Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 87 από 87

Θέμα: Help! Provlima K7 1000

  1. #76
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    βαλε και τις ειδικές συνθηκες της γουβας του Βάβουλα καταλαβαινεις 0.67 Ατμόσφαιρες :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Στη γούβα θα κάνει το warm up. Οι κόντρες γίνονται από γέφυρα Προφ. Ηλία μέχρι Βοτσαλάκια....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #77

    Pros srx6

    Na sou po srx6 xilia eyxaristo!!evala to WD-40 kai efyge kateytheian!!xereis tora kamia aloifi gia na fygoun oi epifaneiakes gratzounies sto ntepozito pou emeinan otan to triva me sketo nero.katalaves.
    kai ena deytero.gia na vgalo ta ypoloipa na valo prota venzini pano kai meta na ta zestano gia na vgoun?
    Eyxaristo!!

    Y.G. an xereis kai kanena kalo lipantiko gia alusida sfyra to!

  3. #78

    Re: Pros srx6

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
    Na sou po srx6 xilia eyxaristo!!evala to WD-40 kai efyge kateytheian!!xereis tora kamia aloifi gia na fygoun oi epifaneiakes gratzounies sto ntepozito pou emeinan otan to triva me sketo nero.katalaves.
    kai ena deytero.gia na vgalo ta ypoloipa na valo prota venzini pano kai meta na ta zestano gia na vgoun?
    Eyxaristo!!

    Y.G. an xereis kai kanena kalo lipantiko gia alusida sfyra to!
    Παρε ενα πανακι ,βενζινα και βρεξε το αυτοκολητο απο πανω.. αστο να ξεραθει αμα δε βγει με τι μια καντο 2-3 φορες και θα βγει χωρις να αφησει κολλα...


    Για αλυσιδα εγω βαζω bell-ray ειμαι ευχαριστημενος... δε πεταει γρασα στι ζαντα οπως τα αλλα και ασπριζει και τιν αλυσιδα και φενεται ωραια

  4. #79

    Re: Pros srx6

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
    xereis tora kamia aloifi gia na fygoun oi epifaneiakes gratzounies sto ntepozito pou emeinan otan to triva me sketo nero.katalaves.
    kai ena deytero.gia na vgalo ta ypoloipa na valo prota venzini pano kai meta na ta zestano gia na vgoun?
    Eyxaristo!!

    Y.G. an xereis kai kanena kalo lipantiko gia alusida sfyra to!
    Για αλοιφή θα σε γελάσω, γιατί δεν χρησιμοποιώ. Ο δικός μου τρόπος για να τα βγάζω τα αυτκόλλητα είναι νυχάκι προσεκτικά και μετά το WD40. Για σεσουαρ, μιζαμπλί κλπ κλπ ντεν ξέρω ....

    Spray βάζω το Putoline ceramic chain wax . Μια χαρά είναι, και το κυριότερο δεν μου κάνει τη μηχανή μπ@υρδέλο.

    Τις ευχαριστίες στον sapila racing που μου έδειξε το κόλπο.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #80
    Νέο μέλος Το avatar του/της GOSTRIDER
    Εγγραφή
    27/12/2006
    Μηνύματα
    8
    καλησπερα, ρε παιδια οσοι εχετε το κ7 τα φρένα είναι ικανοποιητικα γιατι σκευτομαι να το παρω και απο δοκιμες που διαβασα ιστερει σημαντικα??????????
    GOSTRIDER...........

  6. #81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GOSTRIDER
    καλησπερα, ρε παιδια οσοι εχετε το κ7 τα φρένα είναι ικανοποιητικα γιατι σκευτομαι να το παρω και απο δοκιμες που διαβασα ιστερει σημαντικα??????????

    πολυ καλα ειναι φιλε.. εγω ποτε μου δε χρειαστηκα καλυτερα φρενα

  7. #82
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από GOSTRIDER
    καλησπερα, ρε παιδια οσοι εχετε το κ7 τα φρένα είναι ικανοποιητικα γιατι σκευτομαι να το παρω και απο δοκιμες που διαβασα ιστερει σημαντικα?????????? [/QUOTE


    Κοιτα τα φρενα του ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου φαινονται νορμαλ......για νορμαλ χρηση.
    Σε πιστα και με την αναλογη πιεση δεν ξερω αν κουραζονται ευκολα και δεν αποδιδουν,
    παντως και εγω εχω διαβασει κατι αντιστοιχο αλλα η αποψη που είχε
    ο δημοσιογραφος-οδηγος του περιοδικού ηταν για την πίστα.

    υ.γ Δεν νομιζω οτι η αποδοση των φρένων πρεπει να κρινει την αγορα της εν λόγω μοτο. αλλωστε αν το θες για πιστα και δεν σου φτανουν τα μαμα φρένα...υπαρχουν και τα aftermarket.

  8. #83
    Εγω παντως που μπηκα και σε πιστα.. και πηγαιναμε μαζι με ενα Ρ1 αυτουνου τα φτησανε πιο νωρις τα φρενα του και δεν επιαναν... τα δικα μου ειχανε ακομα

  9. #84
    Νέο μέλος Το avatar του/της GOSTRIDER
    Εγγραφή
    27/12/2006
    Μηνύματα
    8
    καλημερα, αυτο το διαβασα και για το δρομο με πολλα χλμ λενε οτι δεν του φτανουν.Θα τα δωκιμασω με το που το παρω και μεσα και εξω και θα μου λυθουν οι αποριες αυχαριστω.
    GOSTRIDER...........

  10. #85
    GSXR family, Unite Το avatar του/της chmanos
    Εγγραφή
    27/11/2006
    Μηνύματα
    20
    καλησπερα, ρε παιδια οσοι εχετε το κ7 τα φρένα είναι ικανοποιητικα γιατι σκευτομαι να το παρω και απο δοκιμες που διαβασα ιστερει σημαντικα??????????

    Φίλε μου, το ίδιο πίστευα και εγώ, μέχρις ότου είδα 2 πράγματα και άλλαξα γνώμη.

    1) Στο Superbike Magazine το Αγγλικό, σε συγκριτικό των 1000 jap. βγήκε 1ο σε απόσταση φρεναρίσματος που σημαίνει ότι τελικά δε του λείπει η δύναμη όπως λένε.

    2) Ως προς το αρχικό δάγκωμα στο οποίο υπολείπεται σε σχέση π.χ. με ένα Triumph 675, εγώ το θεωρώ άριστο για χρήση δρόμου αφου το πολύ δυνατό αρχικό δάγκωμα επηρεάζει πολύ αρνητικά τη συμπεριφορά της ανάρτησης.
    Την Κυριακή γυρνώντας από την καθιερωμένη βόλτα και σε ανοιχτή +180 στροφή, έπεσα πάνω σε 3 αυτοκίνητα που επιχειρούσαν προσπέραση το ένα στο άλλο σε δρόμο με 1+1 βοηθητική λωρίδα ανά ρεύμα…… . Καταλαβαίνεις. :hypnotize
    Παρόλα αυτά και παρά το δυνατό φρενάρισμα και ίσιωμα του Κ7, το πίσω ίσα ίσα που διαμαρτυρήθηκε με λίγα εκατοστά ταλάντωση. Αν το αρχικό δάγκωμα ήταν πιο δυνατό, αυτό το φαινόμενο θα ήταν σίγουρα πιο βίαιο και πολύ πιο δύσκολα ελέγξιμο. Καταλαβαίνεις ελπίζω….
    Όσο για χρήση πίστας, ένα σωληνάκι υψηλής αρκεί.
    Άντε και καλές βόλτες σε όλους
    Μάνος Χ.

  11. #86
    κατα την ταπεινη μου γνωμη, τα φρενα του κ7 ειναι υπεραρκετα, και πολυ φιλικα στο δρομο....

    στην πιστα ουτως η αλλως, τα σωληνακια υψηλης ειναι απαραιτητα, οτι μηχανη και αν εχεις....

    συνηθως το προβλημα, λυνεται ειτε με σωληνακια, ειτε με αλλη παστα....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  12. #87
    Νέο μέλος Το avatar του/της GOSTRIDER
    Εγγραφή
    27/12/2006
    Μηνύματα
    8
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΩΛΙΝΑΚΙΑ?
    GOSTRIDER...........

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Βελτίωση GSXR K7 1000 από τον οίκο Harris
    από DrIoannis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2007, 17:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF