Σελίδα 12 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #166
    [QUOTE][i]ακουω αυτον τον απαισιο!!! ηχο, κατι μεταξυ πλαστικου και σιδερου!!
    φυσικα η εικονα ξερετε ποια ηταν, ενα busa ξαπλα απο την αριστερη μερια φαρδυ!! πλατυ!!
    στην ασφαλτο


    Φίλε έχω ζήσει και εγώ τον ίδιο εφιάλτη μόνο που ήταν με gpz 550 και εμένα κάτω από τα 220 κιλά του:rotflmao:

  2. #167
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138

    Απο λουκετο

    Μηχανη αγορασμενη 5-6 μερες.
    Παω στο σπιτι ενος φιλου για πολυ λιγο,παρκαρω την μηχανη απο κατω ΒΑΖΩ ΛΟΥΚΕΤΟ ΣΤΟΝ ΔΙΣΚΟ,παω στον φιλο,γυρναω να παρω την μηχανη ξεχναω το λουκετο,πρωτη,γκαζι με κλιση για να φυγω.....
    Αποτελεσμα...αποτομο "φρεναρισμα" και το λουκετο εσπασε με το γυρησμα του δισκου (στην πισω ροδα το ειχα)....και υποτιθεται ειναι (ηταν) απο τις καλητερες μαρκες...εσπασε πανω στο ψαλιδι της μηχανης.
    Εννοειται επεσα γιατι δεν το περιμενα...

    Με λουκετο την εχω παθει αλλες 2 φορες....και η @@ρια ειναι οτι σου κανει ζημια στην μηχανη συνηθως,ολο και κατι στραβωνει η σπαει.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  3. #168
    16 χρονων περιπου 70 kg με honda astra παω να παρω ενα φιλο που ζυγιζει τουλ. 105 kg.
    στην οπισθεν για να βγω απ τη θεση που παρκαρα και με το που παω να στριψω δεξια πολυ κλειστα κουνιεται και ο μαλακας και παρε μας κατω σχεδον σταματημενοι....
    κοσμος περναγε , κοσμος γελαγε....
    αλλα για καλη μου τυχη με το που πεφτει το μηχανακι γεμιζει ο δρομος βενζινα ειχα ξεχασει το καπακι ρεζερβουαρ ανοιχτο....στεγνωμα καλο μη πιασουμε φωτια και μη τον ειδατε....
    αυτα.....

    δε ξαναπερασα απο κει...

  4. #169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vicr108
    16 χρονων περιπου 70 kg με honda astra παω να παρω ενα φιλο που ζυγιζει τουλ. 105 kg.
    στην οπισθεν για να βγω απ τη θεση που παρκαρα και με το που παω να στριψω δεξια πολυ κλειστα κουνιεται και ο μαλακας και παρε μας κατω σχεδον σταματημενοι....
    κοσμος περναγε , κοσμος γελαγε....
    αλλα για καλη μου τυχη με το που πεφτει το μηχανακι γεμιζει ο δρομος βενζινα ειχα ξεχασει το καπακι ρεζερβουαρ ανοιχτο....στεγνωμα καλο μη πιασουμε φωτια και μη τον ειδατε....
    αυτα.....

    δε ξαναπερασα απο κει...
    χαχαχα κάτι τέτοια δυκάβαλα με παπιά είναι τοπ

  5. #170
    Λεπα αντικτεντ
    Εγγραφή
    13/08/2010
    Μηνύματα
    14
    Tζιπαρα μερσεντες με το μωρο το ξανθο το εξαλο -του γκομενου της, μπαμπα της, ποιος ξερει- κοκαλωνει στο πρασινο φαναρι παω να πεσω πανω της με λιγα χλμ ευτυχως το κοβω δεξια σταματαω 2-3 μετρα πιο κατω την κοιταω κουναω το κεφαλι παω να ξεκινησω με παναγιες αφηνω συμπλεχτη πευτω κατω.. τοσο απλα.. για καποια δευτερολεπτα να κοιταζω τον ηλιο απο κατω κ να αναροτιεμαι τι εκανα, κ να μπενει στο πλανο η φατσα ενος παππου απο το καφενιο εκει διπλα με τον μπερε και το γιαλι το πατομπουκαλο το σκουρο αλα Οννασης κ το μουστακι το Καποδιστριακο κ να με κοιταζει

  6. #171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vicr108
    16 χρονων περιπου 70 kg με honda astra παω να παρω ενα φιλο που ζυγιζει τουλ. 105 kg.
    στην οπισθεν για να βγω απ τη θεση που παρκαρα και με το που παω να στριψω δεξια πολυ κλειστα κουνιεται και ο μαλακας και παρε μας κατω σχεδον σταματημενοι....
    κοσμος περναγε , κοσμος γελαγε....
    αλλα για καλη μου τυχη με το που πεφτει το μηχανακι γεμιζει ο δρομος βενζινα ειχα ξεχασει το καπακι ρεζερβουαρ ανοιχτο....στεγνωμα καλο μη πιασουμε φωτια και μη τον ειδατε....
    αυτα.....

    δε ξαναπερασα απο κει...
    Την τυχη σου την καλη δεν την καταλαβα,οσες φορες κ αν το διαβασα..

  7. #172
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
    + 1 ακομη βλεπω ενα πιτσιρικα με παπακι ειμαι εξω απο το μαγαζι και πινω καφε και του λεω φιλαρακι γυριζει η ροδα σου , γυρναει
    με κοιτάει φοβισμένος και καρφωνετε σε ενα ταξι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Δεν ντρέπεσαι ρε να πειράζεις τα παιδάκια?

    ( :a39: )








    :rotflmao: :rotflmao:
    "Qu ils mangent de la brioche"

  8. #173
    Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
    Την τυχη σου την καλη δεν την καταλαβα,οσες φορες κ αν το διαβασα..
    ντεποζιτο ανοιχτο χωρις επαφη στο παπι με τη σελα σε οποιαδηποτε λακουβα στριψιμο μιας και ειχα γεμισει μπορουσε να χυθει βενζινα...με κινδυνο πυρκαιας που εχει γινει πολλες φορες...

    ΓΚΕ ΓΚΕ ? ? ? ? :a24: :a025:

    σημειωση παιδι εχει πιασει φωτια στο δρομο στα μπατζακια του και του το παν περαστικοι...

  9. #174
    Τση Ποπης!!
    Εγγραφή
    07/04/2009
    Μηνύματα
    17
    Πως γινεται σε χαλαρη εντουραδα στα λασιθιωτικα να κανεις σωβρακο δανεικο εντουρακι ktm 125 με την τρελλη ταχυτητα των 15 χαω? Ελα ντε ακομα το ψαχνω...
    Δεν βρεχει... ψιχαλιζει γρηγορα!!!

  10. #175
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Τουμπα Νο1:
    Ετος : 1984!
    Τοποθεσια : Τεχνικο Λυκειο Ρεθυμνου
    Οχημα : Zundapp KS50 (80cc ) υδροψυκτο.
    Διαλειμα ,καλος καιρος ,μπολικος κοσμος , μαζι με τους φοιτητες (τοτε το πανεπιστημιο συστεγαζοταν με το ΤΕΛ ) πρεπει να ηταν πανω απο 2000 ατομα εξω.
    Το Zundapp το ειχα κλειδωμενο εξω απο την ταξη (2α Λυκειου τοτε ) ειχα παει στο κυλικειο να παρω κατι να φαω,και γυρνωντας βλεπω τον Ηλια ,εναν πολυ ευτραφη συμμαθητη μου να καθεται επανω!!! :a53:
    Παιρνω αναποδες ,του ζηταω να κατεβει (μην μου χαλασει το σταντ ) αυτος νωχελικα και ενοχλημενος κατεβαινωντας ,κανει μια και μου σπαει το φλας στον τοιχο!!!!!
    Μετα απο μια λογομαχια καθομαι πανω στο μηχανακι ,βαζω μπροστα ,χωρις να ξεκλειδωσω το τιμονι
    Τραβαω ενα μπαντιλικι στο πεζοδρομιο και καθως παω να ισιωσω το τιμονι ... συμφορα !!!!!!!
    Αποτελεσμα : εγω να απογειωνομαι και οταν εσκασα μερικα μετρα πιο κατω ,ακουω μεσα στην σαστιμαρα μου ενα θερμοτατο χειροκροτημα απο τους "θεατες" .
    Ετσι πηρα το μηχανακι με στραβωμενα τιμονια ,μπροστινα και εξαφανιστηκα....
    Ακομα το θυμουνται μερικοι φιλοι



    Τουμπα Νο2:
    Ετος : 1991
    Οχημα : Honda XL200R
    Τοποθεσια : Παραλιακη λεωφορος Ρεθυμνου.
    Ειμαι σε εναν παραδρομο και θελω να στριψω ,αλλα μια και περνουσαν μερικες πιτσιρικες απο απεναντι ,και νομιζοντας οτι με τα καγκουριλικια θα τις κανω να με θαυμασουν :a31: βαζω πρωτη τραβαω μια γκαζια και πηγαινα στο πλαι για αρκετα μετρα ,μεχρι που αποφασισα οτι η πρωτη δεν ηταν αρκετη ,και επρεπε να βαλω και δευτερα ........:a24: και το εκανα!!!! :a31: :a31: αμεσως τοτε ,ως εκ'θαυματος ,αποφασισε και ο πισω τροχος να γινει μπροστινος και εγω οτι επρεπε να ξαπλωσω στο ωραιο οδοστρωμα για εναν υπνακο!! :ZZZ:


    Ξεφτιλα λεμε !!!!! ευτυχως που δεν περνουσαν αυτοκινητα και που δεν επαθα τπτ ,ουτε εγω ουτε το XLR !!!
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  11. #176
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 5 ΛΕΠΤΩΝ???
    πριν κανα-δυο χρονια στον πειραια με ενα σκουτερ 125 με μικρες ροδες.ειχε να βρεξει παρα πολυ καιρο ημουν με την κοπελια μου βολτα και ψιχαλιζει για 5-10 λεπτα αντε λεω παμε να φυγουμε γιατι το βλεπω να βρεχει οπως περπαταμε βλεπω τα αμαξια στα φαναρια να σπινιαρουν...ζωο εγω...τι μ@λ@κες λεω...καγκουρες....
    η κοπελια ηταν η πρωτη φορα που ανεβαινε σε μηχανακι!!(και ηταν χεσμενη)
    ξεκιναμε με το σκουτερ πισω απο ενα αμαξι με 20κμ με το που πατει φρενο το μπροστα αμαξι χανω μπροστινο-πισω προλαβαινω αφηνω και τα δυο φρενα τα ξαναπαταω πιο απαλα αλλα χανω μπροστινο και κατω αριστερη πλευρα.γλυστρα γλυστρα και γλυστρα μεχρι που σταματησα στο αμαξι πανω με τα ποδια απο κατω του.
    δεν επαθα τπτ απολυτως και η κοπελα το ιδιο.το σκουτερ καπως στραβωσε η μπαγαζιερα και δεν ανοιγε.τι κλωτσιες μπουνιες τπτ.
    η κοπελα πανικος χωριζουμε φωναζε στον δρομο και με εβριζε οτι πηγα να την σκοτωσω και οτι δεν θα το αφησει ετσι αυτο και αλλε μαλακιες.προσπαθω να την ηρεμισω.
    "δεν πειραζει συμβαινουν αυτα" λεω "στατιστικα θα ξαναπεσω του χρονου η του παραχρονου.ανεβα να σε γυρισω σπιτι μην γυρισεις με ταξι μονη τετοια ωρα..."
    οχι οχι οχι ελεγε και φωναζε....μπαινει στο ταξι και αντιος!!
    με το κρανος της στο χερι γιατι δεν ανοιγε η μπαγαζιερα συνεχιζω για το σπιτι μου αργα και χεσμενος αυτην την φορα.
    στην παραεπομενη στροφη με 20 το πολυ κμ χωρις να επιταχυνω η να επιβραδυνω απλα και οι δυο τροχοι χανουν την προσφυση και φευγω "φετα" απο την δεξια μερια.γλυστραω και σταματω στο κρασπεδο.η μπαγαζιερα ανοιγει κατα την πτωση και εκτινασωνται παντου αδιαβροχα,πανακια εργαλεια κτλ.
    πεταγομε σαν ελατηριο πανω και αρχιζω στις κλωτσες το σκουτερ σταματαει μια μερσεντες και κορναρει και με βριζει σε στιλ αλητη μηχανοβιε καλα να παθεις!!τον διαολοστελνω και αυτον και αρχιζω να μαζευω τα πραγματα απο ολο το δρομο.
    σηκωνω το σκουτερ και αρχιζω να ψαχνω τα λαστιχα για καμια δοιαροη λαδιου η κατι τετοιο...δεν το πιστευα οτι μπορει να γλυστρουσε ποτε ενας δρομος τοοοοσοοο πολυ.τελικα γυρισα αλιμο και πρεπει να το εκανα κανα μισαωρο και βαλε με 20κμ περιπου σαν κοτα...

    σεναριο 2 σχολασμα εξω απο το σχολειο.
    ειχα ενα μοταρντακι 50ρι.
    φευγει ολος ο κοσμος.το μηχανακι δεν εχει μιζα μονο μανιβελα.σηκωνομαι περνω φορα και το βαζω μπροστα εγω καμαρωτος καμαρωτος.κοριτσακια κοιταζουν κτλ.
    η μανιβελα..... ομως....... μπηκε μεσα απο το παντελονι μου....................(αναμεσα δλδ απο το ποδι και το παντελονι)
    σηκωνω το αριστερο ποδι να βαλω πρωτη και ταυτοχρονα αλλαζω το βαρος της μηχανης προς τα δεξια και παω να κατεβασω το δεξι ποδι.νομιζω το καταλαβαινετε.κλασικη κινηση ολοι την κανετε.αλλα το ποδι δεν κατεβαινει γιατι το τζιν με την μανιβελα βρηκαν ωρα να κανουν γουτσου γουτσου.κλιση κλιση κλισι και μπαμ κατω.90 μοιρες απο την ασφαλτο κανονικα πανω στο μηχανακι με το γκαζι τερμα ανοιχτο να ουρλιαζει το διχρονακι.για ποτε πεταχτηκα και το σηκωσα... το τι γελιο επεσε ομως....ευτυχως φορουσα κρανος......τοσο κοκκινος δεν παιζει να εχω ξαναυπαρξει!!χαχα

  12. #177
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Οσοι ξερουν απο Βολο ......90's φουριοζος με την παπια στην Ιασονος οδοστρωμα σαπουνι,λιγο πριν στριψω σε αναγκαστικη αριστερη στροφη (στο πανεπιστημιο)παω να κατεβασω ταχυτητα και καταλαβαινω οτι γλυστραει το ποδι μου και να σφηνωνετε αναμεσα στον λεβιε και κατω απο την ποδια!Μαλακας εγω ανοιγω το γκαζι το παπι στροφαρει σαν τρελο αλλα δεν επιταχυνει γιατι πολλη απλα ειναι συμπλεκταρισμενο απο το ποδι μου, και εκει στην ζαλη μου κανω την μεγαλειωδη κινηση.......και τραβαω το ποδι μου για να ξεσφηνωσει :a31:Φευγει το παπι φετα και αρχιζει να γκελαρει σε ολο τον δρομο απο πεζοδρομιο σε πεζοδρομιο σαν να βλεπεις pinball,Εγω σερνομαι στην ασφαλτο και εχουν παρει φωτια τα κολομερια μου.Δεν με πειραξε η τουμπα καθ'αυτο οσο το σημειο που "διαλεξα" να πεσω.Ακριβως μπροστα στην καφετερια που συχναζαν ολοι οι καβαλαριδες της πολης...και δωσε χειροκροτηματα και παρε "Μεγαλε δεν πειραζει και ο Doohan ετσι ξεκινησε "και αστα να πανε.Παντως μετα απο αυτο με πετυχαιναν δρομο αγνωστοι και με χαιρετουσαν ........ξερανε αυτοι!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #178
    Έχει πέσει κανένας σας από στάση?

    Ζάκυνθο καλοκαιρινές διακοπές με το KLE μου. Στα μισά των διακοπών, πρωινό καφεδάκι και έξω για μεσημεριανό μπανάκι.
    Ανάβω την μηχανή και κάνω αναστροφή με τα πόδια κάτω άλλα σε κατηφορικό έδαφος.

    Η συνέχεια γνωστή, κανονικότατη σαβούρα με μια μανέτα μπροστινού μισοσπασμένη(πάλι καλά) και το λαμπάκι του λαδιού και της θερμοκρασίας αναμμένα.
    Δεν γ@μιεται λέω αφού δεν σπάσαμε κάνα πόδι ή κάνα πλαστικό, πάμε για μπανάκι χαλαρά (πάντα με το λαμπάκι του λαδιού και της θερμοκρασίας αναμμένα).

    Τελικός απολογισμός το μοτέρ κοπάναγε αλλά με γύρισε πίσω (καλά λέμε σκυλιά τα KLE) κατ'ευθείαν στον μάστορα.
    Αλλαγή κεντροφόρων, κοκοράκια +εργασία 380€

    Ε αφού τα πλήρωσα σίγουρα είναι η πιο χαζή μου τούμπα.
    Όλα είναι δρόμος!

  14. #179
    λοιπόν πάρτε και μια δική μου!
    Καλοκαίρι του 2000, καθώς μόλις έχω απολυθεί το βασικό μου μηχανάκι είναι ένα GPZ 400R σε ψιλοάθλια κατάσταση τότε.
    Το στορυ έχει ως εξής, το σπίτι μου που έμενα με τους δικούς μου τότε, ήταν μέσα σε στενό δρομάκι (καντούνι) έτσι τα λέμε στην Κέρκυρα, το gpz λοιπόν είχε μια εξάτμιση moto sport πλήρως ελεύθερη και έκανε σαν κακό ακόμα και στο ρελαντί, τα μεσημέρια όταν γυρνούσα απο δουλειά με έκραζαν οι γείτονες γιατί τους ξυπνούσα... Αλλά για όλα υπάρχει μια λύση!!! Τραβάς μια καλή γκαζιά με 2αρα όσο είσαι ακόμα στο δρόμο, τραβάς συμπλέκτη σβήνεις το μοτόρι βάζεις νεκρό και τσουλάς σβηστός καμιά 80ρια μέτρα, μόλις φτάσεις στο σημείο στάθμευσης ματσακώνεις τα φρένα και κατεβάζεις το στάντ πρίν βάλεις το πόδι κάτω.
    Το έργο γνωστό το έκανα κάθε μέρα με φοβερή άνεση ααααασε που είχα μάθει το GPZ απ'έξω και ανακατωτά και είχα φοβερή σιγουριά.......
    Το λοιπόν ο μάγκας έρχεται.. λευκό T-shirt, levis 501, adidas stan smith, γυαλί ray ban..... γκαζιά!!! μηχανάκι off, το γαμονεκρό δεν μπαίνει εκείνη την μέρα και είμαι πρώτη-δευτέρα-δευτέρα-πρώτη, αν δεν το βάλω έγκαιρα η φόρα δεν με βγάζει και θα σπρώχνω! τελικά τα καταφέρνω ουφ! φτάνω στο σημείο στάθμευσης ματσακώνω τα φρένα σταματάω το μηχανάκι, άνετος πάω να βγάλω το σταντ ξεκινώντας να δίνω κλίση, όμως το πόδι έχει σκαλώσει!!!! το λεβιέ απο τις ταχύτητες έχει μπεί ανάμεσα στα κορδόνια απο τα smith!!!!! χέζομαι πάνω μου!!!!!! αφού έχει πάρει μεγάλη κλίση και συνεχίζει πατάω το δεξί πόδι στη σέλα και κάνω το superman με την πλάτη προς τα πίσω!!! πέφτω κάτω με τον κώλο και καμπούμ και το μηχανάκι!!! ψάχνομαι καλά καλά για απώλειες και όλα καλά δεν έχω πάθει τίποτα απολύτως!!! Το μηχανάκι ήταν χρέπι έτσι και αλλιώς!!! σηκώνομαι γρήγορα γρήγορα και παω να σηκώσω το GPZ πριν μας δει κανένας και ξεφτιλιστούμε.... δεν προλαβαίνω να κάνω ένα βήμα και ακούω μια φωνή "έχεις τρελαθεί τελείως είσαι για το ψυχιατρείο!!! χαχαχα!!"" φιλαράκι και γείτονας απο το δεύτερο όροφο είδε όλο το σκηνικό live... ξεφτιλίστηκα σκέφτηκα.. σηκώνω το μηχανάκι και όπως γυρίζω να φύγω, βλέπω τα ray ban κάτω μου έφυγαν και ούτε που το κατάλαβα, τα μαζεύω και αυτά...

    Υ.Γ Παρότι έχω και άλλες μηχανές το gpz το έχω ακόμα!!!
    burn the rubber not your soul

  15. #180
    προχτές έξω από το σπίτι μου έφυγα με κλειδωμένο τιμόνι με το eliminator του αδερφού μου..και τούμπα μπροστά σε κόσμο.. γαμημένα "τσοπερακια"
    Κατά τον δαίμονα εαυτού

Σελίδα 12 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 21:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 21:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 18:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF