Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 70 από 70

Θέμα: Προβλημα θερμοκρασιας σε hayabusa 1999

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Επίσης μπορεί να έχεις πρόβλημα στην αντλία νερού. Αν δεν δουλεύει η αντλία π.χ. πρόβλημα με τη φτερωτή δεν θα κυκλοφορεί το υγρό ψύξης.
    Μάκης


  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ταξιδευτής Προβολή μηνύματος
    Εγω επειδη δεν ειμαι καθολου ψυχραιμος τυπος, οταν θα ανακαλυπτα τις πατεντες του πρωην ιδιοκτητη που προκαλεσαν ζημια εν αγνοια μου, θα πηγαινα απο το σπιτι του και αφου τον ελιωνα στο ξυλο (αιμα ομως λεμε), και του εσπαγα οτι ειχε και δεν ειχε (μηχανη, αυτοκινητο, κλπ), θα πηγαινα απο τον μηχανικο του και θα τον εβαζα να πει το Πατερ Ημων αναποδα και θα τον εστελνα να κανει παρεα με τον αλλο π@π@ρ@ στο ΚΑΤ.

    να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ Να βαλει πισω το θερμοστατη. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν θα πληρωσεις τιποτα! Αφου λοιπον στον βαλει, θα του πεις "οκ, κατσε να σου βαλω κ εγω εναν τωρα" και θα του χωσεις το κρανος εκει που ο ηλιος δεν φεγγει!
    Αντε πια! Με τους καφρους!!
    Επίσης θα πρότεινα να πάρει την οικογένεια του ομήρους, και αφού τους σπάσει τα πόδια να τους πουλήσει σκλάβους σε χαρέμι.
    Επίσης, ενα γδάρσιμο της κοιλιακής χώρας, αφήνοντας ακάλυπτα τα εντόσθια του μηχανικού δεν είναι κακή ιδέα.

    OMG & 3 LoL
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #63
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Επίσης θα πρότεινα να πάρει την οικογένεια του ομήρους, και αφού τους σπάσει τα πόδια να τους πουλήσει σκλάβους σε χαρέμι.
    Επίσης, ενα γδάρσιμο της κοιλιακής χώρας, αφήνοντας ακάλυπτα τα εντόσθια του μηχανικού δεν είναι κακή ιδέα.

    OMG & 3 LoL
    google 'ISIS' εχει πολλες ιδεες και πρακτικες ασκησεις σε βιντεο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    121
    χωρις θερμοστατη μακροπροθεσμα φθειρονται πιο γρηγρορα τα ελατηρια

  5. #65
    Και παμε...

    Οι "μηχανικοι" καποια στιγμη θα πρεπει να το παρουν αποφαση οτι το εργοστασιο και οι εκει μηχανικοι ξερουν πολλα περισσοτερα πραγματα απο αυτους.
    Ή στην τελικη να αποφασισουν αν θα ειναι επιδιορθωτες (με τις γνωσεις-δεξιοτητες που αυτο απετει) ή βελτιωτες (με τις γνωσεις-δεξιοτητες που αντιστοιχα αυτο απετει).


    Ολα καλα τα λετε για την αξια και την χρηση του θερμοστατη αλλα εχω μια παρατηρηση...
    Καμια αγωνιστικη μηχανη δεν εχει θερμοστατη, γιατι αυτοι οι κινητηρες ειναι σχεδιασμενοι να δουλεψουν στο μεγιστο της αποδωσης του για ολο το διαστημα της (συντομης) ζωης τους.
    Σε αυτην την περιπτωση ο θερμοστατης προσθετει βαρος (οσο βαρος) και αντισταση ροης την στιγμη που ειναι συγουρο οτι αν ο κιντητηρας δεν φτασει στο ζεσταμα την σωστη θερμοκρασια δεν ξεκιναμε. Αρα δεν εχει νοημα.

    Και καπου εδω ξεκινα η αντιριση μου.
    Καποια μηχανακια δεν θα επρεπε να εχουν θερμοστατη.
    Οταν το κυριοτερο κρητηριο επιλογης σου ειναι το ποσο κοντα στο αγωνιστικο ειναι το μηχανακι σου και βασικο κρητηριο επιλογης ειναι το ποσο γκαζι ή γληγορο ειναι τωτε κερατα θα υποστεις και τις συνεπιες...

    Οχι αλλες αυταρεσκες τσαρκες με γκαζι μονο για θοριβο μεχρι την καφετερια ή ξερα ανοιγματα για ορθια μπαντηλικια στις κοντες ευθιες. Αμα θες να μας το παιζεις αγριο αγορι και δεν εχεις το μηχανακι για αξεσουαρ στατους, να το αποδεικνυεις καθημερινα.
    Αλλιως να υποστεις τις συνεπειες ή να πας στην κατηγορια που ανοικεις.

  6. #66
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Κάτι δε μας λες καλα!!! Δεν το κανεις τάληρα να το νοιώσουμε και οι υπόλοιποί;;;

  7. #67
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Βρε τους παπάρες τους Ιάπωνες. Έβαλαν παραπάνω βίδες.

  8. #68
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ταξιδευτής Προβολή μηνύματος
    Sam, καταρχας ΜΠΡΑΒΟ για την ψυχραιμια σου! Εγω επειδη δεν ειμαι καθολου ψυχραιμος τυπος, οταν θα ανακαλυπτα τις πατεντες του πρωην ιδιοκτητη που προκαλεσαν ζημια εν αγνοια μου, θα πηγαινα απο το σπιτι του και αφου τον ελιωνα στο ξυλο (αιμα ομως λεμε), και του εσπαγα οτι ειχε και δεν ειχε (μηχανη, αυτοκινητο, κλπ), θα πηγαινα απο τον μηχανικο του και θα τον εβαζα να πει το Πατερ Ημων αναποδα και θα τον εστελνα να κανει παρεα με τον αλλο π@π@ρ@ στο ΚΑΤ.

    Τετοια τσ$&λανια ΜΟΝΟ απο τετοια αντιμετωπιση καταλαβαινουν!! Αλληταραδες! Λες και εμεις ειμαστε τα κοροιδα μετα να πληρωνουμε τις ανοησιες τους!!

    @ Παυλαρας: Φιλε να πας στο μηχανικο σου και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ Να βαλει πισω το θερμοστατη. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν θα πληρωσεις τιποτα! Αφου λοιπον στον βαλει, θα του πεις "οκ, κατσε να σου βαλω κ εγω εναν τωρα" και θα του χωσεις το κρανος εκει που ο ηλιος δεν φεγγει!
    Αντε πια! Με τους καφρους!!



    .....ουφ..... τα ειπα κ ξεθυμανα!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1427411607634.jpg 
Προβολές:	106 
Μέγεθος:	14,5 KB 
ID:	351521
    Μπινια!!!!

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    ΔΕΝ παιζει ρολο που δεν έχει θερμοστατη στο οτι ανεβαζει θερμοκρασία.
    Ένα απο τα παρακάτω:
    δεν έχει αρκετό/θελει εξαερωση το παραφλού
    έχει πιάσει πολύ βρώμα το ψυγείο απ' εξω.
    δεν βαζανε παραφλού αλλα νερο βρύσης, οποτε έχουνε πιασει μακα τα υδροχιτώνια (καθαρίζουνε με ειδικό πρόσθετο)
    έχει προβλημα το μοτερ απο το βεντιλατερ και δεν πιανει τις στροφές που πρεπει
    προβλημα στην αντλια
    εχει ραγισει κεφαλή/καψει φλαντζα
    Τελευταία τροποποίηση από duke200; 05/02/2016 στις 19:06.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.853
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Και αν σας πώ οτι το τουτου μου πίνει και καμιά 200 ml ψυκτικό υγρό στα 3000 χιλ και με την άνοδο της θερμοκρασίας ανεβαίνει και η στάθμη στο δοχείο υπερχύλισης μπορείτε να μου πείτε σε πόσα χιλιόμετρα πάω για φλάτζα κεφαλής?


    Είναι επειδή είχε γίνει η κεφαλή κομμάτια μάστορα....
    Δεν πειράζει τουλάχιστον η μαιμουδιά που έβαλες κρατάει καλά εννιά χρόνια τώρα

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα μίζας σε ΚΛΕ 500
    από georgeboy στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2007, 06:51
  2. Προβλημα θερμοκρασίας σε Transalp?
    από Trickster στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2006, 18:07
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 18:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF