Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 87 από 87

Θέμα: ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ

  1. #76
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Με τόσο βάρος πάντως πήγε μια χαρά τα 1700 χλμ που έκανε σε 3 μέρες....και δεν έχασε και καθόλου την επιτάχυνση της...σκύλι μαύρο (κυριολεκτικά μαύρο!)

    Φυσικά σήκωσα τέρμα την πίσω ανάρτηση αλλά (φτου φτου) το ταξίδι πήγε μια χαρά...

  2. #77
    Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
    Με τόσο βάρος πάντως πήγε μια χαρά τα 1700 χλμ που έκανε σε 3 μέρες....και δεν έχασε και καθόλου την επιτάχυνση της...σκύλι μαύρο (κυριολεκτικά μαύρο!)

    Φυσικά σήκωσα τέρμα την πίσω ανάρτηση αλλά (φτου φτου) το ταξίδι πήγε μια χαρά...
    καλα που πηγες και εκανες τοσα χλμ?
    Και ερωτηση θυμασαι ποσα εκαψε?

  3. #78
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    καλα που πηγες και εκανες τοσα χλμ?
    Και ερωτηση θυμασαι ποσα εκαψε?
    Μέρα 1η, Βόλος-Αθήνα, χιλιόμετρα για δουλεία μέσα στην αθήνα
    Μέρα 2ή Αθήνα μέσα χιλιόμετρα, Καλαμάτα , Σπάρτη (βραδυνη διαδρομή απο Ταύγετο) και κατάληξη Μονεμβασιά
    Μέρα 3ή Χιλιόμετρα γύρω απο Μονεμβασιά
    Μέρα 4ή Μονεμβασιά-Βόλος μέσω Αθήνας με φουλ κρύο και βροχή για καμιά 300 χλμ....

    Άμα τα μαξέψεις βγαίνουν κάπου 1700 χλμ.... Δεν θυμάμαι καθόλου τι έκαψε αλλά είμασταν πάντα με πάνω απο 160χλμ/ώρα οπότε νομίζω οτι θα έκαψε πολλά! Χαλάλι όμως...άξιζε κάθε δραχμή....όπως και κάθε δραχμή αξίζει και ο εξοπλισμός όταν πας με 180 στην εθνική, κάνει κρύο και βρέχει τρελλά!

  4. #79
    Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
    Μέρα 1η, Βόλος-Αθήνα, χιλιόμετρα για δουλεία μέσα στην αθήνα
    Μέρα 2ή Αθήνα μέσα χιλιόμετρα, Καλαμάτα , Σπάρτη (βραδυνη διαδρομή απο Ταύγετο) και κατάληξη Μονεμβασιά
    Μέρα 3ή Χιλιόμετρα γύρω απο Μονεμβασιά
    Μέρα 4ή Μονεμβασιά-Βόλος μέσω Αθήνας με φουλ κρύο και βροχή για καμιά 300 χλμ....

    Άμα τα μαξέψεις βγαίνουν κάπου 1700 χλμ.... Δεν θυμάμαι καθόλου τι έκαψε αλλά είμασταν πάντα με πάνω απο 160χλμ/ώρα οπότε νομίζω οτι θα έκαψε πολλά! Χαλάλι όμως...άξιζε κάθε δραχμή....όπως και κάθε δραχμή αξίζει και ο εξοπλισμός όταν πας με 180 στην εθνική, κάνει κρύο και βρέχει τρελλά!

    Με πόσα χλμ εθνική έχεις δει την μικρότερη κατανάλωση?
    Και κάτι άλλο που παρατήρησα στο δικό μου!
    Όταν είναι κρύα η μηχανη (τρειις γραμμές θερμοκρασία αλλα δεν εχω ξεκινησει ακομα απλα έχω περιμένει να ζεσταθεί) και βάζω πρώτη δεν χτυπάει σχεδόν ποτέ μπαίνει πολύ γλυκά!
    Οταν έχω κάνει καμια εικοσαριά χιλιο΄μετρα και ειδικα εθνική (μέχρι 4,000 στροφες δηλ περίπου 90 χλμ) και παω να βάλω πρώτη σχετικά χτυπάει και μερικές φορές μπαίνει κανοντας σαν να μην εχω πατησει καλα συμπλέκτη τρρρ!
    Να σημειώσω ότι ακομα το στρώνω έχω κάνει μόνο 400 χλμ!
    Θα στρώσει στην πορεία πρέπει-δεν πρεπει να το κάνει βοηθήστε!

  5. #80
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    Με πόσα χλμ εθνική έχεις δει την μικρότερη κατανάλωση?
    Και κάτι άλλο που παρατήρησα στο δικό μου!
    Όταν είναι κρύα η μηχανη (τρειις γραμμές θερμοκρασία αλλα δεν εχω ξεκινησει ακομα απλα έχω περιμένει να ζεσταθεί) και βάζω πρώτη δεν χτυπάει σχεδόν ποτέ μπαίνει πολύ γλυκά!
    Οταν έχω κάνει καμια εικοσαριά χιλιο΄μετρα και ειδικα εθνική (μέχρι 4,000 στροφες δηλ περίπου 90 χλμ) και παω να βάλω πρώτη σχετικά χτυπάει και μερικές φορές μπαίνει κανοντας σαν να μην εχω πατησει καλα συμπλέκτη τρρρ!
    Να σημειώσω ότι ακομα το στρώνω έχω κάνει μόνο 400 χλμ!
    Θα στρώσει στην πορεία πρέπει-δεν πρεπει να το κάνει βοηθήστε!
    Να σου πω την αλήθεια δεν κοιτάω κατανάλωση....2 πανω 2 κάτω δεν κάνει διαφορά....σιγά μην πάω με 100 για να έχω λιγότερη κατανάλωση!

    Καλά κι εσύ με 90 πας να βάλεις 1η?????????????? 1η μόνο σταματημένος 'η σχεδόν σταματημένος βάζω!

  6. #81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
    Να σου πω την αλήθεια δεν κοιτάω κατανάλωση....2 πανω 2 κάτω δεν κάνει διαφορά....σιγά μην πάω με 100 για να έχω λιγότερη κατανάλωση!

    Καλά κι εσύ με 90 πας να βάλεις 1η?????????????? 1η μόνο σταματημένος 'η σχεδόν σταματημένος βάζω!

    οχι ρε τρελε!
    ΛΕω οτι εφου εχω κανει καμια 20σαρια χλμ με 90χλμ την ωρα (για να καταλαβεις θερμοκρασια κινητηρα λαδιου) και σταματησω, μολις παω να ξεκινησω παλι και βαλω πρωτη συμβαινει το φαινομενο!

  7. #82
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
    το σχόλιο για το ότι ήταν βρώμικη το έκανα ακριβώς επειδή ήταν πεντακάθαρη όπως και η δικιά σου στις φωτογραφίες!

    Μέσα και εγω για καφεδάκι όποτε γουστάρετε!! Έχει πολύ κόσμο το forum πλέον με strom...
    Τωρα πρεπει να την δεις πως ειναι μετα την χθεσινη βροχη μεσα στη λασπη εχω ξενερωσει και την ειχα με τα γιαλιστικα της μια κουκλα!
    παρασκευη θα κατεβει κανεις στην κοπη της Πιτας?Εχω ξαναρωτησει αλλα τιποτα!

  8. #83
    Παίδες εγώ Παρασκευή μεσημέρι φεύγω για Κάρυστο οπότε πίτα δεν... (άσε που θα κόψουμε το πρωί στη δουλειά).

    Εντωμεταξύ η παρέα θέλει αυτοκίνητο και έχω ξενερώσει εντελώς...

    Θα κάνω τόπο στην οργή πάντως γιατί βλέπω κάτι ύποπτα συννεφάκια για το ΣΚ που ποτέ δεν ξέρει κανείς πως μπορεί να εξελιχθούν.
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  9. #84
    INNERSENSE ΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΡΥΣΤΟ?ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΥΒΟΙΑ?
    Don't follow me I'm lost too

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BMW1150
    Εγγραφή
    05/12/2004
    Μηνύματα
    122
    Καλορίζικο κι ευχομαι απειρα χιλιομετρα.....

  11. #86
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
    Παίδες εγώ Παρασκευή μεσημέρι φεύγω για Κάρυστο οπότε πίτα δεν... (άσε που θα κόψουμε το πρωί στη δουλειά).

    Εντωμεταξύ η παρέα θέλει αυτοκίνητο και έχω ξενερώσει εντελώς...

    Θα κάνω τόπο στην οργή πάντως γιατί βλέπω κάτι ύποπτα συννεφάκια για το ΣΚ που ποτέ δεν ξέρει κανείς πως μπορεί να εξελιχθούν.
    Η παρέα τι εννοείς?
    ΟΙ φίλοι σου ή το γκομενάκι?
    Γιατι αν πρόκειτε για το δεύτερο μου φαίνετε ότι ..........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	graphic1.gif 
Προβολές:	224 
Μέγεθος:	4,6 KB 
ID:	35616

  12. #87

    .

    .

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ - ΑΤΥΧΙΑ
    από Suner στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2007, 17:39
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2006, 15:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF