Σελίδα 11 από 33 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 495

Θέμα: ΜΕ ΕΙΔΑ Vol III

  1. #151
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Με είδα να μένω χωρίς μηχανάκι.
    Καλούς δρόμους σε όλους, να προσέχετε ρε
    Τι έγινε;

  2. #152
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    352
    Οικονομική κρίση εδώ και 12 χρόνια!!
    Update το σώσαμε το κορμί.
    Από τις χειρότερες 24 ώρες της ζωής μου. Ειδικά το να πας να σκοτώσεις τη μηχανή σου σε έμπορο.
    Πφφφφ όλα καλά

  3. #153
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Οικονομική κρίση εδώ και 12 χρόνια!!
    Update το σώσαμε το κορμί.
    Από τις χειρότερες 24 ώρες της ζωής μου. Ειδικά το να πας να σκοτώσεις τη μηχανή σου σε έμπορο.
    Πφφφφ όλα καλά

    Να ήξερες πόσο σε νιώθω....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Οικονομική κρίση εδώ και 12 χρόνια!!
    Update το σώσαμε το κορμί.
    Από τις χειρότερες 24 ώρες της ζωής μου. Ειδικά το να πας να σκοτώσεις τη μηχανή σου σε έμπορο.
    Πφφφφ όλα καλά

    Φίλε μου είναι στενάχωρο αυτό που διαβάζω αλλά εύχομαι να επιστρέψεις στους 2 τροχούς κάποτε (πολύ πιθανό το σενάριο άπαξ και κολλήσεις το μικρόβιο).
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.239
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου είναι στενάχωρο αυτό που διαβάζω αλλά εύχομαι να επιστρέψεις στους 2 τροχούς κάποτε (πολύ πιθανό το σενάριο άπαξ και κολλήσεις το μικρόβιο).
    Όπως φαίνεται, σώθηκε το εργαλείο

    Αλώβητος αλλά καταγχωμένος!
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  6. #156
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Οικονομική κρίση εδώ και 12 χρόνια!!
    Update το σώσαμε το κορμί.
    Από τις χειρότερες 24 ώρες της ζωής μου. Ειδικά το να πας να σκοτώσεις τη μηχανή σου σε έμπορο.
    Πφφφφ όλα καλά
    Ευχομαι να σου πανε καλυτερα ολα απο εδω κ στο εξης... Λιγο πολυ οι περισσοτεροι εχουμε περασει τετοιες μερες... ΠΡιν πολλα χρονια για να μπορω να συνεχισω τις σπουδες μου πουλησα τη μηχανη μου... Δε σταματησα ομως ποτε να ονειρευομαι... Για τις μετακινησεις μου πηρα ενα σκουτερ 125 κυβικα αλλα τα πλανα μου καθε βραδυ ηταν πως θα γυρισω την Ευρωπη με αυτο....

    Υγεια να υπαρχει και μη σταματας να οωειρευεσαι και να κυνηγας τα ονειρα σου... Θα ερθουν και καλυτερες μερες...

    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  7. #157
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    352
    Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς, όλα καλά

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.239
    Με βλέπω που κυκλοφορώ στους δρόμους της Κέας με ένα Bandit 1250 +ροϊκή +reprofile +++, και δεν ξέρω αν έχω τρελαθεί από τον κινητήρα ή αν ξενερώνω που δεν μπορώ να ξεδιπλώσω αυτό το τέρας...
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Με βλέπω που κυκλοφορώ στους δρόμους της Κέας με ένα Bandit 1250 +ροϊκή +reprofile +++, και δεν ξέρω αν έχω τρελαθεί από τον κινητήρα ή αν ξενερώνω που δεν μπορώ να ξεδιπλώσω αυτό το τέρας...
    Ωραίο μοτόρι, το ίδιο έχει ένας καλός φίλος και συνταξιδιώτης στην Αγγλία και του έχει στρίψει γιατί έχει κάμερες μέχρι και στους χωματόδρομους οπότε καλά είσαι

  10. #160
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.508
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Με βλέπω που κυκλοφορώ στους δρόμους της Κέας με ένα Bandit 1250 +ροϊκή +reprofile +++, και δεν ξέρω αν έχω τρελαθεί από τον κινητήρα ή αν ξενερώνω που δεν μπορώ να ξεδιπλώσω αυτό το τέρας...
    Έχει από τους καλύτερους κινητήρες ως προς την απόδοση ροπής χαμηλά. Αυτό όμως μπορεί να μπερδεύει κάποιους, νομίζοντας ότι η ροπή θα ανεβαίνει γραμμικά, όπως σε άλλες μοτοσυκλέτες και θα εκτοξεύονται οι επιδόσεις στις 10.000 rpm, κάτι που δεν ισχύει για τη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.

    Ως προς την κατανάλωση καυσίμου, θα αναφέρω μόνο έναν γνωστό μου που το έχει και παίρνει πάντα Αττική Οδό για τις μετακινήσεις του εντός Αττικής, διότι είναι τόσο μεγάλη η κατανάλωση που βγάζει τα διόδια σε κάθε μετακίνηση. Αν πέσει σε φανάρι που κρατάει πολλή ώρα, σβήνει τον κινητήρα για να μειώσει την κατανάλωση.

    Πρακτικά είναι κατάλληλο για ταξίδια, επαρχιακούς δρόμους, άντε και στην Αθήνα τον Αύγουστο που δεν έχει κίνηση. Παρόλο που η ροπή χαμηλά είναι πολύ ευχάριστη, τόσο το βάρος της όσο και η κατανάλωση την καθιστούν απαγορευτική για ενδοαστική χρήση.

    Αν θέλεις, κάνε μας και μία σύγκριση με τη λειτουργία του κινητήρα του XSR900.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 02/09/2023 στις 11:57.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.239
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έχει από τους καλύτερους κινητήρες ως προς την απόδοση ροπής χαμηλά. Αυτό όμως μπορεί να μπερδεύει κάποιους, νομίζοντας ότι η ροπή θα ανεβαίνει γραμμικά, όπως σε άλλες μοτοσυκλέτες και θα εκτοξεύονται οι επιδόσεις στις 10.000 rpm, κάτι που δεν ισχύει για τη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.

    Ως προς την κατανάλωση καυσίμου, θα αναφέρω μόνο έναν γνωστό μου που το έχει και παίρνει πάντα Αττική Οδό για τις μετακινήσεις του εντός Αττικής, διότι είναι τόσο μεγάλη η κατανάλωση που βγάζει τα διόδια σε κάθε μετακίνηση. Αν πέσει σε φανάρι που κρατάει πολλή ώρα, σβήνει τον κινητήρα για να μειώσει την κατανάλωση.

    Πρακτικά είναι κατάλληλο για ταξίδια, επαρχιακούς δρόμους, άντε και στην Αθήνα τον Αύγουστο που δεν έχει κίνηση. Παρόλο που η ροπή χαμηλά είναι πολύ ευχάριστη, τόσο το βάρος της όσο και η κατανάλωση την καθιστούν απαγορευτική για ενδοαστική χρήση.

    Αν θέλεις, κάνε μας και μία σύγκριση με τη λειτουργία του κινητήρα του XSR900.
    Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει τεράστια ροπή στα χαμηλά και αδειάζει ψηλά, όπως λες.
    Όταν έχει γίνει όμως tuning σαν το συγκεκριμένο, ΔΕ ΦΑΝΤΆΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΔΥΝΑΜΗ ΜΙΛΑΜΕ, ΑΠΟ ΤΟ 0....

    Είσαι οριακά εκνευριστικός με το κόλλημα σου προς την κατανάλωση. Ο ιδιοκτήτης του, σαν σωστό κάγγουρας, κάνει πλάκα σε κάτι γρήγορους στα φανάρια, χαίρεται το μηχανάκι του παντού και αδιαφορεί για την κατανάλωση.
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΡΕΥΤΙΚΟ

    Σύγκριση με το XSR δεν γίνετε διότι μιλάμε για τελείως διαφορετικά μηχανάκια.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  12. #162
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    ...

    Είσαι οριακά εκνευριστικός με το κόλλημα σου προς την κατανάλωση. Ο ιδιοκτήτης του, σαν σωστό κάγγουρας, κάνει πλάκα σε κάτι γρήγορους στα φανάρια, χαίρεται το μηχανάκι του παντού και αδιαφορεί για την κατανάλωση.
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΡΕΥΤΙΚΟ

    Σύγκριση με το XSR δεν γίνετε διότι μιλάμε για τελείως διαφορετικά μηχανάκια.
    Αν διαβάσεις προσεκτικά αναφέρεται σε αλλο ατομο για την κατανάλωση και δεν μιλάει προσωπικά, επομενως δεν υπάρχει λόγος εκνευρισμού.

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.239
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Αν διαβάσεις προσεκτικά αναφέρεται σε αλλο ατομο για την κατανάλωση και δεν μιλάει προσωπικά, επομενως δεν υπάρχει λόγος εκνευρισμού.
    Δεν είναι προσωπικό το θέμα, ούτε θα μαλώσουμε

    Σε όλα τα θέματα έχει στο σαν στάνταρ που θα έπρεπε όλοι να έχουμε
    Κατανάλωση, γραμμικότητα, ασφάλεια, αξιοπιστία.
    Όλα τα άλλα είναι λάθος επιλογές.
    Εγώ πάντως οδηγώ μοτοσυκλέτα από καύλα πρώτα και μετά όλα τα άλλα. Αν ήθελα να είμαι οικονομικός και ασφαλής θα πήγαινα με το μετρό.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  14. #164
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Mε είδα να είμαι αμήχανος εδώ και 5 μήνες και έχω σαλτάρει...α και επίσης με είδα να μπαίνω εδώ μέσα μετά από 5 χρόνια να λέω τον πόνο μου...
    Keep spamming!!!:a13:

  15. #165
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    968
    Κάνουμε και δωρεάν ψυχανάλυση,πες μας κι άλλα,με το καλό να ξαναπάρεις οτι ποθείς!

Σελίδα 11 από 33 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Με είδα... Vol II
    από amyroukai στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1497
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2023, 20:54
  2. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  3. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF