Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: Γνωμες για λαστιχα σε supersport

  1. #46
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.736
    Για την π@υτανια θα εβαζα τα SP.
    Αλλιως σε πιο πολιτικο τα ΤΤ.

    Το καλο/κακο ειναι οτι Ελβετια με τα ορια δεν μπορεις να πεις οτι θα το καψεις...αλλα θα το ευχαριστηθεις στο στριψιμο στους επαρχιακους!!!
    Με τοσα πασα εκει πανω...
    Ride(s) the wind of change...

  2. #47
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    183
    Η αληθεια ειναι οτι ψαχνω ενα λαστιχο που να ζεσταινεται γρηγορα γιατι αλλαζει συνεχεια το οριο οποτε εκει που πας σε καλους ρυθμους 70-100 σκαει ενα χωριο με 50αρα απ το πουθενα και κρυωνουν. Επισης θελω να ειναι πιο sticky και απο gorilla tape ωστε ενας κουλος οπως εγω να βρω εμπιστοσυνη και να αρχισω να πιεζω και βελτιωνομαι και να βρω τα ορια μου...

    Το να μου βγαλει 5-6 χιλιαδες αντι για 10 μου περναει πραγματικα αδιαφορο...Ετσι κ αλλιως απο "daily" εγινε μεσω μεταφορας περιορισμενου χρονου..

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.546
    Καλά μην τρελαίνεσαι τόσο με το όριο ταχύτητας και τις θερμοκρασίες. Δεν "παγωνει" το λάστιχο, επειδή θα περάσεις μέσα από το χωριό. Η άσφαλτος στα μέρη σου είναι σε τέτοιο επίπεδο που είναι αστείο να συζητάμε για κράτημα σε συνθήκες δρόμου.

    Edit: το να βρεις τα όρια σου εννοείς σε συνθήκες σβέλτης βόλτας σε δημόσιο δρόμο, όχι γενικά φαντάζομαι. Δεν ξέρω το επίπεδο σου, δεν είμαι επίσης παγκόσμιος, αλλά μην ξεχνάμε ότι το πάω γρήγορα δεν σημαίνει απαραίτητα, οριακές κλίσεις.

  4. #49
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Καλά μην τρελαίνεσαι τόσο με το όριο ταχύτητας και τις θερμοκρασίες. Δεν "παγωνει" το λάστιχο, επειδή θα περάσεις μέσα από το χωριό. Η άσφαλτος στα μέρη σου είναι σε τέτοιο επίπεδο που είναι αστείο να συζητάμε για κράτημα σε συνθήκες δρόμου.

    Edit: το να βρεις τα όρια σου εννοείς σε συνθήκες σβέλτης βόλτας σε δημόσιο δρόμο, όχι γενικά φαντάζομαι. Δεν ξέρω το επίπεδο σου, δεν είμαι επίσης παγκόσμιος, αλλά μην ξεχνάμε ότι το πάω γρήγορα δεν σημαίνει απαραίτητα, οριακές κλίσεις.
    Το επιπεδο μου ειναι κουλομαριας. Εχω κλεισει ηδη ΤιΝτι οποτε για αρχη θελω να περναω καλα στο δρομο λογο χαμηλων ταχυτητων γι αυτο μιλαω για κλισεις. ΥΓ. Παιδια δεν ειναι παντου η ασφαλτος της Ελβετιας οπως την εχετε στο μυαλο σας!!

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Για την π@υτανια θα εβαζα τα SP.
    Αλλιως σε πιο πολιτικο τα ΤΤ.
    Όσο και αν σου κάνει εντύπωση το ττ είναι πιο πίσταδικα από το τα sp.
    και πολύ, μα πολύ καλύτερα. Καλά και τα s22 που λέτε αλλά για τα γούστα μου με πολύ αργή
    γεωμετρία.
    Βάζεις ττ και σώθηκες.
    Ζεσταίνονται απίστευτα γρήγορα και δουλεύουν σε πολύ μεγάλο εύρος θερμοκρασιών. Γενικά βγάζεις dunlop και καταλαβαίνεις διαφορά.
    Στα λάστιχα δρόμου πρώτη είναι η dunlop και από κοντά michelin και bridgestone. Τα υπόλοιπα είναι πίσω με μεγάλη διαφορά.
    Διαβάστε στο τελευταίο μοτο για το νέο mv agusta το λόγο που οι Ιταλοί υπεύθυνοι επέλεξαν τα bridgestone και γελούσαν στη σκέψη των pirelli...
    Τα μόνα λάστιχα pirelli που αξίζουν είναι οι γόμες για αγώνες. Τα υπόλοιπα είναι αστεία ακριβά για την ποιότητα τους.
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 22/05/2024 στις 11:08.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.546
    Εμενα μέχρι πρόσφατα στο καντόνι του Valais και γι αυτό μιλάω με σχετική σιγουριά για τις γενικότερες συνθήκες του οδοστρώματος.

    Όπως και να χει, προσωπική μου άποψη είναι ότι σε γενικές γραμμές δύσκολα να κάνεις λάθος αν επιλέξεις κάποια από τις προτάσεις που αναφέρθηκαν. Με τον καιρό και αλλάζοντας, θα βρεις και τα δικά σου preferences.

  7. #52
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Εμενα μέχρι πρόσφατα στο καντόνι του Valais και γι αυτό μιλάω με σχετική σιγουριά για τις γενικότερες συνθήκες του οδοστρώματος.

    Όπως και να χει, προσωπική μου άποψη είναι ότι σε γενικές γραμμές δύσκολα να κάνεις λάθος αν επιλέξεις κάποια από τις προτάσεις που αναφέρθηκαν. Με τον καιρό και αλλάζοντας, θα βρεις και τα δικά σου preferences.
    Valais αγαπη μεγαλη.. τα εχω πει και σε αλλα ποστ... Εχουν ωραια πασσα εκει και οι οδηγοι απ τον Βαλε They don't hang around ειτε σε πιστες (Valais Nur Team) ειτε στα βουνα. Οταν πας προς Φριμπουργκ/Νουσατελ/Βω αλλαζει προς χειροτερο με αποκορυφωμα το νουσατελ. Φριμπουργκ τα καθαριζουν τον χειμωνα και ειναι γενικα πολυ πενα σε σχεση με την Βερνη στο χιονι (δες την διαδρομη για γκστααντ) αλλα ο Γκριζονι ειναι στο πουλι του και εχουν αναποδες κλισεις εκει που δεν το περιμενεις. Το καλο ειναι οτι σπανια εχουν καμερες και εχω πιασει τα περισσοτερα χλμ εντος Ελβετιας σε 80αρα ζωνη στο δρομο Αλμπεβ-Σατο Ντε που ειναι απ τα πιο επικινδυνα κομματια λογω κλισεων.
    Το σιχαμονουσατελ ειναι για τον λουτσο κλαιγανε και ξερουν μονο να μας τα τρωνε με τους φορους (την ημερα που αλλαξα καντονι εφυγε ενα βαρος απο πανω μου).
    Το Βω ειναι γενικα χιτ εν μις αναλογα με το ποιο καντονι συνορευει.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    920
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Όσο και αν σου κάνει εντύπωση το ττ είναι πιο πίσταδικα από το τα sp.
    και πολύ, μα πολύ καλύτερα.
    εγω εβαλα τα SP (V3) μετα απο Cοrsa II και ειδα μεγαλη διαφορα.Κυριως στις κλισεις,τα SP πλαγιαζουν ΠΟΛΥ ακομα και σε μετρια ασφαλτο.Μενει να δω αν θα κρατησουν την αποδοση τους μεχρι τελους.

    Τα ΤΤ προφανως εχουν την γρηγορη κορωνα των D211 και πεφτει το μηχανακι πολυ γρηγορα,θα τα βαλω στην επομενη αλλαγη για να εχω προσωπικη αποψη.

    (μιλαω για δρομο παντα)

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.278
    Επειδη χθες αλλαξα λαστιχα ,οχι σε supersport φυσικά.
    H dunlop εχει ενα προγραμμα για λιγες μέρες οπου σου επιστρεφει 40 ευρω απο οποιαδηποτε αγορα ελαστικων.
    Εγω εβαλα τα dunlop mutant.
    Ειναι σχετικά απλη διαδικασία απλα πρεπει να στειλεις φωτογραφια την αποδειξη αγορας και να συμπληρώσεις την αιτηση.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    770
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Επειδη χθες αλλαξα λαστιχα ,οχι σε supersport φυσικά.
    H dunlop εχει ενα προγραμμα για λιγες μέρες οπου σου επιστρεφει 40 ευρω απο οποιαδηποτε αγορα ελαστικων.
    Εγω εβαλα τα dunlop mutant.
    Ειναι σχετικά απλη διαδικασία απλα πρεπει να στειλεις φωτογραφια την αποδειξη αγορας και να συμπληρώσεις την αιτηση.
    καθε χρονο το κανει αυτο
    περσυ ετσι εβαλα τα ΜΚ3

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.094
    δεν το βλεπω πουθενα. λινκ?
    το βρηκα. το ειχαν θαψει αρκετα καλα

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Επειδη χθες αλλαξα λαστιχα ,οχι σε supersport φυσικά.
    H dunlop εχει ενα προγραμμα για λιγες μέρες οπου σου επιστρεφει 40 ευρω απο οποιαδηποτε αγορα ελαστικων.
    Εγω εβαλα τα dunlop mutant.
    Ειναι σχετικά απλη διαδικασία απλα πρεπει να στειλεις φωτογραφια την αποδειξη αγορας και να συμπληρώσεις την αιτηση.
    ΣΤΕΙΛΕ ΛΙΝΚ ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΔΙΑΚΟΘ...

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    ΣΤΕΙΛΕ ΛΙΝΚ ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΔΙΑΚΟΘ...
    https://dunlopmotorewards.eu/default/invoices/register

  14. #59
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    ΓΜΤ η προωθητικη ενεργεια ειναι μεχρι 31 του μηνα...

  15. #60
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Επειδη χθες αλλαξα λαστιχα ,οχι σε supersport φυσικά.
    H dunlop εχει ενα προγραμμα για λιγες μέρες οπου σου επιστρεφει 40 ευρω απο οποιαδηποτε αγορα ελαστικων.
    Εγω εβαλα τα dunlop mutant.
    Ειναι σχετικά απλη διαδικασία απλα πρεπει να στειλεις φωτογραφια την αποδειξη αγορας και να συμπληρώσεις την αιτηση.
    Που λεει τιμολόγιο δεν παίζει ρολο ,σωστά?

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για λαστιχα σε supersport 1000
    από argiris34 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2022, 15:31
  2. Γνωμη για λαστιχα σε XTR 660.
    από fasma στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2012, 11:51
  3. Πρόταση για λάστιχα σε Honda FMX
    από Stergios.DS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2011, 10:07
  4. Ερώτηση αρχαρίου για λάστιχα σε παπί
    από NouGiw στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2009, 16:56
  5. Γνωμες για 180αρι σε 1000...
    από Marinos-GSXR στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2007, 16:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF