Σελίδα 10 από 133 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314152060110 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 1994

Θέμα: Με είδα

  1. #136
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Mε ειδα να κανω 4 λεπτα σπιτι-γραφειο με χαλαρη ταχυτητα των 80χιλ στον Κηφισσο με το σκουτερ....καθε μερα κανω 10-15 λεπτα αναλογος το ποσο θα με κλεισουν και το ποσο κολλημενος θα ειναι ο Κηφισσος.
    Keep spamming!!!:a13:

  2. #137
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Με είδα να τρώω στατική (ξεπαρκαριστική για την ακρίβεια) πτώση στο Γκάζι....τί πτώση δηλαδή...εγώ όρθιος έμεινα,το μηχανάκι έπεσε.Ευτυχώς ούτε καν το μανιτάρι δεν γρατζουνίστηκε .


    Γ@μώ τα ολισθητικά πλακάκια σας
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  3. #138
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristoforos
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    726
    Με είδα να πέφτω στο βουνό απ τον αέρα , να σταματαει η μηχανή 5 πόντους απ το γκρεμό και πάνω στην απελπισία μου που δε μπορούσα να σηκώσω το κτήνος και μη φύγει στο γκρεμό … να σκάνε σαν θεοί ντόπιοι με αγροτικά και επισκέπτες με ι.χ και να το σηκώνουμε όλοι μαζί ….
    Με είδα να με περιθάλπουν φαρμακοποιοί και να ξεγελούν τον πόνο μου …

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ανθρώπους του Όρος ΟΧΗ και στο φαρμακείο στην Κάρυστο .
    RANTEBOY STOYS DROMOYS

  4. #139
    Με είδα, να βλέπω τα στάχυα ξαπλωμένος.
    Να προσπαθώ να απεγκλωβίσω το πόδι μου που το είχε πλακώσει η χοντρούλα.
    Να αναρωτιέμαι τι κάνω στου χουράφ'.
    Να με πονάει ο θώρακάς μου και η σπασμένη κλείδα μου.
    Να μην ξέρω το τοπονύμιο, ώστε να καλέσω ΕΚΑΒ, αλλά και να μην σταματά κανείς διερχόμενος [λόγω φόβου, όπως μου είπαν τα παλληκάρια με το Γκολφ, που μετά από εξονυχιστικό τσεκάρισμα σταμάτησαν και με βοήθησαν - ευχαριστώ παιδιά!]
    Να ευχαριστώ τον εξοπλισμό μου, που έκανε την δουλειά του.
    Να ρίχνω τα μπινελίκια μου στον μαλάκα που με κοιτά στον καθρέπτη [αυτό σε αόριστο, ενεστώτα και μέλλοντα].
    Να είμαι καλά, μιας και τα παιδιά μου έχουν ακόμα πατέρα.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  5. #140
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrEvil
    Με είδα, να βλέπω τα στάχυα ξαπλωμένος.
    Να προσπαθώ να απεγκλωβίσω το πόδι μου που το είχε πλακώσει η χοντρούλα.
    Να αναρωτιέμαι τι κάνω στου χουράφ'.
    Να με πονάει ο θώρακάς μου και η σπασμένη κλείδα μου.
    Να μην ξέρω το τοπονύμιο, ώστε να καλέσω ΕΚΑΒ, αλλά και να μην σταματά κανείς διερχόμενος [λόγω φόβου, όπως μου είπαν τα παλληκάρια με το Γκολφ, που μετά από εξονυχιστικό τσεκάρισμα σταμάτησαν και με βοήθησαν - ευχαριστώ παιδιά!]
    Να ευχαριστώ τον εξοπλισμό μου, που έκανε την δουλειά του.
    Να ρίχνω τα μπινελίκια μου στον μαλάκα που με κοιτά στον καθρέπτη [αυτό σε αόριστο, ενεστώτα και μέλλοντα].
    Να είμαι καλά, μιας και τα παιδιά μου έχουν ακόμα πατέρα.
    Περαστικά
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  6. #141
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.218
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

    Με είδα να μην ακολουθώ την συμβουλή σου και να πέφτω κοψοχολιασμένος στα φρένα και η αιτία το νακιμου απέναντι.
    Τι τραβάμε τα καψερά...

  7. #142
    πολλες τουμπες ρε,τι εγινε?
    Αν δείτε τον Τσάκ, πείτε του οτι τον ψάχνω.

  8. #143
    Περαστικα στους πεσοντες κ προσοχη στους ορθιους
    Η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή.

  9. #144
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.218
    Όχι δεν έπεσα κάτω ευτυχώς!
    Στα φρένα πλακώθηκα.

  10. #145
    Με είδα να τελικιάζω με το ποδήλατο στα 53.4 χιλιόμετρα στην ευθέια.
    Με είδα επίσης που είδα και έπαθα για να σταματήσω όταν ήρθε η ώρα να στρίψω! Άτιμα V-Brake,έρχεται αντικατάσταση με υδραυλικά δισκόφρενα το επόμενο καλοκαίρι!

  11. #146
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
    Με είδα να τελικιάζω με το ποδήλατο στα 53.4 χιλιόμετρα στην ευθέια.
    Σε ίσωμα ??

    Έλα ρε ......εγώ ούτε σε κατηφόρα δε βλέπω τόσα .

    Ρε πστ μου και στο ποδήλατο κουλός είμαι ...

  12. #147
    Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
    Σε ίσωμα ??

    Έλα ρε ......εγώ ούτε σε κατηφόρα δε βλέπω τόσα .

    Ρε πστ μου και στο ποδήλατο κουλός είμαι ...
    Ασε εισαι μεγαλο κουλαδι φιλε...:rotflmao:
    Περα απ΄την πλακα,παιζει ρολο και τι ποδηλατο έχεις ε...το δικό μου ειναι hardtail αλουμινενιο ολοκληρο.Μεχρι τα 43-44 παει ευκολα,απο εκει και πανω θελει λιγη προσπαθεια.Σε κατηφόρα μέτριας κλίσης αλλά μήκους σχεδόν μισο χιλιόμετρο έχω δεί μέχρι και 71!Δεν το ξανακανα ποτε.Και εξηγουμαι:

    Στο τελος αυτης της κατηφόρας υπάρχει μια απότομη αριστερή φουρκέτα.Αμα φύγεις ευθέια θα καρφωθείς στο συρματόπλεγμα.Ελα όμως που εγω δεν την θυμομουν αυτη τη φουρκετα οτι υπηρχε.Ξαφνικα τη βλέπω μπροστά μου και με λουζει κρυος ιδρώτας.Πατάω τα φρένα μέχρι τα 3/4 της διαδρομής τους και ακούγεται αυτό το χαρακτηρίστικο σφύριγμα που κάνουν τα V-Brake στα δυνατά φρεναρίσματα.Αμέσως κατάλαβα οτι δεν θα καταφέρω να σταματήσω έτσι.Μπορεί να ακούγεται αστείο,αλλα μια πτώση με 70 χιλιόμετρα χωρίς κράνος(μεγάλη μ....ια μου αυτή) καθε αλλο παρα αστεια είναι.

    Αποφασίζω λοιπόν να τα πατήσω τέρμα και να προσπαθήσω να μην μπλοκάρω το πίσω,γιατι αμα μπλοκάρει καήκα!Στα επόμενα δευτερόλεπτα πατούσα και τις δύο μανέτες όσο πιο δυνατά μπορούσα,και κάθε φορά που ένιωθα το πίσω να μπλοκάρει χαλάρωνα και ξαναπάταγα τέρμα,οσο πιο γρηγορα μπορουσα! Τελικά,όσο και αν προσπάθησα δεν με έπαιρνε να σταματήσω! Έτσι έκανα το τελευταια που μου ηρθε στο μυαλό.Μπλόκαρα το πίσω και μπήκα στη στροφή ντριφτάροντας.Σταμάτησα κάπου προς το τέλος της αν θυμαμαι καλα.Μπορέι να φάινεται λίγο διασκεδαστικό,αλλα αν ερχόταν αυτοκίνητο απο την άλλη τι θα έιχα κάνει?Απο τότε δεν ξαναπέρασα ποτε με τέτοια ταχυτητα απο αυτο το σημειο!


  13. #148
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
    .Μπλόκαρα το πίσω και μπήκα στη στροφή ντριφτάροντας.Σταμάτησα κάπου προς το τέλος της αν θυμαμαι καλα.Μπορέι να φάινεται λίγο διασκεδαστικό,αλλα αν ερχόταν αυτοκίνητο απο την άλλη τι θα έιχα κάνει?Απο τότε δεν ξαναπέρασα ποτε με τέτοια ταχυτητα απο αυτο το σημειο!

    Θεωρητικά μιλώντας αν μπορείς να πάρεις μία στροφή με πλήρη πρόσφυση στο ένα μόνο λάστιχο, μάλλον μπορείς να την πάρεις καλύτερα με πλήρη πρόσφυση και στα δύο
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  14. #149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2008
    Μηνύματα
    495
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
    Ασε εισαι μεγαλο κουλαδι φιλε...:rotflmao:
    Περα απ΄την πλακα,παιζει ρολο και τι ποδηλατο έχεις ε...το δικό μου ειναι hardtail αλουμινενιο ολοκληρο.Μεχρι τα 43-44 παει ευκολα,απο εκει και πανω θελει λιγη προσπαθεια.Σε κατηφόρα μέτριας κλίσης αλλά μήκους σχεδόν μισο χιλιόμετρο έχω δεί μέχρι και 71!
    Το κοντερ σου το εχεις ρυθμισει σωστα?

  15. #150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lio5
    Το κοντερ σου το εχεις ρυθμισει σωστα?
    Ναι! Διάμετρος 26 επι 2 το πλατος! Ειχα κοιταξει τις προδιαγραφες πριν το ρυθμισω οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να εχω κανει λαθος!

Παρόμοια θέματα

  1. Με είδα....να διαβάζω πάλι ταξιδιωτικά blogs..
    από Gallos στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2012, 11:52
  2. Ειδα το χαρο με τα ματια μου....
    από ela ela στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 14:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF