο μεριάς μου.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #431
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Καμία διάθεση για κόντρα.
    Ούτε προσπαθώ να δικαιολογήσω κανέναν.
    Αλλά υπάρχουν πράγματα και καταστάσεις πού είτε δεν φαίνονται είτε δεν γνωρίζει ο πολίτης.

  12. #432
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ο πολίτης δεν χρειάζεται να γνωρίζει τα τι και τα πως. Το αποτέλεσμα είναι αυτό που βλέπει ο πολίτης. Δεν μου φταίνε οι αστυνομικοί ως άνθρωποι αλλά αυτοί που δίνουν τις εντολές. Το παλικάρι στο τμήμα που έκανε τη καταγραφή πχ μια χαρά άνθρωπος ενήμερος ήταν. Δε φτάνει αυτό όμως.

  13. #433
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Τολη,τα τελευταία 3 χρόνια εδώ πού είμαι έφυγαν κοντά στους 30 και ήρθαν 2 !!!
    Ενάμιση μήνα πριν έκανα αίτημα για λάστιχα και ακόμα περιμένω.
    Την προάλλες έβαλα μπροστά παλιά τακάκια ( που ευτυχώς κράτησα)
    Η εκπαίδευση που γίνεται κάθε χρόνο σε όλους ( αν μπορεί να το πει κανείς εκπαίδευση) 2 μέρες θεωρία και 50φυσιγγια για τον καθένα ακυρώθηκε, δεν υπάρχει κονδύλι για τα φυσίγγια.
    Και αυτά στην επαρχία πού είναι ποίο χαλαρά, στις μεγάλες πόλεις είναι πιο δύσκολα.
    Με το να κινούνται λιγότερα άτομα σε περισσότερα μέρη,δεν αναπληρωνονται τα κενά.

  14. #434
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Κατανοητά όλα αυτά. Γιαυτό δεν υπάρχει το αναμενόμενο αποτέλεσμα.

  15. #435
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Κατανοητά όλα αυτά. Γιαυτό δεν υπάρχει το αναμενόμενο αποτέλεσμα.
    για αυτο η και για το αλλο, στο οποιο καποιος παιρνει το κατιτις για τα στραβα ματια.

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με αυτες τις γυναίκες;
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2016, 23:50
  2. Τι θα γίνει με τις Ετήσιες Moto.GR, κουβεντούλα
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 346
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2013, 13:58
  3. Απαντήσεις: 413
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF