Σελίδα 116 από 142 ΠρώτοΠρώτο ... 1666106111112113114115116117118119120121126 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.726 έως 1.740 από 2116

Θέμα: Ποδήλατα

  1. #1726
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Γκούχου γκούχου.....ερώτηξης μπερδεμένου που απο πιτσιρικάς έκανε τα πάντα με ένα άθλιο mtb (και κουρσα και βουνό και μετακίνηση πόλη) και τώρα με τα trekking mekking urban κτλ κτλ έχω χασει την μπάλα.

    Ψήνομαι άσχημα για να ξεκινήσω ξανά το mtbiking σε βουνό αλλά και πόλη κοντινές μετακινήσεις κτλ.έχω βάλει στο μάτι ένα scott aspect 40 2011 mod και ένα ideal freeder disk 2012.Γνωρίζει κάποιος υπέρ και κατά των δύο μοντέλων να με διαφωτίσει λιγάκι?Κλίνω πρός το scott λόγω εμφάνισης και πιό καλυτερης κατασκευής στο μάτι το δικό μου....
    Keep spamming!!!:a13:

  2. #1727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    έχω βάλει στο μάτι ένα scott aspect 40 2011 mod και ένα ideal freeder disk 2012.Γνωρίζει κάποιος υπέρ και κατά των δύο μοντέλων να με διαφωτίσει λιγάκι?Κλίνω πρός το scott λόγω εμφάνισης και πιό καλυτερης κατασκευής στο μάτι το δικό μου....
    σωστά σου κάνει κλικ το scott, αλλά είναι άδικη η σύγκριση με το freeder που είναι το πιο απλό ποδήλατο της ideal. ϊσως η συγκριση με το zig-zag ή to Hillmaster να είναι πιο δίκαιη.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #1728
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    σωστά σου κάνει κλικ το scott, αλλά είναι άδικη η σύγκριση με το freeder που είναι το πιο απλό ποδήλατο της ideal. ϊσως η συγκριση με το zig-zag ή to Hillmaster να είναι πιο δίκαιη.
    To zig zag εχει παραπάνω από το freeder υδραυλικά φρένα αν δεν κάνω λάθος.Το hillmaster ξεφεύγει από χρήμα,ούτως η άλλως μεταχείρισμενο θα είναι το scott να κρατηθεί χαμηλά το budget.
    Keep spamming!!!:a13:

  4. #1729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    To zig zag εχει παραπάνω από το freeder υδραυλικά φρένα αν δεν κάνω λάθος.Το hillmaster ξεφεύγει από χρήμα,ούτως η άλλως μεταχείρισμενο θα είναι το scott να κρατηθεί χαμηλά το budget.
    Νομίζω οτι το 12άρι το freeder βγαίνει και με δισκόφρενα, αλλά δεν ξέρω αν είναι υδραυλικά ή με συρματόσχοινο (πιθανολογώ το δεύτερο). Το scott καινούργιο, ανήκει στην κατηγορία των 2 που σου έγραψα, ενω το freeder είναι -200 οπότε καταλαβαίνεις οτι δεν παίζει στην ίδια κατηγορία. Αν ψάχνεις για μεταχείρο, στην περιοχή των 300 σίγουρα θα βρεις πολύ καλύτερα ποδήλατα απ΄το freeder. Κοίτα και για Kona, Trek, Orbea ενώ πολύ φθηνό και στην κατηγορία των Freeder, Orient Nonus είναι και αυτό

    Προσωπικά χτύπησα πριν 2-3 βδομάδες ένα Orient Novus με 200€ καινούργιο και είμαι σούπερ, αφού δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από χώμα. Σαν ποδήλατο, νομίζω οτι είναι το αντίστοιχο Freeder της Ideal.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #1730
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Νομίζω οτι το 12άρι το freeder βγαίνει και με δισκόφρενα, αλλά δεν ξέρω αν είναι υδραυλικά ή με συρματόσχοινο (πιθανολογώ το δεύτερο). Το scott καινούργιο, ανήκει στην κατηγορία των 2 που σου έγραψα, ενω το freeder είναι -200 οπότε καταλαβαίνεις οτι δεν παίζει στην ίδια κατηγορία. Αν ψάχνεις για μεταχείρο, στην περιοχή των 300 σίγουρα θα βρεις πολύ καλύτερα ποδήλατα απ΄το freeder. Κοίτα και για Kona, Trek, Orbea ενώ πολύ φθηνό και στην κατηγορία των Freeder, Orient Nonus είναι και αυτό

    Προσωπικά χτύπησα πριν 2-3 βδομάδες ένα Orient Novus με 200€ καινούργιο και είμαι σούπερ, αφού δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από χώμα. Σαν ποδήλατο, νομίζω οτι είναι το αντίστοιχο Freeder της Ideal.
    Μέ μπέρδεψες τώρα....
    Οσο πιό πολλά κοιτάω τόσο δεν ξέρω πιό θέλω.Πάντως kona trek και orbea ξεφεύγουν λίγο που κοίταξα στο car.gr
    Keep spamming!!!:a13:

  6. #1731
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THANOS_KTM
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    102
    Bασικά πόσα λεφτά δίνεις?

  7. #1732
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THANOS_KTM Προβολή μηνύματος
    Bασικά πόσα λεφτά δίνεις?
    Μέχρι 300 ευρώ δίνω και κοιτάω μεταχειρισμένα για να βρώ όσο το δυνατόν καλύτερο ποδήλατο σε περιφερειακά σε αυτά τα λεφτά.
    Keep spamming!!!:a13:

  8. #1733
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THANOS_KTM
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Μέχρι 300 ευρώ δίνω και κοιτάω μεταχειρισμένα για να βρώ όσο το δυνατόν καλύτερο ποδήλατο σε περιφερειακά σε αυτά τα λεφτά.
    Και πολύ καλά κάνεις.
    Εγώ την κούρσα μου την αγόρασα μεταχείρω στο 1/3 της τιμής της.

    Από ότι είδα το θέλεις για "τα πάντα όλα".....στο βουνό θα είναι απλή περιήγηση ή θα ψαχτείς για ποιό "αντρουα" καταστάσεις?

  9. #1734
    Σορρυ για το ποστ , αλλά επειδή χθες το βράδυ πέρασα 5 ώρες αγωνιάς μέχρι να βγει το βαφτιστήρι μου (13 χρονών) από το χειρουργιο μετά από πτώση με το ποδήλατο και να μας πει ο παιδονευροχειρουργος ότι όλα πήγαν καλά, θα ήθελα να σας μεταφέρω τα λόγια του
    «Τα πιο σοβαρά περιστατικά έχουν να κάνουν με ποδήλατα και χτυπήματα στο κεφάλι …
    ΠΑΝΤΑ κρανος με το ποδήλατο και ΠΑΝΤΑ το κράνος να εφαρμόζει ΣΩΣΤΑ στο κεφάλι… ένα κτύπημα στο κεφάλι ακόμη και με ελάχιστη ταχύτητα μπορεί να είναι πολύ σοβαρό»
    Για την ιστορία , ο πιτσιρικάς φόραγε κράνος που όμως το είχε ΠΟΛΥ χαλαρό και δεν τον προστάτεψε…
    Το ξέρω ότι όλα αυτά τα ξέρετε , αλλά καμιά φορά βοηθά να το υπενθυμίζουμε

  10. #1735
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    ........Για την ιστορία , ο πιτσιρικάς φόραγε κράνος που όμως το είχε ΠΟΛΥ χαλαρό και δεν τον προστάτεψε…
    Το ξέρω ότι όλα αυτά τα ξέρετε , αλλά καμιά φορά βοηθά να το υπενθυμίζουμε
    περαστικά και ποτέ ξανά

    δυστυχώς, δεν το ξέρουν.... οι πιο πολλοί που βλέπω είναι ακράνωτοι....

    το χειρότερο είναι οτι οι γονείς που πάνε ποδηλατάδα με τα μικρά τους είναι τόσο αυτοί όσο και τα παιδιά χωρίς προστασίες.... εκεί λοιπόν που θα γινόταν ένα ωραίο μάθημα περί ασφάλειας (με προέκταση σε μοτό/αυτοκίνητα μελλοντικά) προκειμένου να μάθουν τα παιδιά από μικρά και να τους γίνει βίωμα η αναγκαιότητα υπαρξης και χρήσης προστατευτικού εξοπλισμού, τζίφος....

    μετά μας φταίει η π0τάνα η κοινωνία και δεν ξέρω γω τι.....

  11. #1736
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THANOS_KTM
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Σορρυ για το ποστ , αλλά επειδή χθες το βράδυ πέρασα 5 ώρες αγωνιάς μέχρι να βγει το βαφτιστήρι μου (13 χρονών) από το χειρουργιο μετά από πτώση με το ποδήλατο και να μας πει ο παιδονευροχειρουργος ότι όλα πήγαν καλά, θα ήθελα να σας μεταφέρω τα λόγια του
    «Τα πιο σοβαρά περιστατικά έχουν να κάνουν με ποδήλατα και χτυπήματα στο κεφάλι …
    ΠΑΝΤΑ κρανος με το ποδήλατο και ΠΑΝΤΑ το κράνος να εφαρμόζει ΣΩΣΤΑ στο κεφάλι… ένα κτύπημα στο κεφάλι ακόμη και με ελάχιστη ταχύτητα μπορεί να είναι πολύ σοβαρό»
    Για την ιστορία , ο πιτσιρικάς φόραγε κράνος που όμως το είχε ΠΟΛΥ χαλαρό και δεν τον προστάτεψε…
    Το ξέρω ότι όλα αυτά τα ξέρετε , αλλά καμιά φορά βοηθά να το υπενθυμίζουμε
    Eτσι ακριβώς είναι τα πράγματα.
    Εγώ είχα φάει μια "καλή" με 40+ στην Πάρνηθα,και αμα δεν φορούσα το κράνος(που διαλύθηκε)δεν θα έγραφα τώρα.

    Η μεγάλη μου κόρη δεν ανεβαίνει πάνω στο ποδήλατο αν δεν βάλει κράνος.Της το είχα επιβάλει από την αρχή,και τώρα της έχει γίνει συνήθεια.

  12. #1737
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Σορρυ για το ποστ , αλλά επειδή χθες το βράδυ πέρασα 5 ώρες αγωνιάς μέχρι να βγει το βαφτιστήρι μου (13 χρονών) από το χειρουργιο μετά από πτώση με το ποδήλατο και να μας πει ο παιδονευροχειρουργος ότι όλα πήγαν καλά, θα ήθελα να σας μεταφέρω τα λόγια του
    «Τα πιο σοβαρά περιστατικά έχουν να κάνουν με ποδήλατα και χτυπήματα στο κεφάλι …
    ΠΑΝΤΑ κρανος με το ποδήλατο και ΠΑΝΤΑ το κράνος να εφαρμόζει ΣΩΣΤΑ στο κεφάλι… ένα κτύπημα στο κεφάλι ακόμη και με ελάχιστη ταχύτητα μπορεί να είναι πολύ σοβαρό»
    Για την ιστορία , ο πιτσιρικάς φόραγε κράνος που όμως το είχε ΠΟΛΥ χαλαρό και δεν τον προστάτεψε…
    Το ξέρω ότι όλα αυτά τα ξέρετε , αλλά καμιά φορά βοηθά να το υπενθυμίζουμε
    Περαστικά στον παίδαρο
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  13. #1738
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Περαστικά να είναι στο παλικαράκι και ποτέ ξανά!Το κράνος είτε με μηχανάκι είτε με ποδήλατο είναι must!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THANOS_KTM Προβολή μηνύματος
    Και πολύ καλά κάνεις.
    Εγώ την κούρσα μου την αγόρασα μεταχείρω στο 1/3 της τιμής της.

    Από ότι είδα το θέλεις για "τα πάντα όλα".....στο βουνό θα είναι απλή περιήγηση ή θα ψαχτείς για ποιό "αντρουα" καταστάσεις?
    Βασικά πιό πολύ χώμα βατό αλλά να πηγαίνει και σε πιό extreme χώμα μόλις πάρω τα πάνω μου σε πιό γρήγορες φάσεις.Δέν θα έλεγα όχι να πηγαίνει και ικανοποιητικά με ένα λαστιχάκι δρόμου στην άσφαλτο.
    Keep spamming!!!:a13:

  14. #1739
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THANOS_KTM
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Περαστικά να είναι στο παλικαράκι και ποτέ ξανά!Το κράνος είτε με μηχανάκι είτε με ποδήλατο είναι must!



    Βασικά πιό πολύ χώμα βατό αλλά να πηγαίνει και σε πιό extreme χώμα μόλις πάρω τα πάνω μου σε πιό γρήγορες φάσεις.Δέν θα έλεγα όχι να πηγαίνει και ικανοποιητικά με ένα λαστιχάκι δρόμου στην άσφαλτο.
    Mήπως να κοίταγες και για κανά 29αρι?Δεν ξέρω αν θα βρείς σε αυτά τα λεφτά(δεν το έχω ψάξει)αλλά θα κάνεις αυτά που θές ποιό εύκολα.!!

  15. #1740
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THANOS_KTM Προβολή μηνύματος
    Mήπως να κοίταγες και για κανά 29αρι?Δεν ξέρω αν θα βρείς σε αυτά τα λεφτά(δεν το έχω ψάξει)αλλά θα κάνεις αυτά που θές ποιό εύκολα.!!
    Το 29άρι δεν νομίζω να με βολεψει για χώμα.
    Keep spamming!!!:a13:

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm & ποδηλατα
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 14:06
  2. Κατάστημα με ποδήλατα κανείς..?
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 09:06
  3. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 21:35
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2007, 23:52
  5. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF