Σελίδα 12 από 78 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213141516172262 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 1156

Θέμα: action camera

  1. #166
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Οτι θες απο μνημες υπαρχει φηθνα εδω:
    mymemory.co.uk

    από εκεί βρήκα αυτή που ψάχνω

    απλά τώρα paypal γιοκ γι'αυτό είπα να ψαχτώ από Ελλάδα

  2. #167
    Δέστε τώρα διαφορά με την Drift ghost S, από το BSB...σε σχέση με τη Nilox.....

    https://www.youtube.com/watch?v=pAUC_ZxeRnI
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  3. #168
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.619
    https://www.youtube.com/watch?v=oCSWeVF4eUU

    agfa απο το e-shop που την ειχε προσφορα στα 45 ευρω

  4. #169
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Και πολλα εδωσες

  5. #170
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ψάχνω βεντούζα για action camera. Έχετε να προτείνετε καμία;

    Αυτές οι κινεζιές των 2-3 ευρώ αξίζουν ή θα τη κλάίω τη κάμερα στη πρώτη στροφή;
    Επίσης υπάρχει κανά φθηνό τσαντάκι ίσα ίσα να μεταφέρω όλα τα συμπράγκαλα;

  6. #171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Ψάχνω βεντούζα για action camera. Έχετε να προτείνετε καμία;

    Αυτές οι κινεζιές των 2-3 ευρώ αξίζουν ή θα τη κλάίω τη κάμερα στη πρώτη στροφή;
    Επίσης υπάρχει κανά φθηνό τσαντάκι ίσα ίσα να μεταφέρω όλα τα συμπράγκαλα;
    αυτές οι κινέζικες είναι μικρές σε μέγεθος (βεντούζας) και το υλικό κατασκευής τους είναι πολύ σκληρό με αποτέλεσμα να βεντουζάρουν μόνο σε εντελώς επίπεδες επιφάνειες....αν βρεις εντελώς επίπεδη επιφάνεια πάνω στο μηχανάκι σου μην τη φοβάσαι...εννοείται βέβαια ότι θα τη δένεις την κάμερα με ένα σχοινάκι από ένα σταθερό σημείο για παν ενδεχόμενο....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #172
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    εκτός από κινεζιές τι άλλες επιλογές έχουμε; η της sony κάνει γύρω στα 27ε...

    επίσης στη μηχανή τις κάμερες τις χρησημοποιήτε με τις θήκες τους ή γυμνές;

  8. #173
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Ο λόγος που σε άλλο θέμα ρώτησα ρώτησα τον suzukάκια για το πως στήριξε την κάμερα στο σημείο που έδειχναν οι φωτό.
    Για μένα είναι ένα από τα πιο σημαντικά πράγματα μετά την αγορά μιας κάμερας.
    Αγόρασα βάση της mount για την τιμονόπλακα για μπροστά και ψάχνομαι για την ουρά.
    Ακόμη και αν έχει την δυνατότητα στήριξης η κάμερα χωρίς την αδιάβροχη θήκη της, προτιμώ να την έχω πάντα με αυτήν. Δεν είναι μόνο η βροχή το πρόβλημα, ιδίως όταν στηρίζεται σε "παράξενα" σημεία χωρίς προστασία fairing κλπ.
    Για την ιστορία, περιμένω την GoPro Hero 4 silver, ενώ υπάρχει και η xiaomi και έχω απορίες σχετικά με τις κάρτες SD.
    Πρέπει απαραίτητα να πάρω lexar 633x ή την αντίστοιχη SanDisk, ή είναι και θέμα marketing, πέρα από την ίδια την κάμερα;

  9. #174
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    βαση για τιμονοπλακα σκεφτηκα κι εγω αλλα κανει μονο μια δουλεια. ενω η βεντουζα ειναι πολυχρηστικη.

    ειχα παλια μια noname βεντουζα που εβαζα μια κλασικη φωτογραφικη μηχανη κ σε μια ανωμαλια του δρομου μου εφυγε...

    όσο αφορα τις sd δεν παίζει ρόλο η μαρκα, αρκεί να πληρουν τς προδιαγραφες

  10. #175
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #176
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Ο λόγος που σε άλλο θέμα ρώτησα ρώτησα τον suzukάκια για το πως στήριξε την κάμερα στο σημείο που έδειχναν οι φωτό.
    Για μένα είναι ένα από τα πιο σημαντικά πράγματα μετά την αγορά μιας κάμερας.
    Αγόρασα βάση της mount για την τιμονόπλακα για μπροστά και ψάχνομαι για την ουρά.
    Ακόμη και αν έχει την δυνατότητα στήριξης η κάμερα χωρίς την αδιάβροχη θήκη της, προτιμώ να την έχω πάντα με αυτήν. Δεν είναι μόνο η βροχή το πρόβλημα, ιδίως όταν στηρίζεται σε "παράξενα" σημεία χωρίς προστασία fairing κλπ.
    Για την ιστορία, περιμένω την GoPro Hero 4 silver, ενώ υπάρχει και η xiaomi και έχω απορίες σχετικά με τις κάρτες SD.
    Πρέπει απαραίτητα να πάρω lexar 633x ή την αντίστοιχη SanDisk, ή είναι και θέμα marketing, πέρα από την ίδια την κάμερα;
    η δικιά μου η βεντούζα είναι η original gopro και έχει την απαραίτητη ελαστικότητα για να βεντουζάρει σε καμπύλες επιφάνειες (μέχρι ενός ορίου βέβαια)... του φίλου μου με το tuono είναι κινέζικη αλλά έχει επίπεδα πλαϊνά fairing κι ένα flat spot στο ντεπόζιτο κι έτσι τον βόλεψε...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #177
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Έχω μια SanDisk ultra 32GB class 10.
    Αυτό όμως που φοβάμαι είναι κάτι που διάβασα σχετικά με έναν περιορισμό στον όγκο δεδομένων που έχουν οι κάρτες με format fat32. Λένε δηλαδή ότι μετά από έναν συγκεκριμένο όγκο, περίπου 4GB βίντεο, οι κάμερες δημιουργούν ένα νέο βίντεο. Δηλαδή γράφεις μια φορά αλλά καταλήγεις με δυο βίντεο στην κάρτα. Εσείς έχετε τέτοιο πράγμα;
    Αυτό ακριβώς κάνει η Yi και έριξα το φταίξιμο στην αρχή στην κάρτα. Μάλιστα μου κόβει τα βίντεο στα 1.95GB. Αν είναι έτσι και η GoPro την κάτσαμε.

    Edit. Στο CBR το ντεπόζιτο είναι χαμηλά (ή τα υπόλοιπα ψηλά) και αν έμπαινε εκεί δεν βλέπεις τίποτα σχεδόν. Έχω βίντεο από Σέρρες.
    Αναγκαστικά πήγα σε βάση στην τιμονόπλακα.
    Θα δω οπωσδήποτε και της βεντούζες της mount που έχει το MotoRAID.
    Τελευταία τροποποίηση από LogOutGoRide; 25/08/2015 στις 20:47.

  13. #178
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Έχω μια SanDisk ultra 32GB class 10.
    Αυτό όμως που φοβάμαι είναι κάτι που διάβασα σχετικά με έναν περιορισμό στον όγκο δεδομένων που έχουν οι κάρτες με format fat32. Λένε δηλαδή ότι μετά από έναν συγκεκριμένο όγκο, περίπου 4GB βίντεο, οι κάμερες δημιουργούν ένα νέο βίντεο. Δηλαδή γράφεις μια φορά αλλά καταλήγεις με δυο βίντεο στην κάρτα. Εσείς έχετε τέτοιο πράγμα;
    ναι το κάνει αυτό,τα χωρίζει...δεν είμαι σίγουρος για τα 4 gb μόνο.... τα κολλάς στο edit ,no problem....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #179
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Ωχ. Αυτό το είχα πάντα ρπστμ. Πρώτα αγόραζα μετά ρωτούσα*.


    *δεν ισχύει για το ίδιο το μηχανάκι μου

  15. #180
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Edit. Στο CBR το ντεπόζιτο είναι χαμηλά (ή τα υπόλοιπα ψηλά) και αν έμπαινε εκεί δεν βλέπεις τίποτα σχεδόν. Έχω βίντεο από Σέρρες.
    Αναγκαστικά πήγα σε βάση στην τιμονόπλακα.
    Θα δω οπωσδήποτε και της βεντούζες της mount που έχει το MotoRAID.
    Εγώ στο CBR μου είχα ένα τέτοιο στο ντεπόζιτο, στο οποίο είχα βιδώσει μια από τις βάσεις της GoPro και ήταν άψογο.
    Life begins at 45°.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF