Σελίδα 4 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 215

Θέμα: Σκέφτομαι να πάρω ένα scooter χρέπι

  1. #46
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παρε ενα typhoon διχρονακι ή ενα skipper. Δεν χαλανε (πολυ)..
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #47
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #48
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.833
    http://www.car.gr/used-bikes/honda.h...ype=&postcode=
    Παρε κανα τετοιο αν ειναι να παρεις σκουτερ... με 3,50 € κανεις 100 χιλιομετρα...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.091
    Παρε ενα 50ρακι διχρονακι σκουτερακι να κανεις τη δουλεια σου και μην ακους κανεναν
    Προτιμησε καποιο που ναχει τον διχρονο αεροψυκτο κινητηρα της ΜINARELLI-YAMAHA που το φορανε πολλα ιταλικα και ολα τα διχρονα γιαμαχακια πενηνταρια οπως τα neos,why, κλπ.Αθαατος κινητηρας και με πολλα ανταλλακτικα και βελτιωσεις.Πολλες μαρκες ειδικα ιταλικες τον φορανε.Πολυ πρακτικα για μεσα τη πολη θα το φχαριστηθεις
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    http://www.epb.gr/index.php?route=pr...product_id=129

    Δε φταίω, εσείς το αρχίσατε !!!

    Toli ή κάνε υπομονή ή δώσε κάτι παραπάνω και πάρε μοτοσυκλετάκι.

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Αυτος ο Αμυρού μονο σε μενα ηξερε να τα χωνει;
    Μωρέ ξέρει να χώνει γενικώς.

    Το ερώτημα εν προκειμένω θα ήταν "μλκ πόσο σε έχει βαρέσει η ζέστη" αλλά η απάντηση είναι προφανής. Και τι να του χώσεις του ανθρώπου, για να του χώσεις κανένα κουβά παγάκια να συνέλθει είναι, ice bucket challenge και adventure μαζί.

    Σε σοβαρότερο mode, έχω δει περίπτωση που αγοράστηκε "χρέπι" σκούτερ με 150 ευρώ (αν θυμάμαι καλά, μπορεί και λιγότερα) και μαζεύτηκε με σχεδόν μηδέν ευρώ (του είχαν χαλάσει με "μετατροπή" την εισαγωγή του αέρα στο μοτέρ και όταν αποκαταστάθηκε δούλευε κανονικά). Για τη φάση που λέει ο Τόλης ήταν ταμάμ. Αν βρεθεί τέτοια περίπτωση τζόκερ, ε ΟΚ. Αλλιώς ΠΑΠΙ. Και ξέρετε όλοι πόσο μισώ τα παπιά, αλλά σε τέτοια λεφτά θεωρώ ανοησία (από οικονομικής άποψης) το οτιδήποτε άλλο.
    Ή αν βρεθεί κανένα "χρέπι" 125άρι μοτοσικλετάκι.


    *προσθήκη: Και τα KLE που έβαλε ο Ζαννής ήταν μιά χαρά επίσης. Και έχουμε και άνθρωπο να τα ψιλοτσεκάρει... Αλέξανδρος και Γιώργος που τα είχαν
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 29/07/2015 στις 17:52.

  7. #52
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ρε παιδια, τι μοτοσυκλετακι τα ΧΤ και τα KLE...??? ~600 cc, 55 euro τελη, ~120 η ασφαλεια, βενζινη καινε κλπ κλπ...
    Συγκρινονται σε οικονομια με ενα διχρονο 50ρακι ή κανα leadακι (πως ξεχασα να το προτεινω;;; ειναι και Honda ) ???
    Παρε ρε Τολη ενα σκουτερονι και μην τους ακους.. Η ευκολια που προσφερουν μεσα στην πολη ειναι εκπληκτικη, θα παθεις πλακα!!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #53
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.196
    Πριν από 16 μήνες αγόρασα ένα KUMCO AGILITY 150. Για χαμάλη, με μισοδυαλυμένα πλαστικά, στραβές μανέτες, λιωμένα λάστιχα,κλπ
    Το είχα πάρει 230 ευρώ....... Εφτασε στα 350-400 περίπου με μεταβίβαση, μια τρόμπα μπροστινού φρένου, λάδια, λάστιχα, μπουζί........ Η
    μπαταρία ακόμα (απ΄όσο ξέρω) είναι η ίδια που είχε επάνω......Εχει και μανιβέλα... Κυκλοφορεί ακόμα.........εξακολουθεί να κάνει το χαμάλη
    χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις...Εχει ήδη κάνει απόσβεση και δεν μου καίγεται καρφί αν διαλύσει αν κλαπεί ή αν πέσει κάτω.........................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πριν από 16 μήνες αγόρασα ένα KUMCO AGILITY 150. Για χαμάλη, με μισοδυαλυμένα πλαστικά, στραβές μανέτες, λιωμένα λάστιχα,κλπ
    Το είχα πάρει 230 ευρώ....... Εφτασε στα 350-400 περίπου με μεταβίβαση, μια τρόμπα μπροστινού φρένου, λάδια, λάστιχα, μπουζί........ Η
    μπαταρία ακόμα (απ΄όσο ξέρω) είναι η ίδια που είχε επάνω......Εχει και μανιβέλα... Κυκλοφορεί ακόμα.........εξακολουθεί να κάνει το χαμάλη
    χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις...Εχει ήδη κάνει απόσβεση και δεν μου καίγεται καρφί αν διαλύσει αν κλαπεί ή αν πέσει κάτω.........................
    Φωτό ρε να βάλεις με σένα πάνω για να το πιστέψω ,που ξέρεις μόνο Αραβία να βάζεις ,χειρότερος από street Al-view είσαι (απορώ λογοκρισία δεν υπάρχει εκεί...)

  10. #55
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Τοσα θεματα με σκουτερ που τα εφτυσαν, ανεβηκαν στο μοτο τις τελευταιες μερες. Δεν τα ειδες; χαχαχαχα Περα απο την πλακα, παρε lead. Ειναι κ χονδα...... χαχαχαχα ( τωρα θα με κραξει ο μαλλιας ο καπετανιος)

  11. #56
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Όπως το είπε ο Bulmont παίδες. Minarelli κινητήρα διάβασα πιο πάνω. Ξέρουμε ποια τον φοράνε;

  12. #57
    Δυο ειναι τα απολυτα σκουτερ σε αυτα τα λ7... Πρωτο και σκυλι το Suzuki AN125... Θελει κοπο για να το σπασεις. Πηρα ενα τετοιο για τον ιδιο λογο, ειναι του 2000, εχει 60000 χλμ και εχω αλλαξει μια φορα ιμαντα και τελος. Ποτε ουτε δραχμη. το δευτερο ειναι το LEAD 100, που ειναι επισης σκυλος μαυρος.
    το μονο κακο του Σουζουκι ειναι τα πλαστικα που ειναι Τζαπαν και ειναι ακριβα. Αλλα να ειναι καλα το καρ.τζιαρ...


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  13. #58
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Μη μπαίνεις στον κόπο καν,με 500 ευρώ παίρνεις παπί που αντέχει,σκουτέρι θα το πληρώσεις διπλό και τρίδιπλο ρε φίλος.Ενώ το παπί έχει και τα φθηνά του τα ανταλλακτικά και τα όλα του.
    +1188

    Το παπί πολύ πιο αξιοπρεπές απο σκούτερ.
    Δεν κατάλαβα, γιατί πεφτεις;;; Είσαι σίγουρος οτι το σκούτερ δεν θα είναι χειρότερο;



    Κάποτε είχα πάρει ένα Ηonda C75 (τα θυμάται κανεις άραγε; όχι 50, ούτε 90, 75!) χρέπι για περίπου ένα μεροκάματο! Μου κράτησε έναν χρόνο, μετά το έλυσα για ρεκτιφιέ, βαρέθηκα, και το έδωσα λυμένο για δύο μεροκάματα! Happy days.

    Tώρα σκεφτομαι σοβαρά ένα Γιαμάχα Townmate80 γιατί δεν μαρέσει να βάζω μπρός την μεγάλη για <50χλμ, ή ακόμα και το ονοφάκι για <15χλμ. Πανεύκολο, δίχρονο, το δένεις/λύνεις στον ύπνο σου, και το βρίσκεις κάτω από μισό χιλιάρικο. Χαζομάρα μου που δεν το πήρα ήδη.



    Επίσης, μια που μου το θύμισε το αβαταρ σου:
    Μίλαγα με κάτι φίλους που μόλις γύρισαν από ταξίδι στο Μαρόκο με νοικιασμένα ΧR250 Tornado.
    Καποια στιγμή χαθήκαν στους αμμόδρομους και ρώτησαν οδηγίες από φιλικά διατεθημένο πετσετοκέφαλο. Τους λέει «ακολουθήστε με», και ανεβαίνει με σαγιονάρα, φουλ κελεμπία και ασορτι πετσετικά σε ένα Κινέζικο της πλάκας 50cc, Docker λέγονται.
    «6 έμπειροι εντουράδες, και δεν μπορούσαμε να τον ακολουθήσουμε!» μου λέει ο άλλος, πέντε φορες χρειάστηκε να σταματήσει για να προφτάσουμε!
    Τα έψαξα στο alibaba, και έχουν $350 χονδρική!
    Λέω εγω τώρα...

  14. #59
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Πολύ καλές μου φαίνονται οι τιμές. Λόγω κρίσεως;

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    +1188

    Το παπί πολύ πιο αξιοπρεπές απο σκούτερ.
    Δεν κατάλαβα, γιατί πεφτεις;;; Είσαι σίγουρος οτι το σκούτερ δεν θα είναι χειρότερο;



    Κάποτε είχα πάρει ένα Ηonda C75 (τα θυμάται κανεις άραγε; όχι 50, ούτε 90, 75!) χρέπι για περίπου ένα μεροκάματο! Μου κράτησε έναν χρόνο, μετά το έλυσα για ρεκτιφιέ, βαρέθηκα, και το έδωσα λυμένο για δύο μεροκάματα! Happy days.

    Tώρα σκεφτομαι σοβαρά ένα Γιαμάχα Townmate80 γιατί δεν μαρέσει να βάζω μπρός την μεγάλη για <50χλμ, ή ακόμα και το ονοφάκι για <15χλμ. Πανεύκολο, δίχρονο, το δένεις/λύνεις στον ύπνο σου, και το βρίσκεις κάτω από μισό χιλιάρικο. Χαζομάρα μου που δεν το πήρα ήδη.



    Επίσης, μια που μου το θύμισε το αβαταρ σου:
    Μίλαγα με κάτι φίλους που μόλις γύρισαν από ταξίδι στο Μαρόκο με νοικιασμένα ΧR250 Tornado.
    Καποια στιγμή χαθήκαν στους αμμόδρομους και ρώτησαν οδηγίες από φιλικά διατεθημένο πετσετοκέφαλο. Τους λέει «ακολουθήστε με», και ανεβαίνει με σαγιονάρα, φουλ κελεμπία και ασορτι πετσετικά σε ένα Κινέζικο της πλάκας 50cc, Docker λέγονται.
    «6 έμπειροι εντουράδες, και δεν μπορούσαμε να τον ακολουθήσουμε!» μου λέει ο άλλος, πέντε φορες χρειάστηκε να σταματήσει για να προφτάσουμε!
    Τα έψαξα στο alibaba, και έχουν $350 χονδρική!
    Λέω εγω τώρα...
    Μετεξεταστέος φίλε ,Honda 75 δεν(και μη μου πεις ότι έλεγες το 70ρι με τα 72cc) και το townmate 4χρονο με άξονα...

Σελίδα 4 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θέλω να πάρω ένα μηχανάκι ...
    από Ασωτος στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2014, 13:03
  2. Σκεφτομαι να αγορασω ενα εντουρακι και θελω γνωμες
    από Xrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2012, 15:45
  3. παντα ηθελα να παρω ενα....
    από veletzas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2009, 18:30
  4. ΕΡΩΤΗΣΗ: Να πάρω ενα Bmw F 650 Gs?
    από verondog στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2006, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF