Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 49 από 49

Θέμα: Γνωμες για το Ktm Smc 690

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.990
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    ...

    Το θεμα ειναι γιατι να παρω πχ το 690smc στα 6000 και να μην παρω το 660smc στα μισα λεφτα. Θα μου βγαλει το ενα διπλα γουστα απο το αλλο;
    Ουσιαστικά σε αυτό που θες να κάνεις δεν θα καταλάβεις διαφορά...
    Αλλά το 660 θέλει περισσότερη προσοχή ως προς την συντήρηση... Είναι πιο απόλυτο καθώς (απ'οτι θυμάμαι) δεν έχει αντικραδασμικο άξονα...
    Και είναι και πολύ πιο παλιό με ότι αυτό συνεπάγεται σε σκισιμο, συντήρηση κλπ...κλπ...

    Δλδ αν το πάρεις και χρειαστεί με το καλημέρα να ρίξεις κανένα διμπαλο λόγω αναλώσιμων και κανένα φρεσκαρισματακι εντός μοτέρ, θα έλεγες να έπαιρνες εξαρχής το 690...

  2. #47
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Η' μετα πας για κανα 2Τ π.χ KTM 125 η' 200 EXC και απλα πλερωνεις βενζινουλα παραπανω κ λαδακι στη βολταδα σου και απολαμβανεις την ιδεα του supermoto! αλλα δε ξερω προσωπικα επειδη ειχα 2Τ δε μου καθεται καλα για SM.Αν δεν εχεις το κομπρεσιον απο τον κινητηρα στο κλεισιμο του γκαζιου
    ,το "απλωμα" του κινητηρα 4Τ και τον ηχο του πυροβολου...!!!

  3. #48
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ποιο μοντελο ειχες Γιαννη; Για ποσο το κρατησες; Καποια πραγματα απο πλευρας αξιοπιστιας; Εχει βγαλει τιποτα σοβαρο;
    Καποια ιδιαιτεροτητα στα σερβις του; Κατι διαβασα για το φιλτρο βενζινης που ειναι στο ντεποζιτο...



    Εγω στο ενδιαμεσο (απο οταν εκανα την ερωτηση) ειχα την ευκαιρια να οδηγησω ενα του 2009. Ειναι ιδιαιτερο μηχανημα, νομιζω ο,τι πιο κοντινο σε αγωνιστικο μοταρντ χωρις να εχει απαιτητικη συντηρηση. Μικρο βαρος και αμεση αποκριση κινητηρα. Μου αρεσε που η σελα παει μεχρι μπροστα, φανταζομαι θα βολευει σε σπορ οδηγηση.

    Κι εγω παντως θα συμφωνησω με τον Blitz στο οικονομικο. Δεν μπορω να δικαιολογησω πανω απο 4500 για πρωτης γενιας, ειναι δεκα χρονων μηχανακια πλεον. Δικαιωμα του καθενος βεβαια να ζηταει ο,τι θελει, εγω μιλαω για το τι θεωρω λογικο, ως αγοραστης που ψαχνει για μια αγορα που οικονομικα βγαζει νοημα.
    690 enduro 2008.
    Tο έδωσα το '11 φεύγοντας για Σουηδία.32000 χλμ,ταξιδιωτικό enduro η κύρια χρήση του.
    Τρελλο γκαζι,οικονομικότατο και απροβλημάτιστο.
    Το μόνο που αλλαχτηκε,δύο φορές εντος εγγύησης,το κοντέρ που βγάζει κατι σαν τάλκ από μέσα και θολώνει.
    Είχα και motard ζαντολάστιχα που μπήκανε σε ταξίδι Βουλγαρία-Ρουμανία 6000 χλμ.Βαρέθηκα να ξυνω τις μπότες μου.
    Εκπληκτικό μηχανάκι,ανετα θα το ξανααγοραζα,παρά την πάντα τσιμπημένη τιμή του.
    Και σε σχέση με το 660,το 660 μοιάζει τρακτερ σε κραδασμούς.Το 690 είναι πολύ πολιτισμενο και χωρίς σχεδον κραδασμους,έχοντας και το γκάζι της αρκούδας.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #49
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παντως καλες τιμες και πιο "τιμια" σαν αγορα ειναι και Husqvarna 610 και 630 κυριως το 630 που ειναι και πιο καινουριο.Τωρα τι παιζει με αξιοπιστια,ανταλλακτικα κτλ.......... προς Θεου δε κανω συγκριση μοτο να το ξεκαθαρισω!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για το Kawasaki Kle 500??
    από tsolias στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2023, 12:06
  2. Γνωμες για το Suzukomania???
    από fallenheaven στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2010, 19:22
  3. KTM SMC 690,690 Enduro,690 SMR,Duke 690
    από Aitherobamwn στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 14:30
  4. γνώμες για το ABS του V-Strom 650
    από Skakinen στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 11:43
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 21:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF