Σελίδα 118 από 142 ΠρώτοΠρώτο ... 1868108113114115116117118119120121122123128 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.756 έως 1.770 από 2116

Θέμα: Ποδήλατα

  1. #1756
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Πολύ καλά τα merida..
    Και καλή αναλογία τιμής,και μεγάλο ευρος τιμών για να διαλέξεις.
    Εγώ κοιτούσα το MATTS TFS 300-D,αλλά τελικά αγόρασα GT λόγω εμφάνισης και μόνο.
    Στην περιοχή μας είναι ο Λευτέρης που τα φέρνει.Πέρνα μια βόλτα,είναι πολύ καλό παιδί και εξυπηρετικότατος.
    The only easy day was yesterday.

  2. #1757
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Πολύ καλά τα merida..
    Και καλή αναλογία τιμής,και μεγάλο ευρος τιμών για να διαλέξεις.
    Εγώ κοιτούσα το MATTS TFS 300-D,αλλά τελικά αγόρασα GT λόγω εμφάνισης και μόνο.
    Στην περιοχή μας είναι ο Λευτέρης που τα φέρνει.Πέρνα μια βόλτα,είναι πολύ καλό παιδί και εξυπηρετικότατος.
    Περιοχή μάς?Αττική ολάκερη να ψάξω να τον βρώ?
    Keep spamming!!!:a13:

  3. #1758
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Παίδες γνωρίζει κανείς την μάρκα Merida ?
    έχω βρεί ένα ποδηλατάκι 26αρι με αυτά τα χαρακτηριστικά.

    size 18" (46cm),ντεραγιέ χειριστίρια DEORE XT,

    3 x 9 ταχυτητες,

    πηρούνι ROCK SHOX-TORA--rebound set.

    pop lock-(remote κλείδωμα απο το τιμόνι),

    STROKER δισκόφρενα υδραυλικά ,
    (ρυθμιζόμενα και πολυ ισχυρά)

    Τι λέει από περιφερειακά?
    Τα περιφερειακά του είναι μια χαρά για εισαγωγικό ποδήλατο, ότι πρέπει! Το θέμα είναι βέβαια πόσο κοστολογούν το ποδήλατο με αυτά τα περιφερειακά...

    Από εκεί και έπειτα η Merida μαζί με τη Giant είναι οι μεγαλύτερες κατασκευάστριες ποδηλάτων στον κόσμο, φτιάχνουν πλαίσια για όλους τους άλλους (Specialized, Trek, Scott) οπότε κάτι θα ξέρουν, μην σε ανησυχεί το άγνωστο του ονόματος στη χώρα μας, μια χαρά ποδήλατα είναι!

  4. #1759
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Περιοχή μάς?Αττική ολάκερη να ψάξω να τον βρώ?

    Πειραιά και πέριξ δεν είσαι?
    Στην Π.Ράλλη είναι ο Λευτέρης!
    The only easy day was yesterday.

  5. #1760
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Τα περιφερειακά του είναι μια χαρά για εισαγωγικό ποδήλατο, ότι πρέπει! Το θέμα είναι βέβαια πόσο κοστολογούν το ποδήλατο με αυτά τα περιφερειακά...

    Από εκεί και έπειτα η Merida μαζί με τη Giant είναι οι μεγαλύτερες κατασκευάστριες ποδηλάτων στον κόσμο, φτιάχνουν πλαίσια για όλους τους άλλους (Specialized, Trek, Scott) οπότε κάτι θα ξέρουν, μην σε ανησυχεί το άγνωστο του ονόματος στη χώρα μας, μια χαρά ποδήλατα είναι!
    To παληκάρι που το πουλάει μου είπε ότι έκανε καινούριο 900 ευρώ και το πήρε προσφορά στα 680.το δίνει με δυο βδομαδες στην κατοχη του 550 ευρω.
    Πάντως με βοηθησες πολύ γιατί το κόψιμο του σκελετού μου θύμιζε scott (πράγμα που μου αρέσει πολύ) και έλεγα να το πώ αλλά φοβόμουν μην ρεζιλευτώ.

    Απλά θέλω να μάθω αν μετά χρειαστώ κάτι παραπάνω (όπως καλύτερο μπροστινό αέρος-λαδιου και κασέτα 10άρα) μπορώ να τα αλλάξω η θα μείνω με αυτά που έχει ήδη επάνω?Προσπαθώ να βρώ κάτι που να μπορέσω να το κρατήσω για καιρό.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Πειραιά και πέριξ δεν είσαι?
    Στην Π.Ράλλη είναι ο Λευτέρης!
    Πειραιά είναι η εργασία μου οπότε θα περάσω,Πέτρου Ράλλη απο κηφισσό πρός αθήνα η πρός Κορυδαλλό είναι να έχω το νού μου?
    Keep spamming!!!:a13:

  6. #1761
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    To παληκάρι που το πουλάει μου είπε ότι έκανε καινούριο 900 ευρώ και το πήρε προσφορά στα 680.το δίνει με δυο βδομαδες στην κατοχη του 550 ευρω.
    Πάντως με βοηθησες πολύ γιατί το κόψιμο του σκελετού μου θύμιζε scott (πράγμα που μου αρέσει πολύ) και έλεγα να το πώ αλλά φοβόμουν μην ρεζιλευτώ.

    Απλά θέλω να μάθω αν μετά χρειαστώ κάτι παραπάνω (όπως καλύτερο μπροστινό αέρος-λαδιου και κασέτα 10άρα) μπορώ να τα αλλάξω η θα μείνω με αυτά που έχει ήδη επάνω?Προσπαθώ να βρώ κάτι που να μπορέσω να το κρατήσω για καιρό.



    Πειραιά είναι η εργασία μου οπότε θα περάσω,Πέτρου Ράλλη απο κηφισσό πρός αθήνα η πρός Κορυδαλλό είναι να έχω το νού μου?
    Στο 449 είναι στο ρεύμα προς Κηφισό.
    Έχε υπ'όψιν οτι πάντα στις τιμές καταλόγου δεν πουλιέται ποδήλατο.Πάντα ρίχνουν την τιμή,στην δική μου περίπτωση απο 650 το άφησε 550.Σε όποιο ποδηλατάδικο πήγα πάντοτε έριχναν την τιμή σε σχέση με την αναγραφόμενη.
    The only easy day was yesterday.

  7. #1762
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    To παληκάρι που το πουλάει μου είπε ότι έκανε καινούριο 900 ευρώ και το πήρε προσφορά στα 680.το δίνει με δυο βδομαδες στην κατοχη του 550 ευρω.
    Πάντως με βοηθησες πολύ γιατί το κόψιμο του σκελετού μου θύμιζε scott (πράγμα που μου αρέσει πολύ) και έλεγα να το πώ αλλά φοβόμουν μην ρεζιλευτώ.

    Απλά θέλω να μάθω αν μετά χρειαστώ κάτι παραπάνω (όπως καλύτερο μπροστινό αέρος-λαδιου και κασέτα 10άρα) μπορώ να τα αλλάξω η θα μείνω με αυτά που έχει ήδη επάνω?Προσπαθώ να βρώ κάτι που να μπορέσω να το κρατήσω για καιρό.
    Καλά είναι τότε, μια χαρά πράγματα έχει πάνω. Όσο για αναβαθμίσεις μελλοντικά, μπορείς άνετα να βάλεις ότι πιρούνι θες (εννοείται σε αντίστοιχη διαδρομή με αυτή που έχει), τώρα για την 10-αρα κασσέτα ρώτα το σε κάνα ποδηλατάδικο αν μπορεί να την πάρει, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και να μην είναι συμβατό. Στην τελική σκοτίστηκες, μπορείς να φέρεις στα μέτρα σου το σύστημα μετάδοσης αναλόγα του τι θές, πιο εύκολα / ελαφριά πατήματα για ανηφόρια ή πιο γρήγορα / βαριά για φλαταδούρα και άσφαλτο (αλλά θες και γερά πόδια στην δεύτερη περίπτωση...). Όπως και να έχει, με 27 ταχύτητες είσαι υπεΡκαλυμμένος, δεν θα σου χρειαστεί κάτι άλλο. Καλές πεταλίες!

  8. #1763
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Στο 449 είναι στο ρεύμα προς Κηφισό.
    Έχε υπ'όψιν οτι πάντα στις τιμές καταλόγου δεν πουλιέται ποδήλατο.Πάντα ρίχνουν την τιμή,στην δική μου περίπτωση απο 650 το άφησε 550.Σε όποιο ποδηλατάδικο πήγα πάντοτε έριχναν την τιμή σε σχέση με την αναγραφόμενη.
    Σε ευχαριστώ θα περάσω και από εκεί μια βόλτα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Καλά είναι τότε, μια χαρά πράγματα έχει πάνω. Όσο για αναβαθμίσεις μελλοντικά, μπορείς άνετα να βάλεις ότι πιρούνι θες (εννοείται σε αντίστοιχη διαδρομή με αυτή που έχει), τώρα για την 10-αρα κασσέτα ρώτα το σε κάνα ποδηλατάδικο αν μπορεί να την πάρει, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και να μην είναι συμβατό. Στην τελική σκοτίστηκες, μπορείς να φέρεις στα μέτρα σου το σύστημα μετάδοσης αναλόγα του τι θές, πιο εύκολα / ελαφριά πατήματα για ανηφόρια ή πιο γρήγορα / βαριά για φλαταδούρα και άσφαλτο (αλλά θες και γερά πόδια στην δεύτερη περίπτωση...). Όπως και να έχει, με 27 ταχύτητες είσαι υπεΡκαλυμμένος, δεν θα σου χρειαστεί κάτι άλλο. Καλές πεταλίες!
    Με μπρίζωσες άσχημα....
    Keep spamming!!!:a13:

  9. #1764
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Άς παρουσιάσω και εγώ το νέο μου ποδηλατάκι γεμάτος χαρά!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	my bike.jpg 
Προβολές:	259 
Μέγεθος:	101,0 KB 
ID:	281530Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3238049_5_b.jpg 
Προβολές:	260 
Μέγεθος:	53,3 KB 
ID:	281531Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3238049_7_b.jpg 
Προβολές:	258 
Μέγεθος:	60,9 KB 
ID:	281532

    Το έκανα βόλτες μέσα στο πάρκινγκ και έφθασε στ'αυτιά το χαμόγελο σαν βλαμμένο!

    Τα φρένα του είναι ακόμα άστρωτα,τώρα αρχίζουν και πατάνε στον δίσκο,παρ'όλα αυτά έχει εκπληκτικά φρένα (με τρίξιμο όμως,πιστεύω θα στρώσει) με απίστευτη αίσθηση!
    Keep spamming!!!:a13:

  10. #1765
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Άς παρουσιάσω και εγώ το νέο μου ποδηλατάκι γεμάτος χαρά!
    Καλορίζικο φίλε πάντα όρθιος
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  11. #1766
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109
    Καλοριζικο φιλε μου. Πανεμορφο το Merida. Εξοπλισμο αναβατη παρε αμα αρχισεις τις καγκουριες.

  12. #1767
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Άς παρουσιάσω και εγώ το νέο μου ποδηλατάκι γεμάτος χαρά!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	my bike.jpg 
Προβολές:	259 
Μέγεθος:	101,0 KB 
ID:	281530Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3238049_5_b.jpg 
Προβολές:	260 
Μέγεθος:	53,3 KB 
ID:	281531Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3238049_7_b.jpg 
Προβολές:	258 
Μέγεθος:	60,9 KB 
ID:	281532

    Το έκανα βόλτες μέσα στο πάρκινγκ και έφθασε στ'αυτιά το χαμόγελο σαν βλαμμένο!

    Τα φρένα του είναι ακόμα άστρωτα,τώρα αρχίζουν και πατάνε στον δίσκο,παρ'όλα αυτά έχει εκπληκτικά φρένα (με τρίξιμο όμως,πιστεύω θα στρώσει) με απίστευτη αίσθηση!
    Καλολάσπωτο το εργαλείο σου, είναι αξιόμαχο και αν θές μπορούμε να το βελτιώσουμε και άλλο, έχω stock ανταλλακτικών να σε φτιάξω, να κανονίσουμε να σε βολτάρουμε καμια βόλτα το SBS club το οποίο βολτάρει και on & off.

    Και μια και είσαι και streeτας θα σου δώσω μια την Μαντόνα μου να την βολτάρεις και να πας να το κάνεις ανταλλαγή

  13. #1768
    Μεγειές μαν.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #1769
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/12/2012
    Μηνύματα
    5
    Χαιρετω την παρεα.θελω να σας ρωτησω πριν την αγορα ποδηλατου,για ηπια ασκηση κ για βολτα ας πουμε,αξιζει να απευθηνθω σε ενα καταστημα τυπου cyclist για να δω τι μου ταιριαζει,η οχι?

  15. #1770
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο φίλε πάντα όρθιος
    Ευχαριστώ πολύ!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leontheprof Προβολή μηνύματος
    Καλοριζικο φιλε μου. Πανεμορφο το Merida. Εξοπλισμο αναβατη παρε αμα αρχισεις τις καγκουριες.
    Άμα? Είμαι ήδη στο ψάξιμο για θώρακες, επιγονατίδες και τα σχετικά.
    Ευχαριστώ πολύ!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tigas Προβολή μηνύματος
    Καλολάσπωτο το εργαλείο σου, είναι αξιόμαχο και αν θές μπορούμε να το βελτιώσουμε και άλλο, έχω stock ανταλλακτικών να σε φτιάξω, να κανονίσουμε να σε βολτάρουμε καμια βόλτα το SBS club το οποίο βολτάρει και on & off.

    Και μια και είσαι και streeτας θα σου δώσω μια την Μαντόνα μου να την βολτάρεις και να πας να το κάνεις ανταλλαγή
    Σταύρο για δώσε λεπτομέρειες για το sbs Όσο για την βελτίωση θα γίνει σιγά σιγά και αυτό.Ευχαριστώ αλλά όχι άλλο Ss, πονάει!:-P

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Μεγειές μαν.
    Ευχαριστώ Βύρωνα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisd Προβολή μηνύματος
    Χαιρετω την παρεα.θελω να σας ρωτησω πριν την αγορα ποδηλατου,για ηπια ασκηση κ για βολτα ας πουμε,αξιζει να απευθηνθω σε ενα καταστημα τυπου cyclist για να δω τι μου ταιριαζει,η οχι?
    Για ήπια άσκηση και βόλτα σ όλα τα τερέν (άσφαλτο και χώμα βατό) θα σου προτείνουν ένα trekking.Δεν είναι κακό να πας κει από ένα κατάστημα να ρωτήσεις οποίες απορίες έχεις.Το ίδιο έκανα και εγώ όταν έψαχνα για το δικό μου.
    Keep spamming!!!:a13:

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm & ποδηλατα
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 14:06
  2. Κατάστημα με ποδήλατα κανείς..?
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 09:06
  3. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 21:35
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2007, 23:52
  5. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF