Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 166

Θέμα: Απωθηση ζωων..

  1. #136
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Κρατάει η μυρωδιά του αρκετά! Το τάπερ σίγουρα έχει μεγαλύτερη διάρκεια.

    Ξύδι, μιλάμε για μεγάλη συσκευασία - που είναι και φθηνό, όχι ΤΟΠ πχ. των 350ml.
    Θα πάρω 4-5 λίτρα!

  2. #137
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.877
    Δεν γίνεται να κλείσεις την τρύπα;

  3. #138
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Δυστυχώς όχι. Έχει μια πόρτα που ανοίγεις κ μπαίνεις με κλειδί. Την κλείνω εγώ αλλά ένας καλός κυριουλης την ξανά ανοίγει.
    Τον είπα ότι έχω αλλεργία κ με ενοχλεί κ η απάντηση του ήταν ότι κ εγώ τι να κάνω, από την πόρτα μπαίνω!

  4. #139
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.046
    Ένα τέτοιο δεν θα βοηθούσε?

    https://www.skroutz.gr/c/1420/securi...os-portas.html

  5. #140
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.116
    μην ασχολησε. ουτε ξυδια ουτε μυδια, δεν κανουν τιποτα. αυτη η φαση κραταει κανα 2μηνο μαξ και μετα θα σταματησει εκτος αν ειναι ασφαλες το περιββάλον για υπνο. βαζε κατι αβολο πανω στη σελα να μην μπορει να κοιμηθει και θα φυγει μονος του.

  6. #141
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.772
    Πριν καμία βδομάδα περπατώντας είδα ένα σκούτερ να έχει κάτι τέτοιο πάνω στη σέλα του.
    https://www.zipy.gr/p/ali/3pcs-6mete...g/32856801522/

    Το είχε ράψει πάνω σε μια πετσέτα θαλάσσης.

  7. #142
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Ένα τέτοιο δεν θα βοηθούσε?
    https://www.skroutz.gr/c/1420/securi...os-portas.html
    Οχι. Η πόρτα κλείνει κανονικά απλά έχει μια τρύπα στην κάτω μεριά. Έβαζα ένα μάρμαρο αλλά το βγάζει ο άλλος ο κύριος για να ανοίγει την πόρτα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    μην ασχολησε. ουτε ξυδια ουτε μυδια, δεν κανουν τιποτα. αυτη η φαση κραταει κανα 2μηνο μαξ και μετα θα σταματησει εκτος αν ειναι ασφαλες το περιββάλον για υπνο. βαζε κατι αβολο πανω στη σελα να μην μπορει να κοιμηθει και θα φυγει μονος του.
    Ήδη γίνεται ένα τρίμηνο κ δεν χαμπαριαζει. Ένα Tmax του την έχει κάνει την σέλα στον συνεπιβάτη χάλι μαύρο. Κ πίσω έχει γρατζουνιές κ τρίχες. Άφησε εκείνο κ ήρθε στο δικό μου αφού βρήκε καινούργιο!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Πριν καμία βδομάδα περπατώντας είδα ένα σκούτερ να έχει κάτι τέτοιο πάνω στη σέλα του.
    https://www.zipy.gr/p/ali/3pcs-6mete...g/32856801522/
    Το είχε ράψει πάνω σε μια πετσέτα θαλάσσης.
    Θα πάρω από τα τζάμπο να βάλω αυτό για τα περιστέρια. Λογικά θα κάνει δουλειά

  8. #143
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.772
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chris_symphony Προβολή μηνύματος
    Θα πάρω από τα τζάμπο να βάλω αυτό για τα περιστέρια. Λογικά θα κάνει δουλειά
    Μιας και ειπες για Jumbo...

    https://www.e-jumbo.gr/kipos-eidi-ex...tmch._1513513/

    Αυτο ακριβως ειχε ο τυπος που ειδα. Το ειχε κοψει σε μικροτερα κομματια και το ειχε ραψει πανω στην πετσετα με τροπο ωστε να μην υπαρχει επαρκης χωρος για να κατσει πουθενα η γατα. Καλη πατεντα μου φανηκε.

  9. #144
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    326
    Μια λύση θα ήταν να της φτιάξεις ένα σπιτάκι σε ψηλό σημείο, τους αρέσει να κάθονται ψηλά. Κάτι από παλέτα.

  10. #145
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Μιας και ειπες για Jumbo...

    https://www.e-jumbo.gr/kipos-eidi-ex...tmch._1513513/

    Αυτο ακριβως ειχε ο τυπος που ειδα. Το ειχε κοψει σε μικροτερα κομματια και το ειχε ραψει πανω στην πετσετα με τροπο ωστε να μην υπαρχει επαρκης χωρος για να κατσει πουθενα η γατα. Καλη πατεντα μου φανηκε.
    Χμμμ πολύ καλό. Δεν το είχα δει αυτό. Θα κάνω με αυτό καμιά πατέντα! Ευχαριστώ!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Μια λύση θα ήταν να της φτιάξεις ένα σπιτάκι σε ψηλό σημείο, τους αρέσει να κάθονται ψηλά. Κάτι από παλέτα.
    Έχει ένα βαρέλι σχεδόν 3 μηχανάκια πιο δίπλα που κάθεται κ εκεί πάνω! Την είχα βάλει μια πετσέτα μπας κ κάθεται μόνο εκεί αλλά που αυτή..
    Τελευταία τροποποίηση από Chris_symphony; 23/05/2022 στις 20:50.

  11. #146
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    539
    Εγώ πολύ απλά έβαλα ένα τέτοιο https://www.e-jumbo.gr/organosi-spit...-145x60_74605/
    Έχει 2 λαστιχάκια που τα περνάω σε κάθε καθρέφτη, το τρύπησα και στην πίσω μεριά και έβαλα άλλο ένα πρόχειρα να το πιάνω στο πίσω μέρος της μηχανής, πχ σε μαρσπιέ και δεν ξανάδα γάτα να ανεβαίνει.

  12. #147
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.116
    καταρχην βγαλε την κουκουλα γιατι εκτος του οτι βολευει στο κατουρημα θα την χαλασει. εγω αφησα ενα παλιο μπουρνουζι πανω και κοιμαται ανετα συν οτι δεν ξυνει τη σελα αλλα το μπουρνουζι.
    στο σκεπασμένο εβαλα μια γλαστρα στη σελα αλλα το κατουρημα παει συνεφο λογω κουκουλας. μολις την βγαλω φευγει.

  13. #148
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    καταρχην βγαλε την κουκουλα γιατι εκτος του οτι βολευει στο κατουρημα θα την χαλασει. εγω αφησα ενα παλιο μπουρνουζι πανω και κοιμαται ανετα συν οτι δεν ξυνει τη σελα αλλα το μπουρνουζι.
    στο σκεπασμένο εβαλα μια γλαστρα στη σελα αλλα το κατουρημα παει συνεφο λογω κουκουλας. μολις την βγαλω φευγει.
    Η κουκούλα γτ τις τραβάει τόσο? 2 φορές μου την έχει κατουρησει! Με το που την έβαλα την πρώτη μέρα.
    Γεμίζει σκόνη.

  14. #149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chris_symphony Προβολή μηνύματος
    Η κουκούλα γτ τις τραβάει τόσο? 2 φορές μου την έχει κατουρησει! Με το που την έβαλα την πρώτη μέρα.
    Γεμίζει σκόνη.
    δεν ξερω, παντως ισχυει. χωρις κουκουλα το πολύ να παει σε ζαντα λαστιχο που δεν ποτιζουν και καθαριζει ευκολα.

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    640
    Η λυση που βρηκα εγω και δεν κοστιζει, πηρα μια σακουλα για μπαζα, την εκοψα καταλληλα να φοριεται απο το πισω μερος και καλυπτει την σελα εκτος απο ενα μικρο μερος μπροστα. Επειδη ομως οι γατες δεν θελουν να ξαπλωνουν σε κατι που κανει θορυβο και τις ζεσταινει, ξενοιασα.

    Αν φθαρει κοστιζει μερικα λεπτα του €

Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανωμαλιεσ Ζωων
    από tasos21 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2008, 13:21
  2. Βασανισμός ζώων
    από angels_gr στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2006, 23:47
  3. 4/10 γιορτη των ζώων
    από Shark Tale στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 21:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF