Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 156 από 156

Θέμα: gsxr k8

  1. #151
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Αρχικά δημιουργήθηκε από k7600
    Δεν λεω οτι δεν κλεβουν τα κοντερ αλλα τι να κανουμε αυτα εχουμε ως μοναδα μετρησης οποτε συμφωνα με αυτα θα συζηταμε . Σιγα να μην παω να σκασω φραγγα να παρω σωστο μετρητη για να διαπιστωσω τι ? οτι το κοντερ μου κλεβει 7-8 ή αντε και 10 χιλιομετρα?
    πιστεψε με εχω πολυ καλυτερες ιδεες για να ξοδεψω τα λεφτα μου . Το αν πηγαινω με 300 ή με 293 χιλιομετρα το ιδιο μου κανει , απο εκει και περα μιλαμε για επαγγελματικες καταστασεις ( dragster , κοντρες κ.τ.λ ) . Σ αυτα τα χιλιομετρα τα + - 5-10 χιλιομετρα εχουν το ιδιο αποτελεσμα ( ιδια αδρεναλινη , και αν γινει η στραβη παλι σκονη θα γινουμε ).
    +999

    Εδώ φίλε έχεις δίκιο. Αυτά έχουμε για μόναδα μέτρησης. Η κουβέντα ίσως παρεξηγήθηκε.
    Από το κοντέρ βλέπουμε τα χιλιόμετρα, διαφορετικά θα τα ξηλώναμε και θα μετρούσαμε μόνο με Gps, σοβαρή υπόθεση τώρα... Άντε τώρα, και τέλος η κουβέντα με τα χιλιόμετρα!!
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  2. #152
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/10/2002
    Μηνύματα
    149
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Για να το τελειώνουμε εδώ το θέμα .................
    Όταν γράφετε "βγάζει 310 χλμ. τελική .............. " ή "έπιασα 310 χλμ. ..........." σημαίνει ότι μετρημένο με σωστά όργανα (π.χ. GPS) έδειξε 310 χλμ. !!!
    Το σωστό θα ήταν να γράψετε "το κοντέρ έδειξε 310 χλμ. ........... "
    Όμως με βάση αυτά που γράφτηκαν ............
    και ο TeoK8 έγραψε :
    "310 pragmatika??san polla na mou fainontai..
    to 1000 tote posa bgazei xwris kofti?320?kai to busa 330?"
    Πιστεύετε ότι δεν ξέρω τι ακριβώς είναι ένα GSXR ;;; Λέτε να μην έχω οδηγήσει ;;;
    Τα νούμερα που πετάτε εδώ και 2 σελίδες είναι από άλλο πλανήτη γιατί αφήνετε να εννοηθεί ότι μιλάτε για πραγματική τελική ............ για στοκ μηχανάκια !!!

    Μετά το γυρνάμε και λέμε όχι 310 αλλά 297 ..............ξέρετε ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ είναι αυτή η διαφορά ;;;

    Όλοι αγαπάμε τα μηχανάκια μας αλλά ή λέμε τα πράγματα σωστά ή ας μην τα λέμε καθόλου !!! Οι υπερβολές και οι ανακρίβειες μας εκθέτουν σε κριτική !!!

    oxi file mou den gyrisa tipota... 297 episasa egw!!! kai eixe kiallo diladi 299 giati exei kofti apo ekei kai pera eipa oti eida video pou eixe piasei 306-8 den thymamai.. apo ekei kai pera oti vlepw lew. KAI OTI LEW TO KANW
    panagiwta k mixalis....

  3. #153
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/10/2002
    Μηνύματα
    149
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Αυτά που γράφεις σωστά είναι μεν ...................... ΑΛΛΑ άσχετα με αυτό που λέω !!!
    Το τι λες με την γκόμενα ΚΑΜΙΑ σχέση δεν έχει με το τι γράφεις !!! Στην μια περίπτωση απαντάς σε άτομο την ώρα που οδηγείς και θα πρέπει να έχεις εκεί το μυαλό σου, άρα δεν έχεις τον απαραίτητο χρόνο, στην άλλη περίπτωση (τη δική μας) έχεις ΟΣΟ χρόνο θες και πρέπει να προσέχεις τι γράφεις !!! Ή μάλλον το τι αφήνεις να εννοηθεί ................

    Από μένα ΤΕΛΟΣ !!!


    pou sai spartiati..? koita, alli douleia den eixe o diaolos kai g@m.....ge ta paidia tou
    o mesos anthrwpos metraei me konter eite to thes eite oxi. twra ta typakia pou analyoun thewreies epi wres ta xw dei ston dromo... pare ektws apo to gps kai ena moirognwmonio gia na les pws mpikes me moires stin strofi... tespa d arxisame to thema gia na arpaxtoume sto telos eixa pei oti pianei ews kai 310.. e wraia ti 310 ti 308... to mamisame to thema toses meres...

    elega proxtes se enan oti epiasa 200 stin souza kai mou elege oti lew lalakies giati? pws metrage to konter mou afou itan orthio... e na omws pou metrage ti na kanw?? tespa telos to thema apo mena...

    kalokairi einai ante na mazeftoume na pame kamia volta kai as afisoume ta epistimonika texnika gia tous texnikous twn moto gp
    panagiwta k mixalis....

  4. #154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teok8
    Εγγραφή
    15/07/2008
    Μηνύματα
    115
    poli to travixate re paidia!
    ola tha itan poli pio eukola an apla legame ton oro "pragmatika" ton opoio ligo diskola na poume mias kai dn exoume oloi ta aparaitita mesa,i apla na legame "konterisia"!
    otan pame gia kafe dn exei simasia an pame me 110 i 116 alla otan sigrinoume telikes exei terastia simasia gt bgainoun lathos simperasmata!

  5. #155
    Το 1000αρι μου εχει βγαλει 307,07 χλμ/ωρα με αντικοφτη μετρημενο σε δυναμομετρο.Ειναι η ανωτερη ταχυτητα που μπορει να αναπτυξει με το μαμα γραναζωμα και τον κοφτη στις 13.750 σ.α.λ.(στην ουσια ο κοφτης τελικης δεν ειναι τιποτα αλλο απο την ενεργοποιηση του κοφτη στις στροφες νωριτερα στην εκτη σχεση).Για να βγαλει καποιος μεγαλυτερη τελικη πρεπει να "μακρυνει" το γραναζωμα ή να ανεβασει τον κοφτη των στροφων ψηλοτερα (με τον αγωνιστικο εγκεφαλο γινεται).Ενα κ7 για παραδειγμα με περισσοτερα αλογα απο ενα αλλο κ7 θα εχει ακριβως την ιδια τελικη ταχυτητα εφοσον εχει μαμα γραναζωμα και κοφτη στις 13.750σ.α.λ. απλα θα την φτανει γρηγοροτερα ακομα και σε δυσκολες συνθηκες (ανεμος, ανηφορα και φορτιο).Το GSR 600 που εχω με φιλτρο,εξατμιση και προγραμμα βγαζει πραγματικα 245χλμ/ωρα.Οσο για τα κοντερ στο GSR βλεπω 260

  6. #156
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nirve
    epiasa 200 stin souza kai mou elege oti lew lalakies giati? pws metrage to konter mou afou itan orthio... e na omws pou metrage ti na kanw??
    :rotflmao:
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Gsxr K8
    από lantz στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 14:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF