Σελίδα 10 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 403

Θέμα: πόσο αδιάβροχο τελικά πρέπει να είναι ένα dainese

  1. #136
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Παντως οταν πηγα να τσακωσω το colori dylan .Eixe eνα περιεργο συμπυκνμενο υφασμα τραχυ
    , φενοταν αδιαβροχο αλλα λεω θα σκασω με αυτο.........
    Το daytona Που εχω το καταφχαριστιεμε παντως...
    Μια χαρα μπουφανακι και το φοραω συνεχεια,ολη μερα χειμωνα καλοκαιρι...

    Το καλοκαιρι χωρις την επενδυδη εννοειται,αλλα κ παλι ειναι ζεστο...
    Τι να κανουμε που δεν επαιζαν λεφτα για καλοκαιρινο...

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Ασε κ τα καλοκαιρινα ειναι πουστικα.Αμα υδρωσεις λιγο κ μετα αρχισει κ μπαινει ο αερας απτις τρυπες την εκατσες πιστευω.......
    love will save the planet,hate is a good start.

  3. #138
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Ασε κ τα καλοκαιρινα ειναι πουστικα.Αμα υδρωσεις λιγο κ μετα αρχισει κ μπαινει ο αερας απτις τρυπες την εκατσες πιστευω.......
    K εχω και ευαισθησια στον αυχενα και την δεξια ωμοπλατη...

    Θα επερνα ενα καλοκαιρινο γγτ στα φαναρια με το colori περνεις φωτια...
    Ελπιζω να τα καταφερω φετος...

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Καλητερα κατι ανοιξιατικα πιστευω.Αν κ εγω φετος επειδη εσκασα λιγο με τις μποτες, πηρα κατι καλτσες 20ε το ζευγαρι κ εχω παθει την πλακα μου.Τελεια μιλαμε χλιδη κ ανεση λες κβοηθανε κ την υπολιπη θερμοκρασια του σωματος............
    love will save the planet,hate is a good start.

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    K εχω και ευαισθησια στον αυχενα και την δεξια ωμοπλατη...

    Θα επερνα ενα καλοκαιρινο γγτ στα φαναρια με το colori περνεις φωτια...
    Ελπιζω να τα καταφερω φετος...
    Dont worry του χρονου θα βρω κολπο για καλοκαιρινο μπουφαν.Το ενα ειναι καλτσες με cool max που πηρα κ νομιζεις οτι φορας aircondition στα ποδια.Μαλον πρεπει να ξυγηθω κ κοντομανικο ισοθερμικο η με cool max , θα δειξει.
    love will save the planet,hate is a good start.

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    ισοθερμικο με cool max
    Εχω αλλα ειναι κοκκινο και δε φοριεται συνεχεια...Πρεπει να παρω ενα μαυρο ή ασπρο...

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Ελα ρε , τι μαρκα? , ποσο? καλο? δροσιζει κ δεν υδρωνεις κ δε σκας?
    love will save the planet,hate is a good start.

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Ελα ρε , τι μαρκα? , ποσο? καλο? δροσιζει κ δεν υδρωνεις κ δε σκας?
    Ειναι της adidas αλλα εχει και η nike...
    Το ειχα για την ποδηλασια βασικα,τις μερες που εκανε πολυ κρυο...

    Το καλο ειναι οτι το χειμωνα σε κραταει ζεστο ενω το καλοκαιρι αν φορας μονο αυτο δροσιζεσε αρκετα...
    Τωρα το φοραω συνηθως μεσα απο το μπουφαν της μηχανης γτ οταν ιδρωνεις δε βγαινει ευκολα και κολλαει πανω σου,ενω με αυτο γλιστραει...Ειδικα αν ειναι δερματινο το μπουφαν...

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Ναι το φανταστικα, για ποδηλασια.Εχω βρει κατι με40-50ε αλλα ελεγα μπας κ ειχες δοκιμασμενο της colori που παιζουν κανα 20ε
    love will save the planet,hate is a good start.

  10. #145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Ναι το φανταστικα, για ποδηλασια.Εχω βρει κατι με40-50ε αλλα ελεγα μπας κ ειχες δοκιμασμενο της colori που παιζουν κανα 20ε
    Οχι,τοσο το ειχα παρει και εγω...40ε...

  11. #146
    Παλαιό Μέλος ??? Το avatar του/της harisvfr
    Εγγραφή
    02/06/2009
    Μηνύματα
    63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
    Παιδιά να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος να απαντήσει.

    Ενα ταμπελάκι που έχει το μπουφάν, το οποίο όμως για να το δείς πρέπει να βγάλεις την επένδυση και γράφει made in china, τι μπορεί να σημαίνει;

    Οτι το ταμπελάκι είναι κινέζικο, ή ότι ράφτηκε στην κίνα το μπουφανάκι.
    Μήπως μας κάνεις πλάκα ?
    Ααααατσα

  12. #147
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Καταρχήν ξεκινάμε με το ρητό ότι κανένας τεχνικός εξοπλισμός δεν είναι 100% αδιάβροχος!!



    Φίλε rizlaaр θα σε στεναχωρήσω, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω κανένα ελάττωμα στον εξοπλισμό που σου πούλησαν.

    Μάλλον παρασύρθηκες και έκανες λάθος αγορές. Αυτό που προφανώς χρειαζόσουν ήταν ένα καλό σετ αδιάβροχα και όταν λέμε καλό, εννοούμε αυτά με το διχτάκι από μέσα, με μαλακό ύφασμα, με σύγχρονο και όμορφο ντιζάιν κτλ… Και συνεχίζεις να το σκέφτεσαι εντελώς λάθος το όλο θέμα. Το σπέσιαλ τζινάκι που αναφέρεις δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ονειρεύεσαι… Σκέψου το πιο απλό. Στην απίθανη περίπτωση που είναι 100% αδιάβροχο, όλο το νερό από τα πατζάκια που θα καταλήγει; Θα είναι αρκετά φαρδύ κάτω και μακρύ ώστε να αγκαλιάζει την μπότα/μποτάκι και τα νερά να κυλάνε έξω από αυτήν; Ορίμασε λίγο σαν καταναλωτής. Σκέψου, συμβουλέψου.

    Ο εξοπλισμός για οδήγηση στην πόλη υπό βροχή έχει πολύ μεγαλύτερες απαιτήσεις από ότι σε ανοιχτό δρόμο. Σημαντικό ρόλο παίζουν και οι προστασίες που σου προσφέρει η μοτοσικλέτα σου. Ανεμοθώρακας, χούφτες κτλ. Όσο πιο πολύ ταχύτητα αναπτύσσεις, τόσο πιο λίγο βρέχεσαι σε μία μηχανή με προστασίες. Σε ένα σταματημένο φανάρι, όλοι οι σχεδιασμοί και τα ντιζάινγκς καταρρέουν… Καλύτερα να ανοίξεις ομπρέλα…


    Το μπουφάν σου, είναι 100% αδιάβροχο. Για να το διαπιστώσεις, αν θες, φόρα το κράνος σου, το μπουφάν σου και ένα αδιάβροχο παντελόνι (μέσα από το μπουφάν) και βαλε κάποιον με το λάστιχο να σε καταβρέχει για μία ώρα. Μην φορέσεις γάντια. Κράτα τα χέρια σου προς τα κάτω. Φρόντισε η εσωτερική επένδυση των μανικιών να μην εξέχει από τα μανίκια. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ αυτό. Άσε τα χέρια σου ελεύθερα προς τα κάτω να δεις πως θα τρέχει όλο αυτό το νερό. Οι παλάμες σου θα βραχούν. Σκέψου τι γάντια θα έπρεπε να έχεις για να καταφέρουν να κοντρολάρουν όλο αυτό το νερό… Νομίζω ότι κανένα γάντι δεν θα μπορούσε να ανταπεξέλθει… Μόνο της καθαρίστριας θα κράταγε στεγνά τα χέρια σου… Ας είμαστε λίγο λογικοί.
    Θα μπορούσες να αγοράσεις πάμφθηνο αδιάβροχο γάντι, αλλά όταν θα τα έβγαζες τα χέρια σου θα είχαν μουλιάσει σαν να ήσουν ναυαγός τον τελευταίο μήνα…

    Εξυπνάδες του τύπου χειρουργικό γάντι από μέσα ξέχνα τα! Αυτά τα προτείνουν άσχετοι… Το χειρουργικό γάντι σε τέτοιες συνθήκες το μόνο που θα καταφέρει είναι να σε βοηθήσει να κολλήσεις πίσω από κανα αυτοκίνητο… Ο Ιδρώτας που θα εγκλωβιστεί μέσα στο νάιλον, θα παγώσει και θα μουδιάσουν τα δάχτυλά σου με αποτέλεσμα να μην τα ελέγχεις καθόλου….

    Ο εξοπλισμός που αγόρασες, είναι τεχνικός εξοπλισμός και έτσι θα πρέπει να τον αντιμετωπίσεις.

    Πάμε στο τελείωμα του μπουφάν. Όπως είσαι με το λάστιχο, δες πίσω στον πισινό σου. Δες το σημείο που τελειώνει το μπουφάν, τι ωραία τσουλάει όοολο το νερό από το μπουφάν στο αδιάβροχο… Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Το γεγονός οτι δεν έχει αδιαβροχοποίηση στο συγκεκριμένο σημείο, είναι απλά γιατί δεν χρειάζεται. Ένα σωστό μοτοσυκλετιστικό παντελόνι θα έπρεπε να καλύπτει ακόμα και καθιστός, μέχρι το πάνω μέρος της μέσης σου. Αν παρατηρήσεις και οι επενδύσεις των μπουφάν εκεί τελειώνουν… Γιατί; Γιατί εκεί αναλαμβάνει το παντελόνι και ίσως η ζώνη μέσης…
    Επίσης, με δεδομένο ότι κάθεσαι, αν υπήρχε υλικό αδιαβροχοποίησης θα το κατέστρεφες. Και μετά το σχίσιμο της μεμβράνης θα προχώραγε προς τα πάνω και θα χανόταν η αδιαβροχοποίηση και στο υπόλοιπο μπουφάν.

    Εδώ κολλάει η ερώτηση… Το μπουφάν σου είναι στιλ τούρινγκ, ή κοντό; Γιατί αν είναι κοντό, καλά να πάθεις… Πως θες προστασία από όλους τους καιρούς αλλά και ντιζάιν..;

    Επίσης. Όσο και κουφό αν ακούγεται, πολλές φορές αυτό που νομίζουμε ότι είναι νερό, είναι ο ίδιος μας ο ιδρώτας και η υγρασία. Δύσκολο να το χωνέψουμε αλλά ναι μετά από και μισή ώρα οδήγησης σε τέτοιες συνθήκες μπορεί και να στύβουμε το βρακί μας.

    Γι’ αυτό και πολλοί αγοράζουν ισοθερμικά και μετά παραπονιούνται ότι τα χρυσοπλήρωσαν και ότι δεν είναι καλά… Δεν είναι αρκετά ζεστά λένε. Μπάζουν… Απλά δεν ξέρουν τι ψώνισαν και ποιος ο λόγος ύπαρξής τους… Ένα ισοθερμικό έχει διαφορετικές χρήσεις, για άθληση, για ορειβασία, για οδήγηση μοτοσικλέτας, για για για για…. Είναι ολόκληρη επιστήμη. Το πρώην αλάνι που έκανε την καλύτερη σούζα στην γειτονία και τώρα έγινε πωλητής προφανώς δεν το ξέρει, αλλά και να το ήξερε δύσκολο να χάσει χρόνο να στο εξηγήσει…

    Τέλος, αν θεωρητικά ας πούμε, σταματούσε η βροχή και συνέχιζες να οδηγάς με μεγάλη ταχύτητα για κάμποση ώρα, θα έβλεπες ότι όλα θα στέγνωναν, ότι θα ήσουν στεγνός παντού και φρέσκος χωρίς κανένα πρόβλημα. Και αυτό είναι που πληρώνεις. Τεχνολογίες γκόρετξ, ντι-ντράι, Η2Ο άουτ κτλ από διάφορες εταιρείες, αυτό που θέλουν είναι να προσφέρουν άνεση (κόμφορτ). Και αυτό είναι δύσκολο να το καταλάβεις μέσα στην πόλη. Ένα πολυήμερο ταξίδι θα σου έδειχνε ξεκάθαρα τι έχεις πληρώσει.

    Το γεγονός ότι έχω παντελόνι και μπουφάν της συγκεκριμένης μάρκας, πίστεψέ με δεν επηρεάζει την κρίση μου. Από κάπου ξεκίνησα και κάπου κατέληξα σε εξοπλισμό. Το μπουφάν το πήρα από Ιταλία το 2004 σε ένα από τα ταξίδια μου. Μέχρι τώρα δεν έχει μπάσει σταγόνα. Η χρήση του είναι χειμώνα καλοκαίρι και πραγματικά δεν θα ήθελες να ξέρεις τι έχει περάσει. Έχει πλυθεί πάνω από 10 φορές, ενώ είναι το μοναδικό μπουφάν που έχω για χρήση σε μηχανή.


    Όλα τα παραπάνω τα γράφω μετά από 12 χρόνια οδήγησης μοτό, πάνω από 150 12ωρα/ 16ωρα ή και 20ωρα συνεχόμενης οδήγησης στις πιο απίθανες καιρικές συνθήκες. Πάνω από 100κ κμ αποκλειστικά σε ταξίδια.
    Όλα τα παραπάνω όποιος παρακολουθεί το φόρουμ μπορεί να τα επιβεβαιώσει μέσα από τα γραφόμενα μου κατά καιρούς στα ταξιδιωτικά τα τελευταία 3 χρόνια και όχι από την εμπειρία μου σε κάποια καφετέρια της Πάτρας.


    Εν ολίγοις, καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σου για την άτυχη αγορά. Παρ’ όλα αυτά, κάνε όποια προσπάθεια μπορείς να κάνεις μέσω του καταστήματος και πίεσε να πάρεις ένα σετ αδιάβροχα σε καλύτερη τιμή ή ακόμα και δώρο. (πολύ χλωμό για Ελλάδα... ) Αν ήμασταν σε άλλη χώρα ίσως με το μπουφάν και μόνο θα είχες δώρο ένα πανέμορφο σετάκι αδιάβροχα και την προειδοποίηση ότι μόνο με αυτά θα κάνεις την δουλειά σου… Το παραπάνω το αναφέρω μιας και σε παραγγελία μέσω ίντερνετ για φίλη, με το κράνος αποσπάσαμε απίθανο σετ αδιάβροχα της Γκλόβερ και με τις μπότες ένα ζευγάρι γκόρετεξ γάντια…

    Κλείνοντας να σου θυμίσω πάλι την ωμή αλήθεια. Μόνο με σετ αδιάβροχα ( κατά προτίμηση ολόσωμο) και δεύτερο ζευγάρι γάντια μπορείς να μείνεις στεγνός και αυτό με δυσκολίες. Αυτό λέει η πείρα, αυτό λένε όλοι οι αναβάτες σε όλο τον κόσμο αλλά και όλα τα σχετικά βιβλία για προετοιμασία εξοπλισμού.


    Πάντα φιλικά.
    Παναγιώτης.

  13. #148
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Φιλε PanVas την καλημέρα μου. Ολα αυτά που γράφεις είναι απλά και κατανοητά.
    Σίγουρα να ξέρεις δεν ψάχνω λαγούς με πετραχήλια.

    Βεβαίως να σου πω ότι μπορεί ο εξοπλισμός που αγόρασα, μπορεί να είναι κάτι πρωτόγνωρο για μένα
    αλλά μήν νομίζεις ότι και στην μηχανή είμαι φρέσκος.

    Είμαι 45 ετών, και απο τα 19 που αγόρασα το πρώτο παπί μέχρι και σήμερα, έχω αλλάξει πολλά μηχανάκια. Και ξεκινώντας θα σου πώ.....

    4 παπιά - kawasaki 1000 z1r - suzuki csx 750 - suzuki cszR 750 - yamaha fj 1200 - yamaha fz 750
    oπου πλέον το 2003 πούλησα το τελευταίο και πήρα ένα beberly 200, και πρόσφατα ένα sym 300.

    Αν και έχω κάνει αρκετές φορές κατα καιρούς delivery και courier, ποτέ δεν προβληματίστηκα για το τί θα φοράω στις βροχές. Βασικά δεν με ένοιαζε άν ήμουν σαν βαρελάκι με το αδιάβροχο.

    Επίσης τα τελευταία 9 χρόνια που δούλεψα στα βόρεια προάστεια, πάλι δεν με ένοιαζε το αδιάβροχο
    καθώς το έβαζα το πρωί, πήγαινα στην δουλειά μου και το έβγαζα.
    Εκανα το οχταοράκι μου και όταν σχολούσα και άν χρειαζόταν το ξανά-έβαζα να γυρίσω σπίτι.

    Τώρα όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά. Δέν έχω καμία πρόθεση να είμαι σαν βαρελάκι, ούτε θέλω να ξαναγυρίσω στο αδιάβροχο.

    Εγώ την μόνη απορία που έχω, είναι άν εσείς που τα έχετε δοκιμάσει αυτά που για μένα φαντάζουν εξωγήινα, αν αντιμετωπίζεται παρόμοιο πρόβλημα.

    Είδα σε πολλά post, οτι κάποιοι δεν έχουν αυτό το πρόβλημα. Επίσης το αναφέρεις και εσύ ο ίδιος ότι δεν σου έχει μπάσει σταγόνα, παρόλες τις ταλαιπωρίες που έχει υποστεί το μπουφάν. .......Τελικά τι δεν κάνω καλά;

    Το μπουφάν είναι σίγουρα αδιάβροχο, και αυτό άλλωστε το κατάλαβα πολύ καλά αφού βγήκα στεγνός απο μέσα. Αλλά αυτά τα μανίκια μου έχουν "κάτσει"....

    Ο μόνος τρόπος που θα δείξει πιστεύω 100%, είναι αυτός που περιγράφεις, και που κάτι παρόμοιο σκέφτομαι και εγώ. Και βεβαίως θα δοκιμαστεί.

    Διαβάζω ότι όσοι έχετε πάρει μπουφάν απο έξω, δεν έχετε κανένα πρόβλημα....

    Οσο αφορά για το παντελόνι που λές και επειδή έχω δοκιμάσει μερικά (δεν βρήκα όμως το νούμερο μου) πρέπει να σου πώ ότι σαν μάκρος είναι πάρα πολύ καλό και μπόλικο.
    Τώρα όσο αφορά την αδιαβροχοποίηση, δεν ξέρω να σου πώ. Θά δείξει.

    Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σου.

  14. #149
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Επειδη απο οτι βλεπω υπαρχει γνωστης/ ταξιδιωτης στο θρεαντ ...... εγω προτεινω να φορας.
    1}Ισοθερμικο της alpine ελαφρυ κατασαρκα , 2} εσωτερικη επενδυση της spidi αδιαβροχη κ αναπνεον 3} το μπουφαν σου.


    Αλλα το σωστοτερο ειναι , το 2} να ναι το μπουφαν κ 3} το αδιααβροχο
    love will save the planet,hate is a good start.

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas

    Εξυπνάδες του τύπου χειρουργικό γάντι από μέσα ξέχνα τα! Αυτά τα προτείνουν άσχετοι… Το χειρουργικό γάντι σε τέτοιες συνθήκες το μόνο που θα καταφέρει είναι να σε βοηθήσει να κολλήσεις πίσω από κανα αυτοκίνητο… Ο Ιδρώτας που θα εγκλωβιστεί μέσα στο νάιλον, θα παγώσει και θα μουδιάσουν τα δάχτυλά σου με αποτέλεσμα να μην τα ελέγχεις καθόλου….
    Μιας και το προτεινα εγω αυτο να πω οτι στην μηχανη δεν εχει χρειαστει ακομη να το δοκιμασω.
    Στην ποδηλασια παντως ειναι σωτηρια λυση και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα εκτος απο το οτι μπουλιαζουν λιγο τα χερια σου...
    Ο ιδρωτας ομως εκει ειναι αρκετα περισσοτερος για ευνοητους λογους...


    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
    και όχι από την εμπειρία μου σε κάποια καφετέρια της Πάτρας.
    Δεν ειμαι σιγουρος αν απευθυνεσε σε εμενα,αλλα να σου πω οτι για την ηλικια μου(20 χρονων) εχω κανει πολυ περισσοτερες εκδρομες απο οτι συνομιλοικοι μου ή και μεγαλυτεροι με 600αρια και 1000αρια που δεν εχουν περασει την γεφυρα...
    Κ εκδρομουσα με μολις 223cc κατω απο τα ποδια μου...
    Οποτε μονο μοτοσυκλετιστη της καφετεριας δε δεχομαι να με χαρακτηρισεις...


Σελίδα 10 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρέπει να είναι παράνομο το να μη φοράς κράνος ?
    από micmic στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 16:59
  2. πως πρεπει να ειναι μια μηχανη τουρισμου
    από xifias στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 12:14
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 13:19
  4. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF